Skocz do zawartości

Zdjęcie

FIFA 12

EA Canada EA Sports X360 Wii 3DS PS3 PS2 Vita PSP PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
272 odpowiedzi na ten temat

#31 Stan Napisany 14 września 2011 - 21:47

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:
Póki co gra w defensywie to tragedia w moim wykonaniu ale też i systemu gry, bo często piłkarze nie reagują na komendy, biegnie przy kolesiu mój koleś naciskam na odbiór a ten nic. Wkurzające jest też to ze przeciwnik potrafi oddać w meczu 2 strzały i strzelić 2 gole, albo to że przeciwnicy za łatwo mijają moich zawodników po prostu hamując/zmieniając kierunek w biegu, moi piłkarze maja jakby wolniejsza reakcje i wolniej skręcają czy hamują
  • 0

#32 Kurzy Napisany 14 września 2011 - 22:00

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Głupoty gadasz. Gra jest skillowa. Mi wczoraj nic w obronie nie wychodziło, dzisiaj już lepiej. I odbierasz X? Bo w poprzedniej części było A i ja się wczoraj złapałem na to a to jest pressing.

Fifa 12, oprócz Girsów, druga gra którą biorę na premierę w najbliższych tygodniach.
  • 0

#33 Stan Napisany 14 września 2011 - 22:10

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:
Odbieram na X, gram na ustawieniach alternatywnych, na ps3
  • 0

#34 Kurzy Napisany 14 września 2011 - 22:11

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A tak ogólnie to ilość wypowiedzi o nowej Fifie osób na tym forum mnie rozpierdzieliła...OLO
  • 0

#35 szczudel Napisany 15 września 2011 - 07:29

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Poczekaj do jutra - juz prawie sciagnalem demko - dzisiaj zagram. Bedziemu dyskutowac ;P
  • 0

#36 Cr0ss2500 Napisany 15 września 2011 - 08:33

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
Ostatnią Fife jaką kupiłem było 09, czas przyszedł tego roku na nowy zakup jako, że gier sezonowych nie uznaje, w tej fife akurat ma nadejść wiele zmian, więc oblukałem demko.

I bardzo, ale to bardzo na plus wypada AI i Impact Engine, który po prostu jest zabójczy, zawodnicy w końcu jakoś realistycznie się poruszają, gra obroną faktycznie jest troszkę wymagająca, trzeba nauczyć się tych tricków.

Nie jestem tam jakimś graczem fify, jak gdzieś jestem to w nią pogrywam, ale na najwyższym poziomie nie miałem większego problemu 3 mecze z rzędu wygrane jeden lub dwa zero..
Wślizgi to bajka, ogólnie z części na części seria ta staje się coraz lepsza, zapewne już po premierze 12 będą mieli 13stkę skończoną w 50% :mrgreen:
  • 0

#37 Zeus-Nelson Napisany 15 września 2011 - 09:40

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

Ostatnią Fife jaką kupiłem było 09, czas przyszedł tego roku na nowy zakup jako, że gier sezonowych nie uznaje, w tej fife akurat ma nadejść wiele zmian, więc oblukałem demko.


Mam dokładnie taką samą sytuację ;)

Ja zagrałem w demko i jestem pod wrażeniem zmian. Rzeczywiście obrona stała się bardziej wymagająca i to IMO plus, bo zwykle wystarczyło trzymać X i wszystko się samo robiło (ewentualnie jakiś wślizg się uskuteczniało). Jeśli chodzi o grafikę to twarze największych gwiazd wyglądają jak praktycznie żywcem wyciągnięte z relacji z meczu.

Jedyne co mnie rozwaliło to to, że nie ograłem samouczka do końca bo ojciec przyszedł żeby z nim mecz zagrać, był remis 1:1 i karne w których na 12 strzałów trafiliśmy raz bramkę O_o Także akurat nowego systemu strzelania karnych kompletnie nie ogarniam
  • 0

#38 Stan Napisany 15 września 2011 - 10:27

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:
Na początku karnych tez nie ogarniałem(w 11) ale teraz jest juz ok. Musisz po pierwsze trafić kursorem w zielone tło na pasku(prawy dolny róg) po drugie po tym jak wciśniesz strzał aby zatrzymać kursor, przytrzymać go aby wybrać tez siłę strzału i w tym samym momencie wybrać kierunek strzału i trzymać go do końca, praktycznie. Najlepiej potrenować karne na arenie z włączonym celownikiem.

Pograłem troche i jestem zaskoczony tym iz jak zawodnika doznał kontuzji on przerwał grę i po zmianie kontuzjowanego zawodnika rozpoczęliśmy od rzutu sędziowskiego, a zespół przeciwnika oddał mi piłkę. natomiast wkurza mnie to ze jak mój brmakarz odbija strzał to praktycznie pewne jest ze będzie z tego stracony gol miałem chyba z 7 takich sytuacji i z 6 wpadła bramka. No i jeszcze obrońcy są chyba specjalnie tacy głupi, zero asekuracji czesto zamiast isc za zawodnikiem(kiedy ja nimi nie steruje) to oni stoją i sie gapią.
  • 0

#39 szczudel Napisany 15 września 2011 - 19:18

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
OK. Pograłem w FIFE12 - dla mnie to najwieksza przesiadka bo z PES 4 :D [grałem coś w FIFE11 - ale to nie liczymy].
Na wstepie podaje iż uparłem sie aby nauczyc sie podstawowego sterowania fify totez problem sprawia mi bieganie i myle strzal z podaniem górą :)
Przechodząc do rzeczy:
-brak automatycznego zmieniania zawodnikow podczas gry to dla mnie [pilkarskiego casuala] ogromne utrudnienei, mam nadzieję ze to włączą.
-super sa 3 formy strzałów [zwykły, +L1 i +R1 - lobik był i w Pesie ale rogal z R1 jest super]
-system kolizji daje rade, nie widziałem go na 4 mecze zbyt czesto ale to dlatego ze jak pisałem platałem sie o swoje nogi
-do karnych trzeba sie przyzwyczaić
-obrona jest trudna [gubie sie na guzikach] - troche nie rozumiem rożnic pomiedzy presingiem -trzymanie X a Bieganie z L2
-zwodow nie ogarniam ale na to mam jeszcze czas

Fak faktem kupuje - to pewne - bede pieronskim noobem prze jakies 2 miesiace ale jak sie przestawie to czuje ze bedzie dobrze.
  • 0

#40 Raikoh Napisany 15 września 2011 - 23:30

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Grałem sporo w FIFE09 i 10, a na 11 wcale. Teraz biorę 12 :olo:
  • 0

#41 oranje Napisany 16 września 2011 - 09:14

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Zastanawiam się czy w ogóle demo PESa ściągać. Fifa wyraźnie się zmieniła na lepsze, a gry obronnej trzeba się uczyć na nowo. Nie widzę mozliwości, aby PES bardziej mi się spodobał.
  • 0

#42 szczudel Napisany 16 września 2011 - 09:22

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Ale widziałem w opcjach ze ejst stary system obrony rowniez zaimplementowany - wiec taki pilkarski casual moze olac gre obronna i koncentrowac sie na funie.
  • 0

#43 Jachu Napisany 18 września 2011 - 00:12

Jachu

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 353 Postów:
Dobra FIFA, duża ewolucja, nie jestem w stanie swobodnie grać na wysokim poziomie trudności, choć nie wiem na ile jest to wynikiem ograniczenia asyst. Domyślne ustawienia z dema to hardkor i w końcu doczekaliśmy się prawdziwej symulacji futbolu. Najlepsza piłka ever. Wojtek nie jest podobny do siebie - tu minus. Zjada konkurencję na polu realizmu. Jest też progres w kwestii wyglądu grajków, są prawie "pesowi". Duży krok naprzód.
  • 0

#44 Stan Napisany 18 września 2011 - 11:29

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:
W każdym z meczów co grałem przeciwnik oddaje maksymalnie 3 strzały i prawie zawsze co najmniej 2 z nich wchodzą do siatki, bramkarze moi przynajmniej nic nie bronią.
  • 0

#45 Mielu Napisany 18 września 2011 - 11:53

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Nie wiem jak demo, ale w wersji, którą my mamy, jak zawodnik wchodzi na skos w pole karne ze skrzydła to strzał w długi róg właściwie zawsze kończy się bramką.
  • 0

#46 Kurzy Napisany 18 września 2011 - 12:13

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Powiem Ci Mielu że jak ogląda się bramki na youtube to właśnie często są tego typu że zawodnik wchodzi w pole karne i strzela podkręconego banana w długi róg.

A tak w ogóle nie prześladuj w Wa-Wa :-( :-(
  • 0

#47 Mauro Napisany 20 września 2011 - 18:55

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

  • 0

#48 Mauro Napisany 20 września 2011 - 19:11

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:


Post pod postem bo można wkleić tylko jeden filmik na post. Funny
  • 0

#49 kowal Napisany 21 września 2011 - 13:04

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
po ograniu kilku meczyków w demku stwierdzam, że miałem zbyt długi rozbrat z piłką konsolową. na normalnym poziomie konsola leje mnie regularnie, defensywe mam niczym ser szwajcarski a w ataku dochodzę do pola karnego i koniec. klika goli strzeliłem ale stracilem kilka razy więcej. z kolei na łatwym poziomie rozgrywka przypomina mi ostatnia edycję fifki w jaką grałem czyli World Cup 98. rajd jednym zawodnikiem przez całe boisko to tutaj nie problem. dziwi mnie tak wielka różnica w gejmplaju.
trocję nie mogę się też przyzwyczaić do sterowania. pomijając to że w ogóle nie ogarnam zwodów to w obronie trzymanie L2 naprzemian z R2 by stać na linii ewentualnego podania/strzału + R1 by zmusić konsolowego grajka do presingu to dla mnie jakiś koszmar.
strzały mogły by mieć więcej mocy albo ja jeszcze nie odkryłem tego typu uderzeń.
grafika powala. pięknie się to ogląda.
  • 0

#50 Stan Napisany 21 września 2011 - 13:55

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:
Przy strzale przytrzymaj R2 wtedy będzie on mocniejszy.
  • 0

#51 kiki Napisany 23 września 2011 - 19:05

kiki

    Chocobo

  • Narybek
  • 24 Postów:
Może nie umiem grać w Fife, ale dla mnie jest cholernie nudna. W tym roku kupię PESa bo gra sprawia większy frajdę niż piła od EA.
Wg. mnie:
Fifa12 plusy+ grafika, symulacyjne podejście do tematu, nowy system "kolizji"
minusy- nuuuuda, schematyczna gra
PES plusy+ radosny futbol (czuję jakbym każdy mecz grał o wielką stawkę), dużo przypadkowości w grze, padają oryginalne bramki
minusy- niski poziom trudności, słabi bramkarze,
Tak to sobie tłumaczę. Co z tego że uznaję Fifę za lepszą grę skoro więcej radości mam z PESa...
  • 0

#52 GrzesiekMB Napisany 24 września 2011 - 08:50

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
ign: 9.5
  • 0

#53 bingalaszatanu Napisany 24 września 2011 - 08:58

bingalaszatanu

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:
Fifa 12 to kicha! Kupuję PES 2012!
  • 0

#54 Cudak Napisany 25 września 2011 - 09:50

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Jak to dobrze znów wiedzieć kto zdominuje piłkę kopaną gier wideo w tym 'sezonie'. :king: PES2012 do pieca. :^^:
  • 0

#55 Kurzy Napisany 28 września 2011 - 12:57

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Dzisiaj jak mi się będzie chciało jechać do Saturna to będę miał. Aras, chyba późnym wieczorem JUVE-CHELSEA :wink:
  • 0

#56 Kurzy Napisany 28 września 2011 - 13:11

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Odświeżyłem EA Football World :-)

http://www.ea.com/uk...os/ugc/25504442

Fajna akcja wtedy była ale niestety powtórka za krótka. Jedna z fajniejszych i dłuższych akcji moich w Fifie ogólnie. 2 ostatnie podania to już było typowe ładne rozklepanie przy bezradnych obrońcach ;p

Słyszycie kibiców? Ta wrzawę? :^^: Oj, w tej grze czuć FOOTBALL!
  • 0

#57 Kurzy Napisany 28 września 2011 - 13:38

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

ale kurzy, musisz zostać moim trenerem na pierwszy miesiąc bo na serio 11 lat w to nie grałem

btw da się w co-opie mucić przez sieć zagranicznych żygolaków? :sparta:



Raczej się da. Ja też od roku grałem rzadko a teraz obrona jest inna. Nie bądź skromny, opierdzielisz mnie dzisiaj, dla mnie piękno gry ważniejsze niż bramki :cf:
  • 0

#58 Stan Napisany 28 września 2011 - 13:42

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:
Jeżeli weźmiecie na ps3 to ja sie tez dołączę do gry w najbliższym czasie.
  • 0

#59 Daimon Napisany 28 września 2011 - 13:44

Daimon

    Pikachu

  • Narybek
  • 54 Postów:
Pierwsze mecze rozegrane i muszę powiedzieć, że w porównaniu do udostępnionego dema zmieniono dynamikę gry, to znaczy odczuwalne jest delikatne zwiększenie tempa rozgrywki. Dodatkowo strzały uzyskały nieco siły przez co rzadziej pojawia się uczucie ich anemiczności. Kopanie świńskiego pęcherza nadal sprawia frajdę ;) co do kwestii wpływu ustawy antyhazardowej obowiązującej w naszym pięknym kraju na stroje zespołów to faktycznie wszystkie zespoły posiadające loga kasyn, zakładów bukmacherskich i tym podobnych pozbawione są tych ozdobników, aczkolwiek nie wpływa to na całokształt odbioru gry. Nie zmienia to faktu, że wersja rosyjska i czeska posiadają wszystko na miejscu, a więc jeśli kogoś nie zraża gra po rosyjsku, bądź czesku to bez problemu można wybrać odpowiednią wersję językową.
  • 0

#60 Stan Napisany 28 września 2011 - 13:47

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:
Bzdura. Ja tam F12 kupie na ps3, a nie xkloca.
  • 0



Inne z tagami: