Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Warto Jeszcze Kupić


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
199 odpowiedzi na ten temat

#61 szczudel Napisany 21 lipca 2011 - 12:21

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
JEsli chodzi o Mass Effect to zgadzam sie bardziej z Kazuyem niz niezgadzam z Holdenem.
ME to swietna gra, sam motyw RPG jest tam dodany na siłę a prawdziwym koniem napędowym tej gry jest fabuła i możliwość interakcji w świecie. To zasluzenie jedna z najlepszych gier tej generacji ale nie jest to na pewno rpg - umieszczenie w grze jakiejs statystyki lub paska z captionem EXP nie czyni z gry rpga. Wogóle porównania FFX do ME sa chybione. FFX to gra opowiesc a ME to gra akci.
  • 0

#62 Holden Napisany 21 lipca 2011 - 12:41

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:

Holden :smile: wyżej zamieszczone filmiki faktycznie prezentują grafikę na poziomie ps2 i całe 2 tytuł które nic poza nazwą nie mają wspólnego. :lol:
A do tego koszmarne sterowanie za pomocą klawiszy na telefonie.
Co do słabego lasera to już stronę wcześniej o tym pisałeś, tak to jest jak się gra na piratach.


kłamiesz :^^: Lasery w przeróbkach miały "padalność" trzykrotnie wyższą, co nie znaczy że w nieprzerobiony6ch nie padały, też padały i to w dużych ilościach :^^:

A Ty okulary?

ed.
No i na PS2 powstało więcej nowych cokolwiek wartych serii niż na Xboxa, więc nie wiem o czym mówisz. Sequelstation my ass. Oddworldy? Kontynuacje gier z PSXa. Conker? Remake gry z N64. Panzer Dragoon Orta? Kontynuacja gier z Saturna. Morrowind? Kontynuacja gier z PC. PGR? Kontynuacja gry z Dreamcasta. Jet Set Radio Future? Jak poprzednio. No i wszystkie swoje crpgi z Xboxa spokojnie ograsz na słabym pececie za 300 zł.

Kudeł chciał bym mu to pokazał więc pokazałem :^^: Cięcia są konieczne :^^:
A co do drugiej części twego posta, masz w pewnym sensie racje, ale.... No Conker na n64 kosztuje teraz jakieś pare stówek, i jest zapewne mega trudny do zdobycia (ale jeżeli chodzi ci o wspomnianą przeze mnie oryginalność, to chodziło mi ogólnie o conkera), niekoniecznie rameake, Panzer Dragoon Saga też jest piekielnie trudna do zdobycia i po astronomiczneuj kwocie (kojarze ostatnio to hubson sprzedawał po 900, to coś chygba znaczy) A co do crpgów sie kłócił nie będe, bo gadamy o konsolach nie o pc :^^:

oj Holden, Holden....






Można się kłócić - SC jest poważniejsze i stawia na bardziej realistyczne podejście do tematu skradania, ale nie czyni go to od razu lepszą grą. MGS ma jeszcze rewelacyjną, wielowątkową i pełną barwnych postaci fabułę, świetną muzykę skomponowaną przez samego Gregorsona-Williamsa oraz całą masę pomysłowych patentów i smaczków niesamowicie wpływających na gameplay.


Lol, nikogo twoj wyw9ody na temat fabuły, chodzi mi o to że SC jest po prostu lepszy w swoim GATUNKU. Tyle :^^:






I ponownie - można się kłócić. System walki z pewnością nie jest tak rozbudowany w DMC, ale wciąż daje masę funu. W dodatku pierwsza przygoda Dantego prezentuje klimat oraz design o jakim ten komiksowy NG może sobie co najwyżej pomarzyć. Poza tym taki mały pstryczek w kierunku konsol Microsoftu - oba Ninja Gaideny ukazały się też na PS3 ^_^

Grałeś w obie serie, powinieneś przyznać że w DMC jest słabszy system walki, a klimat ssie jeszcze bardziej (w NG też ale NG to parodia, a DMC stara sie to brać na poważnie). Przypomnij sobie kijowość trójki pod względem designu. POza tym jeżeli chodzi o gameplay, to NG 2 jest troche zwalone koncepcyjnie, ci zjeby z wyrzutniami rakiet, z szurikenami, koszmar!No ale tu gadamy o pastgenach, 1 rządzi, a poza tym jeżeli gadka toczyłaby sie o currenty to musze ci przypomnieć że DMC też wyszedł na x360 :^^:
  • 0

#63 burnstein Napisany 21 lipca 2011 - 12:47

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

...
Lol, nikogo twoj wyw9ody na temat fabuły, chodzi mi o to że SC jest po prostu lepszy w swoim GATUNKU. Tyle Dodany obrazek
...



