Skocz do zawartości

Zdjęcie

Persona 4: The Golden

• Zaloguj się by odpowiedzieć
163 odpowiedzi na ten temat

#31 Danteusz Napisany 22 listopad 2012 - 10:31

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29340 Postów:
To stąd ta fascynacja Mario :hmmm:
  • 0

#32 Godot Napisany 22 listopad 2012 - 10:36

Godot

Everyone has a price!

• Forumowicze
  • 23615 Postów:
No ^_^
  • 0

#33 MaxVarEmreis Napisany 23 styczeń 2013 - 12:08

MaxVarEmreis

Cochliomyia hominivorax

• Forumowicze
  • 9974 Postów:
Premiera w Europie 22 lutego.
Warto?? Znaczy czy warto jak się nie grało w poprzednie części??
  • 0

#34 Danteusz Napisany 23 styczeń 2013 - 12:47

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29340 Postów:
Fabularnie nie są powiązane, a średnia ocen mówi sama za siebie
  • 0

#35 Tawotnica Napisany 22 luty 2013 - 12:16

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 11203 Postów:
EG 9/10: http://www.eurogamer...4-golden-review

Dzisiaj wyszło, ne?
  • 0

#36 Ney Napisany 06 marzec 2013 - 19:36

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8231 Postów:
Ponad 60h grania, kilka ładowań Vity i pełno przezajebistej zabawy... to dla mnie Persona 4 w pigułce :) Nawet nie wiem czy to nie najlepsza gra w ogóle w jaką grałem w ostatnich latach...Na pewno wpada do mojego "top games ever". Nie byłem w stanie się oderwać, jak akurat nie grałem to konsolka i tak była w uśpieniu żebym mógł wrócić do akcji jednym guzikiem :) Dzięki ci Atlusie, że wydałeś to na Vite :)
Nie grałem wcześniej w żadną Persone (próbowałem jedynke na PSP, ale za duży oldschool dla mnie), ale podejrzewam, że to ma małe znaczenie albo po prostu ja nie odczułem, że jakieś znaczące smaczki mi umykają (a pewnie tak było). W każdym razie gierka totalnie masakruje, jest cholernie "świeża" mimo tych kilku lat na karku, ma mnóstwo za***istych patentów, pomysłów, świetny styl, bohaterów, system walki, fabułe, humor, muzyke (jest jpop ;) ) no wszystko IMO tu zagrało jak należy :)
Grałem na normalu i może dwóch bossów mnie wykańczało psychicznie, a tak to raczej płynnie brnąłem do "true ending". Walka to czysty miód, jest szybko, fajnie i trzeba kombinować z personami (a kombinować można oj można!). Dungeony są świetne (strip club!!), praktycznie w każdej chwili można się cofnąć do save point, można łatwo unikać walk jak się chce itp, ciężko się tu frustrować jak w niektórych jrpg :)
Na pewno zalicze New Game+ bo wielu rzeczy nie spróbowałem i nie zobaczyłem...Ach co za giera :zakochany: Współczuje tym którym P4 nie podejdzie :)
  • 0

#37 Danteusz Napisany 06 marzec 2013 - 21:01

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29340 Postów:
Kupuj od razu P3P
  • 0

#38 Schrodinger Napisany 06 marzec 2013 - 21:05

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 56955 Postów:
moze ktos chce na pół kupić czy na vite sie nie da / sa problemy ?
  • 0

#39 Ney Napisany 06 marzec 2013 - 21:12

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8231 Postów:
Dante - Persona3, wersja z PSP ze Store bez problemu będzie działała z Vitą? Sama rozgrywka nie jest za bardzo zacofana w porównaniu do P4? Trochę mnie boli, że wersja na PSP "trójki" jest taka sobie bo wyrzucili free roaming po mieście, duża to strata?
No i nie ma tam bohaterów z czwórki, a z nimi się cholernie polubiłem :) Na szczęście Persona Arena kontynuuje te wątki, tylko kiedy oni to w Europie wypuszczą? :(
  • 0

#40 Schrodinger Napisany 06 marzec 2013 - 21:15

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 56955 Postów:
Gry robione na PSP bez problemu się kupuje i działają. Kupowałem FFT ze Stora na Vicie i smiga bez problemów

Ten post był edytowany przez Taikun dnia: 06 marzec 2013 - 21:15

• 0

#41 Danteusz Napisany 06 marzec 2013 - 21:20

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29340 Postów:
Sklep Sony mówi że zadziała na Vicie. Nie grałem w 4, wiec nie mam porównania, ale wiem że P3P ma usprawnienia z 4, wiec nie będzie zacofania. Chodzi się po mieście kursorem, mniejsze wczucie, ale znacznie większa wygoda - śmiga się po ekranach błyskawicznie.
  • 0

#42 Ney Napisany 06 marzec 2013 - 21:22

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8231 Postów:
No to biere :)
  • 0

#43 MaxVarEmreis Napisany 06 marzec 2013 - 21:27

MaxVarEmreis

Cochliomyia hominivorax

• Forumowicze
  • 9974 Postów:

Gry robione na PSP bez problemu się kupuje i działają.

Nie wszystkie. Ale fakt, Persona 3 jest dostępna z poziomu Vity. Bywały na nią nawet promocje. Może Ney poczekaj?? :)
  • 0

#44 Ney Napisany 06 marzec 2013 - 21:30

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8231 Postów:
No widzę właśnie, że 120pln prawie kosztuje, myślałem, że z 50 to będzie MAX(!). Poczekam, wrócę na chwile do dużych konsol, w międzyczasie jeszcze P4 pomęcze, "trójkę" na pewno kupie, ale korzystam z Twojej rady ;)
  • 0

#45 MaxVarEmreis Napisany 27 marzec 2013 - 12:55

MaxVarEmreis

Cochliomyia hominivorax

• Forumowicze
  • 9974 Postów:

Ney, zerknij na PSN, bo zaczyna się Świąteczna wyprzedaż i są tam Persony ;)

• 1

#46 Ney Napisany 27 marzec 2013 - 14:09

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8231 Postów:
Dzięki :)
Teraz patrze na ich sklep on-line i jest trójka za 50 pln więc kupuje :)
  • 0

#47 Schrodinger Napisany 27 marzec 2013 - 17:54

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 56955 Postów:
Czekam na czwórkę ale z tego play-asia to pewnie dojdzie za 2 tygodnie bo wysylka dopiero 2.04 to sobie chyba tez wezme za 50 zł trójkę :)
  • 0

#48 Schrodinger Napisany 07 maj 2013 - 13:30

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 56955 Postów:
Zaczynam grać, robienie screenów na Vicie daje radę, więc z samego początku łapcie jak gierka wygląda na małym ekranie

1p5CKNS.jpg
BgGGdxm.jpg
vvfZ8cC.jpg
nhA9ugd.jpg
7neW6Zi.jpg
cm35Jmp.jpg
20130507130942.jpg
  • 0

#49 117 Napisany 09 maj 2013 - 16:07

117

Elitarny użytkownik

• Forumowicze
  • 10872 Postów:

O czym w ogole jest ta seria i co akurat ta czesc mialoby wyrozniac ponad reszte?

• 0

#50 Schrodinger Napisany 13 maj 2013 - 01:20

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 56955 Postów:

Wkręciłem się :) 9h, 16 lvl i ciągle chce mi się grać :D

• 0

#51 TEXZ Napisany 13 maj 2013 - 07:35

TEXZ

Pet Eater

• Forumowicze
  • 28502 Postów:

Czemu w tej grze gra się dziećmi??? 

• 0

#52 burnstein Napisany 13 maj 2013 - 09:23

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 42123 Postów:

bo to japoński erpek

• 0

#53 Scorpio Napisany 13 maj 2013 - 09:39

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:

Seria jest o problemach nastolatków. Dzieje się w Inaba - małej wsi. Opowiada o tajemniczym zjawisku - czasami o północy w TV pojawia się dziwny kanał, w którym widać różne osoby. Osoby te spotyka potem śmierć. Grupa głównych bohaterów zaczyna bawić się w detektywów, pragnąć rozwiązać tą sprawę, gdy tragedia dosięga bliskich ich osób. Jednocześnie odkrywają, że ów świat w TV można zwiedzać, a w środku znajdują nadnaturalnego sojusznika. Każdy loch to stawienie się z wewnętrzną stroną swej osobowości, która najczęściej jest spychana na skraj świadomości, zaprzeczana (dobry motyw, życiowy). Z tego rodzą się moce każdych bohaterów.

Prócz głównych bohaterów i lochów mamy element socjalny - poprzez spotykanie się z innymi postaciami w szkole i poza nią, poznawanie ich problemów i osobowości rośnie w siłę specyficzny social link (odpowiadający danej karcie tarota, co z kolei stanowi o sile przyzywanych istot zwanych właśnie Persona), a z czego uczymy się, że rośniemy w siłę także dzięki naszym znajomościom (i ich pogłębianiu) z innymi ludźmi.

Wszystko to polane jest dobrym sosem anime o losach szkolnej grupie znajomych. Do tego zdarzenia związane z porami roku, charakterystycznymi świętami, wypadami, etc. Gra napakowana jest dodatkową zawartością, ale nie sposób się w niej "utopić" bo w miarę łątwo wszystko się ogarnia.

Przy okazji to mój ulubiony MegaTen.

Mam nadzieję, ze to nieco rozświetliło sytuację ;-)

@117 - ta część związana jest z charakterem małej wsi. Poprzednia to miasto. A jeszcze wcześniej ... w to i tak nikt nie zagra, to nie ma co mówić. W dodatku każda część ma inny element centralny. Tu jest to Midnight Channel. Wcześniej, w trójce, był to loch Tartarus, pojawiający się na miejscu szkoły w magicznej godzinie o północy, gdy czas stawał dla prawie wszystkich ludzi w miejscu.

Ten post był edytowany przez Scorpio dnia: 13 maj 2013 - 09:43

• 3

#54 Schrodinger Napisany 13 maj 2013 - 09:43

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 56955 Postów:

O Scorpio ogarnia to mam pytanie. Tu jest jakiś limit czasowy? Że kiedyś skonczą się dni? Jest NG+? Ma się tak osiagniecia (social linki, poziomy, persony) z poprzedniego podejscia? 

Mi się bardziej klimat trójki podobał, ale też grałem z 8h

• 0

#55 Scorpio Napisany 13 maj 2013 - 09:47

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:

Ogarniam w uj :-)

Jest limit czasowy - masz równo rok! Ale ale ale  ... pod koniec gry akcja skacze ostro do przodu. I z miejsca - grając bez poradników nie ogarniesz wszystkich s.linków na maksa.

Jest NG+ - zostają Ci cechy charakteru (dzięki czemu nie musisz już tracić pór dni na naukę/etc. - i dopiero NG+ pozwala przez to na niektóre wczesne opcje dialogowe) oraz odkryte Persony. W sumie dopiero w NG+ można na dobre rozgromić s.linki ;-)

-wszystkie uwagi opieram o wersję na PS2-

• 0

#56 Schrodinger Napisany 13 maj 2013 - 09:49

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 56955 Postów:

pierwsze podejscie robię bez czytania czegokolwiek ;) jak mi się spodoba to odpale NG+ żeby wymaksowac social linki wlasnie

• 0

#57 Scorpio Napisany 13 maj 2013 - 10:06

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:

Social Linki są sietne. Wraz z ich budowaniem widzimy, jak odsłaniają się kolejne etapy charakterów i problemów. Jak początkowe dziwne zachowania pokazują swe podłoża, jak ludzie sobie z nimi radzą. Świetna rzecz. Jak dla mnie to rdzeń istoty Persona i 3 i 4. Przy okazji - nie ma oceniać "denności" danego linka do chwili w której zobaczymy jego zakończenie. Taka moja uwaga :-)

• 0

#58 Danteusz Napisany 13 maj 2013 - 10:24

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29340 Postów:

Nie wiem jak jest w P4, ale w P3 nawet przy NG+ ciężko jest mieć wszystkie social linki bez poradnika.

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 13 maj 2013 - 10:30

• 0

#59 burnstein Napisany 13 maj 2013 - 10:27

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 42123 Postów:

Nie wiem jak jest w P4, ale w P4 nawet przy NG+ ciężko jest mieć wszystkie social linki bez poradnika.

w P4 jest tak samo jak w P4

• 0

#60 Danteusz Napisany 13 maj 2013 - 10:30

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29340 Postów:

Poprawiłem

• 0