Skocz do zawartości

Suikoden V


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
87 odpowiedzi na ten temat

#61 Kyo Napisany 25 września 2006 - 18:12

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Holy screamin' sheepshit :sciana: !

Już przesunęli premierę na stronce Ultimy. Z 29 Września na 6 października. Niby mało, ale i tak wnerwiające. Oby to przesunięcie nie przerodziło się w miesiąc... dwa... :/
  • 0

#62 Gość__* Napisany 29 września 2006 - 11:17

Gość__*
  • Goście
Po co sie wsciekac? Wystarczy jakas Visa Electron i mozna miec gre duzo taniej i duzo szybciej kupujac w sklepie o którym pisalem :) Sam mam dylemat co wybrac - Suikodena V czy Xenosage II Hmmm... :hmmm:
  • 0

#63 Gość__* Napisany 02 października 2006 - 18:51

Gość__*
  • Goście

Po co sie wsciekac? Wystarczy jakas Visa Electron i mozna miec gre duzo taniej i duzo szybciej kupujac w sklepie o którym pisalem :) Sam mam dylemat co wybrac - Suikodena V czy Xenosage II Hmmm... :hmmm:



Czlowieku bierz Suikodena V i dziekuj Bogu za doskonala inwestycje oraz multum godzin grania!
Xeno II to crap nad crapami (mowi to fan Gears i ep I) i szkoda na niego kasy (w gdanskim empiku do dnia dzisiejszego cena wynosi 250 zeta !!!!). Jak cos to poczekaj na wydanie ep III, ktory nie zawiodl oczekiwan i jest najlepszy z trylogii.
  • 0

#64 Gość__* Napisany 03 października 2006 - 10:04

Gość__*
  • Goście
Jak narazie musze ukonczyc DDS-a, wiec poki co pare dni grania jeszcze mam. Pozniej sie zobaczy. A co do Xenosagi - w zyciu nie dalbym za ZADNA gre 250 zeta, mialem na mysli Allegro.

ak cos to poczekaj na wydanie ep III, ktory nie zawiodl oczekiwan i jest najlepszy z trylogii.

A nie uwazasz ze granie w ep. III bez znajomosci II mija sie troche z celem? :ninja:


BTW - jak jest z poziomem trudnosci Suikodena? Slyszalem, ze gra do najtrudniejszych nie nalezy, ale mam nadzieje ze nie jest tak latwa jak chocby SH: Covenant, który dziecinnym poziomem trudnosci po prostu porazal.
  • 0

#65 Gość__* Napisany 03 października 2006 - 12:59

Gość__*
  • Goście

Jak narazie musze ukonczyc DDS-a, wiec poki co pare dni grania jeszcze mam. Pozniej sie zobaczy. A co do Xenosagi - w zyciu nie dalbym za ZADNA gre 250 zeta, mialem na mysli Allegro.


ak cos to poczekaj na wydanie ep III, ktory nie zawiodl oczekiwan i jest najlepszy z trylogii.

A nie uwazasz ze granie w ep. III bez znajomosci II mija sie troche z celem? :ninja:



EP II jest na niecale 20 godzin. O ile pierwsze DVD pod wzgledem fabularnym daje rade (wkoncu sa to niewykorzystane materialy z ep I) tak DVD II to zenada, niczego ciekawego sie nie dowiadujesz, bohaterowie kraza bez celu, gra staje sie frustrujaca. Zakonczenie to jest juz inna brozka i trzeba je ujrzec, aby z czystym sumieniem zasiasc do III. Moja rada, sciagnij wszystkie filmiki z www i obejrzyj, niczego nie stracisz.
  • 0

#66 Kyo Napisany 15 października 2006 - 18:17

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
No cóż doszedł do mnie wreszcie Suikoden V, mam już trochę godzin na liczniku i... Cholera, to jest jak na razie najlepszy JRPG na PS2 w jakiego grałem :ninjadance: . Przynajmniej jeśli chodzi o fabułę i bohaterów :^^: .
  • 0

#67 Woroq Napisany 02 listopada 2006 - 21:35

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:
Czy gral ktos w Suikodena IV? Kupilem niedawno na allegro i za cholere nie moge sie przekonac. Mam na liczniku okolo godziny i nie moge sie przelamac. Dziwna gra...

Warto brnac w to dalej czy lepiej pchnac dalej na allegro? Bo nastepny w kolejce czeka DQ VIII...
  • 0

#68 Kyo Napisany 02 listopada 2006 - 21:42

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Nie grałem w Suiko IV, ale wszędzie słyszę, że jest to najgorsza część serii. Ja bym jej jednak nie "pchnął" dalej. Przynajmniej nie przed jej ukończeniem.

BTW weź się lepiej za Suikodena V, który jest po prostu zaje*isty :ninjadance: .

No i szacun za awatar z Guts'em.
  • 0

#69 Woroq Napisany 05 listopada 2006 - 19:16

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:

Nie grałem w Suiko IV, ale wszędzie słyszę, że jest to najgorsza część serii. Ja bym jej jednak nie "pchnął" dalej. Przynajmniej nie przed jej ukończeniem.


Zapowiada sie dluga zima. Sprzedalbym Suikodena IV za jakies grosze, wiec niech lezy, czeka na lepsze dla siebie czasy. PS3/X360 szybko nie kupie wiec moze kiedys do niej wroce. Chociaz to bedzie chyba akt desperacji. To drugi po Betryal at Krondor cRPG ktorego kupilem i ktorego prawdopodobnie nie skoncze. Chociaz kto wie :/

No i szacun za awatar z Guts'em.


Dzieki.

edit:
Wiem ze paru osobom sie to nie spodoba, ale

BERSERK RZADZI!
  • 0

#70 Kyo Napisany 05 listopada 2006 - 22:58

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Zapowiada sie dluga zima. Sprzedalbym Suikodena IV za jakies grosze, wiec niech lezy, czeka na lepsze dla siebie czasy. PS3/X360 szybko nie kupie wiec moze kiedys do niej wroce. Chociaz to bedzie chyba akt desperacji


To jest aż tak źle :o ? Hmm...
  • 0

#71 Kyo Napisany 11 stycznia 2007 - 17:25

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

"Japanese retail sources report that Konami has apparently cancelled the development of five PlayStation 3 and two Wii games. These seven games include two RPG titles, which were originally set to appear on PlayStation 3 and the Wii. Following this drastic move, Konami apparently is only working on seven next-gen projects (three for PlayStation 3, four for Wii, zero for the XBox 360)."

I am almost certain VI was in the beginning stages so its possible and likely it got the axe. I am extremely pissed but knowing the development costs now and the horrible sales V had in Japan and likely here as well I almost don't blame them. Course there is nothing directly in the article saying its dead so I am not going to believe it till I see it but that doesn't sound very good right now. Anyone in Japan know anything more about this?


Poufne info, ale na 90% żaden nowy Suikoden nie zawita na next-gen'owych konsole :sciana: .
  • 0

#72 Gość__* Napisany 12 stycznia 2007 - 19:49

Gość__*
  • Goście
No to troche lipa, bo piatkja byla bardzo przyjemna gra ;/
  • 0

#73 walker Napisany 15 sierpnia 2007 - 10:59

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
niedlugo zaczynam grac w 5 ponoc ma najlepsza fabule ze wszytskich jrpg na ps2, racja to ??
  • 0

#74 Kyo Napisany 15 sierpnia 2007 - 11:12

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

niedlugo zaczynam grac w 5 ponoc ma najlepsza fabule ze wszytskich jrpg na ps2, racja to ??


Hmm, na pewno fabuła stoi na wyższym poziomie niż np. w Dragon Quest VIII, Shadow Hearts, czy fajnalach, ale ostatecznie wszystko zależy jednak od gustu :P. Z tych jRPG na ps2, w które grałem, historia w Suikoden V podobała mi się najbardziej. Jak podobały Ci się poprzednie części, to myślę, że Suikoden V również Tobie przypadnie do gustu.
  • 0

#75 baudolino Napisany 15 sierpnia 2007 - 11:32

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

niedlugo zaczynam grac w 5 ponoc ma najlepsza fabule ze wszytskich jrpg na ps2, racja to ??

nie, niezależnie od gustu nie można stwierdzić, że Suiko V ma najlepszą fabułę "ze wszystkich jrpg na ps2", no ale to rzeczywiście czołówka.
  • 0

#76 Kyo Napisany 19 września 2007 - 01:04

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
TGS za rogiem. Jak niczego nie ogłoszą, to pewnie będzie koniec dla Suikodena :( . W najgorszym wypadku trafi na DS'a (to już bym wolał, żeby seria umarła...).
  • 0

#77 Balth Napisany 19 września 2007 - 08:25

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Kyo jest jeszcze PSP na które mogli by wrzucić jakiegoś nowego Suiko
  • 0

#78 baudolino Napisany 25 września 2007 - 15:23

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
seria nie umrze, nie ma obaw - z pewnością w ciągu najbliższego roku pojawią się jakieś dobre wieści dla wszystkich jej fanów. moja pęknięta szklana kula tak mówi. ;P
  • 0

