Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

Square Enix Switch XONE PS3 PS4 Vita iOS AND PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1127 odpowiedzi na ten temat

#91 narvany Napisany 25 września 2011 - 20:33

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:
Sylvan niekoniecznie. Jak wiadomo na przykładzie Terminatora gier dla trofików nie kupuje się nówek. Takie gry mają znacznie większą popularność na rynku wtórnym, więc taki set raczej moim zdaniem zmniejszyłby sprzedaż gry.
  • 0

#92 kowal Napisany 26 września 2011 - 09:51

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 676 Postów:

Hmm, no czasem trzeba powychylać gałkę w przód przez jakiś czas, z reguły na szczęście po chwili wracamy do właściwych scenek filmowych.
Nie, wymagają łażenia w kółko i toczenia kolejnych repetytywnych losowych walk, aż przypakujemy i zbierzemy konkretne itemki.

właśnie odkryłeś sekretną formułę Square na gry, które sprzedały się (i nadal sprzedają) w milionach kopii.

dla mnie jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. w kategorii rpg stawiam ją na równi z ósemką (ta nadrabia świetną karcianką, blitzball wymięka). zresztą co tu dużo pisać, ta gra dostała w n+ 9.9.
http://neoplus.gameplace.pl/gazeta/44
  • 0

#93 Sylvan Wielki Napisany 26 września 2011 - 12:02

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Tak, pamiętam. Najdurniejsza ocena jaką widziałem. 10 grafika, 10 audio, 10 grywalność, 9.9/10 ocena, z tytułu "FF VII jest jednak lepsze". Dobrze, że zniesiono te dziesiąte części.
  • 0

#94 Gość_Kazuo_* Napisany 26 września 2011 - 12:09

Gość_Kazuo_*
  • Goście
I dobrze, że nie dali pełnej dychy, bo już w ogóle byłaby kompromitacja. Gra jest rewelacyjna, ale nie doskonała. Nie oszukujmy się, że nie ma wad.

Swoją drogą, nie wiem czy wciąż, ale kiedyś recenzenci z n+ mieli częste skłonności do zawyżania ocen.
  • 0

#95 Sylvan Wielki Napisany 26 września 2011 - 14:01

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Nie przesadzaj. Takim tokiem rozumowania żadna gra nie mogłaby otrzymać maksymalnej noty ponieważ zawsze można się do czegoś doczepić.
Mało charyzmatyczne postaci, czas wgrywania się danych, wygląd menu, długość gry....

Przyznaj sam, że tekst typu "10/10 nie dam, obniżę o 0.1 ponieważ coś tam jednak lepsze jest", jest słaby.

W tego typu bzdurach konkurencja n+ się lubowała - ci na "p" - ilość tych śmiesznych 9+ porażała.

Ogólnie ocena 10/10 jest dość specyficzna (jak i 9), i nigdy nie zadowoli każdego.

Dla mnie FF X był wspaniałym przedstawicielem gatunku. Całkiem niezła fabuła (szczególnie końcówka), przepiękna oprawa graficzna, bardzo dobry system.
Ale też można się doczepić, a to do mało wyrazistego głównego bohatera, a to do niskiego poziomu trudności (z dwojga złego lepszy taki niż HC jak w FF IV), czy do tego, że Weapon jest namiastka Omegi z FF VIII.

Ale to jest zwykłe czepialstwo.

W ogólnym rozrachunki FF X bardziej podoba mi się niż kultowa FF VII, o kilka klas grą jest lepszą niż średnia XIII-tka, ale jednak ustępuje wg mnie FF VIII i FF XII.
  • 0

#96 burnstein Napisany 26 września 2011 - 14:09

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
Zapomniałeś o liniowości przez sporą część gry. A to z tego co pamiętam był największy zarzut odnośnie tego tytułu. Jrpgowy Modern Warfare :lol:
  • 0

#97 narvany Napisany 26 września 2011 - 14:48

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:
No ba, w końcu każdy wie, że cała seria FF opierała się na swobodzie i nieliniowości. Szczególnie po sandboxowym VII i VIII ta liniowość szczególnie przeszkadzała.
  • 0

#98 Sylvan Wielki Napisany 26 września 2011 - 14:59

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Zapomniałeś o liniowości przez sporą część gry. A to z tego co pamiętam był największy zarzut odnośnie tego tytułu. Jrpgowy Modern Warfare :lol:


O tym właśnie pisze. 96% jest mocno liniowa (w tym RPG, szczególnie japońskie), i nikomu to nie przeszkadza. Ja tam nie psioczę na liniowość FF, ba, mnie właściwie ona odpowiada.

Świetnie to obrazuje ten schemat:

Dodany obrazek

Pod RPG też można go częściowo podpiąć - i nie tylko.

Poza tym, ludzie marudzili na liniowość, a pomimo to FF X jest jednym z najwyżej ocenianych przedstawicieli gatunku RPG, jakby nie było.

Jak już napisałem, każdy może się do czegoś doczepić, jak mu już zabraknie argumentów możne napisać, że bohater ma kiepskie imię, czy złą fryzurę.

Zresztą, nikt nikomu nie każę kupować odświeżonego FF X.
  • 0

#99 Gość_Kazuo_* Napisany 26 września 2011 - 15:31

Gość_Kazuo_*
  • Goście

Nie przesadzaj. Takim tokiem rozumowania żadna gra nie mogłaby otrzymać maksymalnej noty ponieważ zawsze można się do czegoś doczepić.
[...]
Ale to jest zwykłe czepialstwo.

Liniowe lokacje (wbrew pozorom wcale tak bardzo nie różnią się od "rynien" z FFXIII, poprzednie części dawały dużo więcej swobody), piekielnie niski poziom trudności, przeciętny v-a oraz zdecydowany nadmiar cutscenek (przypadłość znana chociażby z MGS2) - to nie jest byle czepialstwo, a poważne i mocno odbijające się na całości WADY. Czepiałbym się gdybym napisał, że postacie są komiczne (swoją drogą są, przynajmniej w większości), a fabułka banalna. Jak już napisałem wcześniej - FFX jest świetną grą, ale daleką od ideału. Taką na 8, może naciągane 9/10, ale nie więcej. Znacznie lepszą (po prostu bardziej dopracowaną) grą jest chociażby FFXII.


Weapon jest namiastka Omegi z FF VIII.

Akurat Omega z FFVIII to cienki bolek (ubiłem sobie od niechcenia, chociaż z reguły bonusowych bossów zostawiam w spokoju :^^: ).
  • 0

#100 kowal Napisany 27 września 2011 - 09:20

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 676 Postów:
nie dla każdego duża ilość przerywników filmowych jest wadą. oczywiście pod warunkiem, że są dobrze zrobione. w FFX grałem jakieś 8lat temu więc w głowie mogły pozostać już tylko te dobre wspomnienia. wiem na pewno, że nie żałuje ani jednej minuty z 18tyś. spędzonej z tą grą;) a wszystko to co piszecie to zwykłe czepialstwo. możliwe, że większość z Was nawet kupi nową edycję. bo po co w takim razie w ogóle zaglądalibyście do tego tematu? (no chyba, że ktoś lubi trollować).
@Kazuo. piszesz o piekielnie niskim poziomie trudności a XII ze swoimi gambitami, które zrobiły z niej po części samograja, też nie była nazbyt wymagająca. w dodatku przy tamtym chłoptasiu to Tidus jest herosem jak się patrzy.
  • 0

#101 Danteusz Napisany 27 września 2011 - 09:24

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
W FFXII ginąłem częściej niż w każdym wcześniejszym Finalu w którego grałem. Co z tego że były gambity, skoro wystarczyło wejść do lokacji z dużo silniejszymi stworami i dostawało się baty? Poza tym dopiero pod koniec gry slotów było tyle że można było zrobić z grubsza uniwersalny zestaw, a nawet wtedy potrzebne były ręczne korekty zachowań
  • 0

#102 117 Napisany 27 września 2011 - 14:29

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
na PS Sika bym wzial, na ps3 nie
  • 0

#103 Zumii Napisany 27 września 2011 - 14:51

Zumii

    巴契約

  • Forumowicze
  • 1 163 Postów:
Wielkość przyszłych hitów na Vite jest zbyt duża żeby tę konsolę ominąć . ( trza zacząć napychać świnkę skarbonkę :spoko: )
  • 0

#104 Gość_Kazuo_* Napisany 27 września 2011 - 15:00

Gość_Kazuo_*
  • Goście

nie dla każdego duża ilość przerywników filmowych jest wadą. oczywiście pod warunkiem, że są dobrze zrobione. w FFX grałem jakieś 8lat temu więc w głowie mogły pozostać już tylko te dobre wspomnienia. wiem na pewno, że nie żałuje ani jednej minuty z 18tyś. spędzonej z tą grą ;)

Mimo wszystko gra to gra i z definicji powinno się w nią - uwaga, zaskoczenie - grać. Dziesiątka momentami za bardzo przypomina film interaktywny. Oczywiście takie pisanie jak ogqozo, że FFX w ogóle nie ma gameplayu, to przegięcie w drugą stronę, no ale sprawiedliwie trzeba przyznać, że pod względem ilości cut-scenek i tak przesadzono.

a wszystko to co piszecie to zwykłe czepialstwo. możliwe, że większość z Was nawet kupi nową edycję. bo po co w takim razie w ogóle zaglądalibyście do tego tematu? (no chyba, że ktoś lubi trollować).

Nie jest to czepialstwo, ale wygląda na to, że wielkiemu fanowi (fanbojowi?) i tak tego nie wytłumaczę ;) niektórzy potrafią przymknąć oko na pewne niedoróbki w grze - ja niestety nie, nawet jeżeli ta gra bardzo mi się podoba. A do tematu wchodzę poniekąd z ciekawości, żeby przekonać się co ludzie myślą o tej konwersji. Sam prawdopodobnie się nie skuszę, chyba, że zaoferuje ciekawsze bajery niż tylko podrasowaną oprawę wizualną.

piszesz o piekielnie niskim poziomie trudności a XII ze swoimi gambitami, które zrobiły z niej po części samograja, też nie była nazbyt wymagająca. w dodatku przy tamtym chłoptasiu to Tidus jest herosem jak się patrzy.

FFXII samograjem? Olo, ładnie pojechałeś. Gambity miały za zadanie przede wszystkim opanować chaos na polu walki (starcia w FFXII są w końcu bardzo dynamiczne i nie sposób na raz kontrolować wszystkich bohaterów) i z tego zadania patent ten wywiązał się doskonale. Nie znaczy to jednak, że gracz może sobie stać i tylko się gapić jak jego układ działań robi wszystko sam. Często potyczki przybierają nieoczekiwany obrót i trzeba w nie ingerować (dotyczy to głównie walk z bossami). Stopień trudności natomiast zjada wszystkie poprzednie Fajnale razem wzięte (z tych "nowych") - raz, że summony zostały potężnie osłabione (w FFX naładujesz wszystkim paski Overdrive i już nic nie stanowi przeszkody), dwa że bossowie są znacznie bardziej wymagający (atakują agresywnie i nie w tak schematyczny sposób) i trzy - pakowanie nie na wiele się tutaj zdaje. W większości przypadków najprościej w świecie trzeba mieć sposób (korzystanie z żywiołów i odkrywanie słabych punktów przeciwników included), FFX przez większość czasu można przechodzić na pałę stosując najprostszą z technik - attack, attack, attack, heal, attack, attack, attack, heal, summon - finito.

Główny bohater (który na dobrą sprawę wcale głównym bohaterem nie jest, olo) to za to porażka i z tym akurat kłócić się nie będę :)
  • 0

#105 kowal Napisany 28 września 2011 - 09:51

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 676 Postów:
MGS4 to miał dopiero nadmiar i przerost cut-scenek. biorąc pod uwagę stosunek ilości godz.gejmpleju do ilość filmików to FFX raczej nie będzie w czubie takiej listy. nie wiem jak sobie radzisz z takim restrykcyjnym podejściem do gier ale jeśli faktycznie jesteś taki surowy jak piszesz to niewiele jest gier, które mogłyby Cię zadowolić.
z XII to faktycznie pojechałem po bandzie. początek był dość prosty ale poźniej to faktycznie można było się spocić. o ile zwykłe stworki padały niemal bez naszej ingerencji to przy potężniejszych przeciwnikach można się było spocić. głupstwo napisałem, przyznaję.
a jeszcze coś o bohaterach. Sin był całkiem fajnym bossem, cały czas wisiało nad nami widmo ubicia jegomościa, walki ze spawnami itp, a i historia z nim związana była całkiem spoko.
lepsze to niż "papież" z trzynastki :fp:
  • 0

#106 Gość_Kazuo_* Napisany 28 września 2011 - 11:07

Gość_Kazuo_*
  • Goście

nie wiem jak sobie radzisz z takim restrykcyjnym podejściem do gier ale jeśli faktycznie jesteś taki surowy jak piszesz to niewiele jest gier, które mogłyby Cię zadowolić.

Nie zrozum mnie źle, ja pomimo tych wad (poważnych, ale jednak w niewielkiej ilości) przy dziesiątym fajnalu naprawdę dobrze się bawiłem. To są wady deklasujące FFX w moich oczach jako grę idealną, ale nie zmieniają faktu, że wciąż jest to bardzo grywalna pozycja. Tak samo jest z większością gier.

a jeszcze coś o bohaterach. Sin był całkiem fajnym bossem, cały czas wisiało nad nami widmo ubicia jegomościa, walki ze spawnami itp, a i historia z nim związana była całkiem spoko.
lepsze to niż "papież" z trzynastki :fp:

Trzynastka ogólnie leży jeżeli chodzi o badguyów i walki z nimi.
  • 0

#107 Sylvan Wielki Napisany 01 października 2011 - 00:25

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Z tym (kiepscy źli z XIII) się zgodzę. Zresztą tam co rusz witał gracza lichy poziom, od postaci, poprzez fabułę na designie kończąc. Ale to kwestia gustu - ja tam wolę widzieć behemota bez spodni.... jakkolwiek miałoby to zabrzmieć, oraz wolałbym fantasy ze Star Wars nie scalać.

FF X dostało ogrom 9/10. W procentowej skali nawet więcej. Niemało też 10/10. Raptem kilka ocen poniżej 9/10 zatem to o jakości produktu świadczy najlepiej. Nie jest to równoznaczne z tym, że każdy miłośnik jRPG wystawi 9/10, ale tak przecież z każdą grą jest.

Pytanie tylko czego grający oczekuje i czym dlań jest ocena maksymalna. To przełom, świetna gra bez większych wad, najlepsza pozycja w danym gatunku, czy swoistego rodzaju novum.

Ja kupując FF X otrzymałem RPG z obłędną grafika, bardzo dobrym systemem, takim sobie głównym bohaterem, RPG z niezłą fabułą, a przede wszystkim grę, w którą świetnie mi się grało. Jasne, wolę Suikoden II, przykładowo, ale z czystym sumieniem 9/10 mógłbym jej dać.

A, że poziom trudności nie był wysoki, design nie taki mroczny jak w Demon's Souls, a możliwości mniejsze niż w Fallout 3, czy system nie tak dynamiczny jak w FF XII (abstrahując od tego, że tych gier wtedy nie było)to cóż z tego skoro wydałem swoje pieniądze i znakomicie czas przed konsolą spędziłem. Bite 40 godzin należy dodać.

Inna sprawa, że jeśli miałbym wybrać FF X, a FF XII padło by na:


Dodany obrazek

Ale pewnie i tej odsłony się w HD doczekamy. I w następstwie, Scorpio powróci z platyną. :kwiatek:
  • 0

#108 Gość_Taikun_* Napisany 01 października 2011 - 00:30

Gość_Taikun_*
  • Goście
ja zawsze czytajac posty Scorpia chcialem wrocic do FFXII bo odpadłem praktycznie gdzieś na początku - załadowałem się na jakiś statek powietrzny co się nazywał jak summon :hmmm: i kilkakrotnie wracałem ale nie na długo, gdyby wyszło na PS3 pewnie bym ograł i skończył :) FFX przeszedłem stosunkowo niedawno, moze rok temu, cos ponad 40h chyba mialem na liczniku, dla mnie ideał jRPGa na PS3 rowniez chetnie ogram :^^:
  • 0

#109 Sotaku Napisany 06 października 2011 - 09:17

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
FF XII bym też chętnie zobaczył na ps3, bo podobnie jak Tai skończyłem gdzieś na poczatku przygodę z tą częścią i parę porażek z poczatku skutecznie mnie zniechęciło do powrotu do gry...już chyba nawet nie włączę ps2 tym bardziej, że wszelkie zaległości z tej konsoli mogę nadrobić na ps3 i fajnie by było gdyby z FF XII było tak samo. FFVIII też bym z checią pograł w hd, bo to moja ulubiona część...ale omega to był ten koleś którego dało sie wykończyć The End od Selphi?
  • 0

#110 Gość_Kazuo_* Napisany 06 października 2011 - 11:07

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Omega to ten bolek w zamku Ultimecii na samym końcu gry. Moim zdaniem naprawdę straszna pipka, tym bardziej jeżeli porównać go z Weaponami z innych części (walczyłem w składzie: Squall, Zell, Rinoa i napieprzałem praktyczne samymi Renzokukenami Squalla, z pół godziny i było po walce).

W ogóle to FFVIII jest też jedną z moich ulubionych części i chętnie zagrałbym kiedyś w remake (remake, nie konwersję po drobnych poprawkach).
  • 0

#111 Spuczan Napisany 06 października 2011 - 19:58

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Dziwne, że skoro się tak cienko przędą to zabrali się za X a nie VII. Ale pewnie mają z tym mniej roboty.
  • 0

#112 szczudel Napisany 07 października 2011 - 11:26

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
w ktoryms to temacie pytalem czy to ze FFx bedzie na silniku 13 znaczy ze poprawia grafike.
Ale tak sie nad tym sotatnio zastanawiałem i stwierdfiłem ze to moze być jak z ME3 na Xie i PS3 - na ps3 byl nowszy silnik ale to wiele nie zmieniło. Tak moze byc z FFx kod z przed 10 lat przepuszcza przez nowy silnik ale nic nie poprawia.
Sam nie wiem - gdybam
  • 0

#113 Gość_Kazuo_* Napisany 07 października 2011 - 11:30

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Też bym na to stawiał. W końcu to SE, oni lubią wydawać konwersje przy jak najmniejszym nakładzie pracy.
  • 0

#114 Lady Luck Napisany 07 października 2011 - 17:08

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Naprawdę ktoś wierzy, że będą pracować na grafiką całej gry od nowa?
  • 0

#115 Zwyrol Napisany 07 października 2011 - 17:21

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
No właśnie, Kitase z SE powiedział chyba rok temu, że zrobienie FF7 na silniku FF13 zajęłoby im 30-40 lat. :lol2:

http://gamezilla.kom...by-przez-40-lat

Square Enix obok Konami to najwięksi partacze w obecnej generacji. SE ratuje się tylko tym, że ma w swoich szeregach Eidos i ich gry (Deus Ex, Tomb Raider, Hitman). O beznadziejnej sytuacji Konami najlepiej świadczy, że ich nowe gry to odświeżane klasyki z poprzedniej generacji, poza MGS4 (totalny crap) Castlevanią (robili Hiszpanie) i gównianym Pro Evo nic wartego uwagi nie wydali.
  • 0

#116 Cola Napisany 23 listopada 2011 - 18:03

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

szczerze napiszę, że tak dobrej wiadomości nie słyszałem już od bardzo dawna. tyle, że w tej chwili mam min.kilkanaście zaleglych tytułów do ogrania więc nie wiem jakim cudem miałbym znaleźć jeszcze czas na grę przy której licznik zatrzymał mi się na 309h, nie wliczając w to kontynuacji bo przy Omega Weapon to chyba z tydzień walczyłem.
zazdroszczę osobom, które zagrają teraz w to arcydzieło.

Mam podobnie. Gra wyrwała mi z życia około 280h, a teraz będę mógł poprawić ten wynik grając na PSVita. Dla mnie to tytuł który biorę na starcie. Ach wspomnienia...
  • 0

#117 Lady Luck Napisany 05 stycznia 2012 - 15:44

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

Naprawdę ktoś wierzy, że będą pracować na grafiką całej gry od nowa?


http://neogo.pl/news...oche-poczekamy/

Gra zostanie wydana dopiero, gdy jej jakość będzie odpowiadała oryginalnej X, a skoro ma to być remake, a nie jedynie odświeżona konwersja, to powinniśmy uzbroić się w cierpliwość.


Sorry :o
  • 0

#118 oranje Napisany 05 stycznia 2012 - 16:55

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Remake? Nie uwierzę póki nie zobaczę.
  • 0

#119 Sotaku Napisany 05 stycznia 2012 - 16:57

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
To już szybciej wydaliby remake FF VII...nie chce mi się wierzyć :hmmm:
  • 0

#120 ACZ Napisany 05 stycznia 2012 - 17:02

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Fax chrzani i mija się z prawdą w tym niusie. to bedzie zwykly port z podbitą rozdzialką.
a ze dlugo bedzie trzeba na niego czekac? w koncu to SE, wiec dlugo im to zajmie, lol. mogliby dac zrobienie porta jakiejs firmie zachodniej (jak to robi Sony w przypadku kolekcji) to by mieli konwerchę gotową w kilka miechów, w koncu to jedna gra, a nie kilka gier jak w przypadku kolekcji.
  • 0



Inne z tagami: