Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pegaz:)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
171 odpowiedzi na ten temat

#1 cappo Napisany 15 marca 2004 - 16:52

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
w styczniu byłem na obozie sportowym (wiecie cały tydzień odcięty od cywilizacji)i wtedy z pomocą przyszedł kochaniutki dziadzio NES (aż łezka w oku się kręci)...wszyscy zamiast trenować to siedzieli przed TV (jakiś jeden grat był) i grali, nawet trener sobie nie odmówił...motaliśmy w TANKi, SOCCERa, DIZZY, MARIO...i da very best of: CONTRA!!!(nie licząc ton innych gier-dobrze się przygotowaliśmy 8) )no ale nie chciałem tutaj opisywać moich ferii tylko przypomnieć wspaniałe gry, podstawy dzisiejszych hitów i systemsellerów...powiedzcie co sądzicie oldschool'owych pozycjach?warto w nie grać w dzisiejszych czasach, czy może lepiej zająć się tym co jest teraz???

no i wreszcie przeszedłem CONTRĘ na 3 życiach...z kolegą-->pozdro dla Dudka :!:
  • 0

#2 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 17:38

Gość__*
  • Goście
JA w oldschool'owych gra konsolach widze same piekno. Te konsole i gry ciagna mnie bardziej niz wspolczesne platformy. NEs snes mega drive kazdy fan gier powinnien zapoznac sie z tymi platformami i grami dostepnymi na nie!!!!!
  • 0

#3 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 17:56

Gość__*
  • Goście
jedna gra:
Dodany obrazek
i wszystko jasne! :D
  • 0

#4 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 18:15

Gość__*
  • Goście
gry z serii Kunio Kun po prostu wymiatają nieprzeciętnie
co prawda tej bijatyki,którą na skrinie zapodał amar nie udało mi się przetestować ;( ( na bazarku od widoku cardridge'y można było dostać oczopląsu ;D ) co nie zmienia faktu że Kunio rulez w każdym wydaniu
pozycją, która najczęściej gościła w paszczy mojego troszku nieoryginalnego NESika ;D był Kunio Kun no Nekketsu Soccer League ( swojski Goal3 :D ), multiplayer RULEZ! :D
także losy Tsubasy i Kojiro często zaprzątały moją głowę :)
jak widać, jestem fanem sportówek (choć Capitain Tsubasa bardziej podchodził pod strategię, a Goal3 pod zręcznościówkę ;) )
  • 0

#5 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 20:04

Gość__*
  • Goście
IMO takie wielkie hiciory jak contra, smb, tanks to powinni odgrzac chociaz na gba albo zrobic jakas wypasna contre na miare vj na gcn (to by bylo cos)
  • 0

#6 Mielu Napisany 15 marca 2004 - 20:13

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:

IMO takie wielkie hiciory jak contra, smb, tanks to powinni odgrzac chociaz na gba albo zrobic jakas wypasna contre na miare vj na gcn (to by bylo cos)


Ekhm, chciałem Ci powiedzieć tak cichutko, że szykowana jest NEO Contra, ale czy na GCN ... możliwe ....
  • 0

#7 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 20:19

Gość__*
  • Goście
hmm oby nie spieprzyli wszystkiego tak jak mario sunshine robiac to w 3d
  • 0

#8 cappo Napisany 15 marca 2004 - 21:37

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
a może macie jakieś "wyczyny" w staroszkolnych grach, np. przeszliście mario z jednym tylko skuszeniem??(to jest moje hehe) 8) :arrow:
  • 0

#9 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 21:42

Gość__*
  • Goście
mi sie udalo przejsc super mario land 2 jednym hydraulikiem 8) znam juz ta gre na pamiec
  • 0

#10 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 21:45

Gość__*
  • Goście
oczywiscie, ze mozemy sie pochwalic jakimis wyczynami. Ja np. przechodze pierwszy poziom Contry (NES) z zamknietymi oczyma, co jest efektem okolo 4-letniej gry w te pozycje. Milo wspominam takie gry jak Duck (strzelanka na pistole, stracalo sie kaczki, niestety nie pamietam oryginalnego tytulu ;)) i Wild Guns (podobnie jak w przypadku kaczek nie pamietam dobrze tytulu), przy ktorych spedzalem dlugie, zimowe wieczory. Do dzisiaj pamietam akcje z wpadaniem do pokoju na pelnym biegu, skok na stojace na jego koncu lozko, a w miedzy czasie uniesienie lezacego na stoliku pistoletu i oddanie dwoch/jednego strzalu w niewinna kaczuszke ;] (brzdacem bylem, 5 latek na karku mialem, gdy ojciec kupil mi NES'a zwanego u nas Pegasusem... ach co za czasy i pomyslec, ze to juz 13 lat minelo od kiedy pierwszy raz chwycilem pada w dlonie)...
  • 0

#11 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 21:57

Gość__*
  • Goście
Te 'kaczuszki' to Duck Hunt. Do duetu Duck Hunt i Wild Guns dolaczala jeszcze jedna pozycje, ktorej tytulu nie pamietam - polegala na tym, ze czekales, az wyjada trzy, czy cztery tablice z postaciami i nie mogles strzelic w cywila. Co do Wild Guns - NIE ZAPOMNE UROCZEGO GRUBASKA W BIALYM PLASZCZU I BIALYM SOMBRERO Z PIEKNIE ZAKRECONYM WASEM! :D:D:D:D
  • 0

#12 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 22:00

Gość__*
  • Goście

Co do Wild Guns - NIE ZAPOMNE UROCZEGO GRUBASKA W BIALYM PLASZCZU I BIALYM SOMBRERO Z PIEKNIE ZAKRECONYM WASEM! :D:D:D:D

HAHA, dodalbym tu jeszcze biedaka wygladajacego na niezbyt zdrowego anorektyka. Na jego twarzy malowalo sie przytlaczajace gracza cierpienie, widac mamusia cienko karmila i pasem po dupie bila - az prosil sie o kulke miedzy oczy ;).
  • 0

#13 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 22:13

Gość__*
  • Goście
Widzę, że poruszyliście temat gier wykorzystujących Zapper'a i jego liczne podróby jako kontroler. No cóż, bajer to był (i jest do dziś) nieprzeciętny i łezka się w oku kręci na wspomnienie gier takich jak:
- Duck Hunt
- Wild Gunman
- Hooligans Alley
(ja akurat pamiętam tytuły:)
Polecam jeszcze jedną grę "na pistolet", mianowicie Operation Wolf, które można nazwać swoistym prekursorem nowych strzelanek, takich jak Time Crisis, czy The House Of The Dead.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 22:16

Gość__*
  • Goście
Ja pamietam jeszcze Lethal Weapon - czyli gra oparta na Zabojczej Broni z Dannym Gloverem i Melem Gibsonem. Wg mnie to byl prawdziwy prekursor Time Crisisa i innych. Misje jezdzone, strzelanie z samochodu itp. Oj gralo sie ;)
  • 0

#15 Gość__* Napisany 16 marca 2004 - 13:08

Gość__*
  • Goście
Dla mnie numer jeden jak narazie byl i w dalszym ciagu jest Mortal Kombat 5 :twisted: - ah... ta pikna muzyczka XD
  • 0

#16 TomisH Napisany 16 marca 2004 - 16:07

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Nooo - hacków to było sporo...

Ja miło wspominam Rescue Rangers [Chip&Dale], Joe & Mac, Ninja Gaiden czy wreszczie dosyć hardcorowego Terminatora 2. No i Ice Climber ;)
  • 0

#17 cappo Napisany 16 marca 2004 - 19:05

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
a macie może jakiś link do stronki, z której można zassać Tsubasę (tego "taktycznego" po japońsku 8) )z góry dziękuję.
  • 0

#18 TomisH Napisany 16 marca 2004 - 19:11

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Nie będę się chwalił, że mam wszystkie "Tsubasy" ;)
Tylko nie wiem gdzie dokładnie jeśli chodzi o lokalizację... :mrgreen:
  • 0

#19 Gość__* Napisany 17 marca 2004 - 14:43

Gość__*
  • Goście
Ach, Tsubasy - to było to. Nigdy nie udało mi się przejść całej gry - zawsze utykałem na bodaj siódmym meczu, gdzie regularnie dostawałem baty :wink: .

Z innych gier na legendarnego Pegaza, z upodobaniem katowałem oczywista Contrę (przeszedłem ją niezliczoną ilość razy, a w końcu doszedłem do takiej perfekcji, że włączałem sobie ją wieczorkiem, żeby sobie kolejny raz ją po prostu "przejść" :wink: ) no i Mario. Takich tytułów jak Goal3, Tank, czy pistoletowe Duck Hunt i Wild Guns po prostu nie da się zapomnieć! Pegaz rządził/i ! :D
  • 0

#20 Gość__* Napisany 17 marca 2004 - 15:04

Gość__*
  • Goście
Goal 3 to była (jest :twisted: ) masakra,jakiś czas temu odpaliłem to na PC :) Świetna gierka :)
  • 0

#21 Gość__* Napisany 17 marca 2004 - 15:16

Gość__*
  • Goście
Wlasnie! Goal 3 (vel Kunio Kun no Nekketsu Soccer League) to gra naprawde rewelacyjna! Byc moze autorzy pokusza sie o konwersje na GBA? W koncu Downtown - Nekketsu Monogatari EX nie tak dawno ukazalo sie w Japonii (wydane przez Atlus'a) - warto dodac, ze gra jest bardzo udana...
  • 0

#22 Gość__* Napisany 17 marca 2004 - 17:44

Gość__*
  • Goście

Ach, Tsubasy - to było to. Nigdy nie udało mi się przejść całej gry - zawsze utykałem na bodaj siódmym meczu, gdzie regularnie dostawałem baty :wink: .


ahhh no nie mów... nie udało ci się przejść Tsubasy, huh, siódmy team to nawet chyba nie była drużyna Kojiro i Wakashimazu :) te bolki to dopiero świry :D
a później reprezentacja :-D wypass, najpierw chłoptasie z solarium, a ostatni mecz z legendarnymi Niemcami
przechodziło się gierkę kilka razy, a najlepszym elementem było wklepywanie passwordów w krzaczkach :) ileż to razy zdarzało się że coś nie pasiło i załamka

zajebista była też bodajże trzecia część Tsubasy na SNESa, poszukajcie, pograjcie, polecam :)
  • 0

#23 cappo Napisany 17 marca 2004 - 21:20

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
a jakieś stronki traktujące o oldschoolowych gierkach posiadacie? :?: ? bo nie mam mocy szukać cały dzień jakiejś fajnej...a tsubasy też nie przeszedłem i właśnie teraz chcę ją (tzn. grę 8) ) zdobyć żeby to zrobić.
  • 0

#24 Gość__* Napisany 17 marca 2004 - 22:17

Gość__*
  • Goście
O ludzie - az sie lezka w oku kreci :D Pegasus to 2 lata mojego zycia. Contra, Mario, Dizzy, Micro Machines, Big Nose, Adventure Island, Bucky O'hara, Goal 3 - po prostu miod przez duze M.
Skoro juz jestemy przy grach sportowych gral ktos moze w Barcelone 92? Do dzis nie spotkalem sie z bardziej grywalna gra olimpijska. Pamietam jak z bratem zagrywalismy sie w to nocami, wyciskajac pada tak, ze niemal sie rozpadl. Ogromna ilosc dyscyplin (miedzy innymi maraton - jedyna dyscyplina nie wymagajaca w tej grze naparzania w guziki :) ) i miod plynacy z rozgrywki multiplayer - ta gre wspominam z prawdziwa nostalgia.
Pamietam rowniez ze to wlasnie na Pegasusie zagrywalem sie w moj pierwszy symulator okretu podwodnego - Silent Service. Malo osób w to gralo ale do dnia dzisiejszego nie spotkalem bardziej grywalnej gry z tego gatunku.
Co jeszcze? North and South, Double Dragon, Tiny Toon...moglbym wymieniac godzinami. Az mnie doslownie naszla ochota aby kupic jakiegos uzywanego Pegasusa i przypomniec sobie te wszystkie wspaniale gierki :twisted:
  • 0

#25 TomisH Napisany 17 marca 2004 - 23:02

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Mam! Mighty Final Fight! - To był hardcore. Nikomu się wtedy jeszcze nie śniło o Save'ach ;)

Siedziałem przy grze całe dnie...
  • 0

#26 Gość__* Napisany 18 marca 2004 - 22:32

Gość__*
  • Goście
Oł jea !! Pegazus byl moja pierwsza "konsola"...I dlugo, oj dlugo na nim pykalem...a najlepsza akcja to ponad 10 godzinny maraton w jakas japonska nawalanke( w stylu Double Dragona).Byla cholernie trudna, 0 save'ow- niestety, nie udalo mi sie jej ukonczyc.Pamietam tez Mario...a dokladniej Super Mario Bros.- spowodowalo, ze pozniej na N64 zainteresowalem sie wlasnie Mario 64 i poznalem Gre mojego życia. Contra i kumpel ze swoim "padem" to juz tylko wspomnienia...Micro Machines, Mortal Kombat, Dizzy...tyle bylo tych zoltych cartow, kupowanych u Rosjan hehe, az ciezko sobie to wszytsko w glowce poukladac...w kazdym razie wielu graczy wyroslo na Pegazusie i ja jestem jednym z nich. Dzis jednak konsolka ta jest gdzies bardzo, bardzo daleko, sprzedana...ale moj sentyment do niej pozostal.
  • 0

#27 cappo Napisany 21 marca 2004 - 17:41

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
jeeeest!!wreszcie znalazłem rom z tsubasą 8) już powoli wygrywam mecze :twisted: wybaczcie za oftopik
  • 0

#28 Voo Napisany 21 marca 2004 - 21:44

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
A mnie NES jakos ominął, czego żałuję (zwłaszcza jak czytam takie topici jak ten).

Ale co się odwlecze to nie uciecze, jak głosi stare przysłowie :wink: Od kilku dni bawię się emulatorem na PC, ale ściagam juz emu na xboxa razem z ponad 2000 romów. Do tej pory grałem na Xboxie w emu Snesa, N64 (Mario Kart 64 rulez :twisted: ) i NeoGeo to teraz przyjdzie pora i na NESa. Granie w emu na TV i na padzie daje jednak o wiele większego kopa niz PC i klawiaturka.
  • 0

#29 kotlet Napisany 22 marca 2004 - 21:12

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:
Ja niedawno pograłem znowu trochę w gry na NES'a, a to za sprawą emulatora tej konsoli na Playstation ( jakby ktoś chciał szczegóły, można zapytać przez Prywatną Wiadomość ). Ogólnie kosola była i jest świetna, a z najlepszych gier, jakie pamiętam, wymienię tutaj : Super Mario Bros, Contra i wszelkie "chodzone bijatyki".
  • 0

#30 Godot Napisany 22 marca 2004 - 21:17

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
uh, kiedys rzadzil ale teraz? ehh, cos nie czuje "magii oldskula" - zamiast grac w stara gierke na emulatorze wole odpalic cos nowego na PS2... szanuje NESa, wiem co zrobil w "naszym swiecie" ale czas leci... sorry, no bonus
  • 0