Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Super Mario Bros. U Deluxe

Nintendo WiiU Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
294 odpowiedzi na ten temat

#181 lukaszSA Napisany 01 sierpnia 2013 - 20:09

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Recepcja otwarta w nocy - stawiam na hotel


  • 0

#182 Tawotnica Napisany 01 sierpnia 2013 - 20:10

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
No ba, trzeba wiedzieć jak się ustawić, żeby no-lifić ile się da :sir:
  • 0

#183 Pious Napisany 01 sierpnia 2013 - 20:37

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

W recepcji musza dobrze placic, bo gry Tawot hurtowo bierze. No niewazne.

 

Powiedz lepiej czy to dlc ma w ogole sens? Nie jest tak dretwe jak nsmb2?


  • 0

#184 Tawotnica Napisany 01 sierpnia 2013 - 21:08

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Ma swoje momenty. Moje ulubione levele:









to DLC miałoby więcej sensu, gdyby levele nie były takie krótkie, a tak to jak zwykle w wypadku N trochę za wysoko się cenią.
  • 0

#185 Tawotnica Napisany 18 sierpnia 2013 - 20:36

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:


:mog:

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 18 sierpnia 2013 - 20:36

  • 0

#186 lukaszSA Napisany 18 sierpnia 2013 - 21:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

To jest normalna plansza? Wygląda na niemożliwą do przejścia :mog:


  • 0

#187 Tawotnica Napisany 18 sierpnia 2013 - 22:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Tak, to normalna plansza i jest dosyć prosta, jeżeli się używa te kościotrupie platformy jeżdżące, a nie jak ten psychol lata z Yoshim O.o
  • 0

#188 lukaszSA Napisany 18 sierpnia 2013 - 22:31

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Te wszystkie plansze z Lugiego wyglądają tak jakoś nieschludnie. Jakby nie było jakiegoś większego planu, oprócz "zróbmy to tak, żeby było jak najtrudniej".


  • 0

#189 Tawotnica Napisany 18 sierpnia 2013 - 22:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Imo to raczej zarzut do całej serii New, gdzie przez obrany kierunek artystyczny levele wyglądają jak zrobione w jakimś fanowskim edytorze poziomów - misz masz wszystkiego bez jakiegoś własnego, odróżniającego elementu. Do tego nudne jak flaki z olejem tła (oprócz w piątym świecie).

Jeżeli chodzi zaś o umiejscowienie platform, przeciwników etc. to uważam, że Luigi U wypada nieźle i łatwo rozpoznać motyw przewodni. Zazwyczaj jest kładziony nacisk na jeden, dwa elementy z podstawki skondensowane do 100 sekund, co daje nieco mniej swobody niż w NSMBU (może stąd wrażenie 'nieschludności', jakiegoś ścisku). Frajdy z samego przejścia daje za to więcej. Trochę można niby kręcić nosem na to, że często 'wymuszany' jest sposób w jaki się przechodzi dany etap, ale jak udowadnia powyższy klip to wystarczy mieć skilla i trochę wyobraźni. No i to jeszcze raz podkreśla jak zajebiaszczym power-upem jest wiewióra. Serio, najlepszy nowy kostium od ogonka w SMB3.
  • 0

#190 Matt Napisany 30 września 2013 - 16:07

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
A więc to tak się przekleja screenshoty z miiverse :) Jest trochę roboty :P
Mario1.jpg

Przestanę już może rzucać terminami z gatunku 'gra życia', 'gra roku' i temu podobne, bo zaraz wyczerpię skalę. Gra przyszła dziś pocztą i wyje... Wywaliła mnie w kosmos! Jaką to ma magię, jak fajnie skonstruowane skakanie, jak pięknie skomponowane retro z HD.

