Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co Wybrać


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
16 odpowiedzi na ten temat

#1 PTR Napisany 04 listopada 2011 - 11:00

PTR

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:
Witam po przerwie.
Jako że przymierzam się do kupna sprzętu tej generacji chciałem Was prosić o pomoc.
Co wybrać? PS3 czy X'a?
Sprzęt ma służyć do grania i oglądania filmów zakodowanych we wszelkich kodekach.
Granie przez net nie jest jakimś priorytetem, ale ściągane dem, czy minigierek jak najbardziej.
Gry jakie lubię to w kolejności:
1. Przygodowe (a najlepiej p'n'c)
2. Zręcznościowe
3. Platformery
4. RPG
nie przepadam za:
1. FPS
2. RTS
Pozdrowienia
  • 0

#2 Stan Napisany 04 listopada 2011 - 11:05

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:
Sadzę że najlepszy będzie PC :cf:
  • 0

#3 PTR Napisany 04 listopada 2011 - 11:08

PTR

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:
PC'ta już mam i nie gram na nim wogóle na niczym oprócz gier point&click.
Aha, sprzęt zamierzam kupić tak do końca roku, także jak macie jakieś tajne wieści dotyczące obniżki ceny, dajcie znać :D
  • 0

#4 vagrant3 Napisany 04 listopada 2011 - 11:13

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:
cięzko będzie ci wybrać konsolę, bo tu zaraz się wojna rozpęta. ale jeśli bardzo chcesz...

mam ps3 i xboxa 360 i zdecydowanie polecałbym xboxa, choć wszystko zalezy oczywiście od tego w co chcesz grać. gier wyszło na oba sprzęty tyle, ze temat musisz sam ogarnąć. z odtwarzaniem filmów 'zakodowanych we wszelkich kodekach' z moich doświadczeń znacznie lepiej radzi sobie konsolka microsoftu.
  • 0

#5 PTR Napisany 04 listopada 2011 - 11:22

PTR

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:
Dzięki za pierwszą konstruktywną odpowiedź.
No gry jakie lubię wypisałem wyżej.
Nie lubię wszelkich doomów, quakeów itp. oraz strategii.
Lubię point&click, przygodówki, platformery, mogą być sportowe.
Reszta neutralnie.
  • 0

#6 xell Napisany 04 listopada 2011 - 11:39

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 230 Postów:
W poin'n'click na konsolach nie ma sensu grać.
Jak chcesz pograć w platformówki 3D, to najlepiej zainwestować w Wii.
Co do reszty, to rzuć monetą.
  • 0

#7 PTR Napisany 04 listopada 2011 - 11:43

PTR

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:
No dobra, więc jeśli chodzi o point&click zostanę przy PC.
A jeśli o resztę, to serio monetą?
To w takim razie zobaczę, którą konsolę będą sprzedawać w ratach 0% :D
  • 0

#8 vagrant3 Napisany 04 listopada 2011 - 12:39

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Lubię point&click, przygodówki, platformery, mogą być sportowe.

to juz pisałeś. pytanie tylko kiedy ostatnio grałes w cokolwiek. zakładam, ze dawno, skoro masz w podpisie amigę, twój ulubiony gatunek to point & click, a fps'y przywodzą Ci na mysl dwa tytuły - doom i quake. dobrze, ze nie użyłeś słowa 'doomowce' :D

w każdym razie dzisiejsze przygodówki, to tak naprawdę strzelanki tpp, wiec nie wiem czy o to Ci chodzi. platformówek najwięcej znajdziesz w elektronicznej dystrybucji - obojętnie czy na xbl czy na psn.
  • 0

#9 PTR Napisany 04 listopada 2011 - 13:12

PTR

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:

to juz pisałeś. pytanie tylko kiedy ostatnio grałes w cokolwiek. zakładam, ze dawno, skoro masz w podpisie amigę, twój ulubiony gatunek to point & click, a fps'y przywodzą Ci na mysl dwa tytuły - doom i quake. dobrze, ze nie użyłeś słowa 'doomowce' :D

w każdym razie dzisiejsze przygodówki, to tak naprawdę strzelanki tpp, wiec nie wiem czy o to Ci chodzi. platformówek najwięcej znajdziesz w elektronicznej dystrybucji - obojętnie czy na xbl czy na psn.


mam Amigę w podpisie, bo ją najmilej wspominam.
Ale gram też na PSX, PS2. Ostatnio grałem w:
Moment of Silence
Simon the Sorcerer 4
Curse of Enchantia
Another World
Resident Evil 3
Resident Evil 4
God of War
Superfrog
Fear Effect
Fifa i PES
  • 0

#10 Cr0ss2500 Napisany 04 listopada 2011 - 14:50

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
stara szkoła :), no to sporo jest do nadrobienia. Ja kupując konsole tak jak ty, po prostu siedziałem z ładny miesiąc na internacie i czytałem te wszystkie fora, komentarze, posty zastanawiając się, tworząc multum tematów co wybrać, czytając fanbojów i wojny, aż w końcu jednego pięknego dnia obudziłem się z rana wszedłem na pierwszy lepszy sklep internetowy i zamówiłem ledwo żywy konsole - wypadło na Xa i jestem zadowolony.

Moim zdaniem wszystko zależy od gier, przeglądnij sobie na spokojnie biblioteke, gier obydwu platform, które kojarzysz, najmilej wspominasz, co da tobie lepszy FUN bo o to chyba jedynie chodzi konsole = gry.
Co do filmów również polecam Xa, ale wszystkich kodeków na pewno nie ogarnie konsola, więc filmy to KINO lub PC.
  • 0

#11 burnstein Napisany 04 listopada 2011 - 15:04

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
To bez różnicy, ta generacja żyje multiplatformami.
  • 0

#12 Sotaku Napisany 05 listopada 2011 - 13:14

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Jeśli bardziej kręci Cię Forza, Gears of War, Alan Wake to klocek, a jeśli God of War, Heavy Rain, Uncharted, Gran Turismo wybierasz Ps3. Cokolwiek wybierzesz oba sprzęty mają pokaźną bibliotekę gier i nie będziesz się nudził. Weź od razu duży Hdd, bo się przydaje. Cena PS3 właśnie niedawno spadła i następnych obniżek dłuuuugo nie będzie, sytuacja klocka nie jest mi znana. Na PS3 odtworzysz Bluray na klocku nie...tak w temacie filmów, ale odtwarzacze są teraz tanie także nie używałbym tego jako argumentu. Musisz sprawdzić demka choćby powyższych tytułów i zobaczyć jaka rozgrywka bardziej Ci pasuje
  • 0

#13 PTR Napisany 07 listopada 2011 - 20:59

PTR

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:
po namyśle i przeglądzie tytułów tzw. exclusive wybieram PS3 (tu też przeważył BR).
Teraz jest w Saturnie promocja 50 rat zero procent. Więc opłaca się.
I jeszcze pytanie. Bo chciałem do konsoli kupić ekran.
Lepiej tv czy monitor?
  • 0

#14 ACZ Napisany 07 listopada 2011 - 22:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
tv
  • 0

#15 keogh Napisany 08 listopada 2011 - 07:52

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Posiadając ps3, będziesz miał lepsze grono znajomych, o ile zamierzasz zostać na dłużej i kogoś poznać ;]
  • 0

#16 vagrant3 Napisany 08 listopada 2011 - 13:27

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Posiadając ps3, będziesz miał lepsze grono znajomych, o ile zamierzasz zostać na dłużej i kogoś poznać ;]


za to gdybyś wybrał x360 miałbyś na liście całą elitę forum n+... oraz niepomiernie większe możliwości interakcji :^^:
  • 0

#17 keogh Napisany 08 listopada 2011 - 19:32

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
jaka elita? aaa ta elita, szkoda, że nikt tu już prawie nie pisze z nich ololo
  • 0