Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nintendo 64


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
350 odpowiedzi na ten temat

#61 batman2k3 Napisany 07 stycznia 2006 - 19:18

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
"Jak ja bym znalazł takie rzeczy u mnie w szafie to uznalbym to za jakis znak i napewno bym nie sprzedawal a kupil sobie konsolke azeby znowu pograc w stare tytuly. Pomysl! pad trzy lata czekal biedny w szafie zeby mu galke popsuc"
Tyle, że ja planuję zakup X-Boxa, później ewentualnie next-gena, ale to dość odległa przyszłość (po premierze Revo i PS3 oraz gdy się ceny unormują). Poza tym te tytuły co mi zostały to mam ukończone na 100%, a w większość hitów z N64 miałem już okazję zagrać czy to przez pożyczenie karta czy też wymianę (swego czasu często to robiłem, w ten sposób przewinęło mi się kilkanaście gier).
  • 0

#62 Gość__* Napisany 08 stycznia 2006 - 08:33

Gość__*
  • Goście
to ci powiem ze ceny currengenów sa juz dobre i dosc niskie, xa kupisz nówke za jakies 700zł. nie ma co czekac w nieskonczonosc, poprostu kup i baw sie dobrze przy grach.
  • 0

#63 .kosa. Napisany 08 stycznia 2006 - 09:49

.kosa.

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
czesc,

kurde, mam nadzieje ze nikt mnie nie zjedzie, to moj pierwszy post na forum i ogolnie chodzi o to ze mam problem, a nigdzie nie znalazlem na forum dzialu z ogloszeniami dt. n64.

kupie kabel, ktory z jednej strony podlacza sie do konsoli a z drugiej do tv. jesli ktos ma takowy i chce sie go pozbyc (cena do uzgodnienia). ewentualnie jesli ktos jest na tyle kumaty zeby pomoc mi naprawic obecny, bede wdzieczny za wiadomsc na priv... czy w ogole gdzies oficjalnie mozna kupic tego typu kabelki?

no, a w ogole to witam wszystkich i fajnie ze jestescie ;)

pzdr
  • 0

#64 Gość__* Napisany 08 stycznia 2006 - 10:00

Gość__*
  • Goście
stary oficjalnie ten kabelek euro konsola-tv dostac mozesz w kazdej sprzedaży wysyłkowej, np. ultima. zadzwon i ci do domu przyslą, takie cudo nie jest drogie. albo wybierz sie na giełde to też kupisz. nie ma co naprawiac kabli, ja miałem podobny problem z kablem od xboxa i sobie zakupiłem w wysyłkowjej sprzedaży.
  • 0

#65 .kosa. Napisany 08 stycznia 2006 - 11:10

.kosa.

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
dzieki! wlasnie nie bylem pewien czy jeszcze mozna takie rzeczy do n64 gdzies kupic, bo (jesli sie myle niech mnie ktos oswieci blagam) to jest chyba specjalny, dzialajacy tylko z konsola i ta koncowka raczej nie jest uzywana ogolnie. ogolnie to ja sie znam na rozrywce a nie na sprzecie ;)
  • 0

#66 Gość__* Napisany 08 stycznia 2006 - 11:24

Gość__*
  • Goście
dzwonisz do wysyłkowców i mówisz w czym rzecz a oni juz ci kabelek dobiorą taki zeby chodził spoko.
  • 0

#67 nicun Napisany 08 stycznia 2006 - 13:16

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:
Pozostaje jeszcze Allegro, gdzie takie kabelki chodzą od 10 do 20zł.
  • 0

#68 Gość__* Napisany 08 stycznia 2006 - 13:36

Gość__*
  • Goście
N64 to naprawde cos pieknego.Było wspomniane iz gry dobre były dostępne w małych ilościach i coż...jest to prawda tyle że trzeba pamiętać iż:
1. Gry te były exluziwami (zeldy Mariany ogółem wszystkie gry big N i Rare)
2. Heh.....Po prostu "Sigeru Mijamoto" te dwa słowa zawsze mnie przekonają . W sumie jeżeli ktoś kochał swoje 64 na tyle by kupowac karty od 250 do 300 zł to robił to za sprawą tego genialnego japończyka:).
Poza tym moc tej konsoli widoczna była jescze na NGC. Dwa ekzkluziwne wydania Zeld gdzie na tych małych płyteczkach upchniete były jescze OOT,OOT MS, czy nawet "madżora". Ja czuje do tej platformy cos więcej niż tylko sentyment...dozywotni respekt i podziw tak to jest to. KOCHAM JĄ!!! :D
  • 0

#69 Gość__* Napisany 18 stycznia 2006 - 11:07

Gość__*
  • Goście
Tak, toć to wspaniałe gry na platformę tą zasłużoną istniały, tak jak przedmówca mój wspomnieć raczył, albowiem poza Zeldami i Marianami takich cudów człek mół uświadczyć jak wszystkie dzieła niesamowitego Rare, które obecnie duszę niejakiemu Bogatemy Billowi zaprzedało :(
  • 0

#70 Gość__* Napisany 18 stycznia 2006 - 11:17

Gość__*
  • Goście
Smutne to zaprawde.... :cry:
  • 0

#71 AVErsiv Napisany 07 lutego 2006 - 13:11

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
mam mario 64 „ i mario kart ale w co jeszcze warto zainwestowac ?
  • 0

#72 phunckY Napisany 07 lutego 2006 - 14:04

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
GoldenEye. Perfect Dark. Wave Race. Legend Of Zelda: Ocarina Of Time. Legend Of Zelda: Majora's Mask.

Powyższe to a-must-have 8) Inne?... Lylat Wars... Banjo-Kazooie... etc.
  • 0

#73 AVErsiv Napisany 07 lutego 2006 - 15:13

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
hmm ja jakos predzej myslalem o banjo :P

ale ok a do PD prucz rozszezenia pamieci cos potrzebuje
??
  • 0

#74 Gość__* Napisany 07 lutego 2006 - 18:32

Gość__*
  • Goście
Pada : O

No i oczywiscie M4d skillz 8)
  • 0

#75 Gość__* Napisany 07 lutego 2006 - 18:34

Gość__*
  • Goście

mam mario 64 „ i mario kart ale w co jeszcze warto zainwestowac ?


Aż dziw bierze, że ktoś kto ma tyle konsol i siedzi w temacie, nie wie w co zagrać na Nintendo 64.
  • 0

#76 Gość__* Napisany 07 lutego 2006 - 18:43

Gość__*
  • Goście
Nie, masz na karcie parę wolnych miejsc na sejwy. Poza tym z ekspenszynem możesz jeszcze donki konga 64 atakować-śliczna gra, i jeszcze madżora i Turok 2 w haj resie.
  • 0

#77 phunckY Napisany 07 lutego 2006 - 21:23

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
O! Zapomniałbym o tytułach z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Star Wars: Shadows Of The Empire jest leciwe ale miejscami olśniewające, strzelanka Star Wars: Rogue Squadron jest trudna i momentami frustrująca, ale również świetna (Expansion Pak daje wysoką rozdziałkę i jak na owe czasy świetną grafikę), jest jeszcze Star Wars: Episode 1 Racer - według mnie doskonały phutureracer.

I - z innej beczki - doskonały snowboard od samego 'tendo - 1080 Snowboarding.
  • 0

#78 Gość__* Napisany 07 lutego 2006 - 22:19

Gość__*
  • Goście
1080...tez mi głupio że nie wspomniałem, to cos niezapomnianego gdy po przejściu gry snołbordowej pojawiają sie napisy typu: super Mario bros Team i Shigeru Miyamoto. Niezaponiane.
  • 0

#79 AVErsiv Napisany 08 lutego 2006 - 10:33

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
mam pytanie nastepujacej tresci.

kto z was podlaczal N64 kabelkiem RGB od GCN ??
  • 0

#80 phunckY Napisany 08 lutego 2006 - 10:47

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
A czemu pytasz? Ja nie podlączalem, ale z tego co wiem konsole Nintendo od czasu SNESa mają taki sam kabelek RGB - ten od Super Nintendo jest taki sam jak ten od N64 i wydaje mi się, że ten od GCN też jest taki sam...
  • 0

#81 AVErsiv Napisany 08 lutego 2006 - 10:51

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
tak jest taki sam tylko ze ja chyba mam rypniety ten od GCN :(

niemam GCN mam tylko N64 :D i po podlaczeniu kabelkiem RGB od GCN niemam obrazu , postaram si eto naprawic ale zanim bede grzebal w kabelku ( multi kabel do Xboxa , PS2 , DC i GCN kupiony dla RGB do DC :D ) to wole sie upewnic ze N64 na 100% dokladnie ma taki sam multi av jak GCN .

jesli ktos z was ma mozliwosc sprawdzenia prosze o relacje :D
  • 0

#82 nicun Napisany 08 lutego 2006 - 13:33

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:

tak jest taki sam tylko ze ja chyba mam rypniety ten od GCN :(

niemam GCN mam tylko N64 :D i po podlaczeniu kabelkiem RGB od GCN niemam obrazu , postaram si eto naprawic ale zanim bede grzebal w kabelku ( multi kabel do Xboxa , PS2 , DC i GCN kupiony dla RGB do DC :D ) to wole sie upewnic ze N64 na 100% dokladnie ma taki sam multi av jak GCN .

jesli ktos z was ma mozliwosc sprawdzenia prosze o relacje :D

Europejskie N64 standardowo nie generuje sygnału RGB (zdaje się, że potrafią to tylko konsolki NTSC). Zwykły kabelek wideo od GC powinien pasować.
  • 0

#83 Gość__* Napisany 08 lutego 2006 - 14:11

Gość__*
  • Goście

kto z was podlaczal N64 kabelkiem RGB od GCN ??


ja podłaczałem do wersji konsoli ntsc i pal

kolor byl jak z chincha wiec nie lecial super jakosci

Jedyna Super Jakosc to S-Video na n64 bez zadnych przerobek :)
sam sprawdzilem i szokujaca roznica

JEZELI CHCECIE PRAWDZIWY SYGNAŁ RGB TO TRZEBA ZRTOBIC TAKIE COS :)

I BEDZIE DZIALAC

SCHEMATY TUTAJ

http://www.gamesx.co...badd/rgbn64.htm

trzeba przylutowac kabelki z jednej strny do drugiej i dzieki temu yjrzymy extra klasy obraz wysokiej jakosci z n64 :)

a propo dzialal komus kabel rgb w n64 ale tak zeby puszczal sygnal wypas jakosci a nie tylko jak z chinch :?: :?: ??

bo wiem ze w niektorych konsolach nie trzeba przerabiac

konsola Nintendo 64 z rgb sygnalem jest na wage zlota :D

-------------

PRZEROBIENIE N64 NA SYGNAŁ RGB na konsoli :!: NTSC - JAPAN :!:

zdejmujemy obudowe z n64

Dodany obrazek

znajdujemy chip U4 VDC chip

Dodany obrazek

na tym chipie trzeba znalezc piny 17, 19 i 21.

Dodany obrazek

i polaczyc je z odpowiednimi wyjsciami w Multi Out
Dodany obrazek


czyli kabelek z pin 17 idzie do Multi Out pin 1 (red)
kabelek z pin 19 idzie do Multi Out pin 2 (green)
kabelek z pin 21 idzie do Multi Out pin 4 (blue)

Dodany obrazek

co daje nam RGB :D

kupujemy lub bierzemy(jezeli juz mamy) taki przykladowy kabelek RGB z gamecube'a
Dodany obrazek
i podlączamy i delektujemy sie Jakoscia Obrazu Jaka Nintendo nas nie obdarzylo :P

  • 0

#84 AVErsiv Napisany 08 lutego 2006 - 14:45

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
dzieki tez juz znalazlem to ze Nintendo w swej nieskonczonej glupocie zapomnailo dodac mozliwsc podlaczenia RGB :/

dzieki z podpowiedz i odpowiedz :(


ps
kurka wodna nawet MEGAdrivea udalo mi sie przerobic na RGB i do tego przerobic na wszystkie regiony :D to i N64 nie daruje !!!! :twisted:
  • 0

#85 Gość__* Napisany 08 lutego 2006 - 14:58

Gość__*
  • Goście

kurka wodna nawet MEGAdrivea udalo mi sie przerobic na RGB i do tego przerobic na wszystkie regiony to i N64 nie daruje !!!!


ja trzymam za Ciebie Kciuki !
sam bardzo bym chcial n64 przerobic ale nie posiadam konsoli lecz miewalem ja juz 6 razy :P


N64 Z RGB TO BY BYLO COS :!:
taka konsole od razu bym kupil


p.s. mielem jeszcze jedna stronke z przerobka N64 na Sygnał RGB ale cos nie lapie ta stronka - jak cos to daje jej adres

http://www.mmmonkey....nsole/index.htm


----------

Tutaj (chyba - bo po francuku [chyba] pisza :D) udało sie kolesiowi przerobic N64 PAL z tego spodobu co jest wyzej z fotami zobaczcie

http://www.jeuxvideo... ... -1-0-0.htm
  • 0

#86 nicun Napisany 08 lutego 2006 - 17:42

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:

kurka wodna nawet MEGAdrivea udalo mi sie przerobic na RGB i do tego przerobic na wszystkie regiony :D to i N64 nie daruje !!!! :twisted:

Chłopie, jak uda ci się zrobić multiregion (plus wyjście sygnału RGB) na N64 PAL, chwal się wynikami. Ja też chcę, ja też!
  • 0

#87 phunckY Napisany 09 lutego 2006 - 00:36

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
Widzę, że niezłe z Was freaki :mrgreen: Ale robicie to dla czystej zajawki, czy naprawdę macie jakieś gorące tytuły na N64 w NTSC? Czy tylko dla czystego, zayebistego obrazu w telewizorni?
  • 0

#88 nicun Napisany 09 lutego 2006 - 00:47

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:

Widzę, że niezłe z Was freaki :mrgreen: Ale robicie to dla czystej zajawki, czy naprawdę macie jakieś gorące tytuły na N64 w NTSC? Czy tylko dla czystego, zayebistego obrazu w telewizorni?

Ja mam Perfect Dark w NTSC, ale konsolę niestety już PAL...
  • 0

#89 AVErsiv Napisany 09 lutego 2006 - 07:56

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

Widzę, że niezłe z Was freaki Ale robicie to dla czystej zajawki, czy naprawdę macie jakieś gorące tytuły na N64 w NTSC? Czy tylko dla czystego, zayebistego obrazu w telewizorni?


mam mario 64 i mario kart :D a tak wogole to dla niczym nie skrepowanej przyjemnosci z czystego obrazu :D


ps
wczoraj robilem ten ze kabelek RGB i wnioski sa nastepujace :
nieda sie tego zrobic bez przylutowania kabla nastale do konsoli , lub przebudowania kabla RGB kupionego ( niestety moj ma zlana wtyczke :( )
tak wiedz trzeba bedzie sie meczyc.

kolejna sprawa jest taka ze z tego co ja widze w wersjach PAL kolorki niesa przesylane do " kompilatora " w RGB tak wiedz moze byc problem ale pewne jest ze gdzies musza byc w takiej formie napewno da sie to zrobic tak na 10% :mrgreen:

najgorsze jest to ze sie konsolka grzeje jak tak tak lezy a ja ja badam ( wlaczona do pradu :P )

ps2
z tego co obadalem to jeszcze wersje Francuskie ( secam ) da sie przerobic na RGB bo to jest to samo co wersja USA , tak wiedz w najgorszym wypadku kupie sama konsole francuska a ta mi zostanie juz tylko do prob przerobienia :lol:
  • 0

#90 Gość__* Napisany 15 marca 2006 - 12:14

Gość__*
  • Goście
Dzień dobry mam duży problem z przejściem gry Banjo-Kazooie.Nie wiem jak podnieść poziom wody koło rusty bucket bay.
  • 0