Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dragon's Dogma

Capcom PS4 PS3 XONE X360 Switch PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
284 odpowiedzi na ten temat

#241 torq314 Napisany 09 lipca 2013 - 17:10

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:
idziesz przed siebie żeby usiec jakieś potwory.
  • 0

#242 iluck85 Napisany 09 lipca 2013 - 17:11

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

:cry: A chcialem byc ambitny 


  • 0

#243 torq314 Napisany 09 lipca 2013 - 17:15

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:
W Darka pograj, tam w ogóle nie wiadomo o co chodzi, idziesz do przodu i rąbiesz i gra się świetnie.
  • 0

#244 iluck85 Napisany 09 lipca 2013 - 17:27

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Czeka na polce.


  • 0

#245 Dixi Napisany 22 października 2013 - 09:06

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Zacząłem w to grać i bardziej mnie odrzuciło niż przyciągnęło. Wszystko wydawało mi się trochę chaotyczne, słabo podane. Dałem jednak drugą szansę, pograłem trochę więcej i już nieco zmieniłem nastawienie do gry. Wczoraj było już zdecydowanie lepiej, może się polubimy razem z DD  :ftopa:  Na razie to co mi najbardziej przeszkadza to mapa, bo działa nie tak jak ja bym tego chciał :)

Miałem też jakiś fragment, którego nie mogłem przejść, wybrałem się chyba za szybko na jednego questa pobocznego - po 3-4 minutach walki niestety moja drużyna padła. Postanowiłem więc uaktualnić pionki w drużynie i zobaczyłem, że mam do wyboru pionka Siniego na 130 lvl (ja mam chyba 8  :olo: ) i dołączyłem go do drużyny. Kontrolnie poszedłem jeszcze raz do tej samej lokacji, walka trwała chyba z 10 sekund, widziałem tylko jakieś latające meteoryty i wiadomość, żeby pójść powiedzieć dla typka, że zadanie wykonane  :clown:


Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 22 października 2013 - 09:09

  • 0

#246 Sotaku Napisany 18 stycznia 2016 - 00:44

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 680 Postów:
Dziś gra doczekała się uruchomienia, zabiłem jakieś monstra z koleżką i potem się okazało, że mogę dobrać kolegów do walki...pokazała mi się panienka Shiniego 130 lvl i panienka Dixiego 37? jako trzecia moja łuczniczka i na razie gra się miło :) W tutorialu trzeba było ubić w określonym czasie kukły rozstawione po mapie...czarodziejka Shiniego zamieniła okolicę w środek wulkanu i gość uczący powiedział, że jeszcze nigdy nie widział by ktoś to tak szybko zrobił, kiedy to mówił ziemia nadal się trzęsła po tym co zrobiła ta czarodziejka :)
  • 0

#247 Shinigami Napisany 18 stycznia 2016 - 00:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Ta, jak Ester przywali, to nie ma później czego zbierać :D
  • 1

#248 Shinigami Napisany 18 stycznia 2016 - 19:41

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Deb, jak będziesz potrzebował porad, to służę pomocą. Przeorałem Dogmę dosyć konkretnie.
  • 0

#249 Sotaku Napisany 18 stycznia 2016 - 20:03

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 680 Postów:
Potrzebuję porad, nie ogarniam na razie rozkazów, nie wiem w jaki sprzęt opłaca się ładować kasę, nie wiem czy kasy jest ogólnie dużo, czy trzeba farmić. Nie wiem czy mogę dowolnie zmieniać osoby w grupie i potem do nich wracać, czy są jakieś ograniczenia, nie wiem czy trudność misji jest jakoś określona, czy mogę trafić na jakiś twardzieli nie wiedząc, ze są tacy twardzi...
  • 0

#250 Shinigami Napisany 19 stycznia 2016 - 13:59

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Hmm, no dobra.

 

Rozkazy to głównie sugestie dla pionków. Mówisz im "go" żeby biegali przed tobą i zbierali przedmioty, odkrywali świat - w trakcie walki pionki nacierają na przeciników. "Come here" jest odwrotnością, czyli są przy tobie i w walce też jakoś cię chronią, mogą podleczyć. "Help" prosi o uleczenie, rzucenie boona jakiegoś.

