Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najtrudniejsze/najłatwiejsze Platyny.


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
38 odpowiedzi na ten temat

#1 Sylvan Wielki Napisany 25 września 2011 - 21:10

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Temat proponuję na próbę zostawić na jakiś czas. Będzie pomocny dla niektórych graczy - "Ranking...." za bardzo od natłoku wiadomości by nie pękał.
Może być ciekawie.

Wydaje mi się, że obecnie najcięższym 100% jest to z GT5, a to wszytko przez "złoty standard", które jest prawdopodobnie najbardziej wymagającym dzbanem jaki istnieje. Raz, że zajmuje ogrom czasu, dwa, że zaliczenie wszystkiego na złoto to wyczyn nie lada - u mnie na liście przykładowo tylko jedna osoba ma.
Nad platyna w GT5 trzeba przysiąść na dobre kilkaset godzin i wykazać się nie byle jakimi zdolnościami w prowadzeniu zero - jedynkowych pojazdów.

Vanquish także jest sola w oku każdego skillowego gracza. Hard jest ciężki, ale nic nie przygotowało gracza na wyzwanie nr VI. Większość osób, które mają ambicję zrobić w tej grze 100%, kończy na 91%. Mam jednego znajomego, który ma i w Vq i w NG SII po 100% i twierdzi, że Vq>>>>Sigma druga.

Star Ocean: The Last Hope - sprawa durna, jak z PoP HD. Trzeba ja na każdym poziomie zaliczyć, a, że to jRPG, to nieco zejdzie. Jednak dodatkowe zadania potrafią tak naprawdę napsuć krwi. Kilka godzin zabawy z najbardziej wymagającymi przeciwnikami wieńczy walka z Eternal Quen. Bardzo ciężki boos. Jeśli padniemy podczas któregoś piętra, zabawę zaczynamy od nowa. Nie bez przyczyny 10/10 ma ta gra.

Battle Fantasia. Całkiem niezłe mordobicie. HC winduje jedna walka:



Najwyższy poziom trudności, a boss nie może nawet żyletki energii nam zabrać. Oczywiście każdy jego atak nas dosięga, a najgorszy jest ostatni, obszarowe multi combo.

Ninja Gaiden Sigma II - tej gry nie trzeba przedstawiać. O ile master ninja nie doprowadzi nas do szału - częste punkty kontrolne, kapienie na dana technikę niemal jak w przypadku "flying swallow" w poprzedniczce, to już to co się on line w zadaniach wyczynia woła o pomstę do nieba.

BlazBlue: Continuum Shift - raz - score, który jest niezwykle wymagający (opisałem go pokrótce w "Forumowy Ranking"), dwa - "Legion", który jest równie ciężki, trzy - zadania.
Te z SF IV, czy M vs C III są niczym w porównaniu z combosami, jakie należy wykonać w BB:CS.

Jeśli chodzi o banalne 100% to na miejscu pierwszym jest zdecydowanie Megamind. Gra jest niezwykle prosta, a można ja spokojnie w mniej niż 4 godziny zaliczyć. Nie trzeba się o nic w zasadzie martwić - tyle tylko by żaden boss nas nie zabił, co jest proste do zrealizowania. Dzbanów za mini gry nie przewidziano.
  • 0

#2 Daddy Napisany 25 września 2011 - 21:12

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:
Przenieść mój post z Rankingu, gdzie kolejny raz pstrykam w nos Terminatorów :^^:

Podobno w Vanquish jest trudna platyna za jedno zadanie specjalne, i w Mortal Kombat za eony, które trzeba spędzić z grą rozwijając każdą postać.
  • 0

#3 Sylvan Wielki Napisany 25 września 2011 - 21:20

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Czas spędzony z gra ni jak ma się do tego - wg mnie. Ponieważ Disgaea III jest niezwykle czasochłonna - ok. 160godz. ale nie jest nawet w połowie tak ciężka jak np. Demon's Souls.

"My kung fu is stronger" w MK wydłuza czas do platyny o kilkaset godz, ale, podobnie jak przy GT5, można mieć konsolę włączoną i tak bawić się w cyfrowy masochizm.
Co nie zmienia faktu oczywistego, że MK jest niezwykle wymagająca grą - zabawa na najwyższym poziomie trudności i ubicie ST mając dwukrotnie "FV" banałem nie jest. Inna sprawa, że to nie bitka dwa de, i są sztuczki, które umożliwiają relatywnie łatwe zdobycie poszczególnych dzbanów - vide teleport Scorpiona robiony na umór, czy też kapę po "tornado" Raidena (jak tak Shao Khaniastego w trybie fabularnym ubiłem).


Nawet na Allegro sprzedają Terminatora jako grę dla trofeowych dziwków:

http://allegro.pl/te...1841332270.html

Nie ma przebacz :cf:


  • 0

#4 narvany Napisany 25 września 2011 - 21:20

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:
U mnie najłatwiejszymi platynami były Burnout Paradise i Assasin's Creed 2. Nie wiem co było łatwiejsze.

A najtrudniejszą platyną jest na pewno na 100% Fight Night Champion 4. Nie wiem co za głąb to wymyślał, ale kiedy zobaczyłem, że mam zdobyć pas mistrzowski online w każdej kategorii czyli notabene być w każdej kategorii wagowej najlepszym graczem na świecie to na początku pomyślałem, że to żart. Niestety to nie był żart.
  • 0

#5 Wezyr Napisany 25 września 2011 - 21:26

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 391 Postów:
Polecam platynę w WipeOut HD (a może HC? :olo: ) :hejka:
  • 0

#6 Daddy Napisany 25 września 2011 - 21:32

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:
Sylvan dzięki.

AC2 rzeczywiście jest banalne, to moja druga platyna. Pierwszą było Fallout 3, przechodziłem 2 razy, ale grało się przednie.
  • 0

#7 Nexus Napisany 25 września 2011 - 21:46

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Korniki Riddicka - dwa fajne trofea:

Wygrać 1000 (tysiąc) meczów online
Zabić 10000 (10 tys.) ludzi.
  • 0

#8 torq314 Napisany 25 września 2011 - 22:10

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Albo "The Bladder of Steel Award" w Rock Band 2.

Completed the Endless Setlist 2 without pausing or failing.

To jest chyba z 80 piosenek, które trzeba zagrać bez pauzy, jedna po drugiej. Płakałem pamiętam ze śmiechu gdzieś na jakimś forum jak czytałem, że komuś się wyładował kontroler na 72 piosence i z powodu pauzy, gra nie zaliczyła trofeum :cf:
  • 0

#9 pawel_k Napisany 25 września 2011 - 22:14

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
Motorstorm: Pacific Rift - dzisiaj możliwe że platyna jest nie do zdobycia. Poza singlem który już sam w sobie jest mega trudny, problemem może być trofeum "Complete 50 online casual races" - problem w tym że ciężko było znaleźć ludzi do casual race zaraz po premierze, a dzisiaj pewnie będzie to praktycznie niemożliwe... Do tego "Reach Online rank 5 (Legend)" również potrafi ostro wkurzyć (odbieranie punktów z paska progressu za drugie miejsce w wyścigu - tylko tutaj :) )
  • 0

#10 keogh Napisany 25 września 2011 - 22:17

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
imo wystarczy ustawka
gorzej z rank5, czy win 3race in row, kiedyś byłem w trzecim wyścigu na połowie ostatniego lapa, wygrana raczej z palcem w dupie i mnie wy***ało z serwera
  • 0

#11 pawel_k Napisany 25 września 2011 - 22:23

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
Mi akurat "Win 3 Online ranked races in a row" wpadło na samym początku online - akurat odpaliłem ten tryb chwilę po tym jak przeszedłem singla na złoto, więc grę miałem opanowaną w wystarczającym stopni żeby gromić nowicjuszy na pierwszym i drugim poziomie ;) chociaż fakt faktem że nawet w takiej sytuacji trzeba mieć sporo farta żeby ten puchar zdobyć...

a tak poza tym taka ciekawostka: http://www.ps3trophi...d-trophies.html :)
  • 0

#12 Psycho-Mantis Napisany 25 września 2011 - 22:59

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Trudne:

W Resistance 2 jest trofik 10.000 killi w multi. W sumie nie wiem po co go zdobywałem, jak nie chce mi się przejść na hardzie i nadczłowieku :olo: ale swoje trzeba było odegrać by to uzbierać. No i hard też potrafi podnieść ciśnienie.

Trudna, a nawet bardzo jest w Unrealu 3, ta dziwka Akasha to prawdziwa zdzira na inhuman.

Nudne:

W Driverze SF: W sumie zadania nie są kosmiczne, choć kilka trudniejszych się znajdzie ,ale trzeba ograć kupę meczy online a i w singlu jest tyle zadań pobocznych , że to zdecydowanie gra na gooooooodziny. Dlatego pasuję bo najnormalniej mi się nie chce.

Far Cry 2 - za multi maks level, trzeba poświecić samemu multi grubiutko ponad 400h żeby nabić xp, a teraz nie ma luda do gry to jest to właściwie awykonalne.

GTA4, co tu dużo mówić, multi to nuuuuudaaaaaaaaaa



Najfajniejsza platyna to zdecydowanie Fallout 3, trophy są nienachalne, przyjemne, w zasadzie uczą rozgrywki i wskazują triki do wykorzystania, w dodatku gra jest po prostu genialna zatem to prawdziwa przyjemność.
  • 0

#13 Sotaku Napisany 25 września 2011 - 23:02

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Killzone 2 był moją najtrudniejszą platyną, najłatwiejsze były chyba GoWy, bo znałem grę i łatwo mi się nabijało, AC2 i Burnout też były proste
  • 0

#14 Gość_Taikun_* Napisany 25 września 2011 - 23:17

Gość_Taikun_*
  • Goście
z moich chyba Trine było najtrudniejsze przez Tower of Sarek :olo: ale po kilkudziesięciu razach dało rade :cf:
  • 0

#15 InKal Napisany 26 września 2011 - 07:50

InKal

    Blanka

  • Narybek
  • 224 Postów:
najtrudniejsze jest wykonanie great bridge challenge na poziomie "very hard" (jak kto myśli, że wie, co znaczy very hard to niech sobie w to zagra) w ninja gaiden sigma. wiem, że nie ma platyny za to, ale sam bym się napił piwa z platynowego kufla, gdybym w końcu znalazł czas i siłę, żeby to przejść.

poza tym mam tylko jedno złote trofeum za przejście new vegas na hardcore.

platyna to dla mnie abstrakcja.
  • 0

#16 Shin Ryu Napisany 26 września 2011 - 11:43

Shin Ryu

    Polish Dragon

  • Forumowicze
  • 760 Postów:
Najtrudniejsze:
Call of Duty : World at War - misja w okopach na Veteran to prawdziwe piekło
Star Wars Force Unleashed - poziom very hard - jest naprawdę bardzo trudno
  • 0

#17 Sylvan Wielki Napisany 26 września 2011 - 11:59

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
SW jako taki na hard jest olbrzymią kłoda pod nogi, ale da się wykorzystać kod odnawiający energię, który nie rzutuje na dzban i 100% staje się niezwykle proste.

Killzone 2 był moją najtrudniejszą platyną, najłatwiejsze były chyba GoWy, bo znałem grę i łatwo mi się nabijało, AC2 i Burnout też były proste

O, zdecydowanie. Platyna jest strasznie wymagająca. Nie dość, że na "elite" jest ciężko, to jeszcze trzeba się on line wykazać.

Z Dead Space II autorzy nieźle pojechali. Jak za starych, dobrych czasów RE2 - kilka stanów gry, wysoki poziom trudności i radź sobie.
  • 0

#18 MonsieurWoland Napisany 26 września 2011 - 16:03

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Star Wars Force Unleashed - poziom very hard - jest naprawdę bardzo trudno


Kłamiesz :!:
  • 0

#19 Gość_Kazuo_* Napisany 26 września 2011 - 18:45

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Banał:
- Uncharted:DF (do zrobienia w kilkanaście godzin).
- Devil May Cry 4
Hardkor:
- Dead Space 2 (bez jakichś trików czy kodów nie wyobrażam sobie zdobycia w tej grze platyny).

Ogólnie czasem patrząc na niektóre zadania zastanawiam się czy ci, którzy je wymyślają na pewno są zdrowi na umyśle.
  • 0

#20 oranje Napisany 26 września 2011 - 19:34

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Z tych co mam to wszystkie były w miarę łatwe. Najbardziej zmęczył mnie Bioshock 2, przez beznadziejny multiplayer.
  • 0

#21 Zeus-Nelson Napisany 26 września 2011 - 19:56

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Ja miło wspominam platyny w:
- Modern Warfare 2
- AC2
- Dead Nation
- KZ2 (tylko multi było ciężkie przez odznaki)
- U2
- inFamous (szukanie odłamków jedynie mnie wnerwiło kiedy jeden mi się ukrył i szukałem go 2 dni)

Najbardziej namęczyłem się chyba w BF:BC2 przez trophy za destruction kille i KZ2 za wstążki. A poległem w walce o platynę w :
- Dead Space w którym został mi chyba 1 pucharek.
- Szkoda że że challange roomy w Batmanie:AA kompletnie mi nie szły, a grę miałem pożyczoną więc darowałem sobie platynę.
- Gdyby nie nudzący z czasem multi w Crysis 2 też bym pewnie pokusił się na platynę.
- podobnie z multi w Medal of Honor

Osobiście przez C2 i MoH zacząłem mocno hejtować durne pucharki za multi. IMO powinny być takie które zachęcają do sprawdzenia online, ale nie zmuszają do spędzania w nim miesięcy.
  • 0

#22 ACZ Napisany 26 września 2011 - 20:26

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Banał:
- Uncharted:DF (do zrobienia w kilkanaście godzin).
- Devil May Cry 4

przeciez dmc4 nie ma trofeow. ;]
a calak w wersji na kloca jest mocno trudny
  • 0

#23 Gość_Kazuo_* Napisany 26 września 2011 - 21:11

Gość_Kazuo_*
  • Goście

przeciez dmc4 nie ma trofeow. ;]
a calak w wersji na kloca jest mocno trudny

To ciekawe jak wbiłem w tej grze platynę? :hmmm:
  • 0

#24 oranje Napisany 26 września 2011 - 21:12

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
U mnie nie ma trofeów :(
  • 0

#25 Psycho-Mantis Napisany 26 września 2011 - 21:19

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Sprawdziłem w internecie i nie obsługuje trofeów, to jakim cudem masz platynę? :hmmm:
  • 0

#26 Sotaku Napisany 26 września 2011 - 21:20

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
wg internetu nie ma trophy... :|
  • 0

#27 Shinigami Napisany 26 września 2011 - 21:24

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Czwórka ma swój wewnętrzny system nagród (identyczny z acziwmentami), więc pewnie o to Kazowi chodzi.
  • 0

#28 Gość_Kazuo_* Napisany 26 września 2011 - 21:25

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Już pamiętam - to były czasy, kiedy PS3 nie obsługiwało jeszcze pucharków, więc Capcom władowało do gry tzw. "accomplishments", które niemniej działały na tej samej zasadzie (zadania opracowane identyko jak acheivementy z Xboxa360). Dawno w to nie grałem, więc troszkę mi się zapomniało. Sorry za zamieszanie.
  • 0

#29 Shin Ryu Napisany 29 września 2011 - 17:07

Shin Ryu

    Polish Dragon

  • Forumowicze
  • 760 Postów:


Kłamiesz :!:


No jak się używa "jakiś kodów na odnawianie życia" czy tym podobne motywy to pewnie nie jest aż tak trudno. Ale należy wziąć pod uwagę że ginie się szybko od strzałów z blastera i walki z bossami (zwłaszcza z Kazdanem Paratusem) są dość ciężkie. Gwiazda Śmierci (początkowy hangar jak i wielka hala z dwoma AT-ST i ze strażą) to też nie takie "hop-siup". Przynajmniej ja miałem tam spore problemy ;)
  • 0

#30 szczudel Napisany 29 września 2011 - 19:08

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Banalne są Wszystkie god of wary - nie liczac pojedynczych wyzwan to łatwe platynki [mam 4 na 5 i bede za tydzien robil 5].
  • 0