Skocz do zawartości

Suikoden V


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
87 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 19 grudnia 2005 - 19:03

Gość__*
  • Goście
Z tego co widziałem Suikoden V wraca klimatem do dwóch pierwszych częsci tej gry. Szczególnie muzyka rodem z dwójeczki. Zobaczymy

Zmieniam nazwę na mniej enigmatyczną - Scorpio
  • 0

#2 Kyo Napisany 19 grudnia 2005 - 19:25

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Uwielbiam pierwsze dwa Suikoden'y. W trójkę i czwórkę nie miałem okazji zagrać(poza tym ponoć czwóreczka jest przeciętna).

Przeglądam właśnie oficjalną stronkę Suikoden'a V (http://www.konami.jp/gs/game/genso/V/). Nasuwa mi się jak na razie jedno - podoba mi się design postaci. Fajnie jeszcze, że powraca kilka znajomych facjat(np. ten koleś w czerwonym ze spiczastym kapeluszem... jakoś na "K" mu było...). Graficznie może gra nie wygląda powalająco, ale przecież w ogóle nie o to chodzi w RPG'ach :wink: . Poza tym jak na razie ciężko mi stwierdzić, czy gra powraca klimatem do I i II. Po tym co do tej pory widziałem, raczej nie mam takich odczuć.

Zastanawia mnie jeszcze płeć postaci, którą dane nam będzie pokierować. Wydaje mi się, że jest to kobieta, ale z drugiej strony, po japończykach można się wszystkiego spodziewać :P .

P.S. Modlę się, żeby w tej odsłonie pojawili się Pesmerga i Yuber, oraz żeby coś więcej się na ich temat wytłumaczyło.

Edit

Jestem w trakcie oglądania pewnego filmiku, którego ściągnąłem z oficjalnej stronki. Jest wyśmienity! Czuć ten klimat! Jak usłyszałem znajomą muzyczkę, to aż mi się łezka w oku zakręciła :cry: . Ta gra musi wyjść w PAL'u!

Aha, wiem już jakiej płci jest główna postać. Jednak jest to facet. Po barach można zauważyć :wink: .
  • 0

#3 Gość__* Napisany 19 grudnia 2005 - 21:43

Gość__*
  • Goście
Znalazłem dosyć fajny filmik promujący gierkę jest on na gamespocie ale waży około 100 mb jak chcecie to możecie poszperać. Termin wydania jest przewidywany koło marca (chyba japonia) co do zrozumiałej wersji nic narazie nie wiadomo. Poczekamy zobaczymy.
Jak bede miał więcej czasu to napisze o wiele więcej...
  • 0

#4 Gość__* Napisany 22 grudnia 2005 - 22:02

Gość__*
  • Goście
23 lutego 2006r ver. jap
1 marzec 2006r ver. us
  • 0

#5 Gość__* Napisany 09 lutego 2006 - 10:40

Gość__*
  • Goście
Spoko! Jeżeli dorówna 2 pierszym częścią to będzie cholernie dobrze. A jak je przewyższy to już wogóle "orgazm na stojącą". Szkoda, że seria jest niepopularna mimo, że (z wyjątkiem chyba 3) wychodziła w Europie.
BTW: nie mogę się doczekać Suikoden I&II na PSP!
  • 0

#6 Gość__* Napisany 09 lutego 2006 - 12:10

Gość__*
  • Goście
Czytałe,że w "piątce" ma powrócić zaniechany w "czwórce" system 6 postaci w druzynie.
Grałem w część 4 i uważam,że cztery postacie w druzynie i to w jednej lini to porazka.
  • 0

#7 MaxVarEmreis Napisany 10 lutego 2006 - 17:19

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Czytałe,że w "piątce" ma powrócić zaniechany w "czwórce" system 6 postaci w druzynie.
Grałem w część 4 i uważam,że cztery postacie w druzynie i to w jednej lini to porazka.

Zaniechany w "czwórce" ?? Toż to już w 3 cześci tak przemodelowano system, że szkoda gadać. Niby było 6 postacji w drużynie, ale sterować tak defakto mogłeś tylko 3 :trup: . Kto to wymyślił i dlaczego to już chyba pozostanie zagadką.

Osobiście nie wierze już w żadną cześć Sukodena. Ta seria umarła wraz z PSX, smutne ale prawdziwe. I zmiana muzyki nic nie da. Jestem wrecz ortodoksyjnym wyznawcą gier spod tego znaku, i tym trudniej mi sie z tym pogodzić. Przestali by szargać "dobre imie", tej gry. Robą w moim mniemaniu to samo, co Square z FFVII...profanacje
  • 0

#8 Gość__* Napisany 11 lutego 2006 - 10:24

Gość__*
  • Goście

Czytałe,że w "piątce" ma powrócić zaniechany w "czwórce" system 6 postaci w druzynie.
Grałem w część 4 i uważam,że cztery postacie w druzynie i to w jednej lini to porazka.

Z

aniechany w "czwórce" ?? Toż to już w 3 cześci tak przemodelowano system, że szkoda gadać. Niby było 6 postacji w drużynie, ale sterować tak defakto mogłeś tylko 3 :trup: . Kto to wymyślił i dlaczego to już chyba pozostanie zagadką.


Osobiście nie wierze już w żadną cześć Sukodena. Ta seria umarła wraz z PSX, smutne ale prawdziwe. I zmiana muzyki nic nie da. Jestem wrecz ortodoksyjnym wyznawcą gier spod tego znaku, i tym trudniej mi sie z tym pogodzić. Przestali by szargać "dobre imie", tej gry. Robą w moim mniemaniu to samo, co Square z FFVII...profanacje


Akurat z "trójką" nie miałem kontaktu
  • 0

#9 baudolino Napisany 16 lutego 2006 - 22:37

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
pierwsze dwa Suikodeny są genialne - dwójkę stawiam na równi z FF 7. jedynka jest trochę gorsza, ale i tak przeszedłem ją 9 razy (króka jest :P). trójkę z kolei mam, ale... wiadomo... :angel: w każdym razie grałem w trójkę i uważam, że jest świetna, choć graficznie wręcz zniechęca. intro tej części jest za to świetne - ta muza! :) najważniejsze jest jednak to, że jej fabuła daje radę, tym bardziej, że w pewnym momencie dokonujemy bardzo ważnego wyboru, który ma oczywiście wpływ na rozwój wydarzeń. ;) w czwórkę też grałem, ale w Empiku, przez 15 minut... :lol: nawet mi się podobała - fakt, jest brzydka, a walki włączają się zdecydowanie zbyt często, ale co z tego, skoro Snowe rządzi? :twisted: chyba sobie nawet kupię czwóreczkę, bo mam akurat wolne 200 zeta. :mrgreen: na temat piątki wiem niewiele, ale to dobrze - wolę nie spoilować sobie fabuł RPG-ów, które mam zamiar przejść, zanim jeszcze wyjdą. :lol: trailer jednak nastawił mnie bardzo pozytywnie. ale czy rzeczywiście czuć klimacik pierwszych dwóch części? no nie wiem... przed premierą trzeciej części czytałem "Back to the roots!", okazało się, że żaden tam powrót. potem to samo pisano o Suiko 4 i znowu okazało się, że to bzdura. teraz, dla odmiany, to samo pisze się o Suiko 5... :ziewa:
  • 0

#10 Kyo Napisany 16 lutego 2006 - 22:51

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

nawet mi się podobała - fakt, jest brzydka, a walki włączają się zdecydowanie zbyt często, ale co z tego, skoro Snowe rządzi? chyba sobie nawet kupię czwóreczkę, bo mam akurat wolne 200 zeta.


Grafa się w RPG'u nie liczy :wink: . Ważne, żeby była czytelna.

A co do czwórki - ja spasowałem, kiedy dowiedziałem się, że w tej grze właściwie w ogóle nie pojawiają się żadni antagoniści... dopiero jakoś tak pod koniec gry :? ...

Mam głęboką nadzieję, że w piątce się coś takiego nie powtórzy i twórcy zaserwują nam scenariusz godny części drugiej.
  • 0

#11 baudolino Napisany 16 lutego 2006 - 23:39

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
dowiedziałem się, że scenariusz do Suiko V napisał Kazuyoshi Tsugawa - gość od Skies of Arcadia... niedobrze, bo nie lubię tej gry. :P
  • 0

#12 Scorpio Napisany 17 lutego 2006 - 09:19

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

chyba sobie nawet kupię czwóreczkę, bo mam akurat wolne 200 zeta.

O ile się nie mylę, to czwóreczka leży w cenie 99 złotych (ma nawet nalepione na okładce). W takiej cenie widziałem na 100% w MM, ale z Empikiem może być różnie. Tam ceny gier na konsole są ... nienormowane (jak Devil May Cry 2 za 219 złotych :) )
  • 0

#13 baudolino Napisany 17 lutego 2006 - 10:15

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
tak, w Ultimie kosztuje 99 zeta. zamówienie już złożone. :P
  • 0

#14 Kyo Napisany 21 marca 2006 - 23:54

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Suikoden V miał dziś swoją premierę w stanach. Co chwila pojawiają się nowe recenzje, a noty w nich wynoszą zazwyczaj 7/10 lub 8/10(choć na takim gamespy dostał 4.5/5!). Gra chwalona jest za doskonałe postacie i fabułę(czyli to co zwykle w RPGu najważniejsze), muzykę, design, no i oczywiście "kolekcjonowanie" 108 Gwiazd. Gra besztana jest za to za grafikę(czyli to co w RPGu nie jest specjalnie ważne) i częste, grające na nerwach loading'i.

Ogólnie mówi się, że Suikoden wrócił do swojej dawnej świetności (yeah 8) !)

O ile jednak amerykanie dostali Suikoden'a V dzisiaj, tak my - jakże szczęśliwi mieszkańcy Europy - ............. poczekamy sobie do września, albo dłużej i też właściwie nie wszystko jest pewne co do wydania tej gry u nas :trup: .............

Edit:

IGN dał nowemu Suik'owi 8,2! Jak dla mnie jest to rewelacyjna ocena(choć recenzji gamespot'u wolę nie znać, bo wiadomo, że dostanie coś koło 6.0 :wink: ), wygląda na to, że Suikoden rzeczywiście wrócił! Ta gra musi u nas zostać wydana, bo jak nie... :twisted:

BTW muzyka jest przegenialna! Dobra wiadomość dla fanów Castlevanii - kompozytorka z np. Symphony of the Night jest autorką niektórych utworów w Suikoden V.
  • 0

#15 Gość__* Napisany 25 marca 2006 - 11:05

Gość__*
  • Goście
Drugi Suikoden był moim ulubionym RPGiem
na PSXie. Podobał mi się bardziej od Finali,
Xeno Gearsa i Chrono Crossa.

W trójkę nie miałem szansy zagrać bo w PALu nie
wyszła a czwórkę obrzydzili mi wszyscy którzy
w nią grali.

Czekam na piątą odsłonę z ogromnymi nadziejami.
Chcę przede wszystkim wciągającej, głębokiej i
klimatycznej fabuły.
Oby nadzieje się spełniły.
Pzdr.
  • 0

#16 Danteusz Napisany 25 marca 2006 - 11:16

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:

(choć recenzji gamespot'u wolę nie znać, bo wiadomo, że dostanie coś koło 6.0 )

A tu zonk, GS dał 8,1. Ogólnie recki są pozytywne, trochę ponad 80%
http://www.gameranki...ges2/929668.asp
Kolejny świetny jRPG na PS2. Gdyby przez cały czas istnienia konsoli był taki support w RPG jak ostatnio mogłoby być lepiej niż za czasów PSX.
  • 0

#17 baudolino Napisany 25 marca 2006 - 11:30

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
recka GS jest świetna, jak wszystkie recki GS zresztą (nie bijcie! :P). do Suiko V przekonał mnie ostatecznie tekst spod jednego ze screenshotów - " You don't have to seek out all 108 stars, but you'll want to anyway." :wink:

PS - muzyka rzeczywiście rządzi, ale... kogo to dziwi? muza w Suikodenach zawsze była zajebista. do dziś pamiętam opening Suiko 3 z absolutnie genialnym Exceeding Love w tle. :)
  • 0

#18 Kyo Napisany 25 marca 2006 - 11:50

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

recka GS jest świetna, jak wszystkie recki GS zresztą (nie bijcie! ).


A masz, Ty :twisted: ... :P

Przyznam, że to mnie zrównało z ziemią. Gamespot... jrpg... i do tego Suikoden! A ocenka taka wysoka. Nie ma bata, kupuję na 100%! To znaczy... jak wyjdzie... Ale skoro czwórka została, a piątka taka dobra, to i do nas pewnie zawita :D ! Jeśli dobrze pójdzie, to ponoć ma wyjść we wrześniu... jeśli pójdzie lepiej, to może nawet dostaniemy jeszcze gdzieś tak w środku lata.
  • 0

#19 Gość__* Napisany 10 kwietnia 2006 - 19:03

Gość__*
  • Goście
Czy ktos mial juz okazje grac w ta gre? Przyznam sie ze po zagraniu SIV nie oczekiwalem iz piata czesc bedzie jednym z lepszych RPG tego roku, a po ocenach mozna tak wnioskowac. Mam nadzieje ze bedzie w Palu, podobnie jak Disgaea 2 i Shadow Hearts 3.
  • 0

#20 Kyo Napisany 10 kwietnia 2006 - 20:39

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Mam nadzieje ze bedzie w Palu, podobnie jak Disgaea 2 i Shadow Hearts 3.


Heh, nie tylko Ty... Podobno Konami coś tam potwierdzało, że Suiko V wyjdzie u nas we wrześniu tego roku... A przypominam, że Suiko III również miał wyjść we wrześniu :/ ... Dwa/trzy lata temu :? ...

Czy ktos mial juz okazje grac w ta gre?


Grał już baudolino i wrażenia raczej pozytywne :D . Choć oczywiście nie będę się za niego wypowiadał :wink: .
  • 0

#21 outsider Napisany 30 maja 2006 - 17:54

outsider

    Toad

  • Narybek
  • 2 Postów:
Dyskusja zdaje się umarła prawie dwa miesiące temu. Czyli wszyscy grają w sprowadzone ;) wersje. Może ktoś podzieli sie wrażeniami? Dla mnie, mimo wszystko nowy Suiko nie dosięga fabularnie do poziomu 2 części. Troche za mało gra na emocjach i zbyt skąpo przedstawia relacje między bohaterami. Początek jest spoko, ale potem... Co wy na to?
  • 0

#22 Gość__* Napisany 04 czerwca 2006 - 17:06

Gość__*
  • Goście
Od razu zaznaczam, ze nie gralem w zadna z wczesniejszych czesci serii.

Jetsem swiezutko, po pierwszych dziesieciu godzinach spedzonych z SV, czyli [spoiler] zaraz po ucieczce z "Holy Land", po tym jak zamek zostal opanowany[/spoiler] i wrazenie jak najbardziej pozytywne. CO prawda grafika jest beznadziejna, ale to nie to sie liczy w RPGu. Juz wazniejsza jest muzyka, a ta w Suikodenie jest swietna, poza tym, fabula, mimo iz jak na razie jest dosyc przeiwydwalna, to bardzo mi sie jak do tej pory podoba (wreszcie cos o konfliktach politycznych, a nie o ratowaniu swiata :ninjadance: ). System rowniez jest jak na razie spoko (te wszystkie skille i runy oraz formacja...troche duzo tego, ale mozna sie przyzwyczaic), chociaz przyznam ze przydalby sie jakis krotki tutorial w grze, chociaz nawet bez tego, nowy Suikoden wydaje mi sie gra banalnie prosta jak do tej pory
  • 0

#23 baudolino Napisany 04 czerwca 2006 - 18:43

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
ej, Sierg' - bez tekstów o beznadziejności grafiki Suiko V. :> urocza jest przecież. :ninjadance: od strony technicznej do zbesztania, ale design daje radę. :)

aha - fabuła rzeczywiście jest przewidywalna, ale... przez pierwsze 15-20 godzin. później robi się nad wyraz - szczególnie w świetle ostatnich fabularnie nudnych do bólu gier jRPG (z wyjątkami potwierdzającymi regułę, rzecz jasna) - intrygująca.
  • 0

#24 Gość__* Napisany 04 czerwca 2006 - 19:40

Gość__*
  • Goście

aha - fabuła rzeczywiście jest przewidywalna, ale... przez pierwsze 15-20 godzin

No wlasnie troche szkoda tego, bo z wazniejszych rzeczy, to jedyna, ktorej do tej pory nie przeiwdzialem to ilosc zdrajcow, wsrod strazy krolewskiej (obstawialem ze jeszcze Galeon bedzie zdrajca ;])

od strony technicznej do zbesztania, ale desing daje radę. :)

ee tam:P Mi tam design nie przypadl jakos szczegolnie do gustu, aczkolwiek nie jest zly (miecz Georga wyglada jak zabawka, Sialeeds ma tragiczne ubranie [to pierwsze], Childerich wyglada jakby uciekl z klatki a pozatym to jest spoko bo dizajn lokacji daje rade), ale technicznie jak juz mowilem to kapa

BTW, bedzie sie dalo pozniej nosic wiecej niz jedna rune u postaci?
  • 0

#25 outsider Napisany 04 czerwca 2006 - 19:59

outsider

    Toad

  • Narybek
  • 2 Postów:
Design - cóż są tacy, którym nie pasuje (choćby Gulash). Fabule... zabrakło dwóch rzeczy. Po pierwsze wszyscy żyja tylko wojną, są trochę mało ludzcy. Brakuje mi troche humoru jaki był w Suiko 2. Po drugie miasta - są ładne i wogóle, ale gracza nic z nimi nie łączy. W 2 części twórcy umiejętnie potrafili przywiązać gracza (poprzez silnie zarysowane postacie poboczne) do kolejnych osad. Przypadkowo wyszła więc kolejna wada: graniu w nowego Suikodena nie towarzyszą już takie emocje, jak to miało miejsce w częsciach poprzednich. Szkoda.
  • 0

#26 baudolino Napisany 04 czerwca 2006 - 20:24

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
pieprzycie jak dwaj tetrycy przy szachach. ;P

Suikoden V wygląda przepięknie - Sol-Falena to jedna z najciekawiej prezentujących się krain, jakie dane mi było w ostanich kilku latach w jRPG-ach zwiedzić. specyfika strojów postaci faktycznie może razić, ale pozostaje w zgodzie z duchem serii, więc jej fanom z pewnością przypadnie do gustu. kwestię zabawkowego wyglądu miecza Prime'a pozstawię bez komentarza... :ninja: niech każdy sam osądzi, czy tak w istocie jest:


Dodany obrazek


outsider@ "[...] ale gracza nic z nimi nie łączy."

wg Ciebie gracz nie jest w stanie przywiązać się jako Prince do Sun Palace? O.o śmiem powątpiewać... hmm... może to jakiś żart z Twojej strony? przecież w Suiko V właśnie bardzo wiele łączy poszczególne postaci z poszególnymi miejscówkami. Raja i Raftfleet, Kyle i Lelcar, Galleon i Lordlake, Haswar i Lunas, Dinn i Sable... można tak długo... doprawdy, nie wiem, o co Ci chodzi... bo chyba nie o fakt, iż każdej z postaci nie poświęcono oddzielnego obrzydliwe długiego questu pobocznego? w tej grze jest 108 postaci - nic dziwnego, że nie wszystkie mają historię rozbudowaną na miarę historii głównego bohatera.

Sierg'@ oczywiście, że będzie można (a nawet trzeba).

edit: to dobrze, że Childerich wygląda jak małpa, która uciekła z klatki - jako naczelny świr tej części, miał tak wyglądać. :P
  • 0

#27 Gość__* Napisany 04 czerwca 2006 - 21:51

Gość__*
  • Goście
Co do przywiazywania sie do postaci - ja tam juz zdazylem bardzo sie z nimi polubic...autentycznie zal mi Ferid'a bo byl najbardzije zajebista postacia w calym SV jak na razie...Kyle i George rowniez sa bardzo spoko a Sialeeds, bylaby nie dosc ze spoko pod wzgledem charakteru, to jeszcze bardzo ladna, gdyby nie wiesniackie ubranie ;]
Arshtat momentami rowniez zachowywala sie fajnie, jak nie byla pod wladza Sun Rune

A co do tego miecza - geez...pochwa jest super-beznadziejna ;/ a w sumie mieczowi sie ciezko przpatrzec w jakiejkowliek sytuacji
  • 0

#28 baudolino Napisany 04 czerwca 2006 - 22:02

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
no, może rzeczywiście wygląda dziwne (jest za szeroka), ale... walić pochwę. [niech nikt nie waży się komentować tego wyrażenia!] miecz jest jak najbardziej w porządku - głowica, rękojeść, jelec, głownia (którą w grze widać bardzo dobrze), wszystkie te najważniejsze elementy wyglądają doprawdy przednio.

edit: zapomniałem napisać, że moją absolutnie ulubioną postacią w Suiko V jest Belcoot. :ninjadance:

Dodany obrazek


  • 0

#29 Balth Napisany 05 czerwca 2006 - 15:10

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
A jest ktoś w stanie powiedzieć kiedy w PALu wyjdzie SV?
  • 0

#30 Kyo Napisany 07 czerwca 2006 - 20:51

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Na jesień 2006. Scorpio coś wspominał o październiku. Ja z kolei słyszałem o wrześniu. Jak to będzie, zobaczymy. Ja bym go chciał na lato :trup: ...
  • 0