 

Pieniądze wydawaj na co chcesz, wiadomo że na początku nic ciekawego i tak nie będzie, z czasem znajdziesz lepszy sprzęt. Na pewno warto sporo rozmawiać ze sprzedawcami i dawać im prezenty z niepotrzebnych rzeczy. Wtedy zaczną cię lubić i dostaniesz lepsze oferty, więcej sprzętu.

 

Pionki możesz zmieniać w rift stones i waluta do wypożyczenia są rift crystals. Im wyższy poziom, tym są droższe, choć jest to relatywne do twojego, np. jeżeli jesteś na 1 to pionek na 100 będzie kosztował miliard, ale kiedy oboje jesteście na tym samym poziomie, to cena sięga praktycznie zera. Wypożyczone już wcześniej pionki masz w odpowiedniej zakładce, żeby łatwo do nich wracać. Ich poziomy zmieniają się tylko, jeśli kończysz dany kontrakt, jego właściciel pogra u siebie i zaktualizuje piona. Wtedy możesz ewentualnie mieć lepszą wersję.

Masz podgląd wszystkich skilli i klas, możesz filtrować przez płeć i co tam jeszcze chcesz. Generalnie im większa postać, tym ma więcej staminy i może targać za ciebie więcej przedmiotów. Nie zawsze im więcej skilli, tym lepiej, czasami o wiele lepszą strategią jest dać kilka wyspecjalizowanych ciosów pionkowi, żeby używał tylko najsilniejszych.

Ja swoją grupę trzymałem zawsze w taki sposób: miks long i close range (w tym przypadku ja), czołg z długim mieczem, czarownik tylko i wyłącznie do uleczania/boonów (bez ataków) i czarownik 100% ofensywny z każdym z żywiołów (moja pionica). Wtedy tank leci zatrzymywać wrogów, ja ze średniego dystansu nawalam łukiem, a później mieczem jak coś podejdzie, Ester napyerdala nawałnice czy inne deszcze meteorytów, a z tyłu mobilna lecznica.

Niestety im większe levele, tym trudniej znaleźć wyspecjalizowanych białych magów bez czarów ofensywnych.

Nie pamiętam czy są jakoś konkretnie pokazane trudności misji, ale chyba tak :hmmm: Na pewno z czasem nauczysz się, że świat nie awansuje razem z tobą i od samego początku wszyscy przeciwnicy mają ustalone swoje poziomy, więc będąc leszczem lepiej nie zapuszczać się w niektóre rejony. Z drugiej strony na moim poziomie nawet najsilniejsi są na kilka strzałów. Trochę to dziwne, ale z drugiej strony realne (bo masz słabe grupy goblinów, silnijesze w innym miejscu, niszczycielskie smoki itp.), w końcu nie każdy członek danej rasy umie dokładnie tyle samo.

Na pewno jednak prowadzi to do niezapomnianych akcji, kiedy ledwie pokonujesz potężnego stwora albo po nocy, w nieznajomym lesie wpadasz przypadkiem na smoka :D Pierwszy spotkanie z ziejącym ogniem gadem to dla mnie top 10 growych przeżyć :banderas:

Także w sumie jak chcesz mieć grę sensowną, to lepiej nie korzystaj na razie z mojego pionka, bo ona przejdzie za ciebie wszystko sama :P

 

Z innych rzeczy:

- kup każdemu latarnię i kilof

- trzymaj u siebie i u reszty zapas eliksirów i oleju, choć nie dawaj rzeczy, których nie chcesz zużytych pionkom, bo mają tendencję do używania zbyt silnik mikstur

- ustaw im poziom zdrowia na jakim mają się leczyć

- miło jest dawać prezenty i rzetelną ocenę na pożegnanie z pionkiem, kiedy likwidujesz jego kontrakt

- i najważniejsze: jeśli pionek innego gracza nosi coś ważnego, to nie daj mu zginąć i zawsze postaraj się uleczyć. Nie wiem czy był do tego jakich patch, ale jak pionek zginie (i cię opuści), to zabiera ze sobą wszystkie przedmioty

- rób sejwy


  • 2

#251 nole Napisany 23 maja 2017 - 13:02

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Ołł jeee! :klaszcze:  Dragon's Dogma: Dark Arisen wyjdzie na PS4 jakoś pod koniec roku.


