Skocz do zawartości

Zdjęcie

GOTY 2011


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
156 odpowiedzi na ten temat

#31 oranje Napisany 06 lutego 2011 - 14:50

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Jaka napinka. Tak na poważnie dla mnie największe szanse na GOTY ma Uncharted i Batman. Liczę na te gry.
  • 0

#32 xell Napisany 06 lutego 2011 - 14:53

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
RPGów w tym roku bez liku. Wiedźmin 2, Skyrim, Risen 2, Dark Souls i parę drugoligowych.

Dla mnie Mass Effect to RPG, a Uncharted to action/adventure. Ale co ja tam wiem, przeszedłem gry z tych serii tylko po kilka razy.

Istotą tych gier jest strzelanie zza zasłony.
  • 0

#33 Godot Napisany 06 lutego 2011 - 14:59

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dla mnie istotą Mass Effect jest fabuła, universium, dialogi, postacie. Istotą Uncharted jest poczucie epickiej przygody, genialne miejscówki, postacie. Nie przeczę, że w obydwu strzelania jest dużo, ale czy jest to istota tych gier? Nie. Fallouta 3 i Call of Duty też wrzucasz do tego samego wora?
  • 0

#34 xell Napisany 06 lutego 2011 - 15:02

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Oczywiście, że nie. W Fallout 3 90% czasu się łazi, przez pozostałe 10% walczy, gada, kupuje wyposażenie itp. W COD, Mass Effect czy Unchated walka zajmuje ponad 50% czasu.
  • 0

#35 Koksiak Napisany 06 lutego 2011 - 15:03

Koksiak

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 651 Postów:
ja mam inna liste goty :^^:
Gear Of War3
Mass Effect3
Killzone 3 choc nie mam PS3 :twisted:
Dead SpaceII
Dragon Age 2
Alicja : Madnes Returns (ta gra wyjdzie na x0?)
to taka moja mala lista ;)
  • 0

#36 Texz Napisany 06 lutego 2011 - 15:05

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Wiecie, że dopiero co zaczął się luty?

LUTYYYYYY!!!!!

:lol:
  • 0

#37 Godot Napisany 06 lutego 2011 - 15:06

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
W ME walka zajmuje ponad 50% czasu? Chyba w inne Mass Effect grałem. W Uncharted też inne. W CoD chyba też, skoro jedynie ponad 50% czasu gry to walka. Zresztą z kim ja gadam...
  • 0

#38 GrzesiekMB Napisany 06 lutego 2011 - 15:12

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
najwiecej obiecuje sobie po:

Fight Night Champion (demko jest slodkie!)
LA NOIR
Battlefield 3
Dark Souls
MGS Rising
  • 0

#39 xell Napisany 06 lutego 2011 - 15:13

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Ponad 50% to przedział (50%,100%>
  • 0

#40 Kradziej Napisany 06 lutego 2011 - 15:33

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Oczywiście, że nie. W Fallout 3 90% czasu się łazi, przez pozostałe 10% walczy, gada, kupuje wyposażenie itp. W COD, Mass Effect czy Unchated walka zajmuje ponad 50% czasu.

Czyli Fallout 3 nie jest RPGiem, a łażaczem.
Dla mnie o RPGowości Mass Effecta 2 świadczy najbardziej to, że WIĘCEJ zapamiętałem dialogów, postaci, sytuacji, niż mechaniki. Dobrze pamiętam, jak przechodziłem niektóre Finale, Dragon Age'a czy Risena (tzn jakie taktyki itd.), ale z takiego DA:O żadna postać mnie nie zachwyciła. W ME2 dokładnie pamiętam pierwsze spotkanie z Archaniołem, rozmowy z Mordinem (i jego misję lojalnościową!) czy wizytę na Wędrownej Flotylli.
  • 0

#41 Sotaku Napisany 06 lutego 2011 - 15:36

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 662 Postów:
Na PS 3 pewnie wygra Uncharted 3, Ja na razie w tym roku najbardziej liczę na K3, a oceny nikogo.
Ciekawie zapowiada się także Deus Ex i Mortal Kombat...to taki moj czarny koń :)
  • 0

#42 Ryan Napisany 06 lutego 2011 - 15:39

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Dla mnie istotą Mass Effect jest fabuła, universium, dialogi, postacie.

