Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Super Mario Bros. U Deluxe

Nintendo WiiU Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
294 odpowiedzi na ten temat

#91 Godot Napisany 12 października 2012 - 23:10

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Fingus, ale Ty serio uważasz, że WiiU nie jest w stanie pociągnąć takiej gry w 1080p? Really?? Skoro PS3 Wipeouta ciągnie? Po prostu roboty przy takiej rozdziałce jest dużo więcej, a to sztuka dla sztuki. Kompletnie nieopłacalna. Seria NSMB ma zarabiać góry złota dla Nintendo, a nie pokazywać "potęgę" nowej konsoli, szokować wizualiami, czy nowatorstwem
  • 0

#92 fingus Napisany 12 października 2012 - 23:31

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
A co, już potwierdzone, że WiiU ma być mocniejszy od PS3? :hihi:
  • 0

#93 Tawotnica Napisany 13 października 2012 - 01:34

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Tu nie chodzi o rozdziałkę w grze która nikogo, tylko o symptom: no bo przecież, skoro nie potrafią zrobić koszącej rozdzielczości tutaj, to czy zrobią ją gdziekolwiek indziej?


NSMBU robią goście od New Play Control: Pikmin i Big Brain Academy a nie Retro, EAD Tokyo czy Team Zelda. Przecież Nintendo to nie jest jeden wielki moloch developerski - mają mniej i bardziej utalentowane studia.
  • 0

#94 ACZ Napisany 21 października 2012 - 21:25

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Skoro PS3 Wipeouta ciągnie w dodatku w 60fps

fix. ;]

Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 21 października 2012 - 21:26

  • 0

#95 ogqozo Napisany 22 października 2012 - 12:43

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

NSMBU robią goście od New Play Control: Pikmin i Big Brain Academy a nie Retro, EAD Tokyo czy Team Zelda. Przecież Nintendo to nie jest jeden wielki moloch developerski - mają mniej i bardziej utalentowane studia.



Wychodzi na to, że studia od World Series of Poker, High Velocity Bowling czy Cars Marter-International są bardziej utalentowane od ludzi od Uncharted czy Little Big Planet, bo umieli zrobić 1080.


Generalnie z wypowiedzi na E3 wynika, że Nintendo raczej będzie robić wszystkie gry w wyłupującym oczy 720, nie zdziwcie się na kolejnym E3.
  • 0

#96 torq314 Napisany 22 października 2012 - 13:21

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Wychodzi na to, że studia od World Series of Poker, High Velocity Bowling czy Cars Marter-International są bardziej utalentowane od ludzi od Uncharted czy Little Big Planet, bo umieli zrobić 1080.


to nie do końca tak.

raczej - to jakby goście od World Series Poker zrobili grę w 720p, tłumacząc to JAKKOLWIEK. i Ty wtedy pomyślałbyś sobie "u licha, skoro taka bzdura działa w 720p to Uncharted będzie co najwyżej w 480p".

tu o takie obawy chodzi.
  • 0

#97 fingus Napisany 22 października 2012 - 13:35

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
To NSMBWU stało się nagle Super Series Poker? Myślałem, że to najważniejsza i największa gra premiery. :hihi:
  • 0

#98 ogqozo Napisany 22 października 2012 - 16:00

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

to nie do końca tak.

raczej - to jakby goście od World Series Poker zrobili grę w 720p, tłumacząc to JAKKOLWIEK. i Ty wtedy pomyślałbyś sobie "u licha, skoro taka bzdura działa w 720p to Uncharted będzie co najwyżej w 480p".

tu o takie obawy chodzi.




To jest zadziwiająca logika. Gdzieś po drodze jest jakieś błędne założenie.

W obecnej sytuacji robienie gry w 720 to nie jest jakaś zadziwiająca decyzja i tyle. Prawie nic nie jest robione w 1080. Nie grałem w World Series Poker, ale podejrzewam, że pracy kreatywnej i technicznej to tam było tysiąc razy mniej. Mario ma jakieś 80 (gdzieś tyle?) plansz, gdzie cały czas idziesz do przodu, plus modele 3D. To jest troszeczkę więcej rysowania niż stolik i karty. Minimalnie.

No i nie wiem, w którym momencie tutaj pojawiają się te "obawy" o Uncharted. Że skoro Nintendo uznało, że wystarczy im 720, to znaczy, że będą robić gry w 480? Nie, nie czaję tej analogii.

Ten post był edytowany przez ogqozo dnia: 22 października 2012 - 16:01

  • 0

#99 Danteusz Napisany 22 października 2012 - 18:45

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
ogqozo, to nie tak działa. Rozdzielczość bardzo łatwo zmieniać, pokazują to emulatory GC i Wii odpalający gry w 1080p. World Series of Poker ma grafikę która nie wymaga wielkiej mocy obliczeniowej, więc konsola ma jej zapas, który można przeznaczyć na wyższą rozdzielczość. To co prezentuje sobą NSMBU również nie jest niczym co by miało zmusić WiiU do spocenia się, więc brak 1080p nie jest usprawiedliwiony.
  • 0

#100 Tawotnica Napisany 22 października 2012 - 18:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Wychodzi na to, że studia od World Series of Poker, High Velocity Bowling czy Cars Marter-International są bardziej utalentowane od ludzi od Uncharted czy Little Big Planet, bo umieli zrobić 1080.


Oj nie, w żaden sposób nie chciałem tutaj implikować, że Kimura i jego team nie potrafią zrobić 1080p tylko jako team z małym doświadczeniem i srogim deadlinem (launch konsoli) mają inne priorytety. Poczynając od recyclingowanej muzyki i art stylu, tworzenie równocześnie NSMB2 na 3DS'a, przez brak online multi, kończąc na wybraniu niższej rozdziałki ta gra krzyczy z każdej strony 'mamy ograniczony budżet i mało czasu'. Fajno, że mamy znowu grę z Marianem na start nowego sprzętu, ale w niczym to nie przypomina stopnia dopracowania, do którego Nintendo zdążyło mnie przyzwyczaić. Dużo racji miał Kaxi w topicu o NSMB2, że seria New to bardziej taki spin-off dla casuali do dojenia kasiory na jednej półce z seriami sportówek i Mario Party niż tytuł dla starych wyjadaczy na jaki chce go wypromować przede wszystkim NoA z Reggiem na czele.
  • 0

#101 Ney Napisany 30 października 2012 - 20:00

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Ten feature mnie strasznie jara:
"World Map: New Super Mario Bros. U is the first side-scrolling Mario game since 1991’s Super Mario World that features a seamless World Map with named worlds and courses. The map contains many secret exits, which might change the map and cause shortcuts to appear. The worlds are interconnected, so people can play through the game in a nonlinear fashion"

Super Mario World to moje ulubione Mario i jako mały gówniarz kochałem całą to mapkę 2D i teraz na samą myśl o takiej mapce w HD łzy radości mi prawie ciekną ;)
  • 0

#102 Tawotnica Napisany 07 listopada 2012 - 13:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
tak psioczę na tą grę, narzekam na developera, grafikę, poziom trudnosci etc., ale prawda jest taka, że przy NSMB2 bawiłem się wysmienicie i po każdym kolejnym pokazie NSMBU mam ogromną ochotę w to popykać.
Pewnie się skończy na tym, że się znowu dam nabrać na Mariana i jeszcze przed końcem roku sobie dla tego wtórnego, jawnego skoku na kasę ze strony Nintendo sprawię WiiU :olo:
  • 0

#103 Pious Napisany 07 listopada 2012 - 13:44

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Mam to samo. Skończyłem NSMB2, które dało zrobiło na mnie najmniejsze wrażenie, bo Wii i DS lubiłem bardzo, ale i tak bawię się z grą świetnie. NSMBU też mnie kusi strasznie, żeby sobie z laską popykać.
  • 0

#104 Ney Napisany 15 listopada 2012 - 19:38

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
IGN:
http://uk.ign.com/ar...o-bros-u-review
9,1 jak komuś się zaglądać nie chcę :)
Gierka rządzi, świetny story mode, jeszcze lepszy challenge mode i tylko fakt, że grafika i muzyka są tylko "ok" obniża notę.
Dla mnie must have za te dwa tygodnie i jakoś na tym tytyle przeczekam do totalnego killera Raymana :)
  • 0

#105 BeSOS Napisany 15 listopada 2012 - 20:46

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wiadome było ze gra bedzie dostawac takie noty bo N kupilo IGN juz dawno temu :olo: Dziwne by bylo gdyby 2 najwieksze tytulu ocenili na mniej niz 8 i jeszcze recki dali na kilka dni przed premiera :cf:
  • 0

#106 Kaxi Napisany 15 listopada 2012 - 20:50

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Jest więcej recek.
  • 0

#107 ogqozo Napisany 15 listopada 2012 - 21:58

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
No wszyscy skorumpowani.


Eurogamer: "Pierwsze parę godzin [w co-opie] minęło mi w oszałamiającym stanie, do którego zazwyczaj potrzebuję Valium. (...) Dla serii NSMB to prawdziwy krok naprzód pod względem charakteru, wyobraźni i dopracowania. Te ćwiczenia w designie 2D zawsze miały za sobą dobre mózgi, ale teraz mają też duszę"

Destructoid: "Wiecie, co dostajecie - rozrywkowy, nieskomplikowany kawałek grania, dostarczający tyle samo wyzwania, co uśmiechu. To bezpieczna gra na start, ale to nie znaczy, że nie zasługuje na uwagę. Tylko ludzie z nieuleczalną awersją do Mario czy w ogóle platformówek nie będą dobrze się bawić. Dosłownie wszystkim innym trudno będzie nie polubić gry... nawet jeśli na późniejszych etapach będą momentami jej nienawidzić"

EGM: "Musisz-mieć dla każdego klienta Wii U (...) List miłosny do starych czasów 2D (...) Wiele trybów multi, szalone plansze, piękna grafika - więcej niż wystarczająco, by każdy bawił się dobrze przez kolejne godziny"

Ten post był edytowany przez ogqozo dnia: 15 listopada 2012 - 21:58

  • 0

#108 BeSOS Napisany 15 listopada 2012 - 22:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ostro N posmarowało :olo:
  • 0

#109 Pious Napisany 16 listopada 2012 - 06:49

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Zaskakujaco dobre noty. Z filmikow to nie wynika i nie widze tego fajnego designu. Czekam na opinie graczy.
  • 0

#110 BeSOS Napisany 16 listopada 2012 - 08:11

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Gra pewnie ejst grywalna ale przez to jak wyglada sprawia wrazenie taniej gierki z XBLA. Meh.
  • 0

#111 Kradziej Napisany 16 listopada 2012 - 08:22

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Ano. Przecież 2D Mario powinien zabijać grafiką. Mogliby zrobić grę z jakąś oryginalną oprawą - tak, jak Kirbyego fajnie przerobili na włóczkę.
  • 0

#112 Pious Napisany 16 listopada 2012 - 08:42

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Dokładnie. 4 gra, która wygląda tak samo i nawet hd nie jest tu pomocne. Szkoda, mogli dać zupełnie nowy styl i wymienić wreszcie motywy muzyczne, bo styl NSMB jest nieciekawy od samego początku.
  • 0

#113 ogqozo Napisany 16 listopada 2012 - 22:50

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Edge: "Poza oczywistą satysfakcją z przejścia w HD, gra nie jest zbyt mocnym argumentem za nową konsolą. Nie ma tu wiele, czego nie można by zrobić na Wii. Choć nie jest to świetna pokazówka konsoli, nadal jest to bardzo dobra gra z Mario, być może najlepsza z dwuwymiarowych przygód hydraulika od czasów złotego okresu 16 bitów".
  • 0

#114 ramzes64 Napisany 19 listopada 2012 - 09:29

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
ZombiU niepowala, ale pobawilem się kilka minut w NSMB.U i ładna i fajna pozycja. Tak jak tamten cytat powyżej... Bezpieczny tytuł, dający dużo zabawy. Tylko osoby nie znoszace Mario nie bedą mogły tego do tego podejść pozytywnie. A gdyby tak konsoli podstawowa + MarioU i jest zabawa.

Tylko ze do końca nie jestem pewien. Ale w singlu grać można tylko GamePadem, a w multi jedna osoba gra Wioleta, a druga na GamePadzie klika tylko te kwadraciki. Czyli teoretycznie z dziewczyna niepogram. Bo jedna osoba gra, a druga klika, albo na zmianę. Jeśli dobrze to zrozumiałem, to nieopodal mi się to.

W sumie mogłem to sprawdzić, ale teraz o tym pomyślałem. Sterowanie GamePadem w multimjest może opcjonalne, ułatwiające i po prostu mogłem go odłożyć i grać na dwóch wiilotach. Po prostu nikt nie stawialby tych bloczkow. Ciekawe czy w ten sposób da się przejść grę, gdy na tabletopadzie wyświetla się obraz, ale jest nieużywane. Hmmm
  • 0

#115 Flyjack Napisany 30 listopada 2012 - 11:34

Flyjack

    Blanka

  • Narybek
  • 162 Postów:
Gra bardzo fajna, wkońcu Mario w HD, aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać zelda czy mario galaxy. Dzisiaj będę testować multiplayer w 5 osób ^^ przy bronku

Jest to wymagający tytuł. W każdym lvlu do zdobycia 3 złote monety i choć jestem już w trzecim świecie, to z dwa lvl mam tak wymaksowane dopiero. Nawet bez zdobywania monet często się ginie, zwłaszcza w zamkach z lawą :D

Gamepad ma duży zasięg, kilka run przeszedłem na jego ekranie na drugim końcu mieszkania :P
  • 0

#116 Pious Napisany 30 listopada 2012 - 11:36

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Jak się gra na tym ekraniku bez TV? W ogóle jaki jest obraz? Podobna jakość do 3DS, czy lepiej/gorzej?
  • 0

#117 Flyjack Napisany 30 listopada 2012 - 11:39

Flyjack

    Blanka

  • Narybek
  • 162 Postów:
O wiele lepszy ten ekran jest od 3DS, lepsza jakość i dużo bardziej jaśniejszy.
Tak samo kamera do rozmów wideo czatu np, jest o wiele lepsza. Mogę ją porównać do kamerki facetime w iphonie czy ipadzie

Natomiast gra na ekranie tableta prezentuje się nieco gorzej, niż na ekranie telewizora w full hd, ale to zrozumiałe.
  • 0

#118 Pious Napisany 30 listopada 2012 - 11:42

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ale ta gra nie śmiga przecież w full hd, czy jednak tak?
  • 0

#119 Flyjack Napisany 30 listopada 2012 - 11:46

Flyjack

    Blanka

  • Narybek
  • 162 Postów:
A nie sprawdzałem, teraz wychodzę na zakupy za chwilę, ale jak wrócę to sprawdzę to.
Menu na bank 1080p i Miiverse, a Nintendoland i Mariana sprawdze dzisiaj. Nawet jeśli nie, to i tak wygląda to świetnie.
  • 0

#120 mobor Napisany 30 listopada 2012 - 22:30

mobor

    Pikachu

  • Narybek
  • 75 Postów:
Ekran na padzie lepszy od 3DS ?
Wolne żarty

weź se porównaj - ale tak solidnie

Kontrast słaby, kolory wyblakłe, podswietlenie takie sobie (dałbym 7/10)
  • 0



Inne z tagami: