Skocz do zawartości

Zdjęcie

DLC - czyli komu warto płacić, a komu nie


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#1 117 Napisany 23 listopada 2011 - 15:06

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Je temacior o giereczkach na XBLA/PSN ale brakuje temata o downloadable content, ktore jest obecnie czescia skladowa kazdej gry, czesto tez wycinany z kazdej gry lollololol. Anyway wiadomym jest, ze zeby kupic sobie DLC to trzeba najpierw miec pieniadze i gre, ale zdarza sie czestokroc, ze DLC wychodzi do gry wiecej niz jedno i czesto nie wiadomo co kupic a co nie. Np. Dragon Age, Fallout 3, Mass Effect, Mass Effect 2, itd. Wiadomym jest, ze developerzy sa teraz trendy i lubia siorpac kase, tak wiec oto ten prosty acz genialny temat ktory wyjasni wam ktore dlc warto kupic a ktore nie.

Ostatnio kupilem DLC do Batmana i Dragon Age 2, ale jako ze jeszcze nie odpalalem to napisze pozniej lolollolol


Temat przypiac, a mnie oddac poklon za taki klawy pomysl
  • 0

#2 Druciak Napisany 23 listopada 2011 - 15:12

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
IMO warto kupować DLC do Fallouta 3, GTA 4, RDR(Undead Nightmare), no i zobaczymy jak to będzie w Skyrim, natomiast nienawidzę procederu DLC typu kilka skórek postaci, parę nowych samochodów itp.
  • 0

#3 Cudak Napisany 23 listopada 2011 - 15:17

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Kupować obowiązkowo fabularne DLC to Mass Effecta 2 i do Alana Wake'a!

W ciemno można również brać te duże DLC od R*.
  • 0

#4 Shinigami Napisany 23 listopada 2011 - 15:20

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
DLC do Arkham City oczywiście są fajne, ale to typowe wyłudzacze forsy wydawane tydzień po premierze gry :kidding: Ogólnie mało tego kupuję, ostatnie (oprócz do Batsa) to chyba Arcade Edition do SF4 i da VInci do AC Brohood, więc kupę czasu temu. Oba warte swojej ceny.
  • 0

#5 Cr0ss2500 Napisany 23 listopada 2011 - 15:23

Cr0ss2500

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 584 Postów:
DLC warto płacić jak na razie Rockstar, ostatnio kupiłem do Deus Exa, czego nie żałuje, a reszta to crapp, choć perełki się mogą znaleźć... :hmmm: , a no DLC do Reach :cf:
  • 0

#6 vagrant3 Napisany 23 listopada 2011 - 15:29

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
warto płacić temu komu warto płacić (r*), a jak nie warto płacić, to myśle, że wtedy nie warto (versus do re5). nie dziękujcie.

anyway, najgorzej mają ci, którzy zbierają achievementy, bo wtedy myśl nastawiona jest jedynie na achievementa, a jakość dlc odgrywa już czwartorzędną rolę.
  • 0

#7 Daddy Napisany 23 listopada 2011 - 15:31

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:
Ja głónie do tej pory dawałem kasę EA i BioWare - prawie wszystko do DA, Emporium do DA2 i wszystko do ME2. I pewnie wszystko do ME3 :cf:
  • 0

#8 Sylvan Wielki Napisany 23 listopada 2011 - 15:45

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:
DLC dobra rzecz. Osobiście często kupuję. Kręcę nosem jednak gdy twórcy zdzierają pieniądze z graczy. Przykładem mogą być postaci w M vs C III. Dałem blisko pięćdziesiąt zł za dwóch zawodników. Czyli 1/4 cenę gry.
Podobnie było z kolorami w BlazBlue. Dodatkowe stroje, świetna sprawa. Niestety pewna linia dobrego smaku jest tu przekroczona. Momentami czuję, że dostaję wybrakowany produkt, a później płacę dodatkowo pieniądze - często jest to kwota rzędu 40 zł - za resztę.

W VF5 było to fantastycznie rozwiązane. 4 różne stroje dostępne z miejsca. Teraz, kupując SF IV, kilka miesięcy po tym zakupie otrzymujesz pakiet nowych strojów. Mijają kolejne tygodnie i kolejny. I tak jeszcze raz. A za 4tym razem: "wszystkie stroje w promocyjnej cenie".

Jeśli chodzi o inne gry, to jest z tym różne. Ostatnio ukończyłem "Festiwal krwi", dodatek do inF2. Dodać trzeba całkiem dobry, a i 4 godziny zabawy mamy zapewnione.

Dragon Age pierwszy i drugi to znakomite gry. W tym pierwszym od groma DLC się ukazało. W sequelu także już kilka wyszło. Dobrze tak odświeżyć tytuł na poziomie stosownym dodatkiem. O ile ów DLC trzyma odpowiedni poziom.

Milo ze strony twórców gdy wrzucą coś za darmo - vide samochody do N4S: Shift, czy skórki do MK.

Niektórzy jednak radzą sobie znakomicie bez odcinania kuponów (jak w LBP). Przykładem mogą być osoby odpowiedzialne za Demon's Souls.
  • 0

#9 Shinigami Napisany 23 listopada 2011 - 15:48

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

DLC dobra rzecz. Osobiście często kupuję. Kręcę nosem jednak gdy twórcy zdzierają pieniądze z graczy. Przykładem mogą być postaci w M vs C III. Dałem blisko pięćdziesiąt zł za dwóch zawodników. Czyli 1/4 cenę gry.

28 zł.
  • 0

#10 Psycho-Mantis Napisany 23 listopada 2011 - 16:01

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Gorąco polecam!

- Fallouta 3 - polecam wszystkie DLC gorąco za wyjątkiem Mothership Zeta który jest po prostu tak nudny, że łeb urywa.

- Bioshock 2 Minervas den - bardzo udane DLC stanowiące osobną historię, jest dość długie i wprowadza sporo nowinek, naprawdę fajne.

- Bioshock 2 Protector Trials - takie challenge z obroną małych siostrzyczek.

nie polecam:

- Mothership Zeta do Fallouta 3, zaczyna się bardzo fajnie, ale potem zmienia się w zwykłą rąbankę z kosmitami, naprawdę nudny i schematyczny, po prostu chciałem go skończyć i wrócić na pustkowia bo miałem go dosyć.
  • 0

#11 ACZ Napisany 23 listopada 2011 - 16:05

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:
Nie warto kupować DLC do gier od takich firm jak Rockstar, Bethesda, Ubisoft (seria AC) i jeszcz do kilku innych. Czemu? Bo po czasie wychodzi wersja GOTY z wszystkimi dodatkami.
Nie warto też kupować DLC do bijatyk od Capcomu i Arc System Works, bo po pewnym czasie wychodzą w pudełku dopasione edycje tych samych gier.
  • 0

#12 Shinigami Napisany 23 listopada 2011 - 16:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Capcom nie dorzuca DLC do pudełkowych wersji swoich gier.
  • 0

#13 Druciak Napisany 23 listopada 2011 - 16:46

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
A kogo będzie obchodzić GOTY jak dodatki do GTA 4/RDR będzie miał ograne? LULzy
  • 0

#14 Gość_Kazuo_* Napisany 23 listopada 2011 - 17:11

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Dodatkowe stroje dla postaci, nowe bryczki w wyścigówkach, złote pistolety w strzelankach - zbędne bajery dla ludzi z nadmiarem kasy. Jedyne DLC warte zakupu to te których cena rzeczywiście odpowiada jakości, z reguły nowe pakiety misji, które skutecznie potrafią przedłużyć gameplay (chociaż nie zawsze, vide żenujący epilog Prince of Persia albo prolog do Dead Rising 2). Bryluje tu Rockstar ze swoimi GTA IV i RDR, poza tym wspomniane już Fallouty oraz ewentualnie Mass Effect i Mafia II. No i może Resident Evil 5 z krótkim acz rewelacyjnym trybem Lost in Nightmares.
  • 0

#15 Texz Napisany 23 listopada 2011 - 17:18

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Wyobrażacie sobie DLC do Skyrim w postaci krainy z Oblivion? Albo całego Morrowinda? Miazga. I co z tego że po czasie wyjdzie GOTY. DLC kupuje się na premierę!
  • 0

#16 keogh Napisany 23 listopada 2011 - 18:13

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Fury do wipka, to raczej oczywistość.
  • 0

#17 MonsieurWoland Napisany 23 listopada 2011 - 21:48

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Kupuje caly DLC do moich wszystkich gier aby miec ultimate singleplayer gaming experience. Do tej pory moim faworytem jest AC: Fires of liberation. Samolociki (a wlasciwie same skorki do nich). Kosztowaly mnie cos kolo 170 zl. Party on.
  • 0

#18 oranje Napisany 23 listopada 2011 - 22:11

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Jedyne DLC jakie kupiłem to mapy do KZ3, Undead nighmare i misje Selvarii do Valkyrii chronicles (jeszcze myślę nad Eddy's missions).
  • 0

#19 Gość_Kazuo_* Napisany 23 listopada 2011 - 23:11

Gość_Kazuo_*
  • Goście

Kupuje caly DLC do moich wszystkich gier aby miec ultimate singleplayer gaming experience. Do tej pory moim faworytem jest AC: Fires of liberation. Samolociki (a wlasciwie same skorki do nich). Kosztowaly mnie cos kolo 170 zl. Party on.

Widzę, że lubisz być dymany na sucho i bez wytchnienia :^^:
  • 0

#20 Sotaku Napisany 23 listopada 2011 - 23:52

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Miałem mapy do K2 i w nie dużo grałem...dobrze wydane pieniadze, kupiłem też dlc do U2 i prawie nie używałem, także do Split second kupiłem i mało uzywałem, kupiłem do Dante Inferno i użyłem raz i kupiłem do k3 i ze dwa razy na nich pograłem...ogólnie nie za dużo korzystam z dlc nawet jak kupuję...
  • 0

#21 Gość_Taikun_* Napisany 24 listopada 2011 - 00:01

Gość_Taikun_*
  • Goście
Idealnym DLC jest Shadow Broker do ME2. W c**j długie, rewelacyjne pod względem oprawy i fabularnie mocne :)
  • 0

#22 piterekd Napisany 24 listopada 2011 - 02:21

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Gorąco polecam!

- Fallouta 3 - polecam wszystkie DLC gorąco za wyjątkiem Mothership Zeta który jest po prostu tak nudny, że łeb urywa.

nie polecam:

- Mothership Zeta do Fallouta 3, zaczyna się bardzo fajnie, ale potem zmienia się w zwykłą rąbankę z kosmitami, naprawdę nudny i schematyczny, po prostu chciałem go skończyć i wrócić na pustkowia bo miałem go dosyć.


Podpisuję się pod tym^ :)

Natomiast osobiście polecam kupić od razu wersję GOTY zamiast rozdrabniać się w szczegóły czyli poszczególne DLC kupowane oddzielnie ;)
  • 0

#23 Psycho-Mantis Napisany 24 listopada 2011 - 02:36

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
To odwieczny dylemat. Kupić grę na premierę , czy czekać na GOTY, człowiek nie wytrzyma i kupi...

Potem drugi dylemat, kupować wirtualnie, