Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rogue Galaxy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
95 odpowiedzi na ten temat

#61 Sylvan Wielki Napisany 06 grudnia 2007 - 11:27

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Bo RPGi oceniają ludzie, którzy mineli się z powołaniem lub/i osoby nieodpowiednie do tego

Bo jRPG ma oceniać sqad Pita, Mr Shadov, rikku :ziewa:

RG może tylko oferować jako tako rozgrywkę, oraz ładną oprawę

OBJECTION !
Oferuje wspaniała rozgrywke - na poziomie FF XII/VP2:S, oraz kapitalna oprawę graficzna - jedna z najładniejszych gier na PG.

kolejny dowód, że gówno wiesz o gatunku

Co za rynsztok :blah: :trup: :bue:

Pita misiu żelkowy, przeszedłem RG i twierdzę że to kapitalny jRPG - a jako że skończyłem każdy liczący się RPG to mam znakomite rozeznanie w gatunku. Poza tym to MOJE zdanie.

Jesli ty twierdzisz,że Ja majac odmienne zdanie od twego w tej materii +

Pita, ale gra ma średnią 84% i dostawała bardzo dużo not po 90%.


to juz wiemy kto g*** wie :hejka:

Kup Czychu...minimum 40 godz wspaniałej zabawy w pięknej oprawie :^^:
  • 0

#62 Gość__* Napisany 06 grudnia 2007 - 16:44

Gość__*
  • Goście

Bo RPGi oceniają ludzie, którzy mineli się z powołaniem lub/i osoby nieodpowiednie do tego

Bo jRPG ma oceniać sqad Pita, Mr Shadov, rikku :ziewa:


Squad analfabeto. I tak pomysł całkiem niezły, ale dorzuć jeszcze Kyo i bauda do listy :)

t;]RG może tylko oferować jako tako rozgrywkę, oraz ładną oprawę

OBJECTION !
Oferuje wspaniała rozgrywke - na poziomie FF XII/VP2:S, oraz kapitalna oprawę graficzna - jedna z najładniejszych gier na PG.


Czyli dosyć średnią skoro na poziomie FF12

Pita misiu żelkowy, przeszedłem RG i twierdzę że to kapitalny jRPG - a jako że skończyłem każdy liczący się RPG to mam znakomite rozeznanie w gatunku.

Za ostatnie słowa powinnieneś dostać w ryj, jesteś żałosny. Już udowodniłem ci nieraz, że nawet nie widziałeś a co dopiero przeszedłeś każdego liczącego się RPGa. Więc stul pysk i nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojęcia...
  • 0

#63 baudolino Napisany 06 grudnia 2007 - 20:18

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
ja pier***ę, sylvan, ostatnio odstawiasz takie cyrki, że autentycznie brak mi słów... pozostaje mi jedynie podsumować Twój 'dorobek' następująco:
Dodany obrazek
  • 0

#64 cwany-lis Napisany 06 grudnia 2007 - 20:20

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Chciałbym wspomóc Sylvana - bratnią casualową duszę :ninja: wy [rpg squad] postrzegacie całą grę jej mechanikę, fabułę etc. w zupełnie inny sposób niż przeciętny zjadacz chleba - a do takiego przede wszystkim jest kierowana ta gra :tak: i w ich mniemaniu zdaje egzamin (?)
  • 0

#65 Zeus-Nelson Napisany 10 grudnia 2007 - 19:02

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

oraz kapitalna oprawę graficzna

O_o SW weź sobie włącz RG od początku i podejdź do pierwszej lepsze ściany - tekstury rodem z PSXa...a teraz zrób taką samą akcję w którymkolwiek FF na Ps2 :ninja: Uwierz mi, ze poza wykonaniem postaci, RG jest po prostu kieprawe pod względem oprawy graficznej :ninja:
  • 0

#66 Sylvan Wielki Napisany 24 grudnia 2007 - 12:08

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Chciałbym wspomóc Sylvana - bratnią casualową duszę wy [rpg squad] postrzegacie całą grę jej mechanikę, fabułę etc. w zupełnie inny sposób niż przeciętny zjadacz chleba - a do takiego przede wszystkim jest kierowana ta gra i w ich mniemaniu zdaje egzamin (?)


Oj, otóż nie jest tak cwany lisie, gram ok 20 lat, jako posiadacz wszech-platform zaliczyłem kazdy liczący się RPG - wymienię choćby :
Suikoden (wszystkie), Valkyrie Profile (obie), Chrono Cross/Trigger, FF (każdą)Xenogears, Tales Of Eternia, Star Ocean 2, Vagrant Story, Legend of Mana, FFTactics, Breath of Fire (seria) , Star Ocean (seria), Digital Devil Saga1&2, Odin Sphere, 5, Grandia (seria) , Dragon Quest ( seria) i masę innych

I muszę przyznać ,że jako expert i znawca niejako w materii jRPG mogę przyznać Rogue Galaxy zaszczytne miejsce w tym panteonie.

Ale i tu okazuje się siła RG. Zarówno pro player w segmencie jRPG ( tu Ja ) i cassual gamer jak to siebie określiłes czerpie przyjemnośc z obcowania z tymże tytułem.

O_o SW weź sobie włącz RG od początku i podejdź do pierwszej lepsze ściany - tekstury rodem z PSXa...a teraz zrób taką samą akcję w którymkolwiek FF na Ps2 Uwierz mi, ze poza wykonaniem postaci, RG jest po prostu kieprawe pod względem oprawy graficznej

Nikt nie twierdzi iż to graficzna tuza, niemniej jednak jest jak pisałem , RG wygląda znakomicie jak na grę z PG. Kieprawe twierdzisz? Cóz oblookaj może którąkolwiek z recenzji gdziekolwiek, najczęściej gra dostaje 8-9/10 za grafikę.

Pewnie, FF XII wygląda lepiej ale RG może bez wstydu przy niej stanąć.

ja pier***ę, sylvan, ostatnio odstawiasz takie cyrki, że autentycznie brak mi słów... pozostaje mi jedynie podsumować Twój 'dorobek' następująco:

Za ostatnie słowa powinnieneś dostać w ryj, jesteś żałosny. Już udowodniłem ci nieraz, że nawet nie widziałeś a co dopiero przeszedłeś każdego liczącego się RPGa. Więc stul pysk i nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojęcia...

Bla, bla, bla , bla.
Sprawa prosta chlopaki, nie podoba wam się FF XII i RG , uznajecie się za "ambitnych" nikt wam nie każe się wypowiadac. Prawda? Prawda.
mało tego popytalem kilku znajomych , którzy są topowymi expertami w dziedzinie jRPG nie tylko na skale polski i kazdy przyznał mi rację. Rogue Galaxy to jeden z najlepszych jRG jakie wyszły przez kilka ostatnich lat. Oczywiście kazdy uznał go za nieco słabszą pozycje niż fantasyczne VP2: Silmeria, ale fakt jest faktem, RG to kapitalna produkcja, popatrzcie tylko na średnia ocen, wypowiedzi speców (no ,to już mniej ale zawsze ) a wasze płacze w tej materii na prawdę nic nie zmienia.

Nawet cwany lis aka Chrismon empire mimo ,ze casual przyznaje nam rację wieć :hejka:


Rogue Galaxy pokazuje klasę jeśli chodzi o kreatywność oraz innowacje. Motyw ze zwiedzaniem galaktyki – świetna sprawa, burning shot, walki z bossami, permutacje ekwipunku, przemieszczanie się po danych planetach, expienie, jakże zajmująca i wciągajaca zabawa z insector’ami, „oooo Desert Seeker IV ^^ a Challenges? No takie podejście to Ja rozumiem. Szkoda tylko,że na początku – pierwsze 4godz. Gra stawia niejako wyzwanie a później podobnie jak w FF XII jest z górki. Ach i customize , nie to co w innych grach tego typu , fuzję broni z kamieniami przywodzi niemal na myśl Diablo :P Też niezwykle udane rozwiązanie.

No i :
Ruby +1STR, Diamond +1DEF, Yago Milk +1 do wszystkiego oprócz STR i DEF, "ostra papryka" +1 Poison. XD

A który to ostatnim czasy fial boss był tak przemyślany i miał TAKI design hę?

Przewidywalna fabuła baud? Buhaha.

Jak mi powiesz że da się przewidzieć to po cóż stworzono Seed’a to budyń w nagrodę dostaniesz.- A t relacja między Seedem Jaster i to co robia ze sobą. Jak to jest przewidywalne to chcę waszą kryształowa kule .
  • 0

#67 Gość__* Napisany 24 grudnia 2007 - 12:59

Gość__*
  • Goście
umrzyj, naprawdę, po raz kolejny odwodniłeś, że nie masz bladego pojęcia o RPGach. Widzisz rewolucje tam gdzie jej nie ma, zadowala cie fabuła na poziomie średniego anime dla nastolatków, pieprzysz jak zwykle od rzeczy o jakiś średnich i swoich przyjaciolach ekspertach. Widzisz ja sie nie znam na VF wiec nie udaje ze sie na niej znam, wez przyklad ze mnie w stosunku do RPGów.

Acha i naprawdę nie wiem kogo masz za eksperta w dziedzinie RPGów. Pewnie tylko tych co równie gówno wiedzą jak ty. Jakoś mnie to nie dziwi. Szkoda tylko, że ograniczając się do tej jednej konsoli masz bardzoo małe pojęcie o czym piszesz. Jak już kiedyś zaczniesz leczenie, zgłoś się, chętnie polecę jakąś dobrą grę ;)
  • 0

#68 Sylvan Wielki Napisany 25 grudnia 2007 - 16:05

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Na każdym niemal forum o jRPG uznaja RG ludzie to tworzący za jeden z najlepszych jRPG ostatnich lat, setki recenzentów z całego globu ( oni tez sie pewnie nie znają ) daja Rogue galaxy oceny rzędu 8-9/10 . Ja w materii jRPG czy RPG ogólnie orientuję sie na tyle na ile mi wiedza pozawala ( czyli bardzo-wspomagałem swymi solucjami nie jedna osobę czy to na forach jRPG czy magazynach) więc twe płacze że to słaba gra nikogo nie ruszają :hejka:
  • 0

#69 Gość__* Napisany 25 grudnia 2007 - 16:10

Gość__*
  • Goście
Podaj te magazyny, albo będę apelował moderacje o warny za kłamstwa. I co mnie obchodzi zgraja recenzentów, którzy mają na recenzję takiej gry 3-4 dni. Może tydzień. RPGi to gatunek, który wymaga czasu i nie można w sposób dobry ocenić gry z tej gatunku nie mając odpowiedniej ilości czasu i doświadczenia
  • 0

#70 AdamekPL Napisany 25 grudnia 2007 - 17:35

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
Wie ktoś czy można w grze przegapić jakiś item i w dalszej części gry już go nie zdobyć?
  • 0

#71 Sylvan Wielki Napisany 25 grudnia 2007 - 17:49

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Wie ktoś czy można w grze przegapić jakiś item i w dalszej części gry już go nie zdobyć?


Zasadniczo raczej nie , choć możesz ominać Star Key ( IVV chapter , pub Angel , lub w kolejnym etapie ).

Podaj te magazyny, albo będę apelował moderacje o warny za kłamstwa. I co mnie obchodzi zgraja recenzentów, którzy mają na recenzję takiej gry 3-4 dni. Może tydzień. RPGi to gatunek, który wymaga czasu i nie można w sposób dobry ocenić gry z tej gatunku nie mając odpowiedniej ilości czasu i doświadczenia


ING - 87%
G.Spot - 80%
G.Spy- 90%
G.Inf. - 90%
W.Play. - 93%
GN - 85%

Plus wiele innych

Srednia - 83%

Składaj więc co tam chcesz, nie zmienisz jednak tego ,że RG znakomicie się sprzedało, ma bardzo wysoką średnią ( tak, Pita zaden z setki recenzentów nie zna sie na jRPG )

Poza tym piszesz tydzien .... :zomg: tydzien to 168 godz. więć każdego jRPG jesteś w stanie przejść . Znawca.... :^^:
  • 0

#72 Godot Napisany 25 grudnia 2007 - 17:59

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ku*rwa mac, pierd***ny hipokryto! od kiedy obchodza cie srednie i sie nimi poslugujesz? jakos przy temacie Halo3 mowiles ze srednie cie nie interesuja! podwojna moralnosc to skurw***nstwo a ty jestes modelowym przykladem takiego kolesia
rzeklem
  • 0

#73 Woroq Napisany 25 grudnia 2007 - 19:12

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:
Proszę nie dyskutowac z pojebem
  • 0

#74 Gość__* Napisany 25 grudnia 2007 - 23:55

Gość__*
  • Goście

Składaj więc co tam chcesz, nie zmienisz jednak tego ,że RG znakomicie się sprzedało, ma bardzo wysoką średnią ( tak, Pita zaden z setki recenzentów nie zna sie na jRPG )

Poza tym piszesz tydzien .... :zomg: tydzien to 168 godz. więć każdego jRPG jesteś w stanie przejść . Znawca.... :^^:

tak bo każdy jest no-lifem bez rodziny i zycia :tak: a średnia my ass znafco... pozdrawiam ciocię schizofrenie btw widać staruszka dobrze sie trzyma :tak:
  • 0

#75 Sylvan Wielki Napisany 28 grudnia 2007 - 19:55

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

tak bo każdy jest no-lifem bez rodziny i zycia :tak:

A to już indywidualna sprawa każdego czy przejdzie takie RG w 4 dni , czy w 4miesiące.
Poza tym należy rozróżnić fakt czy gramy w nia ot tak tylko by przejść , czy wykonujemy zadania poboczne , bawimy sie z insector’ami i ile czasu potrzebujemy rzeczywiście na daną planetę oraz fakt oczywisty - wszelakie permutacje .
  • 0

#76 cwany-lis Napisany 18 marca 2009 - 14:36

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Po 35 godzinach gry [jeszcze 10 i napisy końcowe ?] uznaje tą grę za bardzo dobrą - idealny jrpg dla casuali, zakładając że oni grają w takie gry :) Na duży plus zaliczam olbrzymią inspirację KotOR'em i Final Fantasy XII - momentami można by posądzić Level 5 o plagiat i zwykłe kradziejstwo ale gra tylko na tym zyskuje :mrgreen:
  • 0

#77 Kradziej Napisany 18 marca 2009 - 16:27

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

kradziejstwo

Sam ich uczyłem :^^:
Level-5 to swietny team, Dark Cloud 2 był zajebiaszczy, a Jeanne d'Arc im się nawet bardziej udała...
  • 0

#78 cwany-lis Napisany 18 marca 2009 - 18:35

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
przygody Joasi to najlepsze co mogło spotkać psp :tak: co ciekawe w Rogue Galaxy również jest fioletowa żaba i też odpowiada za miksowanie przedmiotów :)
  • 0

#79 Kradziej Napisany 18 marca 2009 - 19:32

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
A to wiem, wiem. Interesuje mnie jednak, czy też wydaje te BOSKIE odgłosy kiedy przeżuwa? :lol:
  • 0

#80 cwany-lis Napisany 18 marca 2009 - 19:35

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
chyba nie, ale gra niespecjalnie wiele na tym traci ;)
  • 0

#81 Kradziej Napisany 18 marca 2009 - 20:52

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
przecież to była najlepsza rzecz w JD :cry:
  • 0

#82 cwany-lis Napisany 24 marca 2009 - 17:44

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Skończyłem dziś Rogue Galaxy - autorzy przeszli samych siebie projektując ostatnie lokacje prowadzące do finałowego przeciwnika - i nie jest to wcale plus - ilość długich, zakeocnych korytarzy i odnóg w jakiniach tylko irytuje, na szczęście nie jest łatwa [ani razu nie widziałem napisu game over 8) ].

"Wyceniłbym" ją na 7.8/10 - prosta, taka trochę wręcz prostacka [pod względem fabuły wręcz telerankowa] ale miła i łatwa w obsłudze. System walki wciąga chociaż po którejś tam z kolei godzinie grania może nudzić, historia jak już wspomniałem uroczo bajkowa i lekka - można dać się porwać kosmicznej przygodzie :pirat:
  • 0

#83 Gość_Zero_* Napisany 06 października 2009 - 21:34

Gość_Zero_*
  • Goście
Kto grał w Rogue Galaxy i Persone 4 i powie mi co lepiej brać ? :)
  • 0

#84 ACZ Napisany 12 października 2009 - 11:22

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 068 Postów:
Chyba normalne, że to drugie.
  • 0

#85 Gość_Zero_* Napisany 12 października 2009 - 18:03

Gość_Zero_*
  • Goście
Bo ma wyższe oceny ? :o
  • 0

#86 Kradziej Napisany 12 października 2009 - 19:01

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Bo nie ogranicza sie do biegania i na****ania w jeden button? :)
  • 0

#87 Schrodinger Napisany 06 grudnia 2015 - 11:16

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Przenieść do PS4! 

 

Zacząłem grać, pierwsze 10 minut, pobrane z naszego stora za 63 zł. Grafika nie wygląda wcale tak źle, ale szału nie ma, obraz jest na 4:3 i nie ma chyba możliwości tego zmienienia. System walki jest całkiem fajny ale mało narazie widziałem i jak widać na filmiku mnie zaorali, ale podoba się brak loadingów i przenoszenia na inne tereny jak w FFX, nawet przy wchodzeniu do pomieszczenia nie ma loadingów (fakju Bethesda) 

 

Kilka screenów i filmik 

 

Tclyhhs.jpg

Bpd8oz6.jpg

i0kWaW0.jpg

esLVra6.jpg

eNmdvG6.jpg

QpV0rME.jpg

0n3VIxV.jpg

7SyVhDT.jpg

N2vdcIz.jpg

vCAcNsK.jpg

 


  • 0

#88 burnstein Napisany 06 grudnia 2015 - 12:27

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Gejplej wygląda jak ten z rimejku FFVII :cf:


  • 0

#89 Pawlik Napisany 06 grudnia 2015 - 13:20

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Co to za gra? Wszedłem i myślałem, że to jakiś star wars :yao:
  • 0

#90 Daddy Napisany 06 grudnia 2015 - 13:26

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Co to za gra?

 

Dobre prowo :olo: 


  • 0