Skocz do zawartości

Suikoden V


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
87 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 08 czerwca 2006 - 11:45

Gość__*
  • Goście
A gdzie wyczytaliscie te informacje o PALowskiej premierze gry? Bo jak narazie na zadnym europejskim serwisie który odwiedzam takowej nie bylo. Mam nadzieje ze to nie plotki i ze rzeczywiscie Suikoden V ukaze sie jesienia.
  • 0

#32 Kyo Napisany 13 lipca 2006 - 00:52

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Okey dokey, jest już chyba ostateczna data premiery Suiko V w Europie. Jest nią 1 września 2006. Źródło? A jakże - gamefaqs. Stąd nigdy nie wiadomo, czy rzeczywiście tak będzie.

Oby...
  • 0

#33 Gość__* Napisany 13 lipca 2006 - 12:25

Gość__*
  • Goście
Ciekawe czy ludzie z gamefaqs maja jakies wtyki w Konami, czy tez po prostu to ich wybujala wyobraznia, bo oficjalnego potwierdzenia wydania gry w Europie nadal nie ma (a przynajmniej nie natrafilem na takie na zadnym europejskim serwisie o grach które regularnie odwiedzam).
  • 0

#34 Scorpio Napisany 13 lipca 2006 - 17:46

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Własnie ... szukałem OFICJALNEJ informacji o dacie premiery, ale takowej nigdzie nie ma. Posilać się zaś gamefaqs ... no, to raczej plotki i przypuszczenia. Premiera niejako ma się odbyć na jesieni.
  • 0

#35 Gość__* Napisany 30 lipca 2006 - 10:23

Gość__*
  • Goście

Własnie ... szukałem OFICJALNEJ informacji o dacie premiery, ale takowej nigdzie nie ma. Posilać się zaś gamefaqs ... no, to raczej plotki i przypuszczenia. Premiera niejako ma się odbyć na jesieni.




No a ja slyszalem ze dopiero w grudniu ma byc ale i tak na razie nic nie wiadomo no a amerykanie juz sobie graja :^^:
  • 0

#36 Gość__* Napisany 10 sierpnia 2006 - 07:55

Gość__*
  • Goście
Wyglada na to, ze premiera bedzie jednak we wrzesniu. A konkretnie - 29 wrzesnia, bo wlasnie pojawil sie pre order w sklepie gameplay.com :D Co wiecej - cieszy takze cena, 19 funciaków za gre to naprawde niewiele. Hmmm...choc sam nie jestem fanem Suikodena (bo nigdy nie gralem w zadna czesc serii :P) to zastanawiam sie czy nie skusic sie na gre. Choc z drugiej strony miesiac pozniej wychodzi Disgaea 2, a ponadto Rule of Rose gdzies w pazdzierniku, na która to gre rowniez mam niemala ochote. Trzeba bedzie sie zdecydowac, która gre zostawic sobie na przyszly rok.
  • 0

#37 Balth Napisany 10 sierpnia 2006 - 08:50

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Ooo... to bardzo miło, że tak mało. Bo wlaśnie dziś się zastanawiałem jak ja wyrobie z kasą na te wszystkie RPGi co wychodzą na jesień, a po recenzjach stwierdziłem, że jestem na tak co do Suikodena V.

Mały off - Cameron czy jak zamawiasz z anglii to jak Ci przyślą to listonosz zostaia w skrzynce czy awizo dostajesz?
  • 0

#38 Gość__* Napisany 10 sierpnia 2006 - 09:20

Gość__*
  • Goście
Tak jak zwykla paczka krajowa - przynosza ja Ci do domu :)
  • 0

#39 Kyo Napisany 21 sierpnia 2006 - 00:33

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Niezmiernie cieszę się z tej wieści :^^: . Wręcz modlę się, żeby nie było z tym żadnych przekrętów... Suikoden to moja ulubiona seria JRPG, a mówi się, że piątka wraca do korzeni i dorównuje części drugiej. Przeczytałem recenzję w PSXE i jestem co do tego niemal pewien :^^: .
  • 0

#40 Gość__* Napisany 03 września 2006 - 12:35

Gość__*
  • Goście
ARGH! Help guys - zacialem sie na ostatnim bossie w SV

Po pewnym czasie (mniej wiecej kiedy odnowi swoich pomocnikow) zaczyna mi brakowac zaklec leczacych i ofensywnych i po prostu padam w kilka tur. Sklad mam taki (wszyscy poza Lyon pomiedzy 50 a 60 lv)

-Prince (lighting rune, Dawn Rune, Mother Earth Rune)
-Lyon (Water Rune, Twilight Rune)
-Belcoot (Falcon Rune, lighting rune)
-Kyle (Water Rune, Fire Rune, Shield Rune)
-Zerase (Star Rune, MP Absorb Rune, Water Rune)
-Levi (Pale Rune [albo cos takiego - ta ktora ma od poczatku], MP Absorb Rune, Mother Earth Rune)

Na ogol korzystam z taktyki sorcery i ustawiam postacie tak:

---------Belcoot---------
Prince------------Kyle
Levi--------------Lyon
--------Zerase---------
I wtedy moge dzieki Form Skl zaczac od chain magic: meteor shower. Ewentualnie moge z tylu postawic Lyon albo Prince'a i zaczac od chainowanego Crimson lub Vermilion Sky, z tymze nie da sie w ten sposob uzyc unite Magic. Poza tym, w takim ustawieniu bardzo szybko (zwykle 1sza kolejka) ginie mi Belcoot. Jesli nie zginie to uzywam nim Falcon Rune i ginie w tedy :D Dalej kyle rzuca Batllefield z Shield Rune i Zerase wali Meteor Shower (Star Rune), Levi atakuje Empty Worldem (Pale Rune) a duet Prince i Lyon robia Unite Magic i atakuja jednoczesnie leczac reszte. Ale kiedy skonczy mi sie mozliwosc wykonywania unite magic to jest kiepsko, bo mocne ataki koncza sie tez Zerase i Leviemu i coraz czesciej Zerase musi tracic kolejke na uzycie Kidness Rain zeby leczyc reszte (to samo tyczy sie Kyle'a i Lyon), a Sun Rune Incarnation szybko odnawia swoich pomagierow jak zgina i w pare tur jest po mnie.

Ma ktos jakies pomysly? Sprawdzone taktyki? Co robie zle?
  • 0

#41 baudolino Napisany 03 września 2006 - 12:55

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
eee.... podpakuj po prostu... :rower:

Serg, Twoja powyższa wypowiedź jest dość... skomplikowana, a przecież w Suiko V nie ma skomplikowanych walk. po prostu zapomniałeś o żelaznej zasadzie rządzącej światem jRPG - jeśli jakiś boss jest za trudny, podpakuj levele. nic więcej Ci nie trzeba, doprawdy.

edit: teraz zauważyłem, że masz postaci między 50 a 60 lv... :ninja: z takimi levelami powinieneś rozwalić Sun Rune Incarnation.

hmm... po pierwsze, zmień taktykę - magią Sun Rune Incarnation nie warto rozwalać, bo zwyczajnie nie jest to efektywne. oczywiście, wyjątkiem są ataki True Rune Prince'a i Lyon oraz wszelakie czary lecznicze innych run, które działają na całą drużynę. po drugie - zapomnij o istnieniu Guardian Heat Spring i Guardian Light Spring. atakuj tylko i wyłącznie Sun Rune Incarnation. po trzecie - pomyśl o zastąpieniu Kyle'a Dinnem; Dinn ma fajny atak łączony z Belcoot'em. :^^:

jeśli o zmianę taktyki chodzi, to pomśl o takim ustawieniu, które Prince'owi, Becoot'owi i Kyle'owi zwiększy defensywę i atak (jest takie na bank, ale nie pamiętam, jak się nazywa :P ) dodam, że Zerase bym zostawił, ale Levi'ego bym wywalił na rzecz postaci z wysokim wskaźnikiem magii i runami z czarami leczniczymi (water i earth rune obowiązkowo). dobrym pomysłem jest korzystanie z leczniczych właściwości True Runes.

BTW - mam nadzieję, że fighterzy w Twoim teamie mają swoje zabawki podpakowane na maxa... ;P
  • 0

#42 Gość__* Napisany 03 września 2006 - 13:03

Gość__*
  • Goście
Z Dinnem jest taki problem, ze nie wzialem go ani raz do pierwszej druzyny, wiec ma facet 38 lv :/ Nie lepsza alternatywa dla tego, byloby zamiast Dinnem, zamienic kyle'a Galleonem? Przynajmneij moglby na siebie nieco wiecej przyjac, a jesli chodzi o sile to sa do siebie zblizeni.

BTW - mam nadzieję, że fighterzy w Twoim teamie mają swoje zabawki podpakowane na maxa... ;P

wszyscy 15/15..nie wiem czy da sie wiecej ;]


Swoja droga...zawsze mnie zastnawaialo jedno...jak dzialaja i co daja Epic Skills? Nie moge takiego skilla dac zadnej postaci i wogole nie wiem osojagbychosi.
  • 0

#43 baudolino Napisany 03 września 2006 - 13:29

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

wszyscy 15/15..nie wiem czy da sie wiecej ;]

da się - max level to 16, ale niewiele to zmienia... ;]

jeśli nie możesz wstawić Dinna, to w ogóle nic nie zmieniaj - Galleon nie ma ataku łączonego z Belcootem, a właśnie o taki atak mi chodzi. nie jest zresztą ów atak łączony Dinna i Belcoota taki znowu strasznie ważny - po prostu fajne wygląda i zadaje spory damage.

jeśli zaś o Epic Skills chodzi... :/ Epic Skills zdobywa się bardzo łatwo, ale korzystać mogą z nich tylko postaci, których podobizny w postaci figurek szachowych można wygrać grając z Egbertem Aethelbaldem w te jego chore minigerki na najwyższych poziomach trudności... :trup: przyznaje się bez bicia, że jestem za głupi, żeby z nim na tych najwyższych poziomach trudności wygrać, są to bowiem gry wymagające ścisłego umysłu (trzeba przewidzieć każdy ruch każdego pionka, bo konsola nie popełnia na najwyższych poziomach błędów), a ja nawet z matmą w liceum ledwo sobie radziłem... :P
  • 0

#44 Gość__* Napisany 03 września 2006 - 19:33

Gość__*
  • Goście
Khra, khra, khra. Victory! ;]

Udalo mi sie w koncu pokonac Sun Rune Incarnation. W skladzie dokladnie takim jak wyzej z tym, ze na Entourage wzialem sobie Jeane, zeby pokombinowac z runami jeszcze przed sama walka. No i kazdym skladem (poza srodkowym bo tam zapomnailem) sciagnalem ekipunek z postaci, zeby dac najlepsze co sie da na tych, ktorzy beda walczyc. Final boss padl w najfajniejszy sposob jaki mogl - po coopie Lyon i Princa xD

A co do zakonczenia - beznadzieja.
Spoiler

  • 0

#45 baudolino Napisany 03 września 2006 - 19:43

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
to, o którym piszesz, rzeczywiście jest... do dupy. :P ja miałem to najlepsze, czyli to, w którym SPOILER Lyon nie umiera /SPOILER, z tym że to zakończenie jest dostępne w dwóch wersjach - SPOILER można wybrać, czy Prince zostanie, by pomoagać w rządach siostrze, czy też wyruszy w podróż po świecie. /SPOILER ja wybrałem tę drugą opcję. :]
  • 0

#46 Gość__* Napisany 03 września 2006 - 20:23

Gość__*
  • Goście
a jak zdobyc to ktore miales? Bo na Gamefaqs patrzylem, to sa rozne endingi, ale przed pokonaniem ostatniego bossa
  • 0

#47 baudolino Napisany 03 września 2006 - 20:39

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
w każdym Suikodenie z "głównej linii" najlepsze zakończenie zdobywa się tak samo - trzeba zrekrutować wszystkie gwiazdy przeznaczenia. ;]
  • 0

#48 Gość__* Napisany 03 września 2006 - 20:47

Gość__*
  • Goście
you're insane ;]
  • 0

#49 Kyo Napisany 03 września 2006 - 21:07

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

w każdym Suikodenie z "głównej linii" najlepsze zakończenie zdobywa się tak samo - trzeba zrekrutować wszystkie gwiazdy przeznaczenia. ;]


Taa, pamiętam jak w Suikoden II cieszyłem się, że zdobyłem wszystkie 108 gwiazd i zobaczę najlepsze zakończenie, a tu nagle sprawdzam... Brakuje jednej postaci :sciana: ! I to w dodatku tego wiewióra, co żeby go zdobyć, to trzeba przejść trzy razy dookoła jakiegoś drzewa na początku gry :trup: ...

Coś czuję, że w Suiko V spotkam się z czymś podobnym....
  • 0

#50 baudolino Napisany 03 września 2006 - 21:38

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Coś czuję, że w Suiko V spotkam się z czymś podobnym

pisałem Ci już, jak mnie rekrutacja postaci w Suiko V wku.. :trup: inna sprawa, że było warto. :]

Siergiej@ wiesz, jedni przechodzą Chrono Cross po 60 razy, a drudzy zbieraja wszystkie gwiazdy przeznaczenia we wszystkich Suikodenach, choć IMHO tylko ta pierwsza czynność jest prawdziwie insane... ;P
  • 0

#51 Kyo Napisany 03 września 2006 - 21:43

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Hmm... Swoją drogą, ile jest zakończeń?
  • 0

#52 baudolino Napisany 03 września 2006 - 22:39

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
sporo... dwa dobre właściwe (pisałem o tym na poprzedniej stronie), jedno normalne właściwe i jedno złe właściwe+dwa złe przedwczesne [są jeszcze dwie scenki, które wykluczają zdobycie najlepszego zakończenia i choć de facto gra toczy się po nich dalej, to i tak warto o nich wspomnieć, bo wyglądają po prostu świetnie :P]+cztery rozszerzone Game Over'y. możliwe, że coś przoczyłem. ;P
  • 0

#53 Kyo Napisany 04 września 2006 - 11:47

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

sporo... dwa dobre właściwe (pisałem o tym na poprzedniej stronie), jedno normalne właściwe i jedno złe właściwe+dwa złe przedwczesne [są jeszcze dwie scenki, które wykluczają zdobycie najlepszego zakończenia i choć de facto gra toczy się po nich dalej, to i tak warto o nich wspomnieć, bo wyglądają po prostu świetnie :P ]+cztery rozszerzone Game Over'y. możliwe, że coś przoczyłem. ;P


O_o

Wygląda na to, że długo sobie posiedzę przy piątym Suikodenie :^^: !
  • 0

#54 Gość__* Napisany 12 września 2006 - 13:06

Gość__*
  • Goście
Premiera za 10 dni, a jak narazie zaden polski sklep nie ma w swojej ofercie pre-ordera :ninja: . Cena gry na Gameplayu bardzo mnie korci, ale za duzo gier mam na glowie i chyba poczekam do przyszlego roku na zakup. Chociarz...jeszcze sie namysle, ale raczej wybiore Disgaea 2, Suikodena za bardzo nie znam, ale wierze ze piata czesc gry "daje rade", dlatego napewno w to kiedys zagram.
  • 0

#55 Gość__* Napisany 16 września 2006 - 23:49

Gość__*
  • Goście
Ma,ma sklep psx extreme i też w dobrej cenie :kult: :klaszcze:
  • 0

#56 Kyo Napisany 18 września 2006 - 16:28

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

jak narazie zaden polski sklep nie ma w swojej ofercie pre-ordera :ninja:


Napisałem do Ultimy i mają mieć Suikodena piątego pod koniec września :klaszcze: !
  • 0

#57 Gość__* Napisany 20 września 2006 - 12:42

Gość__*
  • Goście

Ma,ma sklep psx extreme i też w dobrej cenie :kult: :klaszcze:


159 zl - to ma byc dobra cena? Na Gameplayu mozna dostac to za 20 funciaków, a wysylka wychodzi praktycznie tyle samo co za gre zamawiana w Polsce.
  • 0

#58 Gość__* Napisany 16 września 2006 - 23:49

Gość__*
  • Goście
Ma,ma sklep psx extreme i też w dobrej cenie :kult: :klaszcze:
  • 0

#59 Kyo Napisany 18 września 2006 - 16:28

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

jak narazie zaden polski sklep nie ma w swojej ofercie pre-ordera :ninja:


Napisałem do Ultimy i mają mieć Suikodena piątego pod koniec września :klaszcze: !
  • 0

#60 Gość__* Napisany 20 września 2006 - 12:42

Gość__*
  • Goście

Ma,ma sklep psx extreme i też w dobrej cenie :kult: :klaszcze:


159 zl - to ma byc dobra cena? Na Gameplayu mozna dostac to za 20 funciaków, a wysylka wychodzi praktycznie tyle samo co za gre zamawiana w Polsce.
  • 0