Skocz do zawartości

franko


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#31 syon Napisany 04 lutego 2006 - 12:04

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Franko :D No co ja się tu będę rozpisywał o tej jakżke zasłużonej gierce. Zaraz obok Teenagenta gra, w którą ciurałem jak opętany :] Nie zapominajcie jeszcze o jego koledze Alexie (Uchański się wciął w giere hiehie), który też był do wyboru jako postać grywalna. Wszystkie te walki z dresami, karatami i zomowcami były kapitalne. Proste comba, grafika z painta i gaz. Czego chcieć więcej :cry:
  • 0

#32 Mani Napisany 04 lutego 2006 - 12:22

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Esencja chodzonych mordoklepek.Takie hasła jak "Spoko" czy "Spadaj pierdoło" wpisały sie na stałe do potocznego słownika języka polskiego. Jak juz sie rozwaliło "Franko" to do rozwalenia została kolejna legendarna juz pozycja "Doman - Grzechy Adriana", w obie do dziś chętnie czasem pogram jak sie znajdzie wolna chwilka na moim PC (emulator) lub u kuzyna na starusieńkiej Amisi CDTV.
  • 0

#33 Koziou STA Napisany 05 lutego 2006 - 12:15

Koziou STA

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
A'propos TEENAGENTA... To chyba w Nowym Teenagencie - GULASH podkładał głos za kogoś.... :> Pamieta ktos?? ??? ???
  • 0

#34 kubicz Napisany 06 kwietnia 2006 - 22:09

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Choc nie gralem, to wiele dobrego o tej pozycji slyszalem :)
Polskie realia robia swoje, niema to jak rozbijac sie po polskim osiedlu. Juz sciagam ta gre azeby przetestowac ja na swoim pc. Doszly mnie jednak niepokojace sluchy, mowiace ze wersja na pc to tylko tanie popluczyny po wersji na amisie (oby tak nie bylo, bo inaczej :cry:)
  • 0

#35 Mani Napisany 06 kwietnia 2006 - 22:55

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Qbicz it's True ! Wersja PC jest straszna a na amisi daje rade.I klimat jest.I gra sie zdecydowanie lepiej i grafa tak nie kole w oczy.bierz sie za wersje na amisie.
  • 0

#36 Gość_t0m3ek_* Napisany 07 kwietnia 2006 - 07:24

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Poza tym jakoś inaczej gra się na Joyu. Na Amisi przechodziłem Franko z zamkniętymi oczami, a na PC muszę się nieźle natrudzić. Zresztą i tak Amiga RULES!!!
  • 0

#37 kubicz Napisany 10 kwietnia 2006 - 21:31

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Kazdy wie ze Amiga rulez, ciesze sie ze "Franko" w wersji na Amisie jest lepszy niz na pc (wersja na Amisie to taki exclusive). Moze ktos zrobi czesc druga ? ;)
Ogolnie to z tego co czytam wynika ze Polacy robili duzo gier na Amige. Ja bym chcial zobaczyc gre "Zdrajca" (glowny bohater, tytulowy zdrajca chce zamienic swoja Amige 1200 na PSX'a). A wy graliscie w jakies inne polskie gry na Amidze ?
  • 0

#38 nicun Napisany 11 kwietnia 2006 - 00:22

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 646 Postów:

A wy graliscie w jakies inne polskie gry na Amidze ?

Taekwondo Master - fajny polski klon Mortal Kombat :P
  • 0

#39 Gość__* Napisany 11 kwietnia 2006 - 07:13

Gość__*
  • Goście
Cos tam kiedys mowiono o 2 czesci. Nie wiem czy to byly jakies jaja ale niby byly pierwsze screeny z 2 czesci na GBA. Ponoc nie wydano jej ze wzgledu na brutalnosc. A szkoda (jezeli to prawda oczywiscie) bo rozjezdzanie drechow maluchem to bylo to :twisted:
  • 0

#40 kubicz Napisany 14 kwietnia 2006 - 17:55

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Kiedys czytalem o Franko 2: No Mercy. Ile z tego bylo prawda nie wiem i chyba nikt tego nie wie, poza autorami.

A szkoda (jezeli to prawda oczywiscie) bo rozjezdzanie drechow maluchem to bylo to :twisted:

Damn right :twisted:
  • 0

#41 majed Napisany 28 sierpnia 2008 - 12:46

majed

    Mega Man

  • Narybek
  • 128 Postów:
Franko rządził!
Udało mi się kupić oryginał, jeszcze nieocenzurowaną wersję, zaraz jak tylko weszła do sklepu.
Etapy 3 + bonusowe i 175 denatów w całej grze (przeszedłem ją sam i z bratem po kilkanaście razy, to też dużo pamiętamy).
Jakby ktoś chciał, to mam końcowy motyw muzyczny zgrany przeze mnie lata temu z Amisi na MP3. Walcie na PM. Bardzo fajna muzyczka.

Co z tego, że grafika i animacja były kiepskie! Grało się do obłędu, bo klimat i Polska były w tej grze!

EDIT:
Czytałem oczywiście kiedyś też o FRANKO2: NO MERCY na GBA, ale temat się rozpłynął.
Oprócz Franka genialną polską bijatyką było TAEKWONDO MASTER (a właściwie to grałem w jej poprawioną wersję z dopiskiem SUPER). Nie był to klon Mortala, pomimo digitalizowanych postaci. W Mortalu każdy walił tak samo poza specjalami, a tutaj każdy miał swoje prawdziwe i różne ciosy Tae Kwon Do.
Miał wyjść sequel (w napisach końcowych była wzmianka, że na Amigę 1200 8 MB RAM z kartą turbo czy coś koło tego), ale też się rozmyło, niestety. A w TAEKWONDO MASTER II chętnie bym pograł.

No i DOMAN, który był jakby bardziej rozbudowanym Frankiem w średniowieczu.
  • 0

#42 Gość__* Napisany 28 sierpnia 2008 - 15:27

Gość__*
  • Goście
Hehe pamiętam to cudo. Oj orało się na Amisi oj orało. Poza Franko był jeszcze Alex do wyboru. Gra wyszła w czasach manii Mortal Kombat 1 to jak ktoś zobaczył krew to od razu rzucał się jak szczerbaty na suchary. W pudełku był jeszcze plakat, ale był tak gówniany, że nigdy nie zagościł na mojej ścianie :) ale gra była godna.

Prawo Krwi zaciągało, gra była do dupy po całości na szczęście nie była droga, ale też pokładałem w niej wielkie nadzieje.
  • 0

#43 Sotaku Napisany 09 września 2008 - 18:28

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Taaak Franko Rządził chociaż dla mnie lepszy był DOMAN...w którym też pojawił się Franko. Chłopaki miały mięśnie jakich natura nie wymyśliła:) Jako odprężenie świetna giera "moja głowa"
  • 0

#44 Şichărescu Napisany 09 września 2008 - 20:57

Şichărescu

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 233 Postów:

A wy graliscie w jakies inne polskie gry na Amidze ?

Alfabet śmierci, ostatnio w zeszłym tygodniu. Oby kinowy MGS nie był równie komiczny ;)

Temat Franko wyczerpaliśta, rzeknę jeno "Wąchoj" :D
  • 0

#45 Gość_jachu2_* Napisany 12 września 2008 - 21:28

Gość_jachu2_*
  • Goście

Temat Franko wyczerpaliśta, rzeknę jeno "Wąchoj" :D


W żadnym wypadku. Mała ciekawostka - - Franko Live Action. :) Pierwsza polska gra, która doczekała się ekranizacji.
  • 0