WiiU ma najcudowniejsze platformery na rynku - ta konsola to must-have dla każdej dzifffki, co lubi poskakać po kładkach i pozbierać monety :)
  • 3

#191 torq314 Napisany 30 września 2013 - 16:12

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Rzeczywistość jest okrutniejsza, może i WiiU jest dla fana platformówek mekką, ale pod warunkiem że się jest takim ninten00bem jak Ty. W przeciwnym przypadku miałbyś niestrawne deja vu i zastanawiałbyś się dlaczego po raz szósty kupiłeś TĘ SAMĄ grę pod innym tytułem.
  • 3

#192 Matt Napisany 30 września 2013 - 16:14

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Możliwe, Panie Doktorze, całkiem możliwe.
  • 0

#193 torq314 Napisany 30 września 2013 - 16:24

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Możliwe, Panie Doktorze, całkiem możliwe.

To nie ma związku z moim doktorowaniem. Cieszę się, pewnie tak samo jak inni byli nintendozjebowie, że Ci podpasowało, ale równocześnie martwimy się tym, że tak zachwycasz się czymś co jest dla nas źródłem rozżalenia. Jesteś jak ktoś kto pierwszy raz zbłądził do mak donalda i wszystko mu się podoba, fantastyczne big maki, sałatki kolesław, koka kola, same nowości i najcudowniejsze jedzenie na rynku.

Życzę Ci żeby chociaż jedną generację ten zapał Ci pozostał, fajnie to się czyta, ja cztery generacje byłem z N na dobre i na złe, nawet w ciężkich czasach gacka, kiedy dwie gry na krzyż wychodziły, ale jak wychodziły to się śmiałem w twarz plejslejwom. Mięły dwie generacje, gry są nadal te same, to samo dwuwymiarowe mario co dwie części na ds i jedna na wii, ta sama zelda co na gacku, mission pack do donkey konga i zero metroidów. Moja cierpliwość wyczerpała się po prawie 20 latach, wytrwaj choć połowę z tego wtedy znów wymienimy się wrażeniami :tak:

Edit: nie że chcę Ci dopiec albo źe robisz coś źle. Po prostu tak samo jak Ty komentujesz żywo i dzielisz się entuzjazmem, tak jak w tym entuzjaźmie choć trochę chcę się pożalić, źe mi się mój wypalił i nie uważam że to moja wina.

Ten post był edytowany przez torq314 dnia: 30 września 2013 - 16:29

  • 1

#194 Ney Napisany 30 września 2013 - 16:32

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Łap plusika Torq! :)
Jak widze ten screen z Mario co Matt wrzucił to na rzyg mnie zbiera...
Totalnie odtwórcze i paskudne jak na możliwości sprzętu przygody mariana :(
Mimo to rozumiem Matta bo jest coś takiego, że jak się człowiek pobawi przez dłuższy czas tylko konsolą Sony lub MS to Nintendo jest magiczną wręcz odmianą (aż człowieka nachodzą chore myśli typu "to są prawdziwe gry, a nie te odtwórcze wysokobudżetowe przehypowane syfy"), tymbardziej jak się jej kosztuje pierwszy raz raz w życiu. Ale wystarczy posiedzieć tylko na grach Nintendo jakiś czas to człowieka zaczyna mdlić i wraca na łony Skyrimów, Dark Soulsów, GTA i innych Metal gearów czy Assassynów z wieeeelką przyjemnością :)
  • 0

#195 Matt Napisany 30 września 2013 - 16:40

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Torq, wszystko okej, przecież doskonale rozumiem i Twoje, i Grega przemyślenia odnośnie Nintendo. Wiem co Was w tej firmie wkur.wia i wiem dlaczego. Ja sam studia kończyłem w 2004 roku i jeszcze wtedy na biurku obok zeszytów ze statystyki stało N64 z Perfect Dark oraz pożyczone z redakcji GCN z Viewtiful Joe :) Potem był w zasadzie już tylko Play 2 / Play 3 więc totalnie zapomniałem klimaty Nintendo. Teraz, po 10 latach od (zalatuje telenowelą) rozstania z N odpalam Donkeya, odpalam Mario w HD, odpalam forum z Zeldą WW, czytam o klimatach Metroida - mózg zaczyna pracować mi spowrotem na szczenięcych falach :) Mario jest tak dobre jak kiedyś, 10-15 lat temu i nie trąci (jak to pierwszy raz słyszę) sandałem, bo ma totalnie zupgrade'owany obraz i mechanikę! Wracają stare sample dźwiękowe, powraca ten fun ze skakania po kładkach, skakanie po gumbasach, zbieranie na czas czerwonych monetek, skakanie na flagę przed zamkiem, prześliczne, pastelowe światy, aqua światy, grzyby, plucie ogniem... To jest tak samo dobra gra jak DKCR!!!

Na pewno nie kupię więcej tandemu Sony/Microsoft bo to te same sprzęty i praktycznie te same gry. Ale WiiU + PS4 zaczyna wyglądać jak realny zestaw na kolejne 3-4 lata!
  • 1

#196 torq314 Napisany 30 września 2013 - 16:51

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Tez rozważałem takie combo, przynajmniej do niedawna, bo ostatnio WiiU coraz mniej realnie wygląda. U N jest tak olbrzymia inercja, że jeżeli dziś nie ma zapowiedzi niczego fajnego, to znaczy że najbliższe 6-9 mcy praktycznie jest zmarnowane.

Może to i dobrze. Może za ten czas zatęsknię?

Boję się tylko że zdąży N splajtować do tego czasu :(
  • 0

#197 Tawotnica Napisany 30 września 2013 - 17:06

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Mario jest tak dobre jak kiedyś, 10-15 lat temu i nie trąci (jak to pierwszy raz słyszę) sandałem, bo ma totalnie zupgrade'owany obraz i mechanikę! 

 

Cieszę się, że ktoś oprócz mnie jeszcze to docenił, szczególnie tą część z mechaniką, bo tu wszyscy dookoła jechali na serię New, a gierka pod względem skakania i biegania nie musi się wstydzić ani Raya ani Konga. Szczególnie tryb challenge w NSMBU to miazga, chociaż pokazuje dobitnie niewykorzystany potencjał w levelach, które mogłyby być ciut bardziej wymagające. 


  • 1

#198 Matt Napisany 30 września 2013 - 17:21

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Nie wiem, ile masz lat Tawotnica (stawiam na przedział 23-27) ale z moimi starymi oczami i anty-ninja-gaiden refleksem, ciężko mi się gra w Mario i mam naprawdę spore problemy z maksowaniem Donkey'a :P Tak więc ja na poziom trudności absolutnie nie narzekam :) Sporym szokiem po przesiadce z nowego Raya jest fakt, że przeciwników trzeba miażdżyć co do milimetra - a jak nie, to kara. W Rayu wszystko było jakieś takie @gowiththeflow, a w Mario i Donkey'u trzeba się nieco przyczaić, aby urwać przeciwnikowi zdrowia :P

Ten post był edytowany przez Matt dnia: 30 września 2013 - 17:22

  • 0

#199 Pious Napisany 13 listopada 2013 - 08:33

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Pograłem wczoraj z dziewczyną z 2h i gra wydaje mi się mega łatwa. Zakładam, że mam wprawę po tych wszystkich nsmb, bo idąc przed sibie z automatu wiem, że w danym miejscu będzie ukryta moneta, albo rura z przejściem.

 

Jeśli chodzi o wrażenia to jak najbardziej spoko. Ta gra w multi się nie starzeje. Świetnie się w to gra z dziewczyną. Samemu teraz by mi się nie chciało w to grać, bo nie tak dawno męczyłem NSMB2 na 3DS.

 

Da się jakoś wyłączyć gamepada podczas gry na wiimotach? Bez sensem jest, że grając na pilotach padlet ciągle pokazuje obraz


  • 0

#200 Texz Napisany 13 listopada 2013 - 08:45

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Wciskasz Home, Setting i tam w dolnym lewym rogu jest "Display Off" czy jakoś tak. Teraz można padlet ostrożnie położyć na bok. 

 

Co do łatwości, poczekaj. I staraj się zbierać wszystkie 3 coiny w każdym świecie. 


  • 0

#201 Pious Napisany 13 listopada 2013 - 08:46

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

O dzięki! Wczoraj leżał włączony bez sensu. Na razie zrobiłem z 20-25 plansz (2 światy) i może z 5 muszę powtórzyć, bo pominąłem monetę. Ważne, że gra jest fajna. Na pewno dużo lepsza od 2 z 3DS. Nie czuję tu tego znużenia co tam.