To nie gameplay. Gameplay to strzelanie zza zasłony właśnie. Możliwość rozmawiania i klikania na przedmiotach nie uczyniłaby przecież z Gears of War przygodówki. To shooter z cover systemem i tyle.
  • 0

#43 Godot Napisany 06 lutego 2011 - 15:43

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Czyli rozmowy z NPC, chodzenie po miejscówkach itp. to nie są elementy gameplayu? Wychodzi więc na to, że nie istnieje gatunek gier nazywany RPG. Mass Effect to cover shooter, Fallout 3 - FPS, Dragon Age - slasher itp.
  • 0

#44 BeSOS Napisany 06 lutego 2011 - 15:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jak tak będziecie się czepiać detali to zaraz wyjdzie, ze żadna gra nie należny do gatunku za jaki powszechnie się uważa, lol.
Z taką samą złośliwością można pisać, ze Ratchet to shooter bo jednak nieco wiecej się tam strzela niż skacze...Walka w ME jest bardziej głęboka niż w typowych shooterach ala Gearsy, nie mówiąc juz, ze sa rożne klasy i nie tylko bronią palna można siać zniszczenie.

No i z tym, ze walka to ponad 50% to tez xelloss dowalił, przecież w ME2 20% czasu spędzało się na skanowaniu planet (OLO) :^^:
  • 0

#45 Kradziej Napisany 06 lutego 2011 - 15:59

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

To nie gameplay. Gameplay to strzelanie zza zasłony właśnie. Możliwość rozmawiania i klikania na przedmiotach nie uczyniłaby przecież z Gears of War przygodówki. To shooter z cover systemem i tyle.

Według tego rozumowania, tak jak powiedział Greg, nie ma RPGów. Baldur - giera taktyczna, Elder Scrolls - slasher w pierwszej osobie itd.
  • 0

#46 Gość_Carbon_* Napisany 06 lutego 2011 - 16:05

Gość_Carbon_*
  • Goście
To może najpierw zdefiniujcie RPGa, albo to co czyni go o dobrym.

Dla mnie to przede wszystkim Fabuła i Mechanika. Fabuła - a raczej wybory - czyli co/gdzie/i komu, a opowieść winna być nieliniowa. Mechanika - rozwój postaci/drużyny oparty w całości lub dużej części na mechanice; rozbudowane buildy i tworzone pośrednio dzięki nim taktyki decydują o wyniku starcia (+ element losowy), a nie zręczność gracza; poziomy i levelowanie.

DA:O ma przynajmniej to drugie, a czy ME2 ma pierwsze?
  • 0

#47 Kradziej Napisany 06 lutego 2011 - 16:13

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

To może najpierw zdefiniujcie RPGa, albo to co czyni go o dobrym.

Dla mnie to przede wszystkim Fabuła i Mechanika. Fabuła - a raczej wybory - czyli co/gdzie/i komu, a opowieść winna być nieliniowa. Mechanika - rozwój postaci/drużyny oparty w całości lub dużej części na mechanice; rozbudowane buildy i tworzone pośrednio dzięki nim taktyki decydują o wyniku starcia (+ element losowy), a nie zręczność gracza; poziomy i levelowanie.

Tak, wiemy, już to kiedyś wklejałeś. No to ME2 ma wybory, opowieść jest nieliniowa, gorzej z mechaniką, bo ta nie jest zbyt rozbudowana, choć pewnej głębi odmówić jej nie można. Inna rzecz, że zręczność gracza jest ważna podczas starć, ale _moim_ zdaniem nie oznacza to, że szpila nie jest RPGiem.
  • 0

#48 Gość_Carbon_* Napisany 06 lutego 2011 - 16:17

Gość_Carbon_*
  • Goście
Nie wkleiłem tylko napisałem, to raz. A skoro nikt nie podjął tematu, a tu się tak rozpędziliście, to wypadało by w końcu wyjaśnić co rozumie się pod pojęciem, którego się broni. Bo widać każdy rozumie co innego.
  • 0

#49 Ryan Napisany 06 lutego 2011 - 16:18

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Czyli rozmowy z NPC, chodzenie po miejscówkach itp. to nie są elementy gameplayu? Wychodzi więc na to, że nie istnieje gatunek gier nazywany RPG. Mass Effect to cover shooter, Fallout 3 - FPS, Dragon Age - slasher itp.

Rozmowa sama w sobie gameplayem nie jest. Budowanie fabuły i ponoszenie konsekwencji już tak. RPG to w znacznej mierze min-max statystyk, a tego w ME jak na lekarstwo.
  • 0

#50 Godot Napisany 06 lutego 2011 - 16:20

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Mass Effect 1/2 ma wszystko o czym pisałeś. Niektóre elementy są bardzo rozbudowane (wybory, dialogi), a niektóre uproszczone (buildy, rozwój postaci). Tylko nie rozumiem o co chodzi z tą nieliniowością.
  • 0

#51 Gość_Carbon_* Napisany 06 lutego 2011 - 16:26

Gość_Carbon_*
  • Goście
Ryan odpowiedział.
  • 0

#52 Godot Napisany 06 lutego 2011 - 16:30

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Czyli generalnie wrzucamy Mass Effect, Uncharted i Gears of War do jednego wora, zgadza się?
  • 0

#53 Gość_Carbon_* Napisany 06 lutego 2011 - 16:36

Gość_Carbon_*
  • Goście
Nie jestem autorem, ani zwolennikiem tego pomysłu. Ponadto moje określenie RPGów nie zawiera wszystkich ich znamion, dlatego zapytałem jak wy to rozumiecie.
  • 0

#54 Godot Napisany 06 lutego 2011 - 16:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ja rozumiem jako odgrywanie postaci. Zgodnie z nazwą. Czyli podejmuję decyzje, rozwiązuję problemy tak jak sobie zażyczę, mam wpływ na sposób rozgrywki. A czy walka jest rozwiązana w formie turowych starc (Fallout 2), walki real time z aktywną pauzą (Baldur`s Gate, Dragon Age), fpsa (Fallout 3), czy wreszcie cover shootera (Mass Effect) jest bez znaczenia. Trzon zostaje zachowany, czyli odgrywanie postaci.
  • 0

#55 ACZ Napisany 06 lutego 2011 - 16:51

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 068 Postów:
GOTY 2011 (gdyby wyszedł) i w ogóle grą tej generacji byłby zdecydowanie i bezapelacyjnie The Last Guardian, a że w tym roku nie wyjdzie to nawet nie ma sensu go wpisywać na liście.

Jeśli chodzi o fpsy to czarnym koniem może tu być Resistance 3. Insomniac dało sobie dużo czasu na produkcję tej części i może być kraszer, szczególnie w singlu.
W sandboxach na kraszera zapowiada się InFamous 2. Zresztą w tym roku to nawet w tym gatunku nie będzie konkurencji.
Te gry można dopisać do listy.

Poza tym najlepsze co wyjdzie w tym roku to i tak będzie składanka Team ICO Collection. :^^:
  • 0

#56 GrzesiekMB Napisany 06 lutego 2011 - 17:22

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:

GOTY 2011 (gdyby wyszedł) i w ogóle grą tej generacji byłby zdecydowanie i bezapelacyjnie The Last Guardian


gdyby-sryby. poki co mamia cie teaserami trailerow i szczatkami informacji, a ty obwieszczasz wszem i wobec, ze nadchodzi mesjasz tej generacji. poczekajmy chociaz na preview, bo w tej chwili jest wiecej znakow zapytania niz konkretow.
  • 0

#57 Cudak Napisany 06 lutego 2011 - 17:33

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 974 Postów:
Mass Effect 3 - tyle w temacie :^^:
  • 0

#58 Gość_Taikun_* Napisany 06 lutego 2011 - 17:42

Gość_Taikun_*
  • Goście
Mass Effect 3 (o ile wyjdzie) i Uncharted 3
  • 0

#59 piterekd Napisany 06 lutego 2011 - 17:44

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
MasEffect to tak jak Fallout - RPG z elementami FPS

TRudno dzisiaj o inne rpg skoro z rzutu izometrycznego przeszliśmy do pełnego 3d.
  • 0

#60 torq314 Napisany 06 lutego 2011 - 17:46

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

MasEffect to tak jak Fallout - RPG z elementami FPS


przynajmniej demo dwójki sugeruje że ME to raczej FPS z elementami RPG, natomiast Fallout to rzeczywiście RPG z elementami FPS
  • 0