Skocz do zawartości

PSP - Pomoc


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
653 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 13 października 2005 - 08:50

Gość__*
  • Goście
Mam problem. Kumpel ma PSP z JAP ja mam z USA, chcemy zagrać w np. Lumines. I pupa. Włączamy wi-lana, dajemy game sharing i konsola nie widzi drugiej. W czym problem?
  • 0

#2 Godot Napisany 13 października 2005 - 10:34

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
gry musza byc z tego samego regionu (wiem ze nie ma podzialu ale musza byc), zas co do konsol to nie ma znaczenia skad sa
  • 0

#3 luck1985 Napisany 13 października 2005 - 11:03

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
A nie wystarczy jedna gra ?Taka reklama byla , jedna gra osiem graczy :D
Moze cos w opcjach jest wylaczone :> Oszczedzanie bateri na wifi itp :>
  • 0

#4 Gość__* Napisany 11 grudnia 2005 - 17:18

Gość__*
  • Goście
Czy będzie można korzystać poprzez PSP z internetu, jeśli tak to wjaki sposób???????
  • 0

#5 TomisH Napisany 11 grudnia 2005 - 17:33

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
http://www.teamxlink.co.uk +karta wi-fi
  • 0

#6 luck1985 Napisany 11 grudnia 2005 - 17:37

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Cofnij sie w inny temat , ogolny .
Mozliwosc jest . Musisz miec karte WIFI w kompie ( siec bezprzewodowa ) W sofcie 2.0 masz przegladarke nawet .
  • 0

#7 Gość__* Napisany 06 stycznia 2006 - 10:47

Gość__*
  • Goście
Witam wszystkich. Ja mam soft 2.60 w swojej PSP, i żadnych problemów z internetem. Korzystam z Routera D-Linka DSL G604T(prawie jak punkt dostępowy),bezprzewodowe, najprostrze połączenie bez żadnego kombinowania. POZDRAWIAM :)
  • 0

#8 egonszef Napisany 21 lutego 2006 - 12:42

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
pytanko do wyjadaczy, planuje zakup PSP ( myślałem o micro ale...) chce kupić podstawowy zestaw bez gier i żadnych dodatków bo na to przyjdzie czas później jak bardziej zaznajomię się ze sprzętem, interesuje mnie tylko jakie PSP wybrać bo wiem że są różne softy i z różnymi dodatkami a więc co kupić aby nie dać d***??
  • 0

#9 Ryan Napisany 21 lutego 2006 - 13:18

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Dodatki dostępne w gotowych packach są Ci zbędne - marna karta i kabel zasilający do samochodu. Kup podstawowy pack z jakąkolwiek wersją firmware, jeśli chcesz grać na oryginałach. Jeśli nie chcesz - nie pytaj tutaj o poradę. :lol: Do tego kartę 1GB (lub 2GB, jeśli masz luźną kasę), najlepiej SanDiska. No i porządne słuchawki, jeśli tak jak ja nie akceptujesz pchełek. Do całości polecam Wipeout: Pure - jeśli masz kumpla z PSP to zapewni Ci wiele godzin zabawy.
  • 0

#10 Snoodgrass Napisany 21 lutego 2006 - 15:40

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
i od razu kup folie ochronną na ekranik bo według mnie to bez tej folii ani rusz
  • 0

#11 egonszef Napisany 21 lutego 2006 - 17:25

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
do czego jest firmware? i czy sprawa softu jest ważna bo zastanawiam się czy lepiej wybrać konsolkę z najnowszym aby się nie wieszała i takie tam
  • 0

#12 Ryan Napisany 21 lutego 2006 - 17:38

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nowszy = więcej opcji (np. WiFi z obsługą WAP a nie tylko WEP, od wersji 2.0 jest przeglądarka internetowa, itp.). Firmware jako taki to system operacyjny. Na wersji 2.01 i nowszych jest mało homebrew (nieoficjalnych, pisanych przez fanów aplikacji), jeśli Cię np. emulatory innych konsol interesują (te akurat w wiekszości działają). Prawie wszystko chodzi na 1.5, ale PSP z firmware 1.5 ciężko znaleźć (no i nie ma to sensu - teraz jak będzie powstawało homebrew to właśnie na wersje 2.01 i nowsze).

Na starym firmware nie ruszy np. GTA, pewnie nowości takie jak Exit też nie.
  • 0

#13 TomisH Napisany 21 lutego 2006 - 17:51

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Olej folie - kup Logitech Visor, lepiej się sprawdza. Albo jedno i drugie jak masz kase ;]
  • 0

#14 egonszef Napisany 21 lutego 2006 - 18:47

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
lupa do poprawienia obrazu się przyda???
na początek konsolka, i dopiero jakieś opakowania jak głębiej wejdę w temat a o uszkodzenia wyświetlacza się nie będę martwił bo do kupna ochraniacza wyświetlacza jakiegoś się moim PSP nie pochwalę ha
tak więc z wersją softu 2.0 i lepiej tylko słyszałem żę są z tym sofcikiem większe problemy niż z poprzednimi i jest pewnie jeszcze jakieś oznaczenie konsolek coś jak w PS2 numer seryjny i pewnie będzie się trzeba kierować czymś takim..?!
  • 0

#15 Ryan Napisany 21 lutego 2006 - 19:39

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Visor nie pasuje do zbroi! Nie słuchaj TomisHa. :P Lupa to imo szrot - nie warto. Numer seryjny oznacza kolor (w EU w oficjalnym obiegu wyłącznie czarny) i wersję firmware. Hardware jest ten sam.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 21 lutego 2006 - 20:16

Gość__*
  • Goście
Wiesz, to zalezy od potrzeb.
:arrow: Jeśli interesują cię emulatorki, to bez wątpienia bierz wersję 1.50, japońską (europejska lub amerykańska wchodzi w grę, ale wtedy musiałbyś downgrade'ować, co wiąże się z ryzykiem spipolenia konsolki). Poza tym, przy japońskiej możesz oglądać filmy europejskie. Aha, jak na razie nie powstał żaden emulator, odpalający GTA:LCS, a wielu napala się na tę grę. I raczej nie powstnie.
:arrow: Jeśli nie interesuje cię wgrywanie progów na kartę, to weź europejska. Łatwo dostać i jak najwyższy firmware, bo im wyższy, tym więcej dodatków(przeglądarka itp.)
Z akcesoriów- Weź PlayGear Pocket(nie wiem jak to dokładnie jest, nie chce mi się u siebie sprawdzać- w każdym razie- solidna zbroja Logitecha, za ok.7 dych) i Folie Hori. Aha weź kartę 1GB- niezależnie czy zamierzasz wgrywać emulatorki czy nie- przydaje się ta pojemność. Z Visor nie miałem styczności, więc ci nie poradzę

Ps. Dobrze zrobiłeś, że nie wziąłeś Micro :jeee:
  • 0

#17 Gość__* Napisany 21 lutego 2006 - 21:14

Gość__*
  • Goście
Scalam tematy PPP - Po Prostu Problem i chce kupić...?!, zmieniam temat na "PSP - Pomoc" i przyklejam.
  • 0

#18 egonszef Napisany 22 lutego 2006 - 12:54

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
tak więc europejska wersja z jak najnowszym firecośtam, będzie problem z zrzucaniem mp3 i konwertowaniem filmów na kartę pamięci ???(dlaczego 2GB asz 400 zł kosztuje?!?!?!) bo co do gier to na allegro dość tanio można kupić zwarzywszy że ludzie sprzedają używane w dobrym stanie, a dużo już gier się lekko zestarzało a i tak warto w nie pograć..
Jeszcze sprawę emulatoró mi wyjaśnijcie w skrócie i wszystko mi się rozjaśni.
ps. miałem n-gageQD (świetny motyw bo dobry telefon z konsolą) sprzedałem bo dostałem od orange świetny telefon i czekałem na ngage2 kóra ma podobno posiadać świetny wyświetlacz ale nie wiem kiedy wyjdzie ( micro fajnie wygląda ale nic poza tym a DS nie ma fajnej grafiki a poza tym lubie tytuły wychodzące na PS2 ) i znudziło mi się czekanie a sprzedawać PSP nie będę miał zamiaru bo często jestem w miejscach w których mi się nudzi a jak jeszcze będzi w jakiś sposób współpracować z PS3 to już całkiem poważnie o niej myślałem, sprawę przesądził mój pobyt w empiku i krótka zabawa z PSP na stoisku, wcześniej nie miałem zdania o niej ale po tej świetnej chwili wszystko jest jasne
  • 0

#19 TomisH Napisany 22 lutego 2006 - 14:00

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
A owszem, Visor nie pasuje do zbroi Logitecha, ale z kolei zbroi nie przypniesz do spodni ;]
Ja mam visora plus aero case i mogę z tym chodzić wszędzie (przypinane do paska). I taniej wyszło :)