Z tego co kojarzę, to wszystkie części które wyszły na Xboxa wyszły też na PS2. Ciut brzydsze, ale zawsze :szepart: Poza tym, grałem trochę w jakiegoś Splintera i nie skończyłem, bo był nudny.
  • 0

#64 Holden Napisany 21 lipca 2011 - 12:50

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
trudny, nie nudny :^^:
Wiedziałem o tym że sc nie jest exem, taki mgs 2 też nie jest, to nie była dyskusja w kontekście wojny konsolowej
  • 0

#65 vagrant3 Napisany 21 lipca 2011 - 12:59

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

bo był nudny.

przyczajka jest dla cierpliwych. to nie mgs gdzie sie wykanczało z usmiechem kolejne grupki patroli. a splintery na ps2 były parszywie brzydkie i w dodatku pocięte. szczerze, to mgs 1-3 są dużo fajniejsze niz sc 1-3, ale skradanki w nich niezbyt duzo :^^:

co do mass effect vs ffx, to uwazam, ze ten pierwszy jest lepszym rpgiem. tworzysz postac, wpływasz na jej reputacje, działania, decyzje i rozwój (w jedynce). w ffx idziesz jakims cienkim chłopaczkiem (utozsamienie anyone?) po sznurku i tyle z wcielania sie w postac i angazowania w fabułe. i co czyni z tej gry rpg? napis na pudełku? :mrgreen:
  • 0

#66 Razel Napisany 21 lipca 2011 - 13:04

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

to nie mgs gdzie sie wykanczało z usmiechem kolejne grupki patroli.

Chyba nie grało się na Extreme, czy European Extreme :^^:
  • 0

#67 burnstein Napisany 21 lipca 2011 - 13:05

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:
Fakt, cierpliwości mi brak. Z drugiej strony zabawa w zbieranie dogtagów w MGS 2 wymuszała jednak skradankowe podejście i kombinowanie i nie było źle. Szkoda tylko, że samo przechodenie bez zabijania ze względu na pistolet na strzałki usypiające to żadna sztuka.


  • 0

#68 szczudel Napisany 21 lipca 2011 - 13:13

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

co do mass effect vs ffx, to uwazam, ze ten pierwszy jest lepszym rpgiem. tworzysz postac, wpływasz na jej reputacje, działania, decyzje i rozwój (w jedynce). w ffx idziesz jakims cienkim chłopaczkiem (utozsamienie anyone?) po sznurku i tyle z wcielania sie w postac i angazowania w fabułe. i co czyni z tej gry rpg? napis na pudełki? :mrgreen:


ME nie da sie porównac w tej samej kategori "wagowej" do FFX. To sa zupelnie inne gry. W ME sam kształtujesz opowiesc [poniekad] a w FFX bierzesz w niej [przygodzie] udział. Klimat i nastrój sa zupełnie inne. ME to mozna porównac z HALO, a FFX z Rogue galaxy.

Wolisz ME - bardzo dobrze, ja tez wole ME jako opowiesc dla doroslych w ciekawym i skomplikowanym uniwersum. Ale Wole też FFX jako opowieść fantasy [nie sci fi] w zupełnie abstrakcyjnym świecie.
  • 0

#69 vagrant3 Napisany 21 lipca 2011 - 13:17

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Chyba nie grało się na Extreme, czy European Extreme :^^:

chyba nie grało sie w splintera na normalu :^^:
  • 0

#70 Gość_Kazuo_* Napisany 21 lipca 2011 - 13:19

Gość_Kazuo_*
  • Goście

Lol, nikogo twoj wyw9ody na temat fabuły, chodzi mi o to że SC jest po prostu lepszy w swoim GATUNKU. Tyle :^^

Nie będę się z tym kłócił, bo elementy czysto skradankowe rzeczywiście wypadają lepiej w Splinterze. Ok, jest lepszą skradanką, ale wciąż nie zmienia to faktu, że nie jest lepszą grą. Do geniuszu takiego Snake Eater'a seria Ubisoftu nigdy się nawet nie zbliżyła.



Grałeś w obie serie, powinieneś przyznać że w DMC jest słabszy system walki, a klimat ssie jeszcze bardziej (w NG też ale NG to parodia, a DMC stara sie to brać na poważnie). Przypomnij sobie kijowość trójki pod względem designu. POza tym jeżeli chodzi o gameplay, to NG 2 jest troche zwalone koncepcyjnie, ci zjeby z wyrzutniami rakiet, z szurikenami, koszmar!No ale tu gadamy o pastgenach, 1 rządzi, a poza tym jeżeli gadka toczyłaby sie o currenty to musze ci przypomnieć że DMC też wyszedł na x360 :^^:

Że system walki jest słabszy (nieznacznie, bo i tak kroi się wybornie) to przyznaję, chociaż Dante's Awakening oferuje w tej materii naprawdę sporo (tak pod względem możliwości, jak i dynamiki). Klimat natomiast w jedynce miażdży + jest całkiem poważny (nie licząc kilku durnych cut-scenek), w trójce poszli w stronę anime, ale tak czy inaczej wszystko lepsze niż ta kretyńska komiksowo-plastikowo-amerykańska otoczka Ninja Gaiden i absolutnie żałosny design lokacji (nawet nie porównuj tego elementu do DMC). System walki: NG > DMC, klimat: DMC >>> NG. Ogółem zawsze wolałem serię Capcomu, obiektywnie jednak patrząc ciężko byłoby mi stwierdzić, która jest lepsza, gdyż obie prezentują najwyższy poziom w gatunku slasherów.
  • 0

#71 Holden Napisany 21 lipca 2011 - 13:26

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
ng nie jest poważne
to szaleństwo, czysty obłęd
  • 0

#72 Gość_Kazuo_* Napisany 21 lipca 2011 - 13:30

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Może i takie było założenie od samego początku, ale to nie ważne, bo wrażenia estetyczne płynące z obcowania z NG i tak są na cholernie niskim poziomie. Możesz sobie to tłumaczyć jak chcesz, jednak taki misz-masz lokacji i klimatu jaki oferuje przygoda Hayabusy wywołuje jedynie odruchy wymiotne u normalnego gracza.
  • 0

#73 Holden Napisany 21 lipca 2011 - 13:38

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
też mi sie to na początku nie podobało ale później zacząłem sie z tego śmiać, aż w końcu przestałem na to zwracać uwgae, i chlastałem. IMO jedyny element gry którym rzygam w dwójce i koniecznie musi zostać wywalony to debile z moździerzami i z wyrzutniami którzy niszczą flow, przerywają combosy, i obrzydzają mi całą gre (podobnie jak wybuchające szurikeny których jest za dużo
  • 0

#74 Holden Napisany 22 lipca 2011 - 12:21

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
aaa założe sie Kazuo że nie grałeś w ng 1???
  • 0

#75 szczudel Napisany 22 lipca 2011 - 13:16

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

aaa założe sie Kazuo że nie grałeś w ng 1???


Dlugo przemyslana cieta rposta. Mały fail ze pod swoim postem ale zawsze...
  • 0

#76 Holden Napisany 22 lipca 2011 - 13:24

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
chodzi mi o to że ng1 jest inną grą, mniej przekombinowaną
  • 0

#77 szczudel Napisany 22 lipca 2011 - 13:33

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Ja sie o NG nie wypowiadam bo nie grałem i od dluzszego czasu sobie obiecuje ze zagram w te wydane na ps3, a to ciagle nie nastepuje.
  • 0

#78 Gość_Kazuo_* Napisany 22 lipca 2011 - 18:12

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Ależ oczywiście, że grałem w NG jedynkę. I jak dla mnie gra jest prawie tak samo przekombinowana co dwójka, fabularnie i designersko podobny zlepek nie trzymających się kupy elementów - mroczny i małomówny ninja (który o skradaniu słyszał chyba tylko z opowieści dziadka), towarzysząca mu dz*wka w stroju kąpielowym (żeby chociaż jeszcze ładna była), polujący na nich zabawny rusek w zielonym kubraczku, mentor który ostatecznie okazuje się być mastermindem tej misternie utkanej intrygi, pradawne demony, wojsko, ratowanie świata, no i oczywiście lokacje, jedna pasująca do drugiej niczym pięść do oka (chociaż pod tym względem rzeczywiście jest lepiej niż w NG2). DMC też potrafi zniesmaczyć niektórymi motywami (najbardziej dwójka), ale suma sumarum nie na taką skalę jak robią to oba Ninja Gaideny.
  • 0

#79 Travis Napisany 22 lipca 2011 - 19:53

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:

kłamiesz :^^: Lasery w przeróbkach miały "padalność" trzykrotnie wyższą, co nie znaczy że w nieprzerobiony6ch nie padały, też padały i to w dużych ilościach :^^:


Co kierwa kłamię? Ja się z takim przypadkiem nie spotkałem w swoim egzemplarzu i do dnia dzisiejszego laser trybi.
Nawet gdyby się popsuł, nowa głowica lasera kosztuje w granicach 40zł więc cały uj porównując to do lasera z ps3.
I nie ściemniaj więcej :cf:
  • 0

#80 Kleksandra Napisany 22 lipca 2011 - 21:33

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Moja, odpukać, działa bez zarzutu, a wśród znajomych nie słyszałam, żeby komuś padł laser.
  • 0

#81 Gość_Kazuo_* Napisany 23 lipca 2011 - 15:17

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Żywotność ps2 >>>>>>> żywotność ps3 (x360 zresztą też). Slimka zakupiona ładnych 6 lat temu do dzisiaj śmiga bez żadnej zwiechy.
  • 0

#82 Holden Napisany 23 lipca 2011 - 17:33

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
lolz, bujdy na resorach że u was sie nie psuja to nie znaczy że sie nie psuły, była spora drama z ps2 przecież, no chyba że w nowszych wersjachpoprawili jak w nowych x360 w których już sie nie spotyka rrod
  • 0

#83 Psycho-Mantis Napisany 23 lipca 2011 - 17:42

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Ja nie wiem skąd ta drama była z PS2, ale ja nikogo nie znam komu by się popsuło PS2.

Moje pierwsze PS2 kupione w dniu premiery - dopiero po 9 latach użytkowania , czasami nie czyta tych wczesnych fioletowych płyt. Kupiłem za grosze przejściowo używaną i dość mocno wyeksploatowaną PS2 coby grać i też problemów nie było, teraz mam od 3 lat slimkę i działa jak złoto. A sprzęty były i są eksploatowane intensywnie.
  • 0

#84 Gość_Taikun_* Napisany 23 lipca 2011 - 17:44

Gość_Taikun_*
  • Goście
Jak było PS2 to w internecie nie było takiego poziomu hejtingu, a dzisiaj to k***a starczy żeby 1/3 konsol była wadliwa i już wielką drame się robi :olo:
  • 0

#85 Holden Napisany 24 lipca 2011 - 13:05

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
nawet ta 1/3, phi, nic takiego :^^:
  • 0

#86 Otacon Napisany 24 lipca 2011 - 13:40

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Holden udowodnij tą wadliwość PS2. Źródło.

Poza tym wadliwość sprzętu ma się nijak do jakości gier- X360 :tak:
  • 0

#87 Holden Napisany 24 lipca 2011 - 13:41

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
psx extreme nr 78 listy chociażby tak na szybciocha
  • 0

#88 Gość_Kazuo_* Napisany 24 lipca 2011 - 15:10

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Lol, chodzi Ci o list tego debila co przewrócił się o swojego kota i upuścił karton z ps2? Nic innego w tych listach nie znalazłem, chociaż wertowałem wzrokiem na szybko, więc mogłem coś przegapić. Podaj konkretnie na której stronie jest o tym pisane, ale od razu lepiej - daj jakieś bardziej wiarygodne źródło niż list jednego sfrustrowanego nastolatka, któremu nie chciała się załączyć zakupiona konsola.


Zresztą, nie wiem po co w ogóle ten wysiłek. I tak nikomu nie udowodnisz, że ps2 było bardziej awaryjną konsolą niż jakakolwiek inna, która do tej pory powstała od czasu piątej generacji.
  • 0

#89 Holden Napisany 25 lipca 2011 - 12:14

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
76
  • 0

#90 Travis Napisany 25 lipca 2011 - 12:55

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:

psx extreme nr 78 listy chociażby tak na szybciocha

Listy psx extreme NIKOGO.
Już Ci napisałem wcześniej na temat PS2, na siłę starasz się udowodnisz coś co nie jest prawdą.
  • 0