Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak & Daxter Collection


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
185 odpowiedzi na ten temat

#121 Pawlik Napisany 21 września 2012 - 20:37

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

:cry:

Złamał mi serce ten Jak II.

Pierwsza gra była cudna: miała super lokacje i piękne animacje. Pomysł z kompletną zmianą klimatu w dwójce? Dla mnie genialny. Od początku dzieje się coś ciekawego: jest tajemnica (co knuje baron Praxis z Metal Headami?), są ciekawe postaci, są wydarzenia.

Problem w tym, że ta gra chyba... ciągnie. Aż po kule.

Może jestem ułomny, ale poruszanie się pojazdami jest koszmarne. Są strasznie powolne, kompletnie niesterowne i jak już czymś w nie walniemy, to obraca nas w przeciwnym kierunku. Na dodatek miasto to w gruncie rzeczy zbiór korytarzy, inni kierowcy latają jak debile. Zero frajdy. Ba, ujemna frajda.

Skakanie wciąż jest super, ale jest go bardzo mało. To poważnie nie jest platformówka, tylko coś, co zwykliśmy nazywać "action adventure".

Strzelanie byłoby spoko gdyby się, kuchnia, dało chociażby lockować na wrogach. Kamera jest strasznie blisko Jaka (tak, można sobie oddalić, ale to i tak za daleko), więc słabo widać, co dzieje się na polu bitwy, wrogów od cholery, a sensownej celowności żadnej. W praktyce korzystam z możliwości podskoczenia i zrobienia kręcioła przy jednoczesnym strzeleniu z żółtego karabinu, ale to taktyka zawodna, tania i niedająca żadnej radochy. A punkty kontrolne porozmieszczano rzadko, więc nawet głupi błąd potrafi wrócić gracza do początku poziomu.

I nagle dostałem w jednej misji deskorolkę i kazali mi wyczesać kilkanaście tysięcy punktów w trickach, kiedy ja ledwo umiałem wjechać tym na rurę do grindowania.

Gra jest ambitna - ma sporo stylów rozgrywki - ma super historię, postaci i klimat, na dodatek była bardzo odważnym krokiem ze strony Naughty Dog... ale nie chce mi się w to grać. Wczoraj przelazłem dwie misje: w jednej musiałem jeździć po mieście i szybko przewozić kolesi z miejsca na miejsce. Proste, przy drugim podejściu mi się udało, ale dużo stresu i nieprzyjemnych emocji. No i się nawkurzałem na kontrolę pojazdami. Potem dostałem karabin maszynowy i misję przebicia się przez sporą ilość Metal Headów. Umarłem kilka razy bo "cholera jakim cudem on się znalazł z tyłu?!" i wyłączyłem konsolę. Zero funu, mnóstwo frustracji.

Mój mózg jeszcze próbuje sobie wmówić, że może to moja wina, może to wszystko jest super, ale nie zauważyłem na padzie przycisku, który włączałby dobrą grę czy coś. Poważnie wierzyłem w ten tytuł, bo kocham Daxtera na PSP, kocham Jak & Daxter, a kiedyś grałem w Jaka 3 i o ile też był dziwny, tak czas spędziłem miło. Ale Jak II mnie zaczyna po prostu odrzucać.

Złamał mi serce, bęcwał jeden.

:cry:


nic dodać, nic ująć :)

Ja za czasów ps2 miałem dokładnie takie same odczucia. J&D 1 to dla mnie jedna z gier mojego życia, zawsze i wszędzie będę ją wspominał jako jedną z najimilszych chwil przy konsoli. Z Jak2 spędziłem może 10 % i zaraz sprzedałem, ta gra to coś strasznego, do tego stopnia zraziłem się do serii, że nawet Jaka3 nie odpaliłem. Za to Daxter na PSP to znów powrót do korzeni, owszem trochę jazdy po mieście było, ale to okazjonalnie i bez frustracji, esencją były misje platformowe, jak dla mnie to jedyny pełnoprawny spadkobierca J&D.
  • 0

#122 ACZ Napisany 21 września 2012 - 21:12

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
mogliby dac drugą kolekcję, czyli Daxter i The Last Frontier z PSP (tą drugą skonwertowali potem jeszcze na PS2). GoWy z PSP przeciez wypluli w kolekcji. Ja w Daxtera gralem, ale tylko trochę, bo sprzedalem PSP.

Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 21 września 2012 - 21:13

  • 0

#123 Nyjacz Napisany 23 września 2012 - 12:13

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
Cóż za rozbieżność opinii - dla Arasa Jak II to gra życia, a ja bardzo rozumiem tego gościa. Z drugiej jednak strony bardzo rozumiem Kradzieja. Sam grałem tylko w jedynkę (przeszedłem - cudo) i Daxtera na PSP (nie przeszedłem; super rzecz, ta gra). Chętnie pogiercuję.

Jak pieniędzy starczy :(. Prawko jazduńki, mnóstwo płyt do kolekcji, no i rzeczy potrzebne dla mojego trybu życia - jedzonko, cały czas jakieś ciuchencje. A tu RE6, Bordery 2, prawie każda "Collection", I TAK DALEJ...

:cry:
  • 0

#124 Kradziej Napisany 23 września 2012 - 13:07

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Podbiłem do Arasa w tej sprawie - powiedział, że ten Jak II to taki "Ninja Gaiden platformerów" i że warto się przekonać. No próbowałem, naprawdę chciałem pokochać tę grę, ale moja wina, że tu mało platformera, a cały gejmplej ciągnie pytkę?
  • 0

#125 keogh Napisany 27 września 2012 - 15:39

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
ciupie jedenkę, gra sie tak fajnie jak kiedyś, giera ma chyba najlepiej opracowane trofiki z all innych.
dziobnąć chcę też 2i3, choć w 2 grałem i mi się średnio teges, w 3 jakieś 0,2h
  • 0

#126 Holden Napisany 17 października 2012 - 20:47

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:

Za to Daxter na PSP to znów powrót do korzeni, owszem trochę jazdy po mieście było, ale to okazjonalnie i bez frustracji, esencją były misje platformowe, jak dla mnie to jedyny pełnoprawny spadkobierca J&D.

Problem z tą grą jest właśnie podczas poruszania po mieście, kij z tym że skuter jest tak nudny, a miasto przyszłości jedt puste i nic sie w nim nie dzieje.... Najgorsze są momenty kiedy schodzisz w mieście ze skutera by dostać sie w jakieś ukryte miejsce. Jako że większość gry sie popyla na jetpacku to tu też schodzi sie z motóra przelatuje dużą odległość, zbiera sie pierdolke, czeka na respawn sfer i wraca z powrotem. Gorzej jeśli popełnisz bład i podczas takiej eskapady spadniesz w dól (o co nie trudno bo męczenie pspkowego analoga jest....męczące
)ponieważ...musisz calą droge do skutera zaiwaniać pieszo :fp: . Za każdym razem jak mi sie to przydarzało to dostawałem nerwicy, i wyłączałem konsolke, pewnie dlatego nie zrobiłem setki :(

Ten post był edytowany przez Holden dnia: 17 października 2012 - 20:49

  • 0

#127 Lady Luck Napisany 17 listopada 2012 - 23:26

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Moją ulubioną częścią jest... 3 :) I baaardzo chętnie do niej wróciłam :) Ale mimo wszystko zaczęłam od początku. Najpierw ograłam jedynkę, potem wzięłam bardzo głęboki oddech i włączyłam dwójkę. Pograłam kilka godzin, po czym jak najszybciej przerzuciłam się do trójki- Jak II jest jednak zdecydowanie zbyt wyśrubowany, żeby grać w niego dla relaksu i dobrej zabawy. W Jaka II gra się dla wyłamywania palców, tłumionych (lub nie) wrzasków i pękających w dupie żył. To dobra gra, ale bije niemiłosiernie, kiedy zupa jest za słona...
A Daxter na PSP jest spoko :)
  • 0

#128 pawel_k Napisany 18 listopada 2012 - 13:07

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
sorry za pytanie którym się pewnie skompromituję, ale od roku nie mam konsoli i nie śledzę wszystkiego intensywnie, ale teraz chyba znowu kupię sobie ps3 więc:

A Daxter na PSP jest spoko :)

czy Daxter jest w ten kolekcji?
  • 0

#129 Kradziej Napisany 18 listopada 2012 - 13:13

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Nie jest, ukazał się tylko na PSP.
  • 0

#130 Lady Luck Napisany 18 listopada 2012 - 13:13

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Nope, to tylko trzy główne części :)
  • 0

#131 narvany Napisany 18 listopada 2012 - 13:34

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:
JA kupuje Collection na storze. Nie ma lipy. : p
  • 0

#132 Shinigami Napisany 18 listopada 2012 - 15:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Jak X powinni jeszcze raz wydac, dobra gra to byla.
  • 0

#133 Lady Luck Napisany 18 listopada 2012 - 16:08

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Dobra i niedobra. Pojazdy latały po trasie jak baloniki na imprezie, niesamowicie ciężko było wyczuć sterowanie tak, by faktycznie miało się wpływ na to, jak jechał nasz czterokół. Dopiero po wyuczeniu się trasy i przyzwyczajeniu do słabego sterowania gra robiła się dobra.
  • 0

#134 Sotaku Napisany 29 grudnia 2013 - 12:50

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

Ogrywam ostatnio i o ile na początku nie ma różnicy miedzy vitą i ps3, tak później gdy wymagana jest większa precyzja wersja na vitę staje się trudniejsza, bo sterowanie jest mniej precyzyjne...na tyle, ze nie wiem czy w obu wbije platsa


  • 0

#135 ACZ Napisany 29 grudnia 2013 - 21:49

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

przeciez wersja jedynki na vite, jest koszmarnym portem. zabija całą frajdę z gry. i roznica jest od samego poczatku, postać źle reaguje na przyciski, czesto nie wykonuje skoku (strach sie bac jaki koszmar przez to musi byc w zaawansowanym platformowaniu pod koniec gry) i fremrejt to jakies 15fps. i nie masz szans na platynę na vite, bo w grze sa 2 mini gierki, ktore TRZEBA (nie dali wyboru, co za debilizm) robic na ekranie dotykowym i jest to moim zdaniem nie do przejscia. ja po splatynowaniu jedynki odpalilem wersje na vite, stwierdzilem, że rzyg i tyle w temacie.

 

jak koncze teraz trójke, jutro wpadnie platyna i cala trylogia splatynowana.


  • 1

#136 szczudel Napisany 29 grudnia 2013 - 22:43

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

1 poza pokazem slide'ów na Vicie da się nawet grać. Nie uswiadczyłem braku reakcji na naciskane guziki a tylko wspomniane rwanie. Dwójkę kończyłem na Ps3 a "trójkę" na na Vicie. Gra zostala zbyt słabo zoptymalizowana na kieszonolke i to widac. Jak się jest wpodróży to mozna grac na Vicie ale w inny wypadku lepiej grac na stacjonarce [sprawdziłem 3D ale nie pograłem na nim zbyt długo].

 

Marzy mi sie trylogia HD Ratcheta na Vicie - ale chyba male szanse abym sie doczekał.


  • 0

#137 psxfan Napisany 10 stycznia 2014 - 21:09

psxfan

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 466 Postów:

czy jak 3 jest lepszy od jak 2, jeśli chodzi o fabułę i przedstawienie postaci bo wydaje mi sie ze TAK?  nie grałem w full-a Jak 3 a zastanawiam sie nad kupnem z pss

 

Ps grałem w demo Jak 3 i scenki filmowe mnie zniszczyły wykonaniem,pomysłem i grafiką 


  • 0

#138 Lady Luck Napisany 11 stycznia 2014 - 21:24

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

Moim zdaniem tak, Jak 3 jest chyba moją ulubiona częścią z trylogii :)


  • 0

#139 Kleksandra Napisany 12 stycznia 2014 - 00:20

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Kupuj, kupuj, choćby dla samego lolka z Prekursorami xD


 


  • 0

#140 oranje Napisany 12 stycznia 2014 - 01:34

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Dobre to było :D
Jedynie ostatnia pogoń za tym wielkim czymś trochę nerwów kosztowała.
  • 0

#141 Godot Napisany 14 stycznia 2014 - 14:36

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Pierwszy Jak słabo działa na Vita?
  • 0

#142 Dixi Napisany 14 stycznia 2014 - 14:56

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Zdaje się, że na pierwszego Jaka jest najwięcej narzekań jeśli chodzi o frame rate. Ciężko powiedzieć na ile to przeszkadza. Jedni nie mogą z tym żyć, ja skończyłem wszystkie Jaki na Vicie i jakoś mocno nie odczuwałem tych spadków, choć czasami były widoczne.


  • 0

#143 ACZ Napisany 14 stycznia 2014 - 15:04

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

potwierdzam, Jak1 to najbardzije spartaczona konwersja z trylogii. jak grales niedawno w Jaka na stacjonarce to odrzuci od razu. oprocz slabej plynnosci (mi az oczy wyplywaly) jeszcze dochodzi lag przy skokach. na stacjonarce gre oceniam na 9/10, a na vicie maks 5/10.

 

dwojka i trojka tez nie mają tej plynnosci co na stacjonarce, powiedzmy, ze jest tam 20fps, ale technicznie są to o wiele lepiej skonwertowane pozycje niz jedynka.


  • 0

#144 Godot Napisany 14 stycznia 2014 - 15:20

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
To olewam :(
  • 0

#145 Sotaku Napisany 14 stycznia 2014 - 15:52

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Trudna jest w miejscach gdzie na stacjonarce nie ma żadnego problemu
  • 0

#146 Danteusz Napisany 15 stycznia 2014 - 08:16

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Przeszedłem pierwszego Jaka na Vicie. Najsłabszy framerate jest w pierwszych dwóch kolacjach, potem jest znośny. Mniejsza precyzja sterowania sprawia że końcówka jest bardzo trudna, ale czyśkowe 5/10 to przesada
  • 0

#147 Sotaku Napisany 15 stycznia 2014 - 08:31

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

Przeszedłem pierwszego Jaka na Vicie. Najsłabszy framerate jest w pierwszych dwóch kolacjach, potem jest znośny. Mniejsza precyzja sterowania sprawia że końcówka jest bardzo trudna, ale czyśkowe 5/10 to przesada

Gdzie się kończy pierwsza i druga kolacja? :lukam:


  • 0

#148 Danteusz Napisany 15 stycznia 2014 - 13:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Autokorekta...
  • 0

#149 Kazuo Napisany 17 stycznia 2014 - 14:45

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jak 1 tak ślicznie wygląda na dużym telewizorze, że aż szkoda to odpalać na tak małym ekraniku (pomijając już jakość vitowej konwersji).


  • 0

#150 narvany Napisany 21 stycznia 2014 - 12:42

narvany

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 403 Postów:

Pierwszy Jak był fajną giereczką, ale Jak II jest o wiele lepszy... jest tylko jeden haczyk. W Jaku II trzeba wyłączyć muzykę bo jest tragiczna. Dla mnie gra po wyłączeniu muzyki zmienia się z posępnej i ciężkiej w miłą i śmieszną (Daxter!) giereczkę, a do tego z fajną ifabułą, która uruchamia w mózgu tryp ciekawe co będzie dalej,


  • 0