  • 2

#252 Shinigami Napisany 23 maja 2017 - 13:09

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Nie widzę czym tu się jarać.
  • 1

#253 Juras Napisany 23 maja 2017 - 13:13

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Jedną z najlepszych gier poprzedniej generacji.


  • 1

#254 Shinigami Napisany 23 maja 2017 - 13:53

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Serio? A nawet nie wiem, przecież nie grałem :clown:

Oczywiście jest się czym jarać, remaster lepszy od zapowiedzi dwójki albo rzucenia Online na nasz rynek.
  • 0

#255 Juras Napisany 23 maja 2017 - 14:19

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Wiadomo, że nowa część lepsza niż remaster, ale lepsze to niż kolejne dlc za 289zł do jakiegoś przerzutu. :)

 

Co do DDON, po co? Grać się da, jest stale wspierana, trzeci sezon czyli duży update jakoś w lipcu. U nas po roku by zdechło, a po 2 latach zamknęli serwery, pomijając z połowę zawartości która zawitała/zawita w wersji jp.


  • 1

#256 bartezoo Napisany 23 maja 2017 - 14:21

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Ołł jeee! :klaszcze:  Dragon's Dogma: Dark Arisen wyjdzie na PS4 jakoś pod koniec roku.

 

Kupisz w końcu to PS4 w takim razie? 

 

Remaster wychodzi też na XO. 


  • 0

#257 filip Napisany 23 maja 2017 - 15:38

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

nole nadal nie ma ps4? :lol:

 

Spoiler

 

A niektórzy śmieją się z kibiców piłki nożnej, że niby nie grają a tylko obserwują. No to co my tu mamy? :reggie:


  • 0

#258 MonsieurWoland Napisany 23 maja 2017 - 16:33

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Dogma miala kilka fantastycznych pomyslow - avatary, metody okladania mieczem co wiekszych stworow. Niestety miala tez sporo bugow, szlag u mnie trafil z tego powodu glowny quest fabularny i pozegnalem sie z tytulem.


  • 0

#259 ACZ Napisany 20 lipca 2017 - 20:46

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:


  • 0

#260 Shinigami Napisany 04 października 2017 - 07:34

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

 

Wciąż dobrze to wygląda. Ktoś powinien kupic i pograć.


  • 0

#261 burnstein Napisany 04 października 2017 - 08:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Masz na myśli kogoś konkretnego, czy błagasz o kogokolwiek?


  • 0

#262 Shinigami Napisany 04 października 2017 - 08:29

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Ktokolwiek.


  • 0

#263 Woroq Napisany 04 października 2017 - 08:39

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 782 Postów:
Chyba musisz wpłynąć na Jurasa żeby wrócił.
  • 0

#264 Shinigami Napisany 04 października 2017 - 08:54

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Lepiej nie.


  • 0

#265 Woroq Napisany 04 października 2017 - 09:01

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 782 Postów:
Czyli jednak nie ktokolwiek? :lol2:
  • 0

#266 Shinigami Napisany 04 października 2017 - 09:33

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Trzeba mieć standardy.


  • 0

#267 xell Napisany 04 października 2017 - 10:13

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
Ja mam na steamie, może kiedyś odpalę :potter:
  • 0

#268 bartezoo Napisany 04 października 2017 - 10:40

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Na steamie to jeszcze ok, ale na konsolach ten port to trochę żart. 30 fpsów nawet na PS4 Pro?


  • 1

#269 Shinigami Napisany 04 października 2017 - 10:57

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Gra jest wybitnie fajna nawet i w 30, choć na Pro faktycznie mogły muły spróbować przywalić 60.


  • 0

#270 xell Napisany 04 października 2017 - 11:12

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
No cóż, nie dla psa kiełbasa, nie dla kąsolowca 60fps.
  • 0



Inne z tagami: