Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pegaz:)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
171 odpowiedzi na ten temat

#121 Bruce Napisany 23 maja 2007 - 08:41

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
A graliście kiedyś w coś takiego jak Ninja Mario? W ogóle tych różnych przeróbek Marianów było na Pagaza bodajże z 17 części. Nie mam tylko pojęcia z jaką gierką zfuzjowali Mariana, że wyszedł im ten Ninja Mario. Uczciwie jednak przyznaję, że była to niezwykle miodna pozycja :ninjadance:
  • 0

#122 Gość__* Napisany 23 maja 2007 - 13:46

Gość__*
  • Goście

A graliście kiedyś w coś takiego jak Ninja Mario? W ogóle tych różnych przeróbek Marianów było na Pagaza bodajże z 17 części. Nie mam tylko pojęcia z jaką gierką zfuzjowali Mariana, że wyszedł im ten Ninja Mario. Uczciwie jednak przyznaję, że była to niezwykle miodna pozycja

Nie, ale gralem w Mario Kung-Fu, gdzie jako Marian przechodziles plansze uzywajac sily swoich piesci i nog XD Ale gra tez byla miodna :^^:
  • 0

#123 matcio Napisany 14 lipca 2007 - 14:48

matcio

    Toad

  • Narybek
  • 4 Postów:

a słyszał ktoś o grze battle toads na pegaza

Grzechem byłoby nie grać w tą grę. To był obowiązkowy tytuł i niezwykle wciągający. Najlepsze w tym wszystkim było to, że mogliśmy przechodzić z towarzyszem całą grę. O ile się nie mylę to na NES-a pojawiły się dwie części tej gry. Jeżeli się mylę poprawcie mnie.

Ta gra była genialna pamiętam jak 12 lat temu zagrywałem się w to jak szalony z moimi kuzynami! Po zobaczeniu tej gry poleciałem na rynek kupić sprzęcior.
  • 0

#124 Wredna Napisany 08 sierpnia 2007 - 19:10

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:

a pamiętacie Duck Tales? jedna z najlepszych platwormówek na pega

Pamietamy!
A w GOLA (super gola?!) ktos gral? jakie tam rzeczy z pilka i sedzia mozna bylo robic xD
  • 0

#125 phsx Napisany 23 sierpnia 2007 - 11:55

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ja gram sobie teraz w Super Mario Bros 3. Na komórce heh. Genialna gra, podobnie jak jedynka. Musze sobie skołować jeszcze roma SMB2.
  • 0

#126 Gość__* Napisany 21 listopada 2007 - 00:07

Gość__*
  • Goście

a kto z was grał w to: (screen z Little Ninja Brothers)


do dziś mam oryginalnego pirata z tą grą. był to jeden z pierwszych JRPG, w jakie dane mi było zagrać. oczywiście przeszedłem ze wszystkim na maksa.
  • 0

#127 Mani Napisany 22 listopada 2007 - 12:10

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:

oryginalnego pirata


To takie rzeczy także istnieją ? :hmmm:
  • 0

#128 Gość__* Napisany 22 listopada 2007 - 15:13

Gość__*
  • Goście

To takie rzeczy także istnieją ? :hmmm:

w przypadku Pegasusa - tak :) tak zwane "oryginalne piraty" to cartridge z epoki zanim zaczęły się pojawiać te, żółte carty z płytką z "glutami". potem były właśnie te żółte, ale też jeszcze kanciaste. ostatnia generacja to obleśne, zaokrąglone żółtki, a ostatnio nawet zielone, wiśniowe i co tam jeszcze.
  • 0

#129 Gość__* Napisany 22 listopada 2007 - 19:44

Gość__*
  • Goście
Łojojoj, wychodzi na to, że jestem "oryginalnym bosmanem" xD. Tzn. byłem, bo Pegasusa już nie mam, ale też przeżyłem z nim parę pięknych chwil. Jak dziki zagrywałem się w Chip 'n' Dale, Soccer, czy Kunio (piłka nożna, koszykówka), a pamiętam też słynne Clu-Clu Land i Contrę (1 i 2).

Pegasus był wspaniałą konsolą, a przede wszystkim tanią i, jak na dawne czasy, grywalną. Wiele superowych gier miało opcję Multi i przycinało się w Mario na dwóch (jak jeden poległ, to drugi właził, pamiętacie ?), albo wspomnianą już Contrę. U mnie na osiedlu co najmniej 15 osób miało Pegasusa (razem ze mną), więc były tematy do dyskusji i wymieniania się osiągnięciami w Galaxianie (kto miał większy High Score :P).

Nigdy nie zapomnę tej naprawdę fajnej konsoli.
  • 0

#130 Kurzy Napisany 22 listopada 2007 - 20:44

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Chip 'n' Dale


Te słynne partie w dwie osoby i branie kolegi na głowę i zaknacanie na złość mu przez całą planszę :lol:
  • 0

#131 oranje Napisany 22 listopada 2007 - 22:52

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Tez tak robiłem :)
  • 0

#132 phsx Napisany 04 grudnia 2007 - 14:47

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
A ja już od dłuższego czasu szukam takiej gry gdzie chodziło się taką jakby muchą, nazywaliśmy z kumplami tą grę ”muszka” ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć realnego tytułu. :^^:
  • 0

#133 Gość__* Napisany 05 grudnia 2007 - 16:41

Gość__*
  • Goście

A ja już od dłuższego czasu szukam takiej gry gdzie chodziło się taką jakby muchą, nazywaliśmy z kumplami tą grę ”muszka” ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć realnego tytułu. :^^:

Moze myszka? xD Znajacy poziom wykonania tych gier moze pomyliles zwierzeta i chodzi ci o gre "Mappy"?
  • 0

#134 phsx Napisany 05 grudnia 2007 - 17:12

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Nie nie Mappy mam i sobie pogrywam czasem nawet, tamta gra to była taka raczej w stylu Mario, cholera muszę ją znaleźć...
  • 0

#135 Gość__* Napisany 06 grudnia 2007 - 17:12

Gość__*
  • Goście
physx, spróbuj dokładniej opisać grę to może będę w stanie Ci pomóc.
  • 0

#136 phsx Napisany 09 grudnia 2007 - 12:24

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Niestety, nie znam szczegółów ale jak znasz jakąś stronkę z bazą gier na nesa na której są do każdej gry screeny to poproszę.
Ewentualnie zapytam jeszcze młodszego znajomego o tą grę bo on za nią przepadał, może on mi ją jakoś opisze. Pozdro.
  • 0

#137 Gość__* Napisany 10 grudnia 2007 - 00:36

Gość__*
  • Goście
http://www.vgmuseum.com - co prawda, nie ma tam screenów do wszystkich gier, ale do zdecydowanej większości są. może tam coś znajdziesz.
  • 0

#138 Twardyrpg Napisany 13 grudnia 2007 - 22:21

Twardyrpg

    Mokujin

  • Narybek
  • 31 Postów:
Niedawno kupiłem next-genowa konsole. Gry sa wybujałe, wyśmienite itp. zachwalać się można aż do bólu widząc kolejne dobre gry. Ale nie chce o tym mówić tylko skupić się na grach z 'tamtej" epoki. Pamiętacie kiedy pierwszy raz odpalaliscie Pegasusa tudzież NESa ? ja pamiętam ze jak pierwszy raz do tego dosiadłem to nie mogłem się oderwać :P Tanki Contra Mario i wiele wiele innych gier było do przechodzenia. to było naprwade cos siedzac nad gra jakies kilka godzin i na koncu w creditsach miec te fajne uczucie ładnie skonczonej gry. wiele tytułów grałem i naprwade pod względem fabuły i samego gameplaya nie ustępują dzisiejszym grą. Ba więcej mam swoją kolekcje romów na komputerze i nieraz się do nich zabieram od tak aby po prostu przeniesc się znów kilka lat wstecz w skóre dzieciaka jakim byłem za czasów NESa.

I tutaj moje spostrzezenie: po NEsie był PS one, pozniej komputer i wiecie co straciłem wogóle chęc do grania. tzn widziałem jakies nowosci ale odpalałem giere i dupa nie utrzymała mnie. Ba nie dosć ze chciałem grac zobaczyc to i owo to po prostu nie chciało mi sie grac. Wtedy wlasnie myslałem ze juz nie bede mógł zasiąść do gry i wogóle jak za dawnych czasów. i myslałem sobie boze ale te gry straciły urok, nic tylko wydawac gry i kase trzepac i grac i grac a po odejsciu spod kąpa na momencie zapominałem o graniu. A przed tem jak grałem chocby na PSX w MGS to nie mogłem przestac myslec o graniu. W NESie było tak samo. G.I.JOE i inne dla mnie dobre gry zapadały mi w pamięci i nawet teraz moge sobie przypomnieć granie u kuzyna. aaah jak wtedy było wszystko lepsze.

Z chwilą pojawienia się w moim domu next-gena wiecie co ?
Znów mam tą samą sytuacje co z NES, PSX. Chce mi się grać, i grać i nie to zeby jak najszybciej zaliczyć dany tytuł ale całego go obczajać i wogóle. Wróciła mi chęć grania interesowania się branżą gier itp.

Myśle ze gry na PeCecie wypaczają urok z grania. Przy konsoli to jest "ten" klimat. Moze i to jest tez tym spowodowane ze by grac w dobre nowe gry trzeba co rusz inwestować w hardware a w konsolach tego nie ma. ahh zycie konsolowca jest lepsze..
  • 0

#139 Gość__* Napisany 15 października 2008 - 19:45

Gość__*
  • Goście
Stary dobry pegasus :)
Pamiętam, jak kiedyś w pierwszej klasie podstawówki załatwili pegaza :-D
Przetrwał rok, a potem kupili ps one :)
Pamiętam, jak graliśmy w MArio i nikt nie potrafił przejść misji z BOSSem :lol:
  • 0

#140 Wredna Napisany 15 października 2008 - 20:57

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:
Pegaz był świetny! :D Kupię go sobie i będę trzymać dla potomstwa. Pamiętam, że jak go dostałam na gwiazdkę, to w Wigilię, tuż po kolacji katowaliśmy z bratem Złotą 4 xD Później cała rodzina chillowała przed tv. Widok mamy z joy'em w dłoniach katującej tetrisa, tanki, bombermana czy mario - bezcenne! :mrgreen:
  • 0

#141 oranje Napisany 15 października 2008 - 23:04

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Eh ja pamietam jak mi padł to sie połakałem :lol: A sytuajce typu - kuzyn gra w Mario, ale musi do łazienki. Ja w tym czasie odstopowuje, podbiegam do przepaści, tak aby on od razu spadł. I tym sposobem była moja kolej gry :D - są niezapomnane :D
  • 0

#142 Kurzy Napisany 15 października 2008 - 23:19

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Wredna wiem o czym prawisz :) Ja dostałem to jako moje marzenie także na Wigilię. Oryginalny pegazik ze złotą piątką(fantastyczna gold 5 !!! yeee). Mój się psuł ale jakoś tatuś zawsze go zlutował :) Złota 4 też rządziła :tak: Ah ten pegaz :cry:

Akurat z pegazem wiąże się jeszcze jedna fajna rzecz wm oim życiu. Była to jedyna konsola w którą grałem z tatą :(
No, jeszcze tata pyknął na Atari w samolociki. Na pegazie rozkminialiśmy wiecznie Dizziego. Do dziś zastanawia mnei fakt stworzenia tak wspaniałej i rozbudowanej gry na pegazie. A was? Szkoda że nie było save'ów. Zdumiewa mnei też moje samozaparcie ale tyle co przeszedłem to "za smokiem" :)
  • 0

#143 Wredna Napisany 16 października 2008 - 11:22

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:

Wredna wiem o czym prawisz :) Ja dostałem to jako moje marzenie także na Wigilię. Oryginalny pegazik ze złotą piątką(fantastyczna gold 5 !!! yeee). Mój się psuł ale jakoś tatuś zawsze go zlutował :) Złota 4 też rządziła :tak: Ah ten pegaz :cry:

To było coś, c'nie? :D Ja w zestawie miałam Złotą 4 ;< Ale i 5 się katowało, Big Nose tam królował, za to Dizzie ssał, te Go Dizzie z 4 były lepsze! Kiedyś z kuzynką katowałyśmy cały wieczór między litaniami :rotfl:
  • 0

#144 Wredna Napisany 16 października 2008 - 11:24

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:

Wredna wiem o czym prawisz :) Ja dostałem to jako moje marzenie także na Wigilię. Oryginalny pegazik ze złotą piątką(fantastyczna gold 5 !!! yeee). Mój się psuł ale jakoś tatuś zawsze go zlutował :) Złota 4 też rządziła :tak: Ah ten pegaz :cry:

To było coś, c'nie? :D Ja w zestawie miałam Złotą 4 ;< Ale i 5 się katowało, Big Nose tam królował, za to Dizzie ssał, te Go Dizzie z 4 były lepsze! Kiedyś z kuzynką katowałyśmy cały wieczór między litaniami :rotfl:

Nawet doszukałyśmy się jakiegoś specjalnego ustawienia na planszy, żeby móc się przenieść z planszy do planszy szybciej :D
  • 0

#145 Kurzy Napisany 16 października 2008 - 11:26

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

, za to Dizzie ssał,


pIęKNA ROZBUDOWANA PRZYGODóWKA ssała ?????? :shock: :shock: :shock: :( :( :( :(
  • 0

#146 Wezyr Napisany 16 października 2008 - 11:26

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Pamietam jak majac naprawde malo lat (poczatki podstawowki) gralem w jedna z naprawde niewielu gier sportowych z moim bratem ciotecznym. Nie pamietam tytylu, ale chodzilo o to, ze byla ogolnie masa dyscyplin, ktore nie mialy zasad. Grales w kosza i ktos Ci zabral pilke? No problem. Bierzesz drabine i dzielisz dziada po plegarach, az padnie i sie nie podniesie. Z lezka w oku wspominam ten moment ;(
  • 0

#147 Wredna Napisany 16 października 2008 - 11:28

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:

, za to Dizzie ssał,


pIęKNA ROZBUDOWANA PRZYGODóWKA ssała ?????? :shock: :shock: :shock: :( :( :( :(

Dobra, może nie ssała, ale za serce mnie nie chwyciła i joy'a w ręce zbyt wiele razy nie włożyła :P
  • 0

#148 Kurzy Napisany 16 października 2008 - 11:45

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Ja też sympatią obdarzyłem taką jedną chyba nieznaną grę wychodziło się z dołu i nadciągały na ciebie wojska ty mogłeś je wsysać i póżniej wysyłać je przeciw wrogowi. Miałem tą grę tylko na "XXX in 1".
  • 0

#149 Gość__* Napisany 16 października 2008 - 11:52

Gość__*
  • Goście
Dizza wspominam z bananem na gębie - platformówka "z jajem", dosłownie :P
  • 0

#150 burnstein Napisany 16 października 2008 - 12:13

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

Ja też sympatią obdarzyłem taką jedną chyba nieznaną grę wychodziło się z dołu i nadciągały na ciebie wojska ty mogłeś je wsysać i póżniej wysyłać je przeciw wrogowi. Miałem tą grę tylko na "XXX in 1".


Field Combat ze słynnej 168 in 1 :-D

http://strategywiki....ki/Field_Combat
  • 0