Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rocksmith

Ubisoft San Francisco Ubisoft PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 ACZ Napisany 15 marca 2011 - 15:21

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Ubisoft zapowiedziało nową grę muzyczną.
Do gry będziemy używać prawdziwej gitary podłączonej do konsoli przez specjalną przejściówkę, czyli gra będzie też miała charakter edukacyjny, a nie tylko zabawowy jak np. Guitar Hero.
W grze będzie 45 kawałków.
Trzy filmiki promujące grę:
http://www.ps3site.p...zycznych/66351/

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 19 marca 2018 - 14:34

  • 0

#2 xell Napisany 15 marca 2011 - 15:35

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 329 Postów:
Kolejny klon Guitar Hero/Rock Band?
Dodany obrazek
  • 0

#3 Gość_gofrowsky_* Napisany 15 marca 2011 - 15:59

Gość_gofrowsky_*
  • Goście
NIKOGO.
  • 0

#4 Kradziej Napisany 15 marca 2011 - 17:41

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
45 kawałków? Rock Band 2 miał z 90.
  • 0

#5 McTomass Napisany 15 września 2012 - 09:20

McTomass

    Demigod

  • Forumowicze
  • 2 806 Postów:

27 września 2012 ( Europejska premiera PAL )

  • Coś na początek

  • Coś dla pro


Ja kupuje, może wreszcie wezme się za moją gitare i czegoś się naucze. I pewnie będa pucharki, więc gra ma ode mnie +1
  • 0

#6 gruby Napisany 17 września 2012 - 20:23

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Ja się ślinie do Rocksmitha od ponad roku. Fantastyczny soft. Kupuję day 1.

BTW: śmiesznie że wsadziłeś Smoke jako kawałek dla prosów. :) To chyba jeden z tych utworów, który każdy bierze na warsztat jak tylko nauczy sie stroić gitarę. ;)
  • 0

#7 McTomass Napisany 17 września 2012 - 21:58

McTomass

    Demigod

  • Forumowicze
  • 2 806 Postów:
W podstawce jest taki poziom utworów, więc Smoke dałem jako dla pro :cf: W DLC są juz jakieś trudniejsze piosenki, więc mozna zawsze sprawdzić. Według mnie powinni wypuścić jakiś Season Pass albo zrobić GOTY, bo takie kupowanie na raty troche bez sensu jest.
  • 0

#8 McTomass Napisany 30 września 2012 - 02:22

McTomass

    Demigod

  • Forumowicze
  • 2 806 Postów:
Ale jestem podjarany ta giereczką. Wybrałem juz gitare - Squier Classic Vibe Stratocaster 50's, jakis pasek, kupie pare kostek i mozna grać. Planuje kupić to wszystko z gra gdzieś w październiku. Trzeba będzie też zatankować moje konto na PSN, żeby kupować DLC. Zobaczyłem nawet ten cały materiał, bo już nie było czego ogladać na YouTube o Rocksmith. Ostatni raz byłem tak podjarany Max Payne 3.


  • 0

#9 McTomass Napisany 30 września 2012 - 19:04

McTomass

    Demigod

  • Forumowicze
  • 2 806 Postów:
Unboxing w PL, bo wy nie umiecie języków.


  • 0

#10 gruby Napisany 09 października 2012 - 23:03

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Kompletnie zapomniałem o Rocksmith. Wchodzę dzisiaj do Saturna patrzę na półki z giereczkami dla dzieci, czy nie ma już Xcomu, żeby sobie postrzelać do kosmitów i co widzę. Grę dla prawdziwych mężczyzn. :D

Pierwsze wrażenia - mega, mega za***iste. Kawałki fenomenalne, system gry mega motywujący. Trochę zardzewiałem, bo dawno już konkretnie nie grałem. Pluchy odpadaj, ale jest FUN! :D Jest mały zgrzyt: lag kontrolera (gitarki :)), jeśli wizja i fonia lecą razem po hdmi. Już się bałem, że to tylko u mnie, ale widocznie to znany problem techniczny, w pudełku Ubi wsadziło nawet ulotkę, żeby się podłączyć najlepiej przez componeny, albo nawet oddzielnie przez composite do jakiejś wieży, czy kina domowego. To niestety zrobię jutro. Lag na hdmi nie rujnuje zabawy, ale jest wyczuwalny. Szczególnie przy szybszych kawałkach na pewno nie będzie się tak dało grać, ale z drugiej strony udało mi się przy lagu zaliczyć nawet mega rytmiczny Go with the Flow QOTSA, więc da się szarpać druty. Drugi minus to taki, że gra mi się dwa razy zfreezowała, kiedy chciałem odegrać jeszcze raz kawałki RHCP. Ale przy ostatniej sesji było już ok.

Zakochałem się w tej gierce. Gdyby nie to, że domownicy poszli kimać łypiąc na mnie krzywo, łupałbym do rana. Po trzech godzinkach z grą powiem jedno REWELA!

Ten post był edytowany przez gruby dnia: 09 października 2012 - 23:07

  • 0

#11 McTomass Napisany 09 października 2012 - 23:10

McTomass

    Demigod

  • Forumowicze
  • 2 806 Postów:
Grałeś juz wcześniej na gitarze. Myślisz, że można się nauczyć gry na gitarze, czy to tylko takie dla rozrywki granie ? Ile dałeś kasy ?

Ja czekam na gitare i zaraz kupuje :cf:
  • 0

#12 gruby Napisany 10 października 2012 - 08:16

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Myślę, że się da, a na pewno pomoże w nauce. System sam dostosowuje dynamicznie kawałki, do tego jak grasz. Jeżeli zagrasz dużo nut prawidłowo, to dokłada ich więcej. Program jest bardzo przyjazny. Nie odpalałem jeszcze żadnych samouczków, tylko grałem z marszu, więc trudno mi powiedzieć na jakim poziomie są te elementy, ale wieczorem sprawdzę jakie są opcje i dam znać. Póki co grałem tylko w karierę. :) Ale nawet tam co jakiś czas pojawiają się informacje, że jakaś technika jest dostępna od danej chwili w samouczku.

Kiedy się wybiera kawałek z listy, obok jest zakładka z technikami jakie są w tej piosence użyte. można je katować do woli. Myślę, że Rocksmith nie nauczy w pełni prawidłowo grać, w tym sensie, że przyda się jeszcze ktoś kto ci pokaże na żywo jak ustawić rękę i pomoże ogarnąć itd. Ale na pewno jest fantastycznym programem do ćwiczeń i motywowania. Dawno już w domu nie grałem 3h ciągiem, a z Rocksmithem minęło jak z bicza strzelił. W dodatku czuć, że człowiek robi postępy. Na razie grałem same kawałki, których nigdy się nie uczyłem i kiedy podczas kolejnej próby "weszły" satysfakcja była niesamowita.

Zapłaciłem 299 w Empiku, tyle samo kosztuje w Saturnie. Wersja z gitarą to bodaj 799 (epiphone).

Ten post był edytowany przez gruby dnia: 10 października 2012 - 08:56

  • 0

#13 Druciak Napisany 10 października 2012 - 18:25

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

  • 0

#14 McTomass Napisany 10 października 2012 - 19:46

McTomass

    Demigod

  • Forumowicze
  • 2 806 Postów:
Druciak dzięki za podeslanie recki, ogladałem od nich streama i spoko opisuje ten gosć. Na YouTube prawie nic nie ma o tej grze, więc trudno znaleźć jakąs sensowną wypowiedź.

Gruby, a jeśli chodzi na przykład o chwyty, to skad mam wiedzieć jak ułożyc palce. Ja skończyłem nauke jak poznałem juz barowe, ale sa pewnie jakieś trudniejsze i pewnie nie będe znał położenia palców na gryfie. Gra jakoś to pokazuje czy coś ?

Jeśli chodzi o nauke jakiegos utworu, dajmy na to Satisfaction Stone'sów, czyli prawdopodobnie najłatwiejsza piosenka do zagrania, to ile czasu zajmuje ci wymasterowanie go i innych ?
  • 0

#15 gruby Napisany 11 października 2012 - 09:03

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Wczoraj poszarpałem, więc jestem mądrzejszy o te trzy godzinki :). Każdą część utworu mozna przećwiczyć. Czyli wejść w mini programik, który w zwolnionym tempie pokaże co i jak. Chwyty oczywiście są. Miałem już kawałek Stonesów, który opierał się niemal wyłącznie na nich. W praktywe wygląda to tak, że powinno już się je znać. Czasami jak mi robną jakieś barowe D# c cyferkami w połowie gryfu też nie wiem o co chodzi i nie zdążę rozkminić jak ułożyć palce i gdzie nimi dojechać. Jestem samoukiem, więc nigdy mnie to nie interesowało. Wtedy w sukurs przychodzi właśnie opcja ćwiczenia partii utworów, gdzie powoli i na spokojnie konsola prowadzi cię przez dane partie utworu. Jeżeli robisz błąd wraca do błędnej nuty. Dopiero po prawidłowym zagraniu kawałek jedzie dalej, ewentualnie, jeżeli dobrze ci idzie dorzucając coraz bardziej skomplikowane nuty - aż do oryginału. Coś co na początku wydaje się trudne, dzięki odćwiczeniu w tym trybie okazuje się po chwili do ogarnięcia.

Jest jeszcze zbiór minigierek, które tak naprawdę pozwalają ćwiczyć różne techniki. Widziałem tam coś coś się nazywało Riff Master, czy coś w tym stylu - myślę, że tam można poćwiczyć chwyty. W dobie youtube i google, to w ogóle nie problem. Można sobie ściągnąć i wydrukować chwyty (tych podstawowych będzie pewnie z 10 i na nich zagrasz 99% kawałków). Rocksmith jest świetny do ćwiczenia i nauki kawałków, ale przyda się na pewno jakiś materiał dydaktyczny, bo w gierce Ubi nie ma (chyba) samouczka z prawdziwego zdarzenia.

Natomiast trzeba podkreslić z całą mocą - Rocksmith to nie jest cudowny program, który wystarczy kupić i nagle się umie grać. Bolą paluchy, postępy są powolne. Ale dzięki temu, że grasz za***iste kawałki z za***istymi zespołami, że nie można "przegrać" jak w guitar hero, bo kawałek zawsze dojedzie do końca niezależnie od ilości błędów, że daje dziesiątki możliwości ćwiczeń pomaga znaleźć w sobie siłę i zajawkę, żeby przyłożyć się do nauki i treningów. Nawet po dwóch dniach widzę, że powoli wracam do formy. Wróciła mega zajawka, bo w końcu można wygodnie i w domu zagrać "prawie" z taką samą przyjemnością jak na próbie. Jasne to tylko covery, ale świetnie brzmiące i świetnych kapel.

Znalazłem jednak kolejny minus. Dodatkowe kawałki ze Store kosztują po 10 PLN za sztukę! Kogoś tu nieźle popieprzyło.

Co do masterowania kawałków. Na razie nic nie masteruję, odgrywam to co dają z marszu - musiałem przysiąść przy jednym kawałku, bo ewidentnie opierał się na palcowaniu (przynajmniej tak mi się wydawało na początku, potem w zwolnionym tempie okazało się, że da się go pojechać kostką). Nauczyłem się tylko głównego motywu a resztę zaimprowizowałem i jakoś poszło. Zajęło mi to pewnie z 15 minut, jednak to już zależy od tego jak dobrze już grasz.

Miałem też jeden epicki moment. Normalnie w karierze wygląda to tak, że najpierw trenujesz set z dajmy na to trzech kawałków. A potem jest koncert, gdzie trzeba zagrać set jak najlepiej. I jak ci się uda zagrać go nieźle, to publika krzyczy, że chce bisów :D . I dostajesz numer losowo, który musisz zagrać (możesz go znać albo nie). Ostatnio dostałem Higher Grounds na bisy. A że kocham ten kawałek publika oszalała i zażyczyła sobie 2go bisu. :D Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest. Trofik wpadł, ale zajawka była mega, szczególnie, że dostałem za***isty kawałek Black Keys. Jak tu nie kochac tej gierki :D.

Ten post był edytowany przez gruby dnia: 11 października 2012 - 09:36

  • 0

#16 phsx Napisany 12 października 2012 - 08:42

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Na pc już to jest? Z checią kupie i spróbuje.
Edytka;
będzie 18.10

Ten post był edytowany przez phsx dnia: 12 października 2012 - 08:44

  • 0

#17 Cola Napisany 19 grudnia 2012 - 02:31

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Gra jest rewelacyjna, dla laików wytłumaczy wszystkie podstawy jak i techniki gry na gitarze, a dla bardziej zaawansowanych, to dobry sprawdzian umiejętności. Mamy około 50 kawałków na soundtracku, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jest Muse, The Black Keys, Soundgarden, RHCP i znacznie więcej + możliwość zakupu dodatkowych numerów w sklepiku. Samo kolekcjonowanie efektów i wzmaków daje niesamowicie dużo frajdy, tym bardziej, że możemy ich używać w dowolnym ustawieniu, co samo w sobie sprawia, że można z tym tytułem spędzić maaaasę czasu. Rysą na diamencie są dla mnie lagi, dlatego też Rocksmith powędrował na razie na półkę, ale jak ogarnę w końcu jakiś porządny system audio, to platynka murowana.
  • 0

#18 McTomass Napisany 19 grudnia 2012 - 23:09

McTomass

    Demigod

  • Forumowicze
  • 2 806 Postów:
Platyna nie jest trudna, wystarczy nauczyć się kawałków i masz ją prawie za free. W porównaniu z Max Payne 3 jest to bułka z kaszą. Chociaż gra i tak dobra, ale jak piszesz te lagi potrafią bardzo zepsuc zabawe.
  • 0

#19 Cola Napisany 20 grudnia 2012 - 01:33

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
No lagi potrafią wk***ić, dlatego nie odpalam ponownie gry, póki nie ogarnę sprzętu audio. Samo połączenie gry z prawdziwą gitarą, to dla mnie 10/10.
  • 0

#20 Cola Napisany 10 stycznia 2013 - 05:51

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Ha, mój brat kupił te oficjalne słuchawki Sony do PS3 z 7.1 i czym prędzej wypróbowałem je z Rocksmith. Lagów brak, więc wracam do gry ! Póki co dwa kawałki zrobione na 100% - The Black Keys/Next Girl oraz na basie Pixies/Where Is My Mind, Teraz biorę się za Muse.
  • 0



Inne z tagami: