Skocz do zawartości

franko


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 09 stycznia 2006 - 08:59

Gość__*
  • Goście
pamieta ktoś? musicie pamiętać, takiej polskiej superprodukcji sie nie zapomina.

ah ten klimat tej gry :cry:
  • 0

#2 Snoodgrass Napisany 09 stycznia 2006 - 09:04

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
:mrgreen: :mrgreen: Nie wiem czy dobrze pamiętam :mrgreen: To jest ta gierka co sie chodzi punkiem po warszawie i leje wszystkich mo mordzie :?: :twisted:
Jeżeli tak to nie powiem dużo na jej temat oprócz tego że jest zaajebistaaa :mrgreen:
Fajne kolorki ten klimacik stary tona kprzekleństw od przechodniów i nie tylko :mrgreen: hehe kiedyś się zagrywałem w tą gierkę :lol:
  • 0

#3 Gość_t0m3ek_* Napisany 09 stycznia 2006 - 09:12

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Gierka miala wspanialy klimat. Piss na twarz bossa, lamanie kregoslupa drugiemu ale najlepsze bylo w tym wszystkim jedno... jazda przewspanialym polskim samochodem Fiat 126p w planszy bonusowej. Ogolnie miodzio i jedna z moich ulubionych pozycji na Amige.
  • 0

#4 mleko2099 Napisany 09 stycznia 2006 - 10:23

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
Nareszcie ktos zaożył temat o tej jakze kultowej pozycji z Amisi ;] Franko ...Franko... coż tu powiedzieć... nie ma chyba posiadacza amigi który nie grał badź nie słyszał o tym tytule. Kultowe dialogi ( " kto ci pozwolił deptać po moim chodniku smieciu") duża dawka brutalności i jazda "maluchem"( rozjeżdżanie staruszek rox :]) to znaki rozpoznawcze tego produktu. Potem wyszedl Dooman - nieoficjalna kontynuacja Franko w klimatach sredniowiecznych , IMO równie udana.
  • 0

#5 Gość__* Napisany 09 stycznia 2006 - 11:02

Gość__*
  • Goście
franko dawało czadu, choć gra byłą zasadniczo krótka ( chyba 4 plansz plus bonus ) to grało sie ostro, dobry patent z łamaniem kości, i odlewaniem sie na pobitych:D kurde a te napisy na murach też wymiatały.

doomana jednak nie kojarze:D
  • 0

#6 mleko2099 Napisany 09 stycznia 2006 - 11:23

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
Fakt gra była krotka jednak bardzo intensywna ;] Podobało mi się także wyjasnienie motywu zemsty na samym poczštku.
Jak masz okazje to obadaj Doomana gra jest naprawde dobra ( mam ja do dzisiaj na amidze ;])
  • 0

#7 batman2k3 Napisany 09 stycznia 2006 - 15:21

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
Też w to ciorałem, tylko sotusunkowo krótko (słabe replayability). Poza tym gdyby nie tematyka (bloki, dresy, wulgaryzmy) to gra przeszłaby bez większego echa, bo tak prawdę mówiąc to nawet jak na okres w którym została wydana była bardzo słaba pod względami czysto technicznymi.
Gra jest pamiętana po dziś dzień chyba tylko właśnie z powodu wzbudzonych kontrowersji wokół niej. Szkoda.
  • 0

#8 marioo Napisany 09 stycznia 2006 - 15:38

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Franko Revenge 8) Kupiłem ją oryginalną, tzn..tata mi kupił bo ja miałem wtedy jakies 13-14 lat. Chyba nawet wtedy nie było zadnych ograniczen wiekowych co do gier, i ja sam tez bym zdołał to kupić :P Ale gierka jest wypas. Polska produkcja! Zajebista okładka..i trzy dyskietki :) Nasz bohater oprócz rozwalania babc na ulicy swoim FIATEM 126p posiadał takze trzy super ciosy ! Normalnie Double Dragon po polsku. Trzeba jednak przyznac ze gra jest IMO już kultowa dla wszystkich posiadczy amigi, ja bynajmniej z kumplami przechodziłem ja 2 razy dziennie, i za kazdym razem przescigalismy sie w liczbie powalonych denatów :twisted: A pamietacie jaki Franko miał meksi głosik, i te jego słowa podczas gry cyt:” Spie*dalaj, Ku*wa Mać, auaaa" :lol: Potega i ukłony dla tych ludzi z humorem którzy ją stworzyli...

ps: Pózniej Ci sami ludzie stworzyli Doman Grzechy Ardana ( także tata mi kupił oryginała:P) Gra była bardzo podobna, jednak akcja działa sie w innym okresie, najlepsze jednak w tej grze był multiplayer i ochranianie swoich kumpli i vice versa :wink: Ahhh piekne czasy :)
  • 0

#9 Koziou STA Napisany 09 stycznia 2006 - 16:39

Koziou STA

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Ehhh pamieta sie te czasy... A pamietacie akcję w Domanie, kiedy na ktoryms z przerywnikow miedzy levelami wchodzi Franko i mówi "Sorry, to nie ta gra" :D :) heh

---> marioo - Franko mial tylko jeden cios specjalny - super hiper obrotowy hołubiec :D

---> najdłużej śmiałem sie z tekstów "Moooja głowa!" i "Spadaj pierdoło!"
  • 0

#10 Snoodgrass Napisany 09 stycznia 2006 - 17:42

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
Hahaha................. te teksy są dobre mój kumpel kiedyś wziął emulatorek i pozgrywał dźwięki z tej gry nie uwieżycie mi ale poskładał z nich jeden z najlepszych skitów na świecie+kilka dźwięków z quake2 :lol: efekt jest wypaśny ogólnie piosnkę tę możecie zdobyć chociaż raczej tego nie uczynicie gdyż jest to bardzo żadki rare dotsać ją można w soundtracku do majkela pejsona :lol:
nie czaicie o co chodzi?? już tłumaczę otóż majkel pejson jest to komiks napisany przez brata tego mojego kolesia co ten skit zrobił zawiera on opowieści o dzielnym policjancie :mrgreen:

Nabywając taki komiks dostawało się soundtrack w którym znajdowało się pełno piosenek np. diskoteka aviaryja :lol:
Dobra teraz pytacie mnie gdzie można nabyć ten komiks odp nigdzie
Otóż ten komiks jakieś dwa lata temu można było dostać przy zakupie czteropaku okocimia mocnego w dwóch pubach w warszawie(serio) i stąd jego żadkość
nie wyszło dużo egzemplarzy jakieś 200 ale komiks jest świetny czytałem go 4 razy pomiędzy kadrami komiksu tłem są paragony fiskalne dla czego?? gdyż komiks ten był pisany tylko i wyłącznie przy kasie fiskalnej
Dla czego?? ponieważ jego twórca jest sprzedawcą i pracuje w kasach :mrgreen: Co ciekawe na każdym paragonie znajduje się kilka puszek okocimia mocnego dlaczego??
odp gdyż twórca komiksu bardzo lubi to piwo :lol:
Zapraszam wszystkoch do polowania na komiks "Majkel Pejson" i życzę miłej lektury oraz miłego słuchania soundtracka w tym skitu z wukorzystaniem dźwięków z gry Franko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: 8)
  • 0

#11 Gość__* Napisany 09 stycznia 2006 - 18:35

Gość__*
  • Goście
ja tylko nadmienie ze we wspomnienej przez mnie grze były do wyboru dwie postacie:D którą graliści:d?
  • 0

#12 Aras Napisany 09 stycznia 2006 - 20:15

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
ja we Franko grałem frankiem :D poza tym gierka rządziła klimatem (szczanie leżącemu na morde, teksty "brykaj","spadaj pierdoło" itd), no i ta animacja z poczatku gdy kopiemy kogoś z kolana w ryja! piękna sprawa :mrgreen:

sentyment do tej gierki mam ogromny, a radość gdy ostatniego madafake pociąg rozjeżdża jest śliczny, teraz takich gier nie robią :D
  • 0

#13 Shinigami Napisany 09 stycznia 2006 - 20:32

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Każdy kto nie grał w polskiego MK nie może nazywać sie prawdziwym graczem. Nigdy nie zapomne tej gry :D Co prawda system walki był moim zdaniem gorszy niż choćby w FF ale i tak gra rządziła :D Do dziasiaj lubie odpalić na kompie Franka ;)
  • 0

#14 Snoodgrass Napisany 09 stycznia 2006 - 22:02

Snoodgrass

    Link

  • Forumowicze
  • 361 Postów:
Shini miałbyś może jakieś linki ostatnio szukałem tej gierki ale nie mogę znaleźć hętnie bym sobie przypomniał jak to było w baaardzo zamierzchłych czasach.
No i oczywiśćie wrzuć też na shouta aby wszyscy którzy jeszcze nie mieli styczności z jedną z najlepszych polskich produkcji w końcu zmartwychwstali :mrgreen:
  • 0

#15 Mani Napisany 09 stycznia 2006 - 22:14

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Zgłoś sie do mnie PMke to wyśle Tobie na maila ;)
  • 0

#16 Scorpio Napisany 10 stycznia 2006 - 09:20

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
A potem powstał Doman. Równie brutalny, a cechował się jeszcze większą ilością ciosów.

Ciosy w obu grach na AMisi też wyprowadzało się orginalnie: fire plus kierunek. Niezła sprawa :D
  • 0

#17 Gość__* Napisany 10 stycznia 2006 - 11:01

Gość__*
  • Goście
no tak ciosy niezbyt bogate ale czy w tamtych czasach komuś to przeszkadzało? raczej nie, dobra nawalanka zmontowana przez polaków?
  • 0

#18 marioo Napisany 10 stycznia 2006 - 11:56

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:

---> najdłużej śmiałem sie z tekstów "Moooja głowa!" i "Spadaj pierdoło!"


No tak >>>> MOJA GŁOWA :lol: ...teraz mi sie przypomniało że nawet muzyczka w tej grze na creditsach była nawet spoko. Zresztą z czasem człowiek żałuje że albo ten sprzet z wszystkim grami rozdał lub sprzedał! Teraz z chęcia właczyłbym AMIGĘ i kilka fachowych gierek na TV. Z Frankiem na czele :) Prawdziwy rarytas i oldschool :)

PS: A grał ktoś w PRAWO KRWI! też polska produkcja, troche w stylu Mortala, postacie prerenderowane 8) Tyle że gra była mocno niegrywalna, a szkoda bo miała potencjał.
  • 0

#19 Texz Napisany 10 stycznia 2006 - 13:17

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
jeżeli komuś to zadziała to proszę bardzo. wiadomo Xpeki. (uwaga stronka ma brzydkie bannery; znaczy ładne ale trudno mi teraz z tego knąbrnie wybrnąć)
Franko PC
Próbowaliście kiedyś wprowadzić klimat gry Franko w życie? uch! uch! osiedle płonie ! :lol:
  • 0

#20 Koziou STA Napisany 11 stycznia 2006 - 15:11

Koziou STA

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Proste! PRAWO KRWI pamietam :) ...chociaz nie gralem, ale czytalem w jakims SS`ie.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 18 stycznia 2006 - 11:38

Gość__*
  • Goście
W czasach tych zamierzchłych już dzisiaj :( posiadałem Segę Mega Drive, z czego zresztą dumny byłem prawdziwie. Ale gdy do kolegi przybywałem, zawsze jednej gry zazdrościłem, którą to na Amigę posiadał, a Franko nią było! Piękny klimat, polski, rodzimy!! Oj, już chyba nie dane nam będzie tak wspaniale przy polskiej produkcji się bawić!!
  • 0

#22 Gość__* Napisany 18 stycznia 2006 - 13:04

Gość__*
  • Goście
daj spokój z ta wapsnaiłością, gra byłą klimatyczna ok zgadzam sie, ale wykonanie i odgłosy troche zostawały w tyle:D wiesz franko to taka polska superprodukcja zkodowana przez 3 kolesi:D
  • 0

#23 Gość__* Napisany 19 stycznia 2006 - 12:23

Gość__*
  • Goście
Hyyyy, no cóż, w zaskoczenia nieziemskiego pęta mnie sprowadzasz, albowiem pewiem był żem, iż za kunsztem produkcji tej murem setki programistów i informatyków nieugiętych dumnie, z piersią wypiętą stoją. Ech, tym większy szacunek dla twórców tych, czas swój i zdrowie swe poświęcajcych dla dobra Polskich graczy, rozrywki multimedialnej spragnionych.
  • 0

#24 ornit Napisany 19 stycznia 2006 - 12:45

ornit

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:
Przecież ta gra nawet jak na tamte czasy była żałosna i śmierdziała (autocenzura) :roll:
  • 0

#25 Gość__* Napisany 19 stycznia 2006 - 13:04

Gość__*
  • Goście
śmierdziała bo pokazywałą polskie blokowiska, które notabene nie róznia sie niczym od dzisiejszych:D
  • 0

#26 marioo Napisany 19 stycznia 2006 - 14:22

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:

Przecież ta gra nawet jak na tamte czasy była żałosna


Pewnie że była...ale za to jaką dawała frajdę. A teraz można powspominac i pośmiać się z tego wszystkiego.
  • 0

#27 simian raticus Napisany 19 stycznia 2006 - 14:27

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:
chciałem odpalić se franko ne xboxie na emu amigi ale coś był rom trefny :-(
  • 0

#28 Gość__* Napisany 19 stycznia 2006 - 18:07

Gość__*
  • Goście
why? mi działa.
  • 0

#29 Texz Napisany 20 stycznia 2006 - 14:17

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Przecież ta gra nawet jak na tamte czasy była żałosna i śmierdziała (autocenzura) :roll:

Giera była robiona przez Polaków, dla Polaków. To że zjechało ją cała masa zachodnich serwisów to ich sprawa. Powstrzymał bym się w ocenaniu audio-wideo z dzisiejszej strony. Choć na uwagę zasługuje w miarę, miarę ręcznie rysowana grafika 4d i pełen surround 3d mono :lol:
  • 0

#30 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 17:19

Gość__*
  • Goście
Przecie serwisy zagraniczne zjechały Franko z zazdrości ślepej, perfidnej, gdyż wiedziały że oni nie posiadają gry która tak realia blokowisk zaszczanych by oddawała! No pytam, która gra tyle śmiechu w samplach wspomnianych wcześniej zawiera, bądź tak specyficznym oldschoolem zawiewa?
  • 0