Skocz do zawartości

Zdjęcie

Move Fitness I Inne Gry Fitness Na Ps3

move fitness

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
182 odpowiedzi na ten temat

#91 eMc0B Napisany 10 lutego 2012 - 08:21

eMc0B

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:
Niedawno kupiłem ten program (czyli EA SA 2) po długich poszukiwaniach czegoś, co trochę by rozruszało moje zastałe kości. Cena obecnie bardzo przystępna, ok. 80-90zł.

Move Fitness, po obczajeniu dema, niestety nie spełniło oczekiwań. Zaznaczam, że nie wiem jak wygląda pełny produkt, może jest bardziej rozbudowany niż to wynika z dema. Szukałem czegoś dla laika, typowego gościa, który poza pracą nie uskutecznia żadnego ruchu, który wyrwałby ciało z wykonywania tych samych, podstawowych codziennych czynności. Zastałe ścięgna, część mięśni używana okazjonalnie, kiedy trzeba trochę bardziej wygiąć się w domu przestawiając szafę czy kanapę. Jednym słowem: bieda.

Czyli szukałem programu, który trochę by jednak poprowadził mnie za rękę w ruszeniu tych partii ciała, tych mięśni, o których zapomniałem, że mam. EA SA póki co idealnie się sprawdza. Zacząłem standardowo, bez wielkich kombinacji, od 21-dniowego programu rozruszania serca i póki co zakończyłem dopiero drugi workout. Czyli jak widać jestem na samym początku. Te programy to zbawienie dla kogoś, kto nie wie o co w takim fitnessie w ogóle biega i choć chciałby coś zrobić to nie wie za bardzo od czego zacząć. Z takiego punktu widzena kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt ćwiczeń Move Fitness nie służy niczemu, oprócz pomachania sobie kontrolerami. Nie widzę jasno określonego celu.
Tymczasem w EA Sports Active jestem prowadzony za rękę od samego początku; każdy workout zaczyna się od rozciągania tych partii ciała, które akurat będą wykorzystywane najintensywniej, następnie ćwiczenia coraz bardziej wymagające, aż do zakończenia workoutu, gdzie ostatnie trzy-cztery znów pomagają naciągnąć mięśnie i ścięgna, które "ucierpiały" najbardziej podczas ćwiczeń. Wszystko na spokojnie i wyjaśnione. Babeczka mnie co chwilę mnie chwali za postępy, więc się cieszę jak dziecko i mam chęć ćwiczyć dalej :^^: . Zdarza jej się też napomknąć, że chyba słabo uważam i się nie przykładam, wtedy dołuję :? . Jest też masa osiągnięć, strona EA ze statystykami, postępami, możliwość założenia własnej grupy ćwiczących (tylko porównanie postępów, kontakt bardziej bezpośredni trzeba przenieść poza program, np. forum; nie da się też ćwiczyć razem online). Chyba nie od rzeczy jest też pomiar tętna; przydatny w określeniu czy wchodzi się już w stan przedzawałowy, bo pierwsze dwie sesje na poziomie easy pokazały, że kiepsko stoję z kondycją.

Można skorzystać z gotowych programów, można skorzystać z wbudowanego generatora, który na podstawie kilku wytycznych ułoży nam odpowiedni program ćwiczeń lub też ułożyć swój własny ręcznie. Każdy program może się skupiać na wybranych częściach ciała bądź na całości. Bardzo fajne, chociaż na razie oczywiście zamierzam korzystać z gotowców i zrobić podstawowe treningi. Tym niemniej plus za duże możliwości w tym temacie.

Nie wiem jak długo wytrzymują baterie w czujnikach, opinie są takie, że niezbyt długo (po dwie bateryjki AAA). Sprawdzi się doświadczalnie. Ale dużą zaletą tytułu są właśnie między innymi wolne ręce. Coś czego niestety nie ma na pewno w Move Fitness. Jak zrobić pompki w takim przypadku? Jak ćwiczyć z hantlami czy gumą, która jest w zestawie? Ręce muszą być wolne, dla mnie to znacznie większy komfort i chyba ma to też znacznie większy sens.

Do tej pory jedynym programem, który przymuszał mnie do ruchu (co zresztą od czasu do czasu robiłem z przyjmnością) była gra Sports Champions. Ale to tylko zabawa i ewentualnie odstresowywacz. Dziwne, że dopiero kiedy zacząłem naprawdę wnikać w temat to trafiłem na program od EA. Przypominam sobie tylko reklamy Move Fitness, Get Fit with Mel B czy Zumba Fitness. EA u nas nie promuje swojego programu czy ja taką słabą mam pamięć? Dziwne, bo z tego co naczytałem się o trzech pierwszych pozycjach to EA je zjada na śniadanie (pominąwszy fakt, że Zumba czy Mel B kojarzą mi się raczej z ćwiczeniami dla kobiet, czyli bardziej tanecznie i rozrywkowo, czyli kompletnie nie to czego szukam).

Na razie jestem z tego zakupu bardzo zadowolony. Moim celem nie jest schudnięcie (nie bardzo mam z czego) ani budowanie "masy". Po prostu chcę się trochę rozruszać i widzę, że ten program na mnie działa, bo nawet na poziomie easy odzywają się zakwasami słabo używane mięśnie i momentami dostaję zadyszki. Jestem ciekaw efektów za kilka(naście) tygodni. Zamierzam wytrwać :).
  • 0

#92 Sotaku Napisany 10 lutego 2012 - 09:26

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
W Move Fitness też są programy dostosowane do naszych wymagań, a także kreator zadań, rozzgrzewka robiona jest bez move (powtarzamy ruchy trenera) także da się zrobić co trzeba. Nie ma programów długotrwałych, obliczanie spalania dla nóg to bujda (nie ma czujnika). Ogólnie widać, że move fitness to program o dużo niższym budżecie na starcie od razu kosztował ok 100 zł teraz 79, a EA Sports Active 2 kosztował najpierw co koło 350 zł dopiero teraz cena spadła do 79 zł. Mam oba produkty, jednak po rozpakowaniu pudełka z EASA2 już wiedziałem, że jak ją włączę to nie wrócę do move Fitness...także na razie bawię się move fitness, a potem ja sprzedam...daj znać jak z wytrzymałością baterii
  • 0

#93 Nexus Napisany 13 lutego 2012 - 22:15

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Mi jedna bateria poszła wczoraj. "gram" od 19 stycznia.
  • 0

#94 Sotaku Napisany 15 lutego 2012 - 10:54

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
ja juz powoli konczę zabawę z move Fitness, trochę przyspieszyłem, bo denerwuje mnie, że patrzę na pudełko z gry i nie gram. W move Fitness, nie ma dłuższych programów, także jest to bardziej gra niż program umożliwiający pozostanie w formie, ale fajna gra...zawsze będę promował programy pozwalające poruszać się trochę, jest duża różnorodność ćwiczeń, ale brak czujnika na nogę trochę zakłamuje wyniki, no ale gra byla sprzedawana od razu w niższej cenie i musiala mieć obsługę move, EA nie miało takich ograniczeń.
  • 0

#95 eMc0B Napisany 17 lutego 2012 - 10:42

eMc0B

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:
Póki co u mnie wszystko działa. Baterie oryginalnie z zestawu, alkaliczne Duracell.

Po szóstym treningu zaczynam odczuwać delikatne efekty regularnej pracy z programem. Oczywiście nie zacząłem myśleć o wspinaczce na K2, ale czuję, że szybciej zbieram się w garść i niektóre mięśnie przestały protestować zakwasami. Inaczej niż po trzech-czterech pierwszych workoutach (nie palę i raczej niewiele piję). To budujące; na pewno samo nastawienie psychiczne i wewnętrzna motywacja wykonują tu swoją robotę, a sposób nagradzania postępów dodatkowo napędza i zachęca do wytrwałości. Na początku tzw. Milestones czyli przeróżne trofea wpadają przy każdym niemal treningu. Dalej będzie tego znacznie mniej, ale dalej nie będzie to potrzebne, bo treningi powinny wejść w krew tak samo jak to, że trzeba iść do pracy. Można też ustalać własne cele, kiedy skończą się odgórnie ustalone. Trofeów za to nie ma, jeśli to dla kogoś jest naprawdę ważne (dla mnie akurat nie bardzo), ale satysfakcja równie duża.

Większą wadą, która na samą jakość pracy z programem nie ma zbyt dużego/żadnego wpływu to wolno działająca i zawierająca błędy strona www, która wyświetla statystyki związane z treningami. Wystarczy zmienić harmonogram ćwiczeń w programie, żeby rozjechał się z tym na stronie (czyli dni treningu są wpisane na sztywno i nie synchronizują się z programem). W efekcie bywa, że wg. danych na stronie mamy zaliczone po dwa treningi + jeden dodatkowy niezaliczony w ciągu jednego dnia itd. Jednym słowem pojawiają się nonsensy. Na szczęście dane na konsoli pozostają prawidłowe.
A wspomniana powolność działania bywa na ogół naprawdę wooooolna w przypadku niektórych zakładek. Na oficjalnym forum jest kilka wątków temu tematowi poświęconych, kilka z nich ma wiele miesięcy czyli o problemie wiadomo od dawna, ale prawdopodobnie władycy EA postanowili nie przykładać do tego większej wagi, bo jest jak jest. Szkoda, akurat w materiałach reklamowych bardzo podkreślają tę funkcjonalność, która mocno szwankuje.

Brakuje mi też możliwości przesuwania pojedynczych treningów lub całego programu o kilka dni, ewentualnie czegoś w rodzaju trybu wakacyjnego. Pierwsza część EASA podobno miała taki tryb, tym razem z niego zrezygnowano. Jestem raczej zdyscyplinowany i uparty, szczególnie nie zmuszany odgórnie, ale czasem pojawiają się przeróżne siły wyższe i nie ma zmiłuj. W końcu na pewno coś takiego mi się zdarzy. Nic się nie stanie, jak po prostu nie wykonam kilku treningów, ale chciałbym żeby można to było jakoś odhaczyć w programie i zaległe ćwiczenia wykonać później wciąż wliczane do wybranego programu treningu, a program powinien to uwzględnić.
  • 0

#96 Nexus Napisany 17 lutego 2012 - 11:22

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Są niektóre ćwiczenia które mi nie działają, choćbym nie wiem jak kombinował. Zwłaszcza te gdzie się trzeba położyć. Leg raises, Reverse Crunches, parę ćwiczeń z tym "hantlami". Są takie gdzie trzeba zmienić nogi w połowie i program już tego nie wychwytuje. Może to ja coś źle robię ale już sam nie wiem co.

Nie jest tego dużo ale jak na złość akurat te ćwiczonka na których mi zależy (ćwiczenia na brzuch).
  • 0

#97 Sotaku Napisany 17 lutego 2012 - 11:50

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
i teraz mi to piszesz gdy juz pozbyłem się Move Fitness :cry:

Mialem npisać jak włączę, no to właśnie to robię ;)
  • 0

#98 burnstein Napisany 17 lutego 2012 - 14:40

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
dzięki której grze schudnę 15 kilo w miesiąc?
  • 0

#99 Sotaku Napisany 17 lutego 2012 - 15:08

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Zadnej
  • 0

#100 burnstein Napisany 17 lutego 2012 - 15:10

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
szkoda :(
  • 0

#101 Nexus Napisany 17 lutego 2012 - 15:44

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Dzięki grze wstępnej. Jak się postarasz to czemu nie.
  • 0

#102 Sotaku Napisany 17 lutego 2012 - 17:32

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Na razie mi sie podoba tylko to bieganie...wieczoem nie pogram...da sie zmienic wage i wzrost na cm i kg?
  • 0

#103 Nexus Napisany 17 lutego 2012 - 19:10

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Menu główne - Help&Settings - Settings - Workout Settings - Measurements - zmiana na Metric.
  • 0

#104 Sotaku Napisany 17 lutego 2012 - 20:04

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Dzieki
  • 0

#105 eMc0B Napisany 18 lutego 2012 - 00:20

eMc0B

    Chocobo

  • Narybek
  • 15 Postów:

Są niektóre ćwiczenia które mi nie działają, choćbym nie wiem jak kombinował. Zwłaszcza te gdzie się trzeba położyć. Leg raises, Reverse Crunches, parę ćwiczeń z tym "hantlami". Są takie gdzie trzeba zmienić nogi w połowie i program już tego nie wychwytuje. Może to ja coś źle robię ale już sam nie wiem co.

Nie jest tego dużo ale jak na złość akurat te ćwiczonka na których mi zależy (ćwiczenia na brzuch).


Hmmm... U mnie działa. Pierwszego dnia miałem problem, bo odwrotnie założyłem opaskę na nogę, górą do dołu. Okazało się, że ma to znaczenie. Wtedy rzeczywiście program nie wychwytywał prawidłowo ćwiczeń na nogi (skapitulowałem i dwa ćwiczenia - dokładniej Squats, czyli przysiady - "skipnąłem" zrzucając to na najwidoczniej dziadowskie czujniki), ale że było to moją winą zrozumiałem dopiero pod koniec treningu, kiedy ewidentnie program nie chwytał ruchu nogą, bo niczym innym w tym ćwiczeniu ruszać nie miałem. To było chyba przy Leg Over.

W tej chwili nie mam żadnych problemów z czujnikami, a tym samym z ćwiczeniami. Byłoby dobrze, gdyby program zawierał prosty test dołączonego sprzętu czy pozycja kończyn jest prawidłowo odczytywana. Z tego co wyczytałem na oficjalnym forum to czujniki sygnalizują komunikatem siadające zasilanie. Prawda to?
  • 0

#106 Sotaku Napisany 18 lutego 2012 - 00:34

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Mnie przysiady nie robiły żadnych problemow z wykrywaniem czujników, czyjniki ma "przodem do kamery"
  • 0

#107 Nexus Napisany 18 lutego 2012 - 01:37

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Heh, czyli raczej to ja coś nawalam. Sprawdzę to więc, dzięki panowie za info.

Tak, wyskakuje info że bateria siada z tym, że spokojnie można jeszcze skończyć trening.

Edyta:

Lol, z programem wszystko OK, działa jak należy. To tylko ja jestem debilem i źle umieszczałem opaskę na nodze.
  • 0

#108 Sotaku Napisany 21 lutego 2012 - 01:31

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
źle to znaczy jak? Mnie teraz przy niektórych ćwiczeniach nie chce słuchać i chętnie bym sie dowiedział jak to ma być założone by wszystko grało
  • 0

#109 Nexus Napisany 21 lutego 2012 - 10:42

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Ten czujnik na nodze miałem z boku a nie z przodu. W Help&Settings są filmiki instruktażowe jakby co.
  • 0

#110 Sotaku Napisany 21 lutego 2012 - 11:38

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Dzieki...oczywiscie mialem z przodu
  • 0

#111 Sotaku Napisany 22 lutego 2012 - 00:59

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Dziś zrobiłem workout i na 2 z 33 ćwiczeń miałem problemy mimo, że poustawiałem czujniki z boku :( niby mało, ale strasznie to jest frustrujące :(
  • 0

#112 Nexus Napisany 22 lutego 2012 - 01:53

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Które?
  • 0

#113 Sotaku Napisany 22 lutego 2012 - 12:27

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
ćwiczenia na triceps z gumą i przysiady również z gumą
  • 0

#114 Nexus Napisany 24 lutego 2012 - 00:05

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Faktycznie, to te. Na pewno te tricepsy. Jak nie wychodzi to skipuję, nie musi być 100%. Jak zaliczy te 9tyg. to i tak tylko swoje zestawy znacznie bardziej konkretne będę robił.
  • 0

#115 Sotaku Napisany 24 lutego 2012 - 01:07

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Popatrzylem na tutorial i teraz mam juz po 100%
  • 0

#116 Sotaku Napisany 02 marca 2012 - 20:39

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
po kilku tygodniach gry w oba tytuły powiedziałbym, że move Fitness to gra, mająca na celu nas rozruszać między nasiadówkami, a EA Sports Active 2 to program do ćwiczeń kondycyjnych. Na pewno jeśli chodzi o złożoność i rozbudowanie EASA2 przoduje, ale jeśli chodzi o detekcję ruchów to daleko mu do MF. W MF nie miały miejsca sytuacje kiedy bez powodu program nie wykrywał ruchu, w produkcie EA jest to częsty problem, trudno też go zweryfikować, bo nie do końca wiadomo co robimy źle, a niekiedy trzeba robić źle jakieś ćwiczenie by konsola zaakceptowała jego wykonanie.
Do tego należy dodać, że w MF wszystkie ćwiczenia związane z uderzeniami są znacznie lepsze i bardziej naturalne niż te z EASA2. Niestety tu kończa się plusy MF, w EASA2 mamy rozbudowane statystyki, ćwiczeń jest znacznie więcej, jest znacznie wiecej opcji i możliwości regulowania intensywności ćwiczeń do własnych potrzeb. Do tego są programy dzieki którym mozemy regularnie ćwiczyć nawet 9 tygodni. Obliczanie spalanych kalori jest znacznie dokładniejsze niż w MF, no i mamy czujnik na nodze i gumę, która bardzo przydaję się podczas ćwiczeń. Mozemy także ćwiczyć z ciężarkami i program to uwzględni, do tego możemy podawać co jedliśmy i piliśmy, a program oceni czy dobrze sie odżywiamy. Mamy też możliwość podania ćwiczeń które wykonujemy nie uzywając programu i program policzy ilość spalonych kalorii w zależności od czasu trwania wysiłku.
Podsumowując w MF można pograć i dla ludzi lubicych poboksować znajdzie się tam mnóstwo fajnych ćwiczeń, a EASA2 możemy używać do utrzymania się w formie i poznania nowych ciekawych ćwiczeń. Do tego znacznie zdrowsze jest EASA2, ponieważ każdy zestaw ćwiczeń jest poprzedzony rozgrzewką i na końcu mamy rozluźnienie i rozciąganie, czyli cały cykl jaki powinien być realizowany na lekcji, w MF możemy wybierać ćwiczenia bez rozgrzewki co może doprowadzić do kontuzji (mogą to być mikrourazy, których od razu nie poczujemy, ale dadzą znać w przyszłości), a na pewno daje duże prawdopodobieństwo zakwasów.
  • 0

#117 Nexus Napisany 03 marca 2012 - 23:56

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Dzięki Deb, na takie porównanko czekałem.

MF jednak nie kupię bo sam dodatkowy Move przekracza koszty EA2 a z Twojego opisu i z innych recek widzę że jednak EA2 bardziej mi odpowiada.

Myślałem, że po tygodniu or sth mi się znudzi ale jednak nic z tego. Ten czujnik na nogę w EA2 jednak swoje robi - mi głównie chodziło o ćwiczenia na brzuch i te wszystkie Leg raises, reverse crunches, flutter kicks itd które wymagają detekcji ruchu nóg są do ćwiczeń na brzuch idealne - po ponad miechu ewidentnie widzę rezultaty, chociaż często rzucałem k**wami podczas ćwiczeń. Bardzo podoba mi się w tym programiku że tu nie ma ściemy i trzeba naprawdę ćwiczyć. Generalnie uważam te 7 dyszek za doskonałą inwestycję i jak dotąd spędziłem z tym programem znacznie więcej czasu niż jakąkolwiek grą. Tak sobie już myślę żeby machnąć platynkę, a co tam...
  • 0

#118 Sotaku Napisany 04 marca 2012 - 00:14

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
ja też pewnie machnę ;) Przynajmniej wiem, że komuś sie moje wypociny przydały ;)
  • 0

#119 Nexus Napisany 04 marca 2012 - 00:36

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
No pewnie że się przydały i za to serdeczne dzięki. :-) . Ty uważaj bo się jeszcze chyba do Ciebie zgłoszę bo tam jest jeden trofik za workout multi, nie wiem jeszcze o co chodzi ale chyba trzeba z kimś po sieci coś machnąć.
  • 0

#120 Sotaku Napisany 04 marca 2012 - 00:42

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
też juz o tym myślalem :tak:
  • 0