#79 Kyo Napisany 25 września 2007 - 17:50

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Obyście mieli rację, panowie ... :cry:
  • 0

#80 baudolino Napisany 10 grudnia 2007 - 18:18

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
wywiad z Noritadą Matsukawą - jednym z mastermindów stojących za Suikodenami - w którym mowa o tym, że Konami szuka teraz nowych rozwiązań, ale fani Suiko mogą spać spokojnie. :ninjadance:
  • 0

#81 Kyo Napisany 10 grudnia 2007 - 18:27

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Wreszcie jakieś info! Wywiad potwierdza, że seria nie zdechła. Co prawda wciąż nie wiadomo kiedy i na jaką konsolę można się spodziewać następnego Suikodena, ale właściwie wystarczy tylko czekać .... :P .
  • 0

#82 baudolino Napisany 10 grudnia 2007 - 18:31

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
nie oszukujmy się - rzucą coś na PS3... ;f
  • 0

#83 Sylvan Wielki Napisany 04 stycznia 2008 - 16:52

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Suikodenów Kyo nigdy dość, choć jak dla mnie sytuacja wygląda następująco:

1. Suikoden 2
2. Suikoden
3. Suikoden V

Vtka podniosła nieco poprzeczkę po 3 oraz 4 ale i tak 2d ver :hurra:

Chciałbym aby kolejna cześć miała ręcznie rysowaną grafike.
  • 0

#84 Władek Napisany 01 czerwca 2008 - 14:50

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Skończyłem wczoraj Suikoden V. :)

Fabuła skupiająca się na konflikcie politycznym w królestwie Faleny jest niezła. Nie brakuję zwrotów akcji i ciekawych historii niektórych postaci.
Muzyka jest przeważnie dobra. Chociaż zdarzają się utwory, których nie da się słuchać np. Haud Village.
Dawno nie grałem w jRPG z losowymi walkami i ten system to po prostu archaizm. Japońscy twórcy zdecydowanie powinni w nowych grach zrezygnować z przypadkowych potyczek. Tak samo jak z niemych głównych bohaterów. Fatalnie wygląda, gdy w czasie filmików naszą postać stać jedynie na gestykulację i strojenie min.
Największą bolączką gry Konami jest grafika. Budynki w środku jak i na zewnątrz wykonane są biednie, do tego kolory są jakieś takie wyblakłe. Ogólnie, wizualnie gra wygląda paskudnie, całość trochę ratuje ładne arty niektórych postaci w czasie dialogów.
Podsumowując, cała ta historia z Prawdziwymi Runami spodobała mi się. Do tego stopnia, że w najbliższym czasie muszę zagrać w poprzednie części. :)
  • 0

#85 Kyo Napisany 01 czerwca 2008 - 20:23

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Muzyka jest przeważnie dobra. Chociaż zdarzają się utwory, których nie da się słuchać np. Haud Village.


No w sumie to było zamierzone, wystarczy spojrzeć na samo miasto i na Barrowsa, który je założył :P .

A co do niemego bohatera... no w końcu chodzi o to, żeby odgrywać rolę :P . A okienka z wyborem tekstu wypowiadanego przez postać się w Suikodenach od zawsze pojawiały często (i tak, nasze wybory mają czasem nawet spory wpływ na wydarzenia w grze :P ). Poza tym gestykulacja Księcia była naprawdę świetna i dopracowana IMO.

Oczywiście chciałbym w szóstce ugłosowionego bohatera, ale żeby też wybór tego co chcemy mówić pozostał.

BTW Władek, do poprzednich części chciałbyś wrócić, czy też je dopiero poznać :) ?

No i w piątce zdobyłeś wszystkie 108 Gwiazd Przeznaczenia :-D ?
  • 0

#86 Władek Napisany 02 czerwca 2008 - 13:25

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:

A co do niemego bohatera... no w końcu chodzi o to, żeby odgrywać rolę :P . A okienka z wyborem tekstu wypowiadanego przez postać się w Suikodenach od zawsze pojawiały często (i tak, nasze wybory mają czasem nawet spory wpływ na wydarzenia w grze :P ). Poza tym gestykulacja Księcia była naprawdę świetna i dopracowana IMO.


Jasne, rozumiem intencję twórców, by to gracz poprze wybór odpowiedzi decydował nie jako o zachowaniu bohatera w danej sytuacji. Ale ten patent z pecetowych RPG nie bardzo mi odpowiada. Dlatego potakujący głową bohater lub mówiąca za niego Lyon, jak dla mnie wygląda to żałośnie. Zresztą zobrazuje to na przykładzie:
Spoiler


BTW Władek, do poprzednich części chciałbyś wrócić, czy też je dopiero poznać :) ?


Poznać. Chciałbym zagrać zgodnie z chronologią wydanych części, tylko mam taki problem, że brakuje mi Suikoden 2. Posiadam tylko demo, ale nawet w tak krótkim fragmencie gra pokazuje, że ma potencjał. Ech… niestety cena gry na aukcjach jest cholernie wysoka. :(

No i w piątce zdobyłeś wszystkie 108 Gwiazd Przeznaczenia :-D ?


Nie. Chciałem sprawdzić ile postaci uda mi się znaleźć samodzielnie;] Problem w tym, że niektórych Gwiazd bez opisu ciężko jest zwerbować.

Kyo, teraz ja mam kilka pytań: :)

1. Grałeś w Suikoden Tactics ? Warto tę grę kupić ?
2. Po skończeniu gry możemy zapisać grę i później wykorzystać go do grania od początku. Z tego co pobieżnie patrzyłem to lv. się wyzerował, zbroje które nosiły postacie nie ma, tylko przedmioty w menu są zachowane. Dlatego pytanie. Jakie są jeszcze profity z grania z tego savea ?
  • 0

#87 Gość__* Napisany 02 czerwca 2008 - 15:06

Gość__*
  • Goście

Wreszcie jakieś info! Wywiad potwierdza, że seria nie zdechła. Co prawda wciąż nie wiadomo kiedy i na jaką konsolę można się spodziewać następnego Suikodena, ale właściwie wystarczy tylko czekać .... :P .


Wyczytałem w internecie że nowy suikoden jest podobno planowanych na Nintendo WII, niepamiętam teraz dokładnie gdzie ale chyba na Suikosource o tym pisali

Dawno nie grałem w jRPG z losowymi walkami i ten system to po prostu archaizm. Japońscy twórcy zdecydowanie powinni w nowych grach zrezygnować z przypadkowych potyczek. Tak samo jak z niemych głównych bohaterów. Fatalnie wygląda, gdy w czasie filmików naszą postać stać jedynie na gestykulację i strojenie min.


Tak, niemi bochaterowie mi tez niezbyt przypadają do gustu, jednak jeśli chodzi o losowe potyczki to jednak wolałbym by zostały zachowane, ja tam lubie pokręcić się po okolicy i powalczyć, a wręcz uwielbiam turowe systemy walk, to chyba dlatego że jestem przyzwyczajony do gier tego typu.

Chciałem sprawdzić ile postaci uda mi się znaleźć samodzielnie;] Problem w tym, że niektórych Gwiazd bez opisu ciężko jest zwerbować.


Raczej w Suikoden III i V jest to dosyć ułatwione bo mamy do dyspozycji detektywa który namierza nam jeszcze nie zdobyte postacie. w Suikodenmie 3 był to taki dzieciak detektyw Kid, za to w piątce był też detektyw, moge się pomylić co do jego imienia ale chyba Oboro

1. Grałeś w Suikoden Tactics ? Warto tę grę kupić ?
2. Po skończeniu gry możemy zapisać grę i później wykorzystać go do grania od początku. Z tego co pobieżnie patrzyłem to lv. się wyzerował, zbroje które nosiły postacie nie ma, tylko przedmioty w menu są zachowane. Dlatego pytanie. Jakie są jeszcze profity z grania z tego savea ?


Ja przeszedłem Suikoden tactics i gra jest fajna, ale ogólnie przeszedłem grę raz i jakoś więcej mnie do niej nie ciągnie. niektóre żeczy w systemie walk zostały w ciekawy sposób rozwiązane chociaż najwięcej uciechy sprawiało mi rekrutowanie ponownie postaci które już znałem z Suikodena 4, a jak już wspomniałem o S4 to dodam że po zdobyciu w nim 108 postaci to można transferować save do ST i zrekrutować dodatkowo bochatera z unikalnym True Runem i jego kumpla

jeśli chodzi o grę z save po przesciu gry to jedyne co pamiętam to to że możnabyło zrekrutować jeszcze dwie dodatkowe postacie, wyczytałem też gdzieś że jakieś dodatkowe misje się mają pojawiać, ale do tego już nie doszedłem.
  • 0

#88 burnstein Napisany 22 sierpnia 2012 - 16:05

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
przenieść do ps2 w oldskulu
  • 0