  • 0

#202 Kaz Napisany 13 listopada 2013 - 16:47

Kaz

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 613 Postów:

W końcu skończyłem... ni hu hu nie chciało mi się zbierać wszystkich monet bo czuję zmęczenie materiału, ale grało się bardzo fajnie. Szybko i intensywnie. Szczególnie plansze w świecie "chmur" przypadły mi do gustu. Gdyby nie fakt że ostatnio za dużo nam tego new super mario zaserwowali to pewnie bym się jarał... tak to niestety odejdzie w zapomnienie a New Super Mario Bros Wii wciąż będzie moją ulubioną częścią.


  • 0

#203 Pious Napisany 15 listopada 2013 - 07:36

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Musze przyznac, ze daje rade ta gra w multi. Balem sie szybkiego znuzenia jak w 2 na 3ds, ale jednak marian sie sprawdza. Na razie obok nsmbwii najlepsza czesc. 

 

Brakuje mi tylko jakiejs mapki jak na 3ds na dole. Dzieki niej zawsze wiedzialembgdzie szukac ukrytych przejsc do rur itp. Tutaj to jest mniej czytelne i pewnie gfaqs pojdzie w ruch. Chodzi mi o mapke swiata i widoczne na niej kropki.


Ten post był edytowany przez Pious dnia: 15 listopada 2013 - 07:36

  • 0

#204 Godot Napisany 19 listopada 2013 - 20:26

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
To czy Rayman Legends?
  • 0

#205 Pious Napisany 19 listopada 2013 - 20:28

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Nie wiem jak wypada Rayman, bo grałem tylko w demo, ale obie są dobre. Rayman ma świetne pomysły, a Mario to bardzo dobry platformer. Wziąłbym Raya, bo możesz rzygnąć Marianami jak kupisz 3d World.

 

BTW grę skończyłem w 3dni z dziewczyną i zbieramy monety. No fajna jest jak każde nsmb. Lepiej bawiłem się chyba na Wii, bo było to też świeższe. Tu z góry wiedziałem co gdzie jest ukryte, bo gra cierpi na schematyczność ukrywania monet i sekretów.


  • 0

#206 torq314 Napisany 19 listopada 2013 - 21:03

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

To czy Rayman Legends?


Ja z kolei nie grałem w to mario, ale Rayman Legends to mistrzostwo świata. O ile origins był "taki se" przez te pokawałkowane levele, tak tu najczęściej levele są otwarte od początku do końca. Do tego te muzyczne i wyzwania czasowe. Kopalnia pomysłów platformowych, a takie światy jak ten podwodny przechodzą do nomen omen legendy.

Raymana weź, spodoba Ci się.
  • 0

#207 Pious Napisany 19 listopada 2013 - 21:07

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Imo jak nie masz ciśnienia na multi z laską jak ja i wisi ci ta seria to bierz Raya.

 

Mario to bardzo fajna platformówka, ale nie ma tu żadnego efektu wow. W Rayu już w demie siedziałem z bananem jak zagrałem w Rock Castle.


  • 0

#208 Texz Napisany 19 listopada 2013 - 21:41

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Czy ja wiem czy Rayman jest taki wow... tam jest pierdylion rzeczy do zgarnięcia aby planszę zrobić na 100%, w Mario są co prawda tylko trzy monety, resztę gra nadrabia planszami. 

 

Naprawdę proponuję się zastanowić przed zakupem. IMO NSMBWiiU to najlepszy 2D Marian jaki wyszedł do tej pory. Szarpię już z miesiąc, a nie mam jeszcze 100% i długo nie będę mieć bo ta gra to czysty hardcore jak chce się w ten sposób przejść. 


  • 0

#209 torq314 Napisany 19 listopada 2013 - 21:44

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Mam to samo z Raymanem tylko gram od premiery.
  • 0

#210 Texz Napisany 19 listopada 2013 - 21:48

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Też gram w Raymana od premiery. 


  • 0



Inne z tagami: