Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nintendo 64


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
350 odpowiedzi na ten temat

#301 Edge Napisany 31 maja 2011 - 21:41

Edge

    Mega Man

  • Narybek
  • 128 Postów:
Zestaw 80 gier na N64 - Allegro

Ja również popieram założenie oddzielnego działu dla N64.
  • 0

#302 Gość_Kazuo_* Napisany 09 października 2011 - 15:44

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Ostro szarpię w Conkera i póki co zdanie na temat gry mam jak najbardziej pozytywne. Gameplay jest przyjemny i zróżnicowany - dominują elementy platformowe, ale nie raz trzeba wykonywać wiele innych drobnych zadań (jak na przykład zatoczyć kupę gówna na szczyt wielkiej wieży zbudowanej... też z gówna), grafika mimo wielu lat na karku wciąż posiada swój urok (fajne projekty postaci i świetnie dobrana kolorystyka), a fabuła powala absurdalnością. Mimo bajowej otoczki zdecydowanie nie jest to gra dla dzieci - motyw ze sra'jącą krową, która chwilę później zostaje brutalnie rozerwana na strzępy dobitnie to uświadamia (a podobnych scen jest więcej). Jak na razie zawodzi tytułowy wiewiór, zawsze myślałem, że to twardy i cyniczny madafaka, a tu taka trochę Matka Polka. No i kamera potrafi zirytować swoim położeniem (nie zawsze mamy możliwość jej korygowania).
  • 0

#303 drAKul Napisany 11 października 2011 - 15:46

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
jako że z miesiąc temu go przeszedłem. To koniecznie daj znać co sądzisz o ostatnich etapach wojny oraz o końcówce. Dla mnie Conker to perełka.
  • 0

#304 Gość_Kazuo_* Napisany 11 października 2011 - 18:45

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Skończyłem. Generalnie im dalej w las, tym gra lepsza - coraz bardziej zróżnicowane levele, zbzikowany humor oraz ciekawsze pomysły na gameplay. Bardzo przypadł mi do gustu motyw z odtwarzaniem scen ze znanych filmów [UWAGA, SPOILERY] - wizyta w ponurym zamczysku i spotkanie z pewnym niewiele mniej ponurym hrabią (Dracula); desant, bitwa na plaży i próba przebicia się do bunkrów (Szeregowiec Ryan); rozwałka w holu, gdzie Conker odziany w czarny, skórzany płaszcz, czyni efekciarską rozróbę podczas slow-motion (Matrix) czy finałowe starcie z plującym kwasem kosmitą (Obcy) - to zdecydowanie najlepsze momenty z gry i można tylko trochę żałować, że nie ma tego więcej.

Dawno już się nie spotkałem z grą, która oferowałaby tak różnorodny gameplay - nazwanie Conkera platformówką, to spore niedopowiedzenie, zważywszy, że skakanie wcale nie stanowi tutaj sedna zabawy (z początku jest tego sporo, jednak potem coraz mniej). Jest tu trochę elementów typowych dla przygodówek (szukanie kluczy, przełączanie wajch), są sekcje strzelane, levele podwodne, nie brakuje walk z bossami (w których trzeba też ruszyć głową, a nie bezmyślnie nawalać w guziki), a nawet jedna akcja w stylu gier wyścigowych. Do tego cała masa drobnych zadań typu przeprowadzanie gostka przez pole minowe czy transformacja w nietoperza i polowanie na ludzi. Naprawdę nie da się nudzić przy tej grze.

Narzekać można na kamerę, która jest nie tylko kiepska, ale momentami wręcz sp*erdolona. Często nie nadąża za sterowaną postacią, gubi się i wymaga ręcznego korygowania - warto zaznaczyć, że niektóre elementy (z reguły platformowe) wymagają ogromnej precyzji, a kamera zamiast wtedy pomóc, jak na złość ustawia się w najdziwniejszym możliwym punkcie i jeszcze bardziej utrudnia całą sprawę, przez co gra robi się czasami cholernie ciężka (wieża z mechanizmem na przykład). Da się przeboleć, chociaż jest to dosyć irytujące.