Emulatory - jak masz 1.5 lub 2.0 odpalisz, jak masz wyższy firmware to wyłącznie poprzez buga w grze GTA (czyli GTA musisz kupić jak chcesz się bawić). A 2GB dopiero co staniało do 400-kilku pln (oczywiście nie mówimy o podróbach, bo te to i taniej się znajdą).
  • 0

#20 Ryan Napisany 22 lutego 2006 - 14:00

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
W wersji EU nie będzie problemów większych, jedynie nowsze gry nie ruszą bez update'u firmware. 2GB za 400zł jest potwornie wolny - nie polecam. Czemu "aż" tyle? Bo taka jest cena pamięci używanych w kartach + to standard Sony (= drogie).

Emulatory - nielegalne, nieoficjalne programy, które pozwalają uruchomić gry z np. automatów, NESa, GB.

N-Gage2 nie będzie. :)
  • 0

#21 TomisH Napisany 22 lutego 2006 - 14:01

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Khem, khem - Sandisk 2GB kosztuje 4 i pół stówki, a i zapewne taniej się znajdzie jak komuś sie zechce szukać. 5 lat gwarancji sklepowej ;]
  • 0

#22 Ryan Napisany 22 lutego 2006 - 14:20

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
No to sromotnie przepłaciłem. :cry:
  • 0

#23 egonszef Napisany 22 lutego 2006 - 15:04

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
jest możliwość podpięcia PSP pod telewizor albo PC??
  • 0

#24 Snoodgrass Napisany 22 lutego 2006 - 16:22

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
Słyszałem że pod tv jest a pod kompa to nie wiem chyba że chcesz dane przesyłać to kabelek usb :P
  • 0

#25 Gość__* Napisany 22 lutego 2006 - 19:04

Gość__*
  • Goście

Emulatory - nielegalne, nieoficjalne programy, które pozwalają uruchomić gry z np. automatów, NESa, GB.

No tak Ryan, ale zapomniałeś dodać, że takiego Burnout'a przy pomocy UMD Emulator też można wgrac i sobie pograć. Pod TV? nic mi nie wiadomo. Natomiast pod PC i owszem, jeśli zgrywasz jakieś dane- mp3 itp.
  • 0

#26 Ryan Napisany 23 lutego 2006 - 12:48

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Dziobak_: o pewnych rzeczach umyślnie nie pisałem, bo stoją w sprzeczności z regulaminem forum. Prosiłbym, żebyś nie rozwijał tematu.

Są dwie przejściówki pozwalające podpiąć PSP pod TV: jedna to kamera montowana na PSP, druga to hardware ingerujący w PSP (trzeba samemu polutować konsolę).
  • 0

#27 Gość__* Napisany 02 marca 2006 - 20:34

Gość__*
  • Goście
Witam, mam maly problem chce zmienic oprogramowanie w swoim PSP ale nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac, prosilbym o jak najbardziej szczegulowe informacje, gdyz nigdy nie mialem stycznosci z czyms takim, z gury wielkie dzieki :)
  • 0

#28 Gość__* Napisany 08 marca 2006 - 22:11

Gość__*
  • Goście
kolejne pytanie w sprawie PSP- czy jest coś takiego jak podział w przypadku PS2 na konsole w wersji ntsc i pal, bo słyszałem gdzieś że odpala konsola gry i w wersjach jednych i drugich, a nie wiem czy do końca mogw wierzyć
  • 0

#29 ACZ Napisany 08 marca 2006 - 22:23

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
PSP nie ma podziału na regiony, jeśli chodzi o gry. Możesz kupić gry nawet w stanach lub japoni i obojętnie, gdzie kupiłes PSP to odpalisz te gry. Podział na regiony jest tylko na filmy UMD, a nie na gry.
  • 0

#30 Gość__* Napisany 08 marca 2006 - 22:24

Gość__*
  • Goście
:roll:

Ech... Co prawda wydaje mi się, że było to wyjaśniane, ale szybciej będzie jak się wytłumaczy.

W przypadku PSP nie ma czegoś takiego jak podziału na różne regiony. Każda gra pójdzie na sprzęcie kupionym w dowolnym miejscu. Sprawdzone - mam jedną grę wydaną w stanach i dwie europejskie i konsola odpala je bez pytania się o cokolwiek.
  • 0