Skocz do zawartości

Zdjęcie

Top 3 Najlepsze Nowe IP


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
87 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 15 stycznia 2011 - 10:13

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Temat z cyklu Top :) Tym razem najlepsze nowe IP w tej generacji konsol. Ukazało się ich sporo, jest w czym wybierac :) Brak uzasadnienia = kosz = warn ^_^ Dyskusje i polemiki jak najbardziej mile widzane
  • 0

#2 Gość_Taikun_* Napisany 15 stycznia 2011 - 10:18

Gość_Taikun_*
  • Goście
Uncharted - Indiana Jones gier komputerowych, rewelacyjne dialogi, fajna fabuła, boska grafika - akcja, akcja, akcja - gra idealna
Mass Effect - najlepszy RPG jaki kiedykolwiek powstał, dwójka już tak nie miotła, ale ciągle trzymała za***iście wysoki poziom
Assassin's Creed - jedyny sandbox, który mnie naprawdę wciął i chciałem w niego grać i grać i grać i grać, podobnie było tylko z Infamous
  • 0

#3 Ryan Napisany 15 stycznia 2011 - 10:31

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Hmmm. Szkoda, że nie seria tylko IP, bo się Batman nie łapie. :)

Bez wątpienia dwa IP się wyróżniają. Pierwsze to Uncharted, czyli Mesjasz PS3, który sprawił, że wierni nie utracili nadziei w kosmiczną moc konsoli. Drugie to Gears of War, które wprowadziło cover system na salony i uratowało Epic przed rzeźbieniem UT przez resztę swych dni. ;] Nad wyborem trzeciego najlepszego nowego IP muszę się zastanowić.
  • 0

#4 Zwyrol Napisany 15 stycznia 2011 - 11:45

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
1. Uncharted - najlepsza seria action adventure w tej generacji, Indiana Jones gier wideo
2. Bioshock - fabuła, klimat zdegenerowanego Rapture, miotanie plzmidami, wybory moralne (zabić Little Sister, czy nie?) jedyna taka gra w tym gatunku obok Metroid Prime w której strzelanie nie jest najważniejsze
3. Assassin's Creed - jedyny sandbox obok Infamous który mi się podoba, parkour po dawnych miastach w wykonaniu asasynów (Ezio, Altaira) jest rewelacyjny, do tego w Brotherhood doszedł fajny multiplayer, oprawą też w tym gatunku nie ma sobie równych
  • 0

#5 Daddy Napisany 15 stycznia 2011 - 13:36

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:
Dead Space - od początku zachwyciło mnie to, że pasek zdrowia jest na plecach bohatera. Potem było z górki - grafika, klimat, miejsce, widoczki na planetę/przestrzeń kosmiczną, fabuła niczego sobie.

Na razie tyle, pewnie coś dodam.
  • 0

#6 Nyjacz Napisany 15 stycznia 2011 - 13:45

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:
1. Uncharted - cóż, tutaj można mówić w zasadzie wszystko. Najlepsza przygoda jaką można przeżyć na konsolach, w dodatku ze świetną obsadą.
2. Dead Space - chyba jedyna seria, która chociaż próbuje podchodzić pod survival horror. IP świetne.
3. Gears of War - fun, świetne sterowanie i grafika.

Nad GoW oczywiście dałbym Mirror's Edge, Alan Wake, Heavy Rain, ale jedna gra to za mało, jak na prawdziwe IP. Później: LittleBigPlanet, Assassin's Creed, Left 4 Dead.
  • 0

#7 xell Napisany 15 stycznia 2011 - 14:20

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:
Ja dam 5 typów, bez kolejności:

Company of Heroes - gra, która przywróciła moje zainteresowanie RTSami. Przystępna a jednoczeście głęboka. Oferuje mnóstwo emocji, sytuacja w multi potrafi zmieniać się o 180 stopni dzięki trafnym/błędnym decyzjom

Assassin's Creed - eksploracja miast sprzed kilkuset lat jest niesamowita. Wspinanie się na kolejne wieże i podziwianie widoków sprawia mnóstwo frajdy

Bayonetta - za dłuuuuuuugie cutscenki i QTE, ale poza tym gra ma naprawdę głęboki i elastyczny system walki

Crackdown - jeszcze tylko tamten orb... Ponoć dwójka się nie udała, ale myślę, że trójka przywróci wigor serii.

Left 4 Dead - czwórka graczy i mnóśtwo zombie. Czego chcieć więcej? :)

Nie brałem pod uwagę mniejszych gier z cyfrowej dystrybucji.
  • 0

#8 cybercotlet Napisany 15 stycznia 2011 - 14:20

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 600 Postów:
Z tego co grałem:
1. No More Heroes - 1 slasher z tak pogiętym klimatem, zakochałem się w grze niemal od pierwszego wejrzenia :mrgreen:
2. Assassins Creed - Wspinanie się po budynkach i podziwianie pięknych widoków niezapomnie :D
3. Alan Wake - Gra ma swoje wady i zalety i pomimo bardzo wysokich oczekiwań (których nie do końca spełniła) gra jest napewno warta uwagi i jedną z ciekawszych pozycji tej generacji :) Dla posiadaczy 360 must have :^^:
  • 0

#9 Kradziej Napisany 15 stycznia 2011 - 14:29

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
1. Uncharted - bardzo, bardzo nowogeneracyjne gry. Dopracowane, adrenalinopędne, wysokobudżetowe, świetnie napisane, śliczne i dobrze rozwijane z odsłony na odsłonę.
2. Mass Effect - Gwiezdne Wojny gier wideo. Gram w gry, czytam książki i wchłaniam to uniwersum.
3. Assassin's Creed - prawdę mówiąc to żadnej części serii jeszcze nie przeszedłem (mimo, że mocno mnie jara...), a w jedynkę grałem tylko parę godzin, ale ta seria Ubisoftu rozwija się i świetnie sprzedaje.
  • 0

#10 Nexus Napisany 15 stycznia 2011 - 14:40

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
1. Gears of War - pierwsza gra z oprawą godną tej generacji i patentem, który potem naśladowało tak wiele innych gier.
2. Uncharted 1/2 - najlepsza do dziś grafa, kapitalny filmowy styl, świetne postacie. Gry niemal idealne.
3. Motorstorm 1/2 - szybkość, rozpierducha, efekty cząsteczkowe, muza, adrenalina. Genialny offroad.
  • 0

#11 ACZ Napisany 15 stycznia 2011 - 16:00

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:
Tylko w te co grałem.

Gears of War - pierwszy pokaz mocy konsol w tej generacji, ustandaryzowanie cover systemu w grach tpp, niesamowicie miodne online.
Uncharted - Indiana Jones gier wideo z niesamowitą oprawą.
Just Cause - no ja się stałem po jedynce fanbojem tej serii i studia Avalanche Studios. Niesamowita swoboda, olbrzymi teren działania, wypaśne sztuczki kaskaderskie, prześliczne widoki i proste, intuicyjne sterowanie.
Little Big Planet - takich gier na konsolach jeszcze nie było.

Jak już wyjdzie The Last Guardian to oczywiście on będzie najlepszym nowym IP tej generacji. :]
  • 0

#12 Ryan Napisany 15 stycznia 2011 - 16:17

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Jak już wyjdzie The Last Guardian to oczywiście on będzie najlepszym nowym IP tej generacji. :]

Zaraz, przecież to trzecia część ICO. ;>
  • 0

#13 Zwyrol Napisany 15 stycznia 2011 - 16:23

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Nikt oprócz mnie nie podał Bioshocka, nie znacie się na grach. Temat można zamknąć.
  • 0

#14 Shinigami Napisany 15 stycznia 2011 - 16:23

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Czych wymienił cztery, ja bym dał warna, Greg :^^:

Gearsy - bo dzięki nim mieliśmy małą rewolucję.
Uncharted - bo jest fpytkę zajebiste.
AC - bo ta seria stała się z rozbiegu jedną z moich ulubionych w ogóle.
  • 0

#15 Godot Napisany 15 stycznia 2011 - 16:39

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dałbym chętnie, ale zaraz nas zasypie jakimiś skargami w tech issues, a nie znoszę czytac tego działu ^_^
  • 0

#16 Gość_Taikun_* Napisany 15 stycznia 2011 - 19:41

Gość_Taikun_*
  • Goście
sam jeszcze nie dałeś swoich propozycji :rolleyes:
  • 0

#17 pumba132 Napisany 15 stycznia 2011 - 20:39

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Uncharted - podobały mi się makin-offy

Bioshock - fajna, dojrzała gra

Portal - dorównał HL2, co jest (jak dla mnie) olbrzymim wyczynem


  • 0

#18 Kradziej Napisany 15 stycznia 2011 - 21:36

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Nikt oprócz mnie nie podał Bioshocka, nie znacie się na grach. Temat można zamknąć.

Nikt nie podał BioShocka, bo gra z tego w sumie mało "markowa". Czekamy na Infinite.
  • 0

#19 Texz Napisany 15 stycznia 2011 - 21:37

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Największe wrażenie w tej generacji zrobił na mnie Assassin's Creed. Niesamowicie to Ubi wyszło, zrobili coś naprawdę świeżego, osadzonego w klimatach matrixa, ale odnoszącego się do historii. Założę się, że gdyby Wachowscy wcześniej wpadli na coś takiego, Neo kopałby tyłki templariuszy jeszcze w drugiej części trylogii.
Bioshock swoją drogą też zaszalał tworząc coś nietypowego w klimatach steampunkowych.
A Mirrors Edge pokazał jak będzie wyglądać przyszłość. Ładna, ale jak w eurokołchozie, więc do dupy.
  • 0

#20 Zwyrol Napisany 15 stycznia 2011 - 22:24

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:

Nikt nie podał BioShocka, bo gra z tego w sumie mało "markowa". Czekamy na Infinite.


No ja również czekam na Infinite, ten gameplay z masą skryptów który do tej pory pokazali jest genialny. A i sama Columbia wydaje się mieć większy potencjał niż Rapture na unikalną miejscówkę.
  • 0

#21 Raikoh Napisany 15 stycznia 2011 - 23:50

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Demon's Souls- action rpg wszech czasów. Wszystko na najwyższym poziomie plus jedyne w swoim rodzaju multi- nigdzie takiego nie uświadczymy.
Bayonetta- głęboki system walki okraszony szalonym i cudownym klimatem.
Mirror's Edge- jak dwie poprzednie, gra z duszą, cudownym klimatem i gameplayem z jakim nigdy się nie spotkałem.
  • 0

#22 keogh Napisany 16 stycznia 2011 - 00:14

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
1.blur - nowa jakość i rewolucja w arcadeówkach
2.motorstorm - jedyna jak na razie gra która po mistrzowsku pokazała wielowątkowość offroadu
3.dj hero - z braku laku, dwójka ssie po totalu, ale jedynka była bardzo świeża i miodna
  • 0

#23 Ryan Napisany 16 stycznia 2011 - 01:08

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
W sumie to i ja dam +1 na AC. Może nie jest to seria dla mnie, ale zdecydowanie jest to coś nowego, czego wcześniej nie zaznaliśmy.
  • 0

#24 cwany-lis Napisany 16 stycznia 2011 - 19:40

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Mirror's Edge, Mass Effect, Assassin's Creed - za klimat i bogactwo świata przedstawionego, koronny dowód na to, że gry mogą reprezentować unikalny styl który przyciąga uwagę nie tlyko graczy siedzących w temacie
  • 0

#25 Kakolukian Napisany 16 stycznia 2011 - 20:49

Kakolukian

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 556 Postów:
Uncharted 1/2 - Akcja, akcja i jeszcze raz akcja! Gra niesamowicie pompuje adrenalinę, do tego dochodzi niesamowita grafika, wspaniałe udźwiękowienie, świetne postacie i za***iste, filmowe wykonanie.

Mass Effect 1/2 - Bo to s-f w najlepszym możliwym wydaniu. Wykreowany wszechświat urywa jądra! Mamy też genialną historie, genialne postacie, genialną muze, genialne wszystko.

Gears of War - Bo mega miodnie kroi się Locustów lancerem. Dzięki tej grze na salonach ostatecznie zadomowił się lubiany przeze mnie cover system. Ogółem świetna, intensywna gra, przy której nie ma mowy o nudzie. Marcus i ekipa też dodają w pewnym sensie kolorytu.
  • 0

#26 xell Napisany 16 stycznia 2011 - 20:57

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:

Uncharted 1/2,Mass Effect 1/2,Gears of War

Ludzie lubią cover shootery :rolleyes:
  • 0

#27 Eldarion Napisany 16 stycznia 2011 - 21:04

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:
1. Uncharted - świetny gameplay i postacie, lekki humor i przegenialne wykonanie
2. Mass Effect - najbardziej epicka gra tej generacji, bardzo dobry gameplay i świetny scenariusz, na razie tylko skończyłem część pierwszą ale dwójeczka już na dniach, na razie biorę się za książki
3. Dead Space - świetny klimat , za***ista otoczka - komiksy, filmy i książki, szkoda że niedostępne w PL wersji, bardzo dobry gameplay
nie załapały się inne nowe zacne serie - Assassin Creed, Gears of War, Infamous i LBP
  • 0

#28 Sotaku Napisany 16 stycznia 2011 - 23:05

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Uncharted - bo pokazała moc konsoli
Little Big Planet - bo MM pokazało, że można wymyślić coś nowego w platformówkach
Infamous - bo to jedyny sandbox, który mnie zainteresował
  • 0

#29 Cudak Napisany 16 stycznia 2011 - 23:13

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
1. Mass Effect - najbardziej epicka gra w tej generacji konsol. Historia, jak i całe uniwersum serii Mass Effect wgniata w fotel każdego kto zagłębi się w jej czeluści.

2. Assassins Creed - na pewno jedna z marek, które będą mocno kojarzone z obecną generacją kiedy jej koniec nadejdzie. Ubisoft odwalił kawał dobrej roboty i grając Ezio, czy wcześniej Altairem możemy poczuć się jak prawdziwi asasyni i stawić kres zakonowi Templariuszy.

3. Gears of War - seria, która niejako wprowadziła graczy w nową generację konsol prezentując możliwości nowego sprzętu Microsoftu. Historia opowiedziana w serii nie jest może najoryginalniejsza, ale niemiłosiernie wciąga i nie pozwala oderwać się od ekranu przez wiele godzin.
  • 0

#30 Aras Napisany 16 stycznia 2011 - 23:39

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
sądzę, że ten rok wraz z el shaddai, la noire i catherine może być moim głosem w tym topicu, na razie się wstrzymam, ale wierzę w te trzy tytuły naprawdę mocno.
  • 0