Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars

Ubisoft Sofia Ubisoft 3DS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#1 Ryan Napisany 30 marca 2011 - 23:06

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Strategia turowa na planszy w szachownicę od Ubi Sofia.

Mam, gram, podoba mi się póki co. Świetnie wygląda 3D: nie ma (póki co - 4. misja) większego znaczenia taktycznego, ale sprawia, że mocno prostacka grafika nabiera rumieńców. Wszystko jednak przyćmiewa bardzo fajny gejplej. Ktoś jeszcze postanowił postawić na tę grę? smile.gif


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 06 kwietnia 2018 - 11:09

  • 0

#2 Gość_Taikun_* Napisany 30 marca 2011 - 23:10

Gość_Taikun_*
  • Goście
Nie. Reszta wybrała nintendogsy
  • 0

#3 Mielu Napisany 30 marca 2011 - 23:28

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Chciałbym w to pograć, może jutro albo pojutrze uda się choć chwilkę. Gollop, UFO i wszystko jasne. Oczywiście nie spodziewam się, że to będzie nowy X-COM, ale ciekawi mnie jak po latach spisał się twórca jednej z moich top games evah. I tyle (nie)mądrego mam do powiedzenia. Kaxi? :mrgreen:
  • 0

#4 Ryan Napisany 30 marca 2011 - 23:48

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie jestem Kaxi, ale...

Mechanika walki jest solidna. Wszystko, czego można by oczekiwać jest w tej grze: różnorodne bronie, zasięgi, losowe obrażenia, tryby strzału, specjalne zdolności (osób i broni), levelowanie postaci i "zajedwabistości" jednostek w czasie misji, sporo statystyk dla jednostek gracza i przeciwnika, całkiem fajnie przemyślane plansze, powiązane cele zadań i masa innych rzeczy. Grafika ma przyjemne 3D, ale nie można powiedzieć, żeby powalała. Cutscenki są w stylu Trauma Team/Center na Wii (that's statyczne obrazki ze zmianą wyrazu twarzy for you) oraz pod postacią krótkich animacji 2D/3D. Czasem fajne efekty pokazują w przerywnikach. Muzyka zaczyna mnie już irytować, więc na minus. Fabuła słaba jak tralala: Rosjanie w jakiejś śmiesznej odmianie są źli i starają się zniszczyć postępowców otwartych na Zachód. Oddział Duchów spieszy na ratunek. Nie warto sobie zaprzątać głowy taką powalającą historią. ;]
  • 0

#5 Mielu Napisany 30 marca 2011 - 23:50

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
łojezu znowu ruscy źli? <_<
  • 0

#6 Ryan Napisany 30 marca 2011 - 23:53

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
No ba! A kandydat na prezydenta wygląda jak Putin. Oczywiście ich logo to wkurwiony niedźwiedź a w tle przygrywa pompatyczna muzyka nawiązująca melodią do Kalinki.
  • 0

#7 Kradziej Napisany 31 marca 2011 - 07:14

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
A jest jakaś rozgrywka między misjami, jak w X-Comie?
  • 0

#8 Kaxi Napisany 31 marca 2011 - 10:15

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
niestety nie.

w sumie grze bliżej do fire emblem niż do ufo czy advance wars, do których była porównywana dotąd.

ale i tak jest zaskakująco fajnie. z wątkiem ekonomciznym byłoby uber fajnie.
  • 0

#9 Ryan Napisany 31 marca 2011 - 10:17

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie stwierdzono. Postacie są ograniczone liczbowo (nie hodujemy ludzików) a upgrade'y broni są automagiczne.
  • 0

#10 Kaxi Napisany 31 marca 2011 - 10:20

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
ogólnie praktycznie wszystko do tej pory jest jak w FE, poza linią strzału i wysokością terenu. Więc jeśli ktoś zastanawia się jak coś tu działa, to patrz FE.
  • 0

#11 Ryan Napisany 31 marca 2011 - 14:02

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
FE? Fire Emblem?
  • 0

#12 Kaxi Napisany 31 marca 2011 - 18:19

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
tak

więcej wrażeń:
http://neogo.pl/news...on-shadow-wars/
  • 0

#13 Tawotnica Napisany 05 kwietnia 2011 - 07:21

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Zawiesiła się komuś ta gra? Bo mi wyskoczył error przy drugiej planszy w drugim rozdziale. Kijowo, bo pod koniec levelu i wszystko od nowa musiałem robić. Trzeba często sejwować, już początkowe misje potrafią trwać pół godziny. Fajno, tRPG na launch! W ogóle nie miałem tej gry na radarze.
  • 0

#14 Kaxi Napisany 05 kwietnia 2011 - 08:59

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Raz w menu miałem czarny ekran śmierci.
Podobno, jak pisze GAF, nie zdarza się to, jeśli się wyłączy suwakiem z prawej strony wi fi.

Sejwować trzeba, bo misje długie, a strata choćby jednego Ghosta to game over.
  • 0

#15 Ryan Napisany 05 kwietnia 2011 - 10:17

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Same here. Czarny ekran to uniwersalna odpowiedź 3DS na "coś nie tak", więc pewnie się będzie trafiał w miarę regularnie. Nie ma się czym przejmować i należy często (ale z głową) sejwować. :)
  • 0

#16 Kaxi Napisany 14 czerwca 2011 - 15:55

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Nooo, po 32 h gra wreszcie pękła, a kilku medali już nie chce mi się masterować. Ogromna gra, w sam raz na misję dziennie czy dwie, ale chyba się z nią niedługo już rozstanę. Ale jeśli wyjdzie sequel, na pewno zainwestuję.
  • 0

#17 Ney Napisany 22 czerwca 2011 - 18:56

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Na jakim poziomie trudności grałeś Kaxi? Ja zacząłem na rookie, ale szybko się na weterana przerzuciłem i w sumie pasuje mi ten poziom trudności, ale jak później mam przez to powtarzać ponad godzinne misję to się pewnie wkurzę :)
Gierka jest rewelacyjna, ale jakby do tego UBI dodało jakieś fajne zarządzanie oddziałem/ekwipunkiem/wyborem specjalizacji itp między misjami (bo to co jest to tragedia) to byłaby jak dla mnie jedna z najlepszych strategii ever :tak:
  • 0

#18 Kaxi Napisany 22 czerwca 2011 - 20:24

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
po 2 rozdziale wszystkie misje zaczynalem na najwyzszym, dopiero jak mi nie szlo to schodzilem nizej. gdy odlozylem gre na polke to w kampanii zostaly mi chyba 3 misje ktore nie sa na najwyzszym poziomie, ale nie mam sily z nimi walczyc. Misje z dronami i lodem to jakas masakra, nie mam pojecia jak to przejsc na elite i jeszcze z zaliczonym secondary objective O_O
  • 0

#19 Ney Napisany 01 lipca 2011 - 14:51

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Jestem już w Syberii, a procentowo gra pokazuje, że mam coś ok 30% - tyle mam jeszcze gry przed sobą czy do ogółu procentowego liczy skirmishe, wyższe poziomy trudności itp?
  • 0

#20 Kaxi Napisany 01 lipca 2011 - 17:25

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
wszystko się liczy. ja skończyłem kampanię z jakimiś 55%.
  • 0

#21 Ney Napisany 03 lipca 2011 - 21:16

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
No i skończyłem - misja, czasem dwie na wieczór przed snem i w końcu dograłem do creditsów :) Świetna gra i z nadzieją patrzę na bardziej rozbudowany sequel, który mam nadzieję gdzieś tam w Rumuni UBIsoft robi...
  • 0

#22 ramzes64 Napisany 16 kwietnia 2012 - 00:26

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
musze przyznać że gra jest świetna ... dziś ją odpaliłem i pograłem troszkę ... teraz na wieczór też i już mam ponad 3h grania.

bardziej mnie wciągnęła niż Super Mario 3D Land (może mam lekki przesyt do Mario) i dlatego wciągnęło mnie coś INNEGO. Teoretycznie jak pamiętam, to chyba nie zagrywałęm się nigdy w gry turowe. Ta mi sie cholernie spodobała. Gram narazie na rookie - ale może dopiero po przejściu będę odpalał sobie misje na wyższym poziomie. I tak jedna misja (przynajmniej te pierwsze) - to okolo 30min grania.

Polecam sprawdzić - a nóż widelec ktoś się zainteresuje.

Jeśli chodzi o muzykę - podoba mi się motyw przewodni ;D
  • 0

#23 MaxVarEmreis Napisany 24 stycznia 2013 - 21:11

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Nie mogę ogarnąć zasady działania "support fire". Jak na mój gust raz działa, a raz nie. Czasami mam ludzi poustawianych zaraz obok siebie i nie zadziała, a czasami dzieli ich kilka kratek i włącza się support fire...
  • 0

#24 ramzes64 Napisany 24 stycznia 2013 - 21:51

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
moze są za drzewkiem, może na pagórku niżej lub wyżej ... a może te osoby które są blisko nie mogą wspomóc ogniem?
  • 0

#25 Kaxi Napisany 20 maja 2013 - 13:35

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Ta wybitna gierunia powinna w tym tygodniu pojawić się na eShopie za 80zł.


  • 0

#26 ramzes64 Napisany 23 maja 2013 - 17:32

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

gierunie polecam, ale warto poszukac wersji pudelkowej, ktora bedzie tansza 45-65zl


  • 0

#27 Tawotnica Napisany 18 marca 2014 - 08:18

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Fabuła słaba jak tralala: Rosjanie w jakiejś śmiesznej odmianie są źli i starają się zniszczyć postępowców otwartych na Zachód.

ano, życie lepszą wymyśliło. Np.: Inwazja Rosjan na Ukrainę i okupacja Sewastopolu! Oh, wait:

Shadow Wars actually has a stage in which rogue Russian soldiers occupy Sevastopol, a key port city in Ukraine’s Crimean peninsula (or Republic of Crimea, whatever you wanna call it) that houses Russia’s Black Sea Fleet.

http://tmblr.co/ZbdYay1ARRFc-

mind-blown-2.gif
  • 0

#28 Schrodinger Napisany 18 marca 2014 - 09:15

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
clay_sheeeit.gif
  • 0



Inne z tagami: