Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nintendo 64


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
350 odpowiedzi na ten temat

#31 syon Napisany 12 listopada 2005 - 19:39

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
A co najważniejsze, konsola jest teraz tania jak barszcz a gierki jeszcze bardziej. Goldeneye 007 za dwie dyszki? Nic, tylko brać, brać, i jeszcze raz brać.
  • 0

#32 Devil Napisany 12 listopada 2005 - 20:14

Devil

    .

  • Forumowicze
  • 4 073 Postów:
:) Nintendo 64 to moja pierwsza konsola.Co kilka miesięcy zdarza sie że jeszcze sobie podłącze N i pobiegam przy Hyrule i rozpierdziele kilka misji w perfect dark.Pierwszą grą którą miałem na Nintendo był Mario64,ostatnią bonzio kazoie 2(czy jakoś tak :P )Konsolka kupiołem bodajże w 1997 roku.Aż normalnie łezka w oku kręci :wink: Przez ten temat chyba zajrze do szafy i odpale ponownie N64 :twisted:
  • 0

#33 nicun Napisany 12 listopada 2005 - 20:18

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:
Kto mi powie jak odpalić Perfect Dark NTSC na konsoli PAL? Mam przejściówkę, ale niestety się nie odpala (jak mi powiedział sprzedawca: niektóre gry mają zabezpieczenie). Zamówiłem niedawno Action Replaya (jeszcze nie dotarł) i spróbuję "podmienić" kod bootujący (ale kodu do PD za nic znaleźć nie mogę), ale oczywiście nie mam gwarancji że grę odpalę.
Zna ktoś jakieś sposoby moddingu N64 (jedyny jaki znalazłem, to możliwość odpalenia gier japońskich na konsoli amerykańskiej)?
  • 0

#34 Gość__* Napisany 14 listopada 2005 - 13:56

Gość__*
  • Goście
W Nintendo 64 najbardziej podobał mi się jej design, możliwości techniczne oraz pomysł z kartridżem, na który tak wszyscy narzekali. Kartridż to natychmiastowy dostęp do danych, możliwość zapisywania stanu gry, brak lasera, który ma małą żywotność i tragiczną awaryjność i w końcu (mimo wszystko) olbrzymie możliwości (co udowodniła chociażby Zelda). Nintendo 64 to konsola wręcz "nie do zdarcia" :) Do tego dochodzą świetne gry takie jak Zelda, Wave Race, Mario, Yoshi's Story, Cruis'n World, Mario Kart, Perfect Dark, Lylat Wars, Paper Mario czy Tetrisphere. Jedyną wadą tej konsoli, a właściwie gier na nią (bo konsola jest według mnie perfekcyjna) jest praktycznie brak tytułów z gatunku RPG :(
  • 0

#35 luck1985 Napisany 14 listopada 2005 - 14:05

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

W Nintendo 64 najbardziej podobał mi się jej design, możliwości techniczne oraz pomysł z kartridżem, na który tak wszyscy narzekali. Kartridż to natychmiastowy dostęp do danych, możliwość zapisywania stanu gry, brak lasera, który ma małą żywotność i tragiczną awaryjność i w końcu (mimo wszystko) olbrzymie możliwości (co udowodniła chociażby Zelda).


Tak , Mario byl swietny , wszystko czytales , postacie nie mialy glosu i zapomnij o wysokiej jakosci filmikach :D
Gry bardzo dobre , zelda byla by cudna z glosem w dobrym systemie ( na tamte czasy zapewnial to tylko CD , a nie kart ktory byl przestarzala konstrukcja )
Rewolucje mial zrobic czytnik DDR :> wyszlo to w ogole na rynek ?
  • 0

#36 ACZ Napisany 14 listopada 2005 - 15:42

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
.
  • 0

#37 syon Napisany 14 listopada 2005 - 21:31

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Kto mi powie jak odpalić Perfect Dark NTSC na konsoli PAL? Mam przejściówkę, ale niestety się nie odpala (jak mi powiedział sprzedawca: niektóre gry mają zabezpieczenie).


To koleś chyba w kulki sobie leci. Sam miałem Goldeneye'a w NTSC i z przejściówką chodziło tak jak należy. Spróbuj z innymi gierkami NTSC jak masz, ale na moje oko to może to być kłopot z samą przejściówką niżeli z grą.

A w co się teraz gra? Oczywiście w Perfect Darka rzecz jasna :cooo:
  • 0

#38 Mani Napisany 14 listopada 2005 - 23:45

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Aktualnie to gram w PD i Conkera...tylko pad juz troche nie teges cóż lata grania odcisnęły na nim piętno.
  • 0

#39 mleko2099 Napisany 15 listopada 2005 - 10:19

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
Ech...N64... zawsze dażyłem sympatią ten sprzęt, pomimo że miałem PSXa. Podziwiałem tę sprzęt za takie gry jak : Super mario 64, Zelda: OOT, Banjo-Kazooie/tooie, Turok 1 & 2, Beetle Adventure racing, Wave Racer, Diddy kong Racing, Lyant Wars, Donkey kong 64, PD, 007 goldeneye i za wiele innyc.
Dzięki kilku kumplom ( hi Michał) miałem okzaje wiele razy spędzić niejedną sesje przy wyżej wymienionych tytułach. A N64 to iMO nadal jedna z lepszych maszynek jakie pojawiły sie w światku konsol...

Heh Mani widze ze masz ten sam problem co i ja...
  • 0

#40 nicun Napisany 15 listopada 2005 - 15:21

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:

Kto mi powie jak odpalić Perfect Dark NTSC na konsoli PAL? Mam przejściówkę, ale niestety się nie odpala (jak mi powiedział sprzedawca: niektóre gry mają zabezpieczenie).

To koleś chyba w kulki sobie leci. Sam miałem Goldeneye'a w NTSC i z przejściówką chodziło tak jak należy. Spróbuj z innymi gierkami NTSC jak masz, ale na moje oko to może to być kłopot z samą przejściówką niżeli z grą.

Kurka flaczek, nie mam żadnej innej gry NTSC. Nie mam jak sprawdzić czy PD jest sprawny...

pad juz troche nie teges cóż lata grania odcisnęły na nim piętno.

Znam ten ból. Przez dwa ostatnie dni kleiłem swoje pady (a były wytarte że hej!), teraz przynajmniej w Goldeneye gra się jak należy.
  • 0

#41 cwany-lis Napisany 21 listopada 2005 - 13:13

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:
miałem n64 ... przez dwa tygodnie, nawet nie wiecie jak żałuje pochopnej tej sprzedaży, bo chętnie pograłbym w mario i zelde, może kupię znowy ale dopiero w wakacje jak bede miał sporo wolnego czasu, konsola ta bardzo mi sie podoba ze względu na specyficzny klimat i gry, mając kiedys GC nie czułem już tego samego :angel:
  • 0

#42 Gość__* Napisany 22 listopada 2005 - 18:29

Gość__*
  • Goście
Wedlug mnie to byla bardzo fajna konsolka ale niestety malo kto dostrzegal w niej to "cos"... zachecam wszystkich tych ktorzy nie maja kasy (chociaz to niemozliwe bo sprzet naprawde tani) do pobrania jakiegos emulatorka (polecam Project64 1.6) a pozniej juz tylko romy ktore zajmuja bardzo malo miejsca (dzieki temu ze byly one na kartridzach) a jesli macie kase to polecam zakup, jednak siedzenie przed telewizorem z oryginalnym padem to nie to samo co przed monitorem z klawirka :) no i sam fakt wsadzania gry do konsoli :D
  • 0

#43 Gość__* Napisany 22 listopada 2005 - 19:12

Gość__*
  • Goście
Ja gram na PJ64 z kuzynem zawsze w Super Smash Bros i jest git, zajebiscie sie gra, przymierzam sie do Zeldy i kilku innych. Zna ktos jakas podobna gre do w/w zebym mogl kuzynowi pokazac kto 'rzondzi', bo Smash jest juz wyeksploatowany.
  • 0

#44 Gość__* Napisany 22 listopada 2005 - 19:25

Gość__*
  • Goście
Pokaz mu Mario Kart... :D na multi jest extra, mozesz jeszcze pokazac Mario Party. Jesli znudzil sie Marian (w co watpie :P) to zademonstruj mu WWF No Mercy lub Wave Race'a. Na single player puscilbym Conkera :P
  • 0

#45 Gość__* Napisany 22 listopada 2005 - 19:40

Gość__*
  • Goście
Dzieki posciagam romy, i bedzie FuN. Ale najpierw musze przerobic kilka gier na PS2.
  • 0

#46 kubicz Napisany 06 grudnia 2005 - 23:48

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Konsolke mam od ostatniej niedzieli i na razie gram w Fife 98 oraz Penny Racers (co za shit, niech tylko wygram aukcje GoldenEye; zaraz ten badziew, na allegro poleci).
Co jednak nie oznacza, ze nie pykalem na niej wczesniej.
Pamietam te wspaniale lata mojej mlodosci, gdy wraz z kumplem PeCetowcem chodzilismy do Ultimy, grac w GoldenEye na 2. To dzieki N64 i GE, zemscilem sie na koledze za sromotna porazke w Quake'u 2. Oprocz tego, raz na jakis czas jezdzilem do Hitu zeby popykac sobie w Rogue Squadron i 1080 Snowboarding. Coz, N64 to jest wspaniala konsola, ktorej uroki znow mam szanse odkryc.
Teraz i ja, stalem sie szczesliwym posiadaczem N64. Jedyne co mi teraz pozostalo do zrobienia to dokupic 2 pady (zeby miec 4), Expansion Pack i pare dobrych gier.
  • 0

#47 phunckY Napisany 15 grudnia 2005 - 23:47

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
nicun i syon, to niestety nie musi być tak - z tego co wiem AMERYKAŃSKIE NTSC odpalają się bez problemów przy pomocy tych śmiesznych "konwerterów", ale z japońskimi bywa gorzej; sam mam Starfoxa 64 Japońca, którego nie zdołałem odpalić do dziś, a próbowałem chyba trzech konwerterów...


Heh, N64... Pierwsza moja "duża" konsolka... Czar wspomnień i setek godzin z padem w rękach...


Wave Race 64 - KOCHAM tę grę. Wszystkie trasy mam wykute dokładniutko na pamięć z położeniem poszczególnych fal, ale mimo to nieraz ją odpalam...

Legend Of Zelda - OOT i Majora - nie trzeba więcej słów...

Mario Kart 64 i dziesiątki, jeśli nie setki godzin zadymionych i zakrapianych multiplayerowych sesji...

Super Mario 64 i Banjo-Kazooie - platformery wszechwieków...

Perfect Dark - FPP of all times, anyone?... I ten główny motyw muzyczny...

International Superstar Soccer - ej, ta seria jest bezsprzecznie arcade'owa, a nie symulatoryjna jak Pro Evo, ale też jest przemiodna! Doszedłem swego czasu do takiej wprawy, że grałem po prostu podświadomie, w sensie: myślałem o czymś innym zawieszając wzrok tępo na telewizorze, a moi ludzie i tak strzelali bramki... DOSKONAŁYM patentem była możliwość ręcznego sterowania bramkarzem; grałem z bratem i obaj sami sterowaliśmy golkiperami; mecze były bardziej niż ciekawe... Zawsze mnie zastanawiało: czemu eNplus NIGDY nie zrecenzował żadnej z części tej serii od KCEO :?: :?: :?:


W ogóle ta konsola i tamte gry miały i mają w sobie coś magicznego... Trudno to opisać, ale jest tu ten feeling, ten najbardziej złocisty miód i ta miłość do gier zamknięta w plastikowych kartach...
  • 0

#48 nicun Napisany 16 grudnia 2005 - 01:07

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:

nicun i syon, to niestety nie musi być tak - z tego co wiem AMERYKAŃSKIE NTSC odpalają się bez problemów przy pomocy tych śmiesznych "konwerterów", ale z japońskimi bywa gorzej; sam mam Starfoxa 64 Japońca, którego nie zdołałem odpalić do dziś, a próbowałem chyba trzech konwerterów...

Ja ostatnio zdobyłem Action Replaya do N64 i go... zepsułem. Uruchomiłem za jego pomocą ISS64 - działało; wsadziłem w slot Perfect Dark - nie działa; wsadziłem ISS64 - nie działa; wsadziłem w slot Perfect Dark - nie działa; wsadziłem Wayne Gretzky's 3D hockey - nie działa; wsadziłem... Na szczęście konsola działa dalej.
Teraz wypatrzyłem jedną N64 NTSC (praktycznie gołą), ale gościu chce za nią 60 zł, więc chyba muszę rozpocząć negocjacje.
  • 0

#49 Gość__* Napisany 16 grudnia 2005 - 13:13

Gość__*
  • Goście
ja ostatnio pastanowiłem nadrobić życiową zaległość i napieprzam w Zeldę OoT. gra wszech czasów to nie jest MGS i ff6 ale i tak śćisła ekstraklasa zresztą nintendo 64 to bodaj najbardziej niedoceniona konsola bardziej niż gacek a to błąd bo gry przynajniej te od rare i niny to kosmos (z małymi wyjątkami).
  • 0

#50 Gość__* Napisany 16 grudnia 2005 - 15:46

Gość__*
  • Goście

W ogóle ta konsola i tamte gry miały i mają w sobie coś magicznego... Trudno to opisać, ale jest tu ten feeling, ten najbardziej złocisty miód i ta miłość do gier zamknięta w plastikowych kartach...


Dobrze to ująłeś. Jestem tego samego zdania.
  • 0

#51 PomezZ Napisany 19 grudnia 2005 - 13:41

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

A co najważniejsze, konsola jest teraz tania jak barszcz a gierki jeszcze bardziej. Goldeneye 007 za dwie dyszki? Nic, tylko brać, brać, i jeszcze raz brać.


http://www.allegro.p...p?item=77365003

Przykład pierwszy z brzegu. Nie ma bata w styczniu nabędę N64 i przekonam się na własnej skórze czy Zelda OOT jest tak wspaniała jak to mówią. To samo dotyczy Perfect Dark, Mariolka 64 i pewnie wielu innych tytułów.
Niech mi ktoś powie jak to jest z zapisywaniem stanów z gier? Czy potrzeba Memorki jakiejś czy też może nie. Pytam bo na aukcjach nigdzie Memorek nie widziałem.
  • 0

#52 nicun Napisany 19 grudnia 2005 - 14:19

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:

A co najważniejsze, konsola jest teraz tania jak barszcz a gierki jeszcze bardziej. Goldeneye 007 za dwie dyszki? Nic, tylko brać, brać, i jeszcze raz brać.


http://www.allegro.p...p?item=77365003

Drochę drogo, ale jak nie ma innej okazji...
Tak gościu pisze o padzie: "ORGINALNY PAD KOLORU SZAREGO,MA LUZY NA GAŁCE ALE DA SIE GRAĆ." To może oznaczać jedno: pad ewidentnie wyrobiony, ale z przymusu (brak drugiego) da się go używać. O dobrego (i taniego) trochę teraz trudno.

Niech mi ktoś powie jak to jest z zapisywaniem stanów z gier? Czy potrzeba Memorki jakiejś czy też może nie. Pytam bo na aukcjach nigdzie Memorek nie widziałem.

Część gier stosuje zapis stanu gry bezpośrednio na cartridgu (Goldeneye), ale już niektóre wymagają karty pamięci (Perfect Dark).
  • 0

#53 PomezZ Napisany 19 grudnia 2005 - 14:33

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

Drochę drogo, ale jak nie ma innej okazji...


To był przykład pierwszy z brzegu :D

Część gier stosuje zapis stanu gry bezpośrednio na cartridgu (Goldeneye), ale już niektóre wymagają karty pamięci (Perfect Dark).


Dzięki. Po ile takie memorki "chodzą"?
  • 0

#54 nicun Napisany 19 grudnia 2005 - 15:44

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:

Po ile takie memorki "chodzą"?

Od 10 do 40 zł. Zależy od tego, czy:
- jest to produkt oryginalny, czy też od firm trzecich;
- ma pudełeczko, instrukcję i inne firmowe śmieciuszki;
- sprzedający jest aukcyjnym spekulantem, czy też może zupełnie się na tym nie zna.
  • 0

#55 kubicz Napisany 19 grudnia 2005 - 19:04

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Jak sie pospieszysz, to za jedyne 18 zl ta memorka moze byc twoja.
  • 0

#56 phunckY Napisany 19 grudnia 2005 - 21:06

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
Ej, Perfect Dark bankowo NIE wymaga memory carda :!: On wymaga czego innego: Expansion Packa - rozszerzenia pamięci i grafiki wtykanego do maszynki od frontu.
  • 0

#57 Gość__* Napisany 07 stycznia 2006 - 11:06

Gość__*
  • Goście
Owszem, przynajmniej do zdecydowanej wiekszosci trybów (bez dopałki odpalał sie tylko mocno zuborzony multi).Poza tym moim zdaniem poczciwa 64 była najlepsza konsolą a to z bardzo prozaicznego powodu - miała najleprza grę:) Pod wzgledem technicznym po prostu niezniszczalne bydle choc jak juz było wspomniane gałka była wykonana (pod wzgledem jakościowym rzecz jasna) katastrofalnie, głupia sprawa ale po pół roku intesywnej gry ścierała sie chyba w 10% a wtedy sterowanie jak juz wszyscy zreszta wiemy :) było wtedy dośc...."umowne".
  • 0

#58 batman2k3 Napisany 07 stycznia 2006 - 11:39

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
Gałka (analog) rzeczywiście fatalnie się sprawował po dłuższym obcowaniu. Widziałem salony gier (wiecie, takie gdzie płacono kilka złotych za godzinę grania na konsoli - co było oczywiście było łamaniem prawa) i tam często w padach od N64 nie było gałki, ktoś urwał.
Jakby ktoś był zainteresowany to niedawno znalazłem w starej szafie (3 lata leżało) pada od N64 w stanie o dziwo bardzo dobrym (nawet pudełko wygląda prawie jak nowe, no i ta przylepiona cena - 125:). Potem jeszcze 3 gry: International Superstar Soccer 64 (piłeczka od Konami Osaka, czyli arcade), Banjo-Kazooie (z czasów gdy Rare rządziło; tu również cena się ostała na pudełku - 255... sam w to nie wierzę) oraz Turok 2 (słynny czarny cartridge; tu akurat pudełka nie ma, ale kto wie może jeszcze znajdę). Ktoś chętny?
Zupełnie o tym zapomniałem, teraz jest to warte przysłowiowe grosze. Jak przedawałem konsolę, to tylko z jednym padem oraz Super Mario 64 & Mario Kart 64. Gdzieś miałem jeszcze memorkę, wiem że jej nie sprzedałem... idę poszperać.
  • 0

#59 Gość__* Napisany 07 stycznia 2006 - 15:08

Gość__*
  • Goście
Jak ja bym znalazł takie rzeczy u mnie w szafie to uznalbym to za jakis znak i napewno bym nie sprzedawal a kupil sobie konsolke azeby znowu pograc w stare tytuly. Pomysl! pad trzy lata czekal biedny w szafie zeby mu galke popsuc ;)
  • 0

#60 Gość__* Napisany 07 stycznia 2006 - 17:39

Gość__*
  • Goście
miałem n64 i dobrze sie bawiłem tylko przyt jednej grze " mario 64" tak w to była warto pograć, innym dobrym tytułem była zelda 1 i 2 i to chyba tyle z ta konsolą:P sprzedałem ja własnie z powodu katridży i małej ilosci gier naprawde dobrych.


teraz fani n64 mogą mie linczować i bluzgać.
  • 0