Całość, to bardzo miło spędzone 15 godzin i bardzo możliwe, że kiedyś jeszcze raz sobie tą grę przejdę (w miarę możliwości odświeżoną wersję na Xboxie). Bez dwóch zdań jedna z najlepszych pozycji na N64.
  • 0

#305 Holden Napisany 12 października 2011 - 13:02

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
a co sadzisz o miazdzacej koncowce?
  • 0

#306 Gość_Kazuo_* Napisany 12 października 2011 - 15:21

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Serio? Zakończenie było dosyć smutne, ale nie zauważyłem tam nic miażdżącego. Gra od początku nie zapowiadała się na typową bajeczkę, więc to, że nie będzie happy endingu dało się akurat przewidzieć.
  • 0

#307 Holden Napisany 12 października 2011 - 21:34

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
ale gra w sumie jest kolorowa, zabawna, traktuje o tragedii pieniadza tez, ale to glownie przez kontrast mnie zakonczenia tak uderzylo chyba...
  • 0

#308 Gość_Kazuo_* Napisany 12 października 2011 - 22:04

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Happy Tree Friends też jest kolorowe i z masą humoru, ale to raczej "nieco" inny rodzaj "zabawności" niż w przypadku standardowych bajek. Mnie w każdym razie już pierwsze sceny nastawiły na to, że nie mam do czynienia z typową produkcją dla dzieci, a pod otoczką wesołej (pseudo)platformówki kryje się tytuł dla dojrzalszych graczy, po którym można się spodziewać różnych pikantnych motywów. Tak czy inaczej, konkretnego zaskoczenia nie było, ale zakończenie i tak mi się spodobało. Nietypowe, odrobinę dające do myślenia (ale bez przesadnej głębi ofkors).
  • 0

#309 Daimovik Napisany 09 stycznia 2013 - 00:53

Daimovik

    Mokujin

  • Narybek
  • 49 Postów:
Ktoś może polecić fajne gierki na 4 osoby.
Już graliśmy w:
Mari kart
NBA Hang Time
Coś jeszcze wartego uwagi?
  • 0

#310 Tawotnica Napisany 09 stycznia 2013 - 01:11

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Ktoś może polecić fajne gierki na 4 osoby.
Już graliśmy w:
Mari kart
NBA Hang Time
Coś jeszcze wartego uwagi?


Super Smash Bros., Mario Tennis, Mario Party i minigierki w Pokemon Stadium się świetnie sprawdzają na 4p.
Różnorakich wyścigów jest bardzo dużo, jako hidden gema polecam Snowboard Kids.
  • 0

#311 Malutki Napisany 21 stycznia 2013 - 17:33

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

Ktoś może polecić fajne gierki na 4 osoby.
Już graliśmy w:
Mari kart
NBA Hang Time
Coś jeszcze wartego uwagi?

-Goldeneye ( tutaj nie trzeba wiele tłumaczyć ;) )
-Turok 2
-Turok 3 Shadow of oblivion ( jedyna taka gra na N64 ,gdzie multiplayer jest bardzo rozbudowany. Istnieje możliwość edycji dosłownie wszystkiego, od grawitacji i szybkostrzelności zaczynając ,a kończąc na zdrowiu , ilości botów i konfiguracji pada .Gra oferuje 8 trybów rozgrywki na 48 mapkach. )
-Duke Nukem Zero Hour ( troszeczkę przypomina mi time splitters'a ,gdyż istnieje tutaj podział broni z różnych czasów, warto sprawdzić )
-Donkey Kong 64 ( tylko dwa tryby rozgrywki ten tytuł oferuje ,ale multi jest za***iste. Do dzisiejszego dnia gram razem z kumplami )
-Diddy Kong Racing ( moim zdaniem jest lepszy od MK64 )
-Daikatana ( również posiada ciekawe multi , tryb na diamenty rządzi :) )
-Jet Force Gemini ( warto sprawdzić ,różnorodności temu tytułowi nie brakuje )
Wszystkie wymienione gry oferują multi dla czterech graczy.
  • 0

#312 Otacon Napisany 21 stycznia 2013 - 18:45

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
Diddy kong racing swietna gra. Potwierdzam :tak: aż sobie chyba na emulku wlacze :hmmm:
  • 0

#313 Daimovik Napisany 30 stycznia 2013 - 20:30

Daimovik

    Mokujin

  • Narybek
  • 49 Postów:

-Goldeneye ( tutaj nie trzeba wiele tłumaczyć ;) )
-Turok 2
-Turok 3 Shadow of oblivion ( jedyna taka gra na N64 ,gdzie multiplayer jest bardzo rozbudowany. Istnieje możliwość edycji dosłownie wszystkiego, od grawitacji i szybkostrzelności zaczynając ,a kończąc na zdrowiu , ilości botów i konfiguracji pada .Gra oferuje 8 trybów rozgrywki na 48 mapkach. )
-Duke Nukem Zero Hour ( troszeczkę przypomina mi time splitters'a ,gdyż istnieje tutaj podział broni z różnych czasów, warto sprawdzić )
-Donkey Kong 64 ( tylko dwa tryby rozgrywki ten tytuł oferuje ,ale multi jest za***iste. Do dzisiejszego dnia gram razem z kumplami )
-Diddy Kong Racing ( moim zdaniem jest lepszy od MK64 )
-Daikatana ( również posiada ciekawe multi , tryb na diamenty rządzi :) )
-Jet Force Gemini ( warto sprawdzić ,różnorodności temu tytułowi nie brakuje )
Wszystkie wymienione gry oferują multi dla czterech graczy.

a czy do DK 64 nie trzeba mieć przystawki na konsolę?
  • 0

#314 Tawotnica Napisany 30 stycznia 2013 - 21:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
trzeba:
Dodany obrazek

i tak bez expansion paka na N64 się nie obejdziesz, bo musisz go mieć, żeby pograć w Majora's Mask
  • 0

#315 twilitekid Napisany 30 stycznia 2013 - 21:52

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No i Perfect Dark bodajże też wymagał Expansion Paka. W sumie było tam jakieś multi i niby fajne.
  • 0

#316 Malutki Napisany 30 stycznia 2013 - 22:09

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Z tego co pamiętam to niektóre gry wymagały expansion pak'a tylko w trybie single. W wolnym czasie mogę sprawdzić czy DK64 pójdzie bez tej przystawki w multi.
  • 0

#317 kubicz Napisany 30 stycznia 2013 - 22:18

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

No i Perfect Dark bodajże też wymagał Expansion Paka. W sumie było tam jakieś multi i niby fajne.


Dodany obrazek
  • 0

#318 drAKul Napisany 31 stycznia 2013 - 12:14

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Jakby kogoś interesowało IMHO lista najlepszych gier na N64:

*** - gry w które każdy powinien zagrać nawet dziś (w kolejności od najważniejszej)
Super Mario 64
Legend of Zelda: Ocarina of Time
Paper Mario
Legend of Zelda: Majora’s Mask
Conker’s Bad Fur Day
Ogre Battle 64: Person of Lordly Caliber


** - gry które kiedyś były przełomowe lub wybitne - obecnie z róźnych względów trącą myszką. Polecam zapoznanie się z nimi:
GoldenEye 007
Perfect Dark
Pilotwings 64
Harvest Moon 64
Mario Kart 64
Banjo-Kazooie
Diddy Kong Racing


* - gry kiedyś bardzo dobre lub mające ciekawe elementy, lecz wymagające lubienia retro.
Mischief Makers
Wave Race 64
Star Fox 64
Donkey Kong 64
F-Zero X
Yoshi’s Story

Rzekłem. Ranking dotyczy tylko singla.
  • 1

#319 twilitekid Napisany 31 stycznia 2013 - 13:34

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Odpalilem na emu Harvest Moon 64 niedawno. Dramat, kamera tak blisko, ze nic nie widać wokol. Za to Back to Nature wyglada juz grywalnie, w sumie to najlepsza odsłona serii.
  • 0

#320 Tawotnica Napisany 15 maja 2013 - 23:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

ciekawostka - VHS rozdawany na E3 1996. Oprócz N64 też jest o GB, ale chyba do tego tematu najbardziej pasuje:

 


  • 2

#321 Tawotnica Napisany 09 października 2013 - 17:34

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
1a2b34081c66cd56b960795801543d77.gif
  • 0

#322 BeSOS Napisany 09 października 2013 - 17:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Hehe czesto się tą gałką tak bawiłem :-D
  • 0

#323 funditto Napisany 29 października 2013 - 08:23

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Gdzieś kiedyś mi się obiło o uszy, że do Nintendo 64 można użyć kabli z Gamecube'a. Może to ktoś potwierdzić? Pytam, bo mam możliwość kupna samej konsoli N64, a z Gamecube'a wszystkie kable mam...


Ten post był edytowany przez funditto dnia: 29 października 2013 - 08:24

  • 0

#324 mic Napisany 29 października 2013 - 10:40

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

Jeśli chodzi o kable av to tak. Oczywiście zasilacze są już inne.


  • 0

#325 lukaszSA Napisany 15 lipca 2016 - 20:55

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 919 Postów:


  • 0

#326 Tynio Napisany 15 kwietnia 2017 - 22:55

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Kto ma takie ustrojstwo jak LukaszSA pokazał lub coś podobnego?

 

Fajna sprawa taka zabaweczka :) 


  • 0

#327 BeSOS Napisany 16 kwietnia 2017 - 07:00

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Obstawiam że każdy.

:fp:
  • 0

#328 Tynio Napisany 16 kwietnia 2017 - 08:19

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:
Jedyn prawdziwy fan powiem mieć choć coś podobnego. Może nie od Nintendo ale innego producenta bo kiedyś czytałem że było kilka takich urządzeń.
Nie gadaj że jestem jedyny na tym forum co ma takie coś.????

Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 16 kwietnia 2017 - 09:06

  • 0

#329 Godot Napisany 16 kwietnia 2017 - 10:12

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Dawaj fotę
  • 0

#330 Tynio Napisany 16 kwietnia 2017 - 11:08

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:
Dam jak obiecasz mi plusa i jak będę przy kompie bo ciężko się dodaje z Tapatalk ????
  • 0