Skocz do zawartości

Zdjęcie

Halo 4


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
721 odpowiedzi na ten temat

#691 Ney Napisany 15 lutego 2013 - 10:11

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Dobra recka kolesia który dobił już do level capa w multi i ocenia każdy element Halo:
http://www.giantbomb...is-my-r-576941/

Co do multi to się nie wypowiadam bo za mało grałem, ale z kampanią się w pełni zgadzam.

Fabularnie możemy tu już gadać normalnie czy trzeba spoilery robić? IMO kto miał zagrać to już zagrał ;) Interesuje mnie ten wątek co poruszyli ludzie w komentarzach pod recką (ten z Didactem?Bornstellarem) to bym tu speców popytał.
Ogólnie jak się z sumuje terminale, fabułe w kampanii, fabułe w Spartan Ops (zaraz ostatni odcinek!) to jest świetnie wszystko przemyślane, ale sporo osób co tylko singla skończyło może być nieźle zagubionych. Jestem ciekaw jak przy H5 to rozwiążą, bo fabuła dla takich graczy może być totalnie nie zrozumiała...
  • 0

#692 xell Napisany 15 lutego 2013 - 10:33

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
Nie gram w Spartan Ops, bo nie mam golda. Ale w kampanii nie podobał mi się cały wątek Cortany, wyszło jeszcze padaczniej niż w Halo 3.
  • 0

#693 PomezZ Napisany 15 lutego 2013 - 13:29

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Niewiarygodne jak wielki wpływ na branżę ma COD. Dopiero zacząłem grać, więc wstrzymam się z wydawaniem ocen, ale gra zmieniła się i to bardzo. Ciekawe ilu ortodoksom pierwotnej trylogii, spodobała się ta część?

Ten post był edytowany przez PomezZ dnia: 15 lutego 2013 - 13:30

  • 0

#694 xell Napisany 15 lutego 2013 - 13:55

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
Niewielu :pf:
  • 0

#695 117 Napisany 15 lutego 2013 - 15:30

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Jest pare rzeczy ktore IMO 343 nie wyszly, ale nie zmienili za duzo tego co Bungie zrobilo genialnie, wiec gry za bardzo nie popsuli.
  • 0

#696 Chewie Napisany 15 lutego 2013 - 15:47

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:
mimo, że parę rzeczy mi się nie podobało w singlu to 343 odwaliło kawał dobrej roboty, szczególnie w multi i designie
  • 0

#697 PomezZ Napisany 15 lutego 2013 - 15:50

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Mi właśnie o multi chodzi głównie. Jutro pogram dłużej, myślę że wówczas obraz się wyklaruje. Oczekiwania są jednak bardzo wysokie. TO jest HALO i wymagam od niego więcej niż tylko "dobrze zrobione".
  • 0

#698 Ney Napisany 18 lutego 2013 - 22:57

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Finał Spartan Ops za mną i spodziewałem się większego pier*****ęcia na koniec, ale było bardzo ok. Nie mogę się doczekać co fabularnie dalej 343 szykuje...Ciekawe czy odpowiedź mi dadzą dopiero przy Halo5 czy też zrobią drugi sezon SO jeszcze do Halo4...
Trzecia misja w ostatnim epizodzie mi się trafiła tylko z jeszcze jednym graczem i całą skończyliśmy w warthogu (ja na kierownicy) i muszę przyznać, że od tych 11-12 lat (premiera Halo:CE) wyszło mnóstwo gier pod co-opa, ale dla mnie nic nie równa się przyjemności zapierdalania w warthogu z drugim graczem i niszczenia bardzo starannie Covenantów. No nic innego kooperacyjnego tego IMO nie przebija :)
  • 2

#699 117 Napisany 19 lutego 2013 - 20:01

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Ja sie lekko rozczarowalem koncowka...
Spoiler
Podobala mi sie za to bardzo kreacja Lasky'ego i Palmer... mistrzostwo swiata no i ogolnie filmiki to majstersztyk. Mam nadzieje, ze sezon 2 niedlugo zostanie zapowiedziany... a poza tym to mistrzostwo swiata jezeli chodzi o wsparcie do gry... od premiery praktycznie co tydzien dostawalismy nowy content za darmo. Nawet jezeli wyjdzie drugi sezon za $15-20 to i tak zaplace...
  • 1

#700 michalmarek77 Napisany 19 lutego 2013 - 20:26

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:
Dokladnie! Pierwszy sezon Spartan Ops spokojnie wart bylby co najmniej 2400 M$ Points. Drugi sezon biore w ciemno.
  • 1

#701 Chewie Napisany 19 lutego 2013 - 21:16

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:
trzeba będzie odpalić klocka i sobie to przejść, pamiętam że byłem gdzieś na 5 episodzie


wyszłedł już 2 map pack?
  • 0

#702 117 Napisany 19 lutego 2013 - 21:33

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
25-ego
  • 0

#703 cwany-lis Napisany 05 kwietnia 2013 - 19:20

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

Przeszedłem singla - a fajnie, super - tylko bez znajomości książek nie do końca ogarniałem niuanse. MC spotyka Spartan [to ci z drugiego programu ? Czytałem kiedyś Onyx Ghost gdzie właśnie taka druga liga łobuzowała, to ci sami ?] - "no hej, bierzmy się do roboty" - nie pada żadne wytłumaczenie kto zacz, gdzie i po co. Halsey żyje ? Po Reach był retcon, że przeżyła inwazję ? [a co się w takim razie stało z tym Spartiatą przydzielonym jej do eskorty ?]

 

Początek strasznie mało emocjonujący, jestem zwolennikiem trzęsienia ziemia na dzień dobry a tu nuda, kosmos i jądro ciemności. Prekursorzy to mieli wydumaną architekturę - pewnikiem składzik na buty ma u nich przynajmniej ze 30 metrów wysokości i ze trzy lewitujące kopuły. Ale całokształt robi kolosalne wrażenie zwłaszcza jak się mam te 52 cale :ftopa: Te kilka "panoram" to rzecz którą najmocniej zapamiętam z tego HALO.

 

A dalej robi cię coraz ciekawiej chociaż momentami zbyt ascetycznie i ... spartańsko - ale seria ma taki styl od ponad dekady, komu się nie podoba to wypad do multi :foch: Osobiście wolałbym więcej przyziemnych starć a nie samotne pląsanie po strzelistych komnatach. Ale całokształt kampanii pod względem opowiadanej historii i klimatu oceniam wielce pozytywnie.

 

post ten dedykuję Ryanowi który ową grę pożyczył mi na czas bliżej nieokreślony :ftopa: przejdę jeszcze raz i oddam.

 

 

 


  • 0

#704 Ryan Napisany 05 kwietnia 2013 - 19:26

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Może spoilery w spoliery? No i chyba "Ghost of Onyx". ;)

Spoiler

Mnie się szczególnie nie podobały quick time eventy. Na początku jest kilka w statku, później w dżungli są no i ofcoz w finale. Nie dodaje to IMO nic do napięcia, wręcz wybija z rytmu. No a starcia z początku wspominam lepiej, niż te ze środka i dalej. Nie wiem dlaczego, może świeżość, może skala mi bardziej odpowiadała. I tak najbardziej jarała mnie sekcja
Spoiler
. Absurdalna, ale miodna. :^^:

Ten post był edytowany przez Ryan dnia: 05 kwietnia 2013 - 19:27

  • 0

#705 cwany-lis Napisany 05 kwietnia 2013 - 19:33

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

Szkodą wielką jest brak walk na orbicie na wzór tych z REACH - to była wojna :potter: jedną serią się kosiło bansze.

 

QTE pamiętam tylko z finałowego starcia a to dlatego, że nie zreflektowałem się w czasie i mnie posłał w próżnie ... Dziwna sprawa i faktycznie niepotrzebna - podobną "głupotkę" zauważyłem w Space Marine - całą grę idzie się i wali mieczem i strzela z karabinu na lewo i prawo by na samym końcu zaserwować rytmiczne wciskanie guzików.

 

Zapomniałem o kapitalnej muzyce - oj ze 4 razy miałem pozytywne ciarki.


  • 0

#706 xell Napisany 05 kwietnia 2013 - 19:37

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

QTE faktycznie ssą paue, jak w każdej zresztą giereczce gdzie występują.

Przeszedłem singla - a fajnie, super - tylko bez znajomości książek nie do końca ogarniałem niuanse. MC spotyka Spartan [to ci z drugiego programu ? Czytałem kiedyś Onyx Ghost gdzie właśnie taka druga liga łobuzowała, to ci sami ?] - "no hej, bierzmy się do roboty" - nie pada żadne wytłumaczenie kto zacz, gdzie i po co. Halsey żyje ? Po Reach był retcon, że przeżyła inwazję ? [a co się w takim razie stało z tym Spartiatą przydzielonym jej do eskorty ?]

Jaki retcon? Przecież zawsze* było wiadomo, że musiała ją przeżyć i w Reach nigdzie nie było sugerowane, że umarła.

 

*od czasu wydania książki First Strike, czyli przed wydaniem Halo 2


Ten post był edytowany przez xell dnia: 05 kwietnia 2013 - 19:41

  • 0

#707 Ney Napisany 05 kwietnia 2013 - 19:39

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Jak nie znasz książek to terminale odkrywane w grze sporo wyjaśniają background historii w H4.
Tyle, że trzeba je obejrzeć przez Halo Waypoint...No, ale od czego jest youtube :)
  • 0

#708 cwany-lis Napisany 05 kwietnia 2013 - 19:56

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

Dawno temu czytałem 3 książki z serii i komiksy i nic nie pamiętam szczerze mówiąc.

 

I tak w ogóle jako osoba permanentnie offline czułbym się lekko wydymany płacąc za tą grę więcej niż szto żetonów - to żeby dostać drugą połowę singla to czeba nie dość że być online to jeszcze goldena mieć opłaconego. Gdzie te czasy, że płacąc za grę w pudełku dostawało się 100% gry.


  • 0

#709 xell Napisany 05 kwietnia 2013 - 20:14

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Dawno temu czytałem 3 książki z serii i komiksy i nic nie pamiętam szczerze mówiąc.

 

I tak w ogóle jako osoba permanentnie offline czułbym się lekko wydymany płacąc za tą grę więcej niż szto żetonów - to żeby dostać drugą połowę singla to czeba nie dość że być online to jeszcze goldena mieć opłaconego. Gdzie te czasy, że płacąc za grę w pudełku dostawało się 100% gry.

Odeszły wraz z pierwszymi modemami :potter:


  • 0

#710 cwany-lis Napisany 06 kwietnia 2013 - 19:47

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

A ci Spartiaci nowej generacji to S-II [nie pamiętam dokładnie nazw], ta Ruda panna to ma jakąś własną historię - domyślam się, że Spartan Ops ciągnie historię z czwórki ? Kurde, do czego to doszło, że dostaję pół gry w pudełku.


  • 0

#711 Ney Napisany 06 kwietnia 2013 - 19:55

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Obejrzyj sobie Spartan Ops odcinki po prostu przez YouTube, IMO rewelacja są :)
Misje w tym trybie tylko lekko nawiązują do samych wydarzeń z tych filmików i na dobrą sprawe niewiele stracisz jeśli nie zagrasz, a tylko przelecisz przez wszystkie FMV.
  • 0

#712 117 Napisany 30 kwietnia 2013 - 01:16

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

Coraz czesciej ponownie gram w Halo 4 i obecnie jest to moim zdaniem nadal najlepszy multiplayer. Obecnie mam range 72... widze, ze najwyzszy level to 130. Nie wiem czy uda mi sie commendations zrobic na 100%, ale z levelem wiekszego wyzwania nie powinno byc. 


  • 0

#713 Pawlik Napisany 02 lutego 2014 - 14:39

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Gram sobie kampanię. Jestem obecnie w dżungli i jak do tej pory, to dla mnie najlepsze halo. Cały czas wartka akcja, jest epicko i bardzo filmowo. No i jak to wygląda, można dostać oczopląsu, jest prześlicznie, aż nie mogę się doczekać co Ci magicy pokażą na X1 skoro dokonali takich cudów na starej 360.


  • 0

#714 Pawlik Napisany 07 lutego 2014 - 20:30

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Lubię Halo, co zrobić. Każda część, to niczym efektowny, wakacyjny blockbuster, a H4 to dla mnie najlepsza część z serii. Grafika prześliczna, wartka akcja, mnóstwo efektownych acz nie efekciarskich scen, no kurwa to się nazwa gra akcji! 


  • 0

#715 xell Napisany 07 lutego 2014 - 20:56

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Do gier Bungie trochę brakuje, ale to pierwsza gra tego studia, może się poprawią. Ciekawe, czy plotki o Halo 2 Anniversary w tym roku i o Halo 5 w przyszlym są prawdziwe, wolałby, żeby 343 smażyło nowe Halo przez trzy lata...


  • 0

#716 Pawlik Napisany 07 lutego 2014 - 21:00

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

ja oceniam gry tylko pod kątem kampanii, a ta w H4 jest imo najbardziej intensywna i efektowna. 


  • 0

#717 psxfan Napisany 08 lutego 2014 - 06:53

psxfan

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 466 Postów:

Do gier Bungie trochę brakuje

Pewnie, Bungie tak świetnie przedstawiła fabułe w halo że czapki z głów  :cf:

Zgadzam sie z kolegą Pawlik, 343 odwaliło kawał tytanicznej roboty zarówno od strony technicznej jak i emocjonalno -fabularnej 

 

Ja dzięki Halo 4 zostałem olśniony przez tą serię, i jak juz pisałem złego słowa nigdy nie napiszę że ta gra to durnota i strzelanie to dziwnych stworków, mam nadzieje ze 343 bedzie tylko podnosić poziom halo po 4 

 

Nich halo 5 niszczy  :sir:


Ten post był edytowany przez psxfan dnia: 08 lutego 2014 - 06:54

  • 0

#718 xell Napisany 08 lutego 2014 - 10:20

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

ja oceniam gry tylko pod kątem kampanii

Ja teæ, a gejmplej w grach Bungie jest zwyczajnie lepszy. :tak:


  • 0

#719 ACZ Napisany 08 lutego 2014 - 14:07

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:

lucjan w dziale o XO pisal o Halo 2 Anniverasy jako o fakcie, a to tylko plota? oby to byla prawda.


  • 0

#720 Pawlik Napisany 08 lutego 2014 - 15:12

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

ale to chyba jeszcze na X360 miałoby wyjść, dopiero H3 na XO?


  • 0