Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak & Daxter Collection


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
185 odpowiedzi na ten temat

#61 Matt Napisany 10 lutego 2012 - 13:50

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Kurcze, ale po początkowej euforii, coś mnie ten Jak i Daxter nie bawi. Niby jest 720p , 60 fps'ów i absolutnie mistrzowski design wyspy, ale albo to wina Deusa Ex (że już nic innego mi się nie podoba), albo archaicznego sterowania, którego za cholerę nie da się zmienić, albo nie czas jeszcze na dziecinną platformówkę. Tak, jak Daxter nie zawsze był surykatką, tak prawy analog nie zawsze służył do zabawy kamerą. Anyway, cieszą się, że nie kupiłem całej trylogii z marszu, a jedynie pierwszą - najlepszą ze wszystkich część.
  • 0

#62 ACZ Napisany 15 lutego 2012 - 21:44

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:
18 minut o tym jak powstawała seria.

  • 0

#63 Lady Luck Napisany 16 lutego 2012 - 13:38

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Aaaaaale fajne, dzięki Czesław :)
  • 0

#64 ACZ Napisany 23 lutego 2012 - 11:16

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:
pierwsze 30 minut z Jaka 1.
Grafa daje radę, gejpley od 8:10.

  • 0

#65 Pawlik Napisany 23 lutego 2012 - 11:45

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
jej, jak ta gra była fajna :oops:
  • 0

#66 Cola Napisany 23 lutego 2012 - 11:49

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Będzie na Vite ?
  • 0

#67 Danteusz Napisany 23 lutego 2012 - 11:50

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 877 Postów:
Będzie
  • 0

#68 Cola Napisany 23 lutego 2012 - 11:54

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Ekstra, na ekraniku Vity, to będzie dopiero wygrzew. Grałem tylko w dwójke.
  • 0

#69 Lady Luck Napisany 23 lutego 2012 - 12:12

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
A jak to dokładnie wygląda? Kolekcję kupić można tylko jako zestaw wszystkich części, czy można z osobna wybrać? I czy to tylko dystrybucja cyfrowa, czy pudełkowa też?
  • 0

#70 Lady Luck Napisany 23 lutego 2012 - 12:27

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Dzięki :)
  • 0

#71 ACZ Napisany 25 lutego 2012 - 17:32

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:
za tydzien kolekcja bedzie dostepna tez na storze.
cena za pakiet to 129 zl lub pojedynczo po 55 zl.

  • 0

#72 Godot Napisany 08 września 2012 - 14:58

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Kupiłem na PSN (zrzuta z Kradziejem) za 99 zł całą trylogię. Odpaliłem jedynkę i wygląda ona super. Jednak dobry design to dobry design. Gry bajkowe starzeją się o wiele wolniej niż gry uznane za realistyczne w dniu premiery. Grywalność również na najwyższym poziomie, jak to Naughty Dog. Spojrzałem również na trofea i zdaje się, że to będzie moja pierwsza platyna, bo wystarczy zdobyć wszystko, a już coś takiego zrobiłem n lat temu na PS2 :) Mam nadzieję, że przekonam się do dwójki i trójki. Kurde, platformerów mam od cholery :)
  • 0

#73 Kradziej Napisany 08 września 2012 - 15:04

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Też zaczynam łupanie na dniach. Kiedyś przeszedłem Jaka 3 i pograłem troszkę w Jaka 2 i muszę przyznać, że się tych gier boję, bo były mocno hardkorowe. Ale z jedynką nie miałem żadnej styczności i nie mogę sie doczekać żeby zobaczyć, jak się prezentuje.
  • 0

#74 Godot Napisany 08 września 2012 - 15:06

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ja właśnie jedynkę wymasterowałem, dwójkę rzuciłem po 2 godzinach, a w trójkę nie grałem wcale.
  • 0

#75 ACZ Napisany 08 września 2012 - 15:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:
dwojka to zdecydowanie najtrudniejsza częśc.
  • 0

#76 Matt Napisany 08 września 2012 - 16:57

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Coś mi strzela w kościach, że na PlayStation Vita tej trylogii nie będzie (obym się oczywiście mylił), a dostaniemy jedynie remote play update. Udało się z ico collection, udało się z god of war collection - trylogia jak and daxter wydaje się logicznym naśladowcą :)
  • 0

#77 Godot Napisany 08 września 2012 - 18:39

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jestem w Rock Village, poprzednie miejscówki zaliczyłem w 100%. Zacznę od tego, że gra jest przepiękna. Design Jak&Daxter to coś wspaniałego, idealna ilustracja tego jak platformówka wyglądać powinna. Do tego super płynna animacja i mamy pełny obraz :) Technicznie wiadomo, mistrzostwo świata to to nie jest. Ale ja nie technikaliów szukam, więc jestem zadowolony. Muzyczka jak to w platformówkach, jest bo jest. Plumka sobie i dobrze. Gameplay jest do bólu klasyczny. Skakanie, skakanie, skakanie. I minigierki. Czyli to co od platformera się wymaga. Trochę się Jak&Daxter postarzał koncepcyjnie. W sensie jest o wiele trudniej niż w takim SMG chociażby, albo w Ratchetach z PS3. Jajka są dobrze (czasem za dobrze) pochowane i żeby zrobić 100% za pierwszym razem trzeba albo w cholerę czasu, albo opisu (pamięta ktoś skakanie po martwej roślinie? Jak na to wpaść?!). Kamera też nie jest najszczęśliwsza, ale przeszkadza bardzo rzadko. Ogólnie polecam platformówkowym zjebiszczom (Jedyn :zakochany:). I chyba tylko im, bo jak ktoś nie uwielbia klasycznych platformerów to niech sobie Jaka odpuści
  • 0

#78 twilitekid Napisany 08 września 2012 - 20:02

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Kupiłbym to właśnie dla jedynki. Kiedyś próbowałem pograć w dwójkę, ale nie chwyciło. Klimat mi nie odpowiadał.
  • 0

#79 BeSOS Napisany 08 września 2012 - 21:24

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Mnie jakos do jaka nie ciagnie - w jedynke gralem na ps2 i wtedy roxowala ale szczerze mowiac teraz jak ogladam filmiki to wydaje mi sie ze postarzala sie o wiele gorzej niz Ratchety...swoja droga nie wiem czemu Ratchetow nie kupiles wlasnie skoro nie grales a w Jaki wręcz przeciwnie :fp:
  • 0

#80 Godot Napisany 08 września 2012 - 21:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ratcheta 1 skończyłem, 2 liznąłem, 3 nie widziałem na oczy. Czyli identycznie jak w przypadku Jaków, do których ciągnie mnie bardziej. Ale nie bój nic, Ratchety są w kolejce następne
  • 0

#81 Pawlik Napisany 08 września 2012 - 21:35

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Jestem w Rock Village, poprzednie miejscówki zaliczyłem w 100%. Zacznę od tego, że gra jest przepiękna. Design Jak&Daxter to coś wspaniałego, idealna ilustracja tego jak platformówka wyglądać powinna. Do tego super płynna animacja i mamy pełny obraz :) Technicznie wiadomo, mistrzostwo świata to to nie jest. Ale ja nie technikaliów szukam, więc jestem zadowolony. Muzyczka jak to w platformówkach, jest bo jest. Plumka sobie i dobrze. Gameplay jest do bólu klasyczny. Skakanie, skakanie, skakanie. I minigierki. Czyli to co od platformera się wymaga. Trochę się Jak&Daxter postarzał koncepcyjnie. W sensie jest o wiele trudniej niż w takim SMG chociażby, albo w Ratchetach z PS3. Jajka są dobrze (czasem za dobrze) pochowane i żeby zrobić 100% za pierwszym razem trzeba albo w cholerę czasu, albo opisu (pamięta ktoś skakanie po martwej roślinie? Jak na to wpaść?!). Kamera też nie jest najszczęśliwsza, ale przeszkadza bardzo rzadko. Ogólnie polecam platformówkowym zjebiszczom (Jedyn :zakochany:). I chyba tylko im, bo jak ktoś nie uwielbia klasycznych platformerów to niech sobie Jaka odpuści

wow, ile to lat minęło jak przechodziłem te grę. Pamiętam, że dawno temu jeszcze jak byłem w klasie maturalnej, gra wydawała mi się prostą i kolorową bajeczką, przechodziło ją się z uśmiechem na ustach :) A teraz czytam, że gra to jakiś hardcore, jak ten czas leci, jak te gry się zmieniły.
  • 0

#82 BeSOS Napisany 08 września 2012 - 21:36

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Z tym ze Jaka 2 sam mowisz olales - myslisz ze po 10 latach gra niczym wino stała sie lepsza?
Mnie sam poziom trudnosci 2 i 3 juz odstrasza bo gdzie nie czytam ludzie pisza ze frustracja momentami sięga zenitu a tego najbardziej nie lubie w grach kiedy jest realna szansa zebym sie wciagnal a idiotycznie wywazony poziom trudnosci (malo checkpointow np) sprawia ze odechciewa sie grac.
  • 0

#83 Godot Napisany 08 września 2012 - 21:39

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Może zmieniło się moje podejście. Gra ma wysokie oceny, jest od ND.

Ja i tak Ci polecam kolekcję. IMO najbliżej tej grze do Banjo-Kazooie
  • 0

#84 BeSOS Napisany 08 września 2012 - 21:42

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jedynce tak - jak mówiłem, przeszedłem na ps2. Dwójka i trójka z tego co oglądałem to inna para kaloszy. poczekam az dojdziesz do tych części :)
  • 0

#85 Kradziej Napisany 14 września 2012 - 08:00

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No i wpadła platynka.

Greg otrzymuje ode mnie propsy za zasugerowanie zrzuty - w Jaka i Daxtera chciałem zagrać od bardzo (bardzo) dawna, ale pewnie bez tego impulsu nie zabrałbym się za to przez następne dwa lata ;)

The Precursor Legacy jest bardzo miodne - naprawdę nie mogę powiedzieć, żeby sprawiało wrażenie przestarzałego. Pewnie dlatego, że dzisiaj już się takich gier prawie nie robi. Wrażenie wciąż robi większość lokacji - może nie pod względem grafiki, ale projektów - na pewno. Pierwsze kilka godzin to ciągły zachwyt nad tym, jak wszystkie korytarzyki, przejścia, pomieszczenia i guziki zazębiają się w jeden, pyszny poziom. Niestety, końcowe Spider Cave, Snowy Mountain i Gol & Maia's Citadel aż tak nie powalają. Jaskinia ma upierdliwe pająki, miesza w głowie i jest ciężka do ogarnięcia, a do Snowy Mountain niepotrzebnie wrzucono respawnujących się wrogów. Za to całkiem spoko był ostatni boss.

Jeszcze większe wrażenie robi animacja - przede wszystkim szczegółowe i rozbudowane ruchy duetu głównych bohaterów. Kiedy Jak wejdzie do wody po kolana, to zaczyna chodzić nieporadnymi, dużymi krokami. Szczena mi opadła, kiedy zapadł się w śnieg (prosta sprawa, ale bardzo miły akcent). Najlepszy bajer zauważyłem wczoraj: jak w biegu zrobi się "kręciołka", to czasem Daxter rozpłaszcza się na twarzy Jaka i ten go łapie i sadza sobie na ramieniu. Kompletnie odpadłem, jak to zobaczyłem.

Uwielbiam Uncharted - a Among Thieves to jedna z moich najulubieńszych gier - ale trochę żałuję, że Naughty Dog odeszli od nierealistycznych gier. Na PS3 mogliby śmiało wycisnąć grafikę "jak z filmu Pixara", a animacje stworzyć jeszcze bardziej niesamowite.

Myślałem, że między kolejnymi częściami serii będę sobie robił dłuższe przerwy, ale za Jak II: Renegade zabiorę się chyba już za tydzień (póki co odpaliłem pierwsze Ratchet & Clank). Trochę obawiam się wysokiego poziomu trudności (szczególnie, że pierwsza gra była całkiem łatwa), ale bardzo ciekawią mnie zmiany w stylistyce i świecie.
  • 0

#86 burnstein Napisany 14 września 2012 - 08:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 111 Postów:

trochę żałuję, że Naughty Dog odeszli od nierealistycznych gier....


grałem w dwa pierwsze anczartedy i nie wiem czemu twierdzisz, ze ND odeszło od nierealistycznych gier. nie odeszło
  • 0

#87 Kradziej Napisany 14 września 2012 - 08:19

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Słaby troll, daję mu 3/10.
Chodzi mi oczywiście o graficzkę.
  • 0

#88 ACZ Napisany 14 września 2012 - 16:19

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:
a platyna trudna byla? trzeba wszystkie jaja zebrac? po koncowej scence juz nie mozna chyba zbierac zaleglych jaj?
  • 0

#89 Kradziej Napisany 14 września 2012 - 16:43

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Platynka bardzo prosta: wystarczy przejść grę i zebrać wszystko (2000 "jajek", 112 bzzt-bzzt, 101 źródeł energii). Po ostatniej scence można spokojnie zwiedzać calutki świat, więc jest czadowo.
  • 0

#90 ACZ Napisany 14 września 2012 - 16:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:
raczej chodzilo mi o źródla energii. ogolnie po skonczeniu gry mogles wszystkie pozostale znajdźki wyzbierac?
  • 0