Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wii U Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10943 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Czy jesteś zainteresowany /na nowym dzieckiem Big N (135 użytkowników głosowało)

Czy jesteś zainteresowany /na nowym dzieckiem Big N

  1. Głosowanie Tak (88 głosów [65.19%])

    Procent głosów: 65.19%

  2. Głosowanie Nie (36 głosów [26.67%])

    Procent głosów: 26.67%

  3. Głosowanie Nie mam wyrobionego zdania na ten temat. (11 głosów [8.15%])

    Procent głosów: 8.15%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#10831 lukaszSA Napisany 10 sierpnia 2017 - 12:34

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 944 Postów:

Marbel wydaje się być strasznie zagubiony.

 

Niby nic w tym dziwnego, ale jesteśmy na forum o grach, a on jest doświadczonym forumowiczem. Ja rozumiem, że można mieć preferencje, ale aż taka ignorancja to już jest dziwna.


  • 0

#10832 Mateo Napisany 10 sierpnia 2017 - 12:42

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
W nową ZELDE po prostu nie wypada nie zagrać, jak ma sie do tego konsolke. :olo:
  • 0

#10833 bartezoo Napisany 10 sierpnia 2017 - 13:27

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Nigdy nie rozumiem ludzi, którzy piszą, że jakiś gatunek ich nie obchodzi mimo, ze nawet gry nie sprawdzili. Miałem tak kiedyś z sushi, nie lubię ryb więc sushi ble, jak się kurcze pomyliłem. A nowa Zelda to nie rpg ja pie.rdole przestańcie cpać te narkotyki.
  • 0

#10834 Godot Napisany 10 sierpnia 2017 - 13:36

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Stare to też nie są rpg. Zelda to od zawsze action adventure. I nie sprawdzić to jakieś nieporozumienie. Marbel, bierz Wind Wakera
  • 0

#10835 Marbel Napisany 10 sierpnia 2017 - 13:44

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
No prędzej zacznę od WW ale po primo nie mam kasy na razie na kolejne gierki, po secundo mam w co grać na razie. Bez przesady. Wy jak Daddiego pchacie od razu na najlepsze, kiedy mam na razie zaplanowane +\- w co grać. Jeśli chodzi o Zeldę grałem kiedyś sporo na GameBoyu w pierwszą cześć. Pózniej liznąłem Okarynę - dosłownie. Tą ostatnią przez kwadrans testowałem w MM na Switchu. Fajne nawet jednak nie jest to mój pułap cenowy. Ok 200 zł daję za gierki na które jestem napalony - i na premierę to chyba tylko Forzy biorę.

Ten post był edytowany przez Marbel dnia: 10 sierpnia 2017 - 13:45

  • 0

#10836 bartezoo Napisany 10 sierpnia 2017 - 15:47

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Granie w 2017 roku w WW xD no chyba was bóg opuścił


@Marbel nintendo to nie jest tania sprawa to raz, dwa będziesz grał w jakieś crapy zamiast zasmakować GOTY 2017 no co tam lubisz.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 10 sierpnia 2017 - 15:48

  • 0

#10837 Marbel Napisany 10 sierpnia 2017 - 17:20

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Nie kupiłem Wii U by grać w nowości a w Nintendo i to co miało do zaoferowania w tej generacji. W dodatku forma tej konsoli mnie zainteresowała.
  • 0

#10838 Godot Napisany 10 sierpnia 2017 - 21:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Wind Waker jest w platynie i nówka kosztuje 100

bartezoo, to co napisaleś jest zwyczajnie żałosne
  • 0

#10839 Cola Napisany 10 sierpnia 2017 - 21:30

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Gry są jak wino, z wiekiem smakują lepiej. Albo jak dojrzałe kobiety, wiedzą jak dobrze dać.


  • 0

#10840 Pawlik Napisany 11 sierpnia 2017 - 07:20

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Grałem w WW w tamte wakacje, było mega :^^:
  • 0

#10841 bartezoo Napisany 11 sierpnia 2017 - 10:18

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Wind Waker? Jedna z najgorszych Zeld.
  • 1

#10842 Mateo Napisany 11 sierpnia 2017 - 10:22

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Dla mnie Wind Waker to było prawdziwe tornado bajeczności gierek, w tamtych czasach. Gusta bartek :)
  • 0

#10843 Pawlik Napisany 11 sierpnia 2017 - 11:44

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

w moim rankingu Zeld, WW też oceniam chyba najgorzej, ale to i tak giereczka petarda, a już granie w wakacje w WW to czysty fun. 


  • 1

#10844 Mateo Napisany 11 sierpnia 2017 - 12:09

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Oczywiście numerem uno jest teraz BotW. Ale na drugim miejscu postawiłbym Wind Waker. Chociażby za ten wakacyjny klimat. ;)
  • 0

#10845 Tawotnica Napisany 11 sierpnia 2017 - 19:43

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:
bartez i Pawlik, łapcie po plusie. Nie neguję uroku WW, wynikającej z kierunku artystycznego ponadczasowości graficznej czy poczucia przygody jakie wzbudza podróżowanie statkiem, ale dungeony Wind Waker ma najmniej kreatywne z trójwymiarowych odsłon serii, labiryntów poza tym jest śmiesznie mało, a podrasowane w reedycji na WiiU sterowanie i triforce quest marginalnie poprawiają jedynie problemy z pacingiem.

z drugiej strony to dobra pozycja na początek z serią, bo później (może wykluczając bezpośrednie sequele na DSa) jest tylko lepiej.
  • 0

#10846 Godot Napisany 11 sierpnia 2017 - 19:53

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
U mnie takim dołem serii jest Twilight Princess. Powiększona kalka Ocariny, w dodatku Okami, które wyszło w tamtym czasie było zwyczajnie lepsze. Za to Wind Waker :banderas:
  • 0

#10847 Tawotnica Napisany 11 sierpnia 2017 - 20:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:
Okami nie ma startu do TP. Imo Okamiden było lepszym rozwinięciem formuły, ale jakoś nikt na tę gierkę nie zwraca uwagi, bo DS. :dunno: Ciężko mi w ogóle porównywać Okami do TP, bo Zelda tak wiele rzeczy robiła inaczej, łącząc to co wprowadziła w formułach OoT i MM.

Mimo, że twierdzenie "większa, lepsza Okarina" pasuje do Twilight Princess tak skupiłbym się bardziej na narracji. TP to najbardziej 'wyreżyserowana' i 'epicka' gra Nintendo i Link jako bohater wreszcie ma jajka. Nie dziwię się, że Sakurai wybrał TP-Linka (pun intended) jako 'głównego' Linka w Smashu, to zdecydowanie jego najlepsza iteracja.

Zresztą co ja się tu będę produkował, w zeszłym roku grałem w remake i byłem zachwycony:

http://nikogoforum.p...ncess-hd/page-5

TP też nie jest wolna od wad, żadna Zelda (ani Zelda-like) nie jest - ślamazarny początek, ekonomia, puste Hyrule Field etc. - jednak pacing (po wspomnianym początku) i epickość to :banderas:. Tego btw brakowało w BotW, gdzie przez dowolność wyboru gra sprawia wrażenie rozlazłej, a story ma miałkie.

Skupione na liniowości podejście twórców do Twilight Princess jeszcze lepiej wypada w porównaniu do Skyward Sword, które w perspektywie czasu jawi mi się jako nieudane połączenie TP z WW (nie tylko graficznie).

Pod koniec dnia utrzymywałbym jednak twierdzenie, że poza BotW każda Zelda 3D to tylko wariacja na temat OoT, która w zależności od gustu przypadnie jednemu graczowi bardziej, a drugiemu mniej.

Tak w dużym skrócie matematycznym:
MM = OoT + ograniczenie czasowe
WW = OoT + statek
TP = OoT + wilk
SS = OoT + latanie na bocianie

i szczerze mówiąc, żaden z tych plusów nie był lepszy niż dosiadanie Epony ( ͡° ͜ʖ ͡°) (a Spirit Tracks to już zupełna porażka). Dlatego też BotW na wieloletnich fanach serii robi takie wrażenie. Niby łamie z zasadami (item -> dungeon), a jednak wraca do korzeni (fuck yeah, Epona! Żałuję, że przy pierwszym podejściu nie zbierałem koni :olo: )
  • 1

#10848 Godot Napisany 11 sierpnia 2017 - 21:20

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
O ile Wind Waker i TP to mechanicznie Ocarina (czy tam Link to the Past) o tyle Skyward Sword był zupełnie inny i mechanicznie był typową metroidvanią.
  • 0

#10849 Tawotnica Napisany 11 sierpnia 2017 - 22:02

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:
Nope. SS był łganą metroidvanią. Miał elementy, był taką meta-metroidvania w swoich światach, ale i tak przebijała się liniowość bez znaczących zadań pobocznych. Usuń Fi i dowsing i może masz namiastkę 'typowej' -vanii. Bez tego? Rozbudowanie OoT ze spięciem nadrzędnym overworldem.
  • 0

#10850 Mateo Napisany 11 sierpnia 2017 - 22:43

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Pewnie dostane po łbie od Tawotnicy, ale mentalnie Okami > Twilight Princess. Okami po prostu zaorało całkowicie Japońskim klimatem i wierzeniami. Kreska Clover Studio miała niebywały charakter. Dla porórwnania, to coś jak Otogi z Raikohem. Niby dziwny klimat, ale gra kopie na każdej płaszczyźnie, od gameplayu po całkowitą Japońską orientalnośc. ps. Żeby nie było, Twilight Princess też miała swój urok.

Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 12 sierpnia 2017 - 11:39

  • 0

#10851 lukaszSA Napisany 12 sierpnia 2017 - 10:42

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 944 Postów:

Okami nigdy nie skończyłem, bo końcówka zaczęła się niebezpiecznie wydłużać.

 

I wiadomo, że Twilight Princess to najlepsza Zelda :^^: 


  • 0

#10852 Mateo Napisany 12 sierpnia 2017 - 11:38

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Mnie koparka osiadła, kiedy myślałem że to już koniec przygody w Okami, a tu trzeba otworzyć most, by kontynuować przygode. Gra była imo niespotykana. Miała swój unikalny klimat i oprawe.

Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 12 sierpnia 2017 - 11:39

  • 0

#10853 Tawotnica Napisany 12 sierpnia 2017 - 13:09

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Jeśli cię jara otoczka Okami to rozumiem, ale rozgrywką, np. patentami na dungeony i minigierki TP jest imo bardziej złożone. Double hookshot to nadal mój ulubiony item w serii  :zakochany: Powiedziałbym nawet, że celowanie pointerem na Wii odkupuje grzech jakim jest majtanie pilotem podczas walk. Ba, Darksidersy przez ich dynamikę nazwałbym ciekawszymi od Okami, ale w nich z kolei nie dzierżę świecącego art-stylu, więc Zelda-klony od THQ mi nigdy się nie podpasowały do końca.  

 

 


  • 0

#10854 drAKul Napisany 14 sierpnia 2017 - 10:39

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Ja też uważam że Okami > TP, ale obie były boskie więc to jak mówienie że Lambo > Ferrari. Mi trochę bardziej podeszła kreska, klimat, postacie i fabuła Okami, ale Zelda ze swoją epickością i motion controls też wtedy masakrowała.


  • 0

#10855 Marbel Napisany 16 sierpnia 2017 - 17:44

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Grałem tylko konkretnie w jedną Zeldę na GameBoyu jak miałem jakieś 12 lat. Jakoś nie pokochałem serii i jakoś mnie nie ciągnie. Na ile h jest WW czy ta nowa?

Btw konsola wczoraj przeprowadziła się do sypialni, gdzie nie ma tv. Taki handheld się z tego zrobił. Taka funkcja jest bardzo ok! :) Szkoda że ma tak mały zasięg. Jakieś 10 m ale żelbet i nie działa i musiałem targać cały sprzęt.
  • 0

#10856 Pawlik Napisany 16 sierpnia 2017 - 19:14

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

WW to koło 20h.

BotW to zależy, jak olejesz wszystko to prócz głównych questów to pewnie byś się do 10h wyrobił. Ale daje Ci słowo, że nie dasz rady się oprzeć przed eksploracją tego cudnego świata. 


  • 0

#10857 Mateo Napisany 17 sierpnia 2017 - 12:25

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Bez zaliczenia czterech głównych maszyn, Ganon byłby bardzo ciężki do pokonania. ;)
  • 0

#10858 Damian Napisany 17 sierpnia 2017 - 16:27

Damian

    Link

  • Forumowicze
  • 298 Postów:

Nie przesadzajmy, bo zaraz dojdziemy do czasów speedrunnerów ;) . BotW - w niecałą godzinkę, WW - w niecałe dwie godzinki. Z zaznaczeniem, iż przy Wind Waker by osiągnąć taki wynik musisz wykorzystać błędy gry, a przy Breath of the Wild sama konstrukcja rozgrywki pozwala Ci na to.


  • 0

#10859 Pawlik Napisany 17 sierpnia 2017 - 16:50

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

właśnie tak liczę, że załatwienie 4 bestii plus ganon to pewnie jakieś 10-12h, choć trzeba by mieć dobrego skilla bo serduszek i staminy dużo nie będzie. Jednak to takie hipotetyczne gadanie, bo nie wierze, by ktoś kto będzie pierwszy raz grał nie skusi się na zwiedzenie tego świata :)


  • 0

#10860 funditto Napisany 17 sierpnia 2017 - 16:52

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Za pierwszym razem w Wind Wakerze miałem ok. 50 godzin, a w BoTW ok. 100
  • 0