Skocz do zawartości

Zdjęcie

Indie Games


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
56 odpowiedzi na ten temat

#1 Texz Napisany 27 lipca 2011 - 07:32

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
bo to nas kręci, bo to mnie kręci

gry za grube miliardy nikogo, niech Bobek Kotick i reszta ferajny biorą tego swojego Call of Booty i sobie sami w niego grają

w końcu tak powstał Minecraft, Super Meat Boy, VVVVVV, World of Goo, Dwarf Fortress i masa innych świetnych pozycji

wrzut: http://www.humblebundle.com/ za 1$ można mieć 5 świetnych gier indie w tym VVVVVV w wersji 2.0;

za tego 1$ możemy uratować świat od powielających schematami gier za 250 złotych, które przechodzi się w 6 godzin... na hardzie... z wyłączonym God mode. Po kupieniu zgarniamy klucze do Steama i jazdaaaa. Samo Cogs na Steamie kosztuje 5$.
  • 0

#2 Gość_Kazuo_* Napisany 27 lipca 2011 - 10:28

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Przyznam, że nigdy specjalnie nie interesowałem się takimi grami, ale z tego co widzę ich popularność jest spora. Minecraft i Terraria robią małą furorę, a fenomen Angry Birds mówi sam za siebie. W sumie nie ma się co dziwić - takie produkcje są niesamowicie tanie, niekiedy dosłownie za grosze, potrafią dać dziesiątki (jeżeli nie setki) godzin czystego funu, a w dodatku są bardzo przystępne dla każdego. Może kiedyś wkręcę się w temat.
  • 0

#3 Texz Napisany 27 lipca 2011 - 10:57

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Tu nawet nie chodzi o taniość tylko prosty przelicznik zadowolenia / czasu spędzonego przy grze / cenie / sposobie dystrybucji*
Samo VVVVVV to coś niesamowitego, idealny przykład tego, że nawet w czasach Unreal Engine 3 może powstać gra prezentująca poziom A/V wczesnych lat 80. Bijąca większość gier na UE3 grywalnością na głowę.

*humblebundle.com
  • 0

#4 xell Napisany 27 lipca 2011 - 11:03

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Za $1 to oni poniosą koszty transakcji i nic z tego nie będą mieli. texz skąpiradło, co nie pierwszy razy wychodzi.
  • 0

#5 Texz Napisany 27 lipca 2011 - 11:43

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Próbowałem za 0,01 ale nie działało :cf: A tak dostali 55 centów dla siebie, reszta na cele charytatywne.
  • 0

#6 ACZ Napisany 27 lipca 2011 - 12:01

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Ciekawostka. Zawsze w tym humble bundle najwięcej dają linuksowcy jeśli chodzi o średnią wpłate na jednego człowieka.
  • 0

#7 burnstein Napisany 27 lipca 2011 - 12:06

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Zaoszczędzili kasy na kupnie systemu to mają czym płacić.
  • 0

#8 xell Napisany 27 lipca 2011 - 12:27

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Próbowałem za 0,01 ale nie działało :cf: A tak dostali 55 centów dla siebie, reszta na cele charytatywne.

Za $1 to oni poniosą koszty transakcji

Więc figę z tego zobaczą (chyba że w ramach akcji charytatywnej opłaty bankowe ponoszą google/amazon, ale wątpię).

Zaoszczędzili kasy na kupnie systemu to mają czym płacić.

Raczej chcą pokazać, że też chcą dostawać jakiekolwiek giery :olo:
  • 0

#9 Holden Napisany 27 lipca 2011 - 12:39

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
grałem kiedyś w demo vvvvvv i gra mi sie strasznie podobała, ale nie mam karty kredytowej, ani konta w banku, to i nie mam jak tego kupić :cry:
  • 0

#10 burnstein Napisany 27 lipca 2011 - 12:50

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Mógłbym Ci kupić jako gift, dostałbyś wtedy link do pobrania gier na maila, ale nie wiem czy mi się chce.
  • 0

#11 Holden Napisany 27 lipca 2011 - 13:00

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
jesteś bardzo uczynny, ale dzięki, mam już :D
  • 0

#12 ACZ Napisany 27 lipca 2011 - 13:10

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

Raczej chcą pokazać, że też chcą dostawać jakiekolwiek giery

dokladnie tak jest. swego czasu jak steam wyszedl na mac os to linuksowcy liczyli na steama na lina. potem valve ucielo jakiekolwiek plotki o tym, że pracuja nad wersja dla linuksa.
linuks obecnie ma ponad 1% rynku systemow operacyjnych, a to wciaz za malo, aby taki steam na to wylazl. nie pomaga rowniez rozdrobnienie linuksa, obecnie jest bodaj ponad 320 jego dystrybucji (najbardziej popularna dystrybucja to Ubuntu).
  • 0

#13 117 Napisany 27 lipca 2011 - 13:58

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
source wikipedia
  • 0

#14 Texz Napisany 27 lipca 2011 - 14:15

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Więc figę z tego zobaczą (chyba że w ramach akcji charytatywnej opłaty bankowe ponoszą google/amazon, ale wątpię).


Skoro dali taką możliwość (PayPal) to chyba coś dostają.
  • 0

#15 117 Napisany 27 lipca 2011 - 20:47

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Top contributors
1.@notch $4,048.00

minecraftowy guru szasta kasa... lol
  • 0

#16 xell Napisany 27 lipca 2011 - 20:51

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Skoro dali taką możliwość (PayPal) to chyba coś dostają.

Zasada "płać ile chcesz" właśnie polega na tym, że się zaczyna od symbolicznej kwoty, na której się nie traci. I widać są cebulaki, które się na taką kwotę zaraz rzucą, a jednocześnie piszą o
"za tego 1 możemy uratować świat od (...)". OLO
  • 0

#17 Kradziej Napisany 02 sierpnia 2011 - 09:55

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Pom pom pom, wykorzystam kolejną okazję, żeby polecić Dungeons of Dredmor. Gram sobie, ciężko mi się oderwać - bardzo dobrze zrealizowany roguelike z miłym poczuciem humoru, fajnym drzewkiem umiejętności i prosty do rozpoczęcia. Nie wiąże się to z nierozbudowaniem - może i brak tu takich elementów jak waga ekwipunku, zmęczenie czy głód, ale nadrobione jest to ilością skilli i ich kombinacji.
Dzisiaj udało mi się dojść na czwarte piętro lochu (z dziesięciu) - dalej niż kiedykolwiek, choć dwa razy byłem blisko. Zobaczymy, co mnie tu czeka, póki co tylko jeden rodzaj przeciwnika sprawia mi problemy (Dynie), resztę koszę równo.
  • 0

#18 burnstein Napisany 02 sierpnia 2011 - 10:09

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Jak ktoś nie grał to przegorąco polecam freewareowe Desktop Dungeons. Taki mini rougelike. Nie trzeba instalować, a sama gierka wymamga kombinowania i ogólnie jest świetna.

http://www.desktopdu...net/?page_id=11
  • 0

#19 Kradziej Napisany 02 sierpnia 2011 - 10:12

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Grałem, grałem. Spoko było, ale zbyt abstrakcyjne to dla mnie: statystyki mają dziwne nazwy, trudno powiedzieć co robi co, mechanizmy skomplikowane. Dredmor prostszy ;)
  • 0

#20 burnstein Napisany 02 sierpnia 2011 - 10:19

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Właśnie po ogarnieciu mechanizmów i wykminieniu jak podobierać do klasy rasę i na które umiejętności się czaić gra się robi za***ista. Taktyk jest mnóstwo, czasem co prawda rozgrywki nie da się ukończyć, ale jak już ogarniesz to miodzio. Jest nawet mocno rozbudowana Wiki do DD, która pomaga ogarnąć :)
  • 0

#21 Kradziej Napisany 02 sierpnia 2011 - 10:26

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Wiem, że jest Wiki, ale wolę mieć wszystko wytłumaczone w grze, niż musieć zaczytywać się w stronkach internetowych. No i jeszcze mnie średnio przyciąga główne założenie DD, czyli krótkość pojedynczej partii. Każda rozgrywka to raczej puzel, mający zająć gracza na 10-15 minut. A że mam czas, to wolę parogodzinne przechodzenie lochu, z rozwijaniem postaci i zdobywaniem lepszego ekwipunku.
Nie wiem tylko, czy jak już skończę zabawę z Dredmorem - a czuję, że pokuszę się nawet o próbę rozwalenia gnoja na najwyższym poziomie trudności - to będę miał chęć zajrzeć głębiej w gatunek roguelike'ów. Zobaczymy, zobaczymy.
  • 1

#22 Holden Napisany 03 sierpnia 2011 - 11:28

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
trudny ten vvvvvvv, nie wiem czy przejde, ale spróbuje bo być moze sie da gierac jedna reka
  • 0

#23 Kradziej Napisany 03 sierpnia 2011 - 12:04

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Ja grałem z 90 minut, za trudne to dla mnie. Może kiedyś się jeszcze pokuszę, cholera wie.
  • 0

#24 burnstein Napisany 03 sierpnia 2011 - 12:32

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Ja gram w małych dawkach, od teleportu do teleportu, ciągłe zdychanie mnie wku*wia :olo:
  • 0

#25 Holden Napisany 03 sierpnia 2011 - 12:38

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
a przeszedł ktoś vini vidi vici / ja na razie skończyłem na levelu z eskortowaniem ludka, cieżki ten moment ze stawaniem nad kolcami
  • 0

#26 xell Napisany 03 sierpnia 2011 - 12:53

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

trudny ten vvvvvvv

Ja grałem z 90 minut, za trudne to dla mnie

Ech, te dzisiejsze gimbusiki.

veni vidi vici wystarczy raz zdobyć, później można z zamkniętymi oczami ten fragment robić.
  • 0

#27 Texz Napisany 03 sierpnia 2011 - 13:14

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Najlepszy jest ostatni motyw z przeprowadzeniem ludka przez za***iście trudny moment. Dużo ludzi się na tym wykłada...
  • 0

#28 Kradziej Napisany 03 sierpnia 2011 - 13:20

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Ech, te dzisiejsze gimbusiki.

veni vidi vici wystarczy raz zdobyć, później można z zamkniętymi oczami ten fragment robić.

No niestety, hardkorem nie jestem i pozycje, których selling pointem jest wysoki poziom trudności są nie dla mnie... podobnie w Super Meat Boya dużo nie grałem, choć to częściowo spowodowane było brakiem pada i koniecznością gry na klawiaturze.
  • 0

#29 Holden Napisany 03 sierpnia 2011 - 13:27

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
w vvv doszedłem najdalej do końca ale nie zdarzylem sie odbic, zginalem i dalem sobie spokoj
  • 0

#30 Texz Napisany 03 sierpnia 2011 - 18:46

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Właśnie ściągnąłem na Steamie wersję 2.0 VVVVVV. W sumie wg. mnie powinna to być już wersja 2.1 bo jest mocno poprawiona w kwestii optymalizacji względem tego co dostałem w Humble Indie Games 3.

Moc, nie pamiętam kto mi polecał tą grę ale z czystym sumieniem polecam ją znajomym jako coś wyjątkowego. Na prawdę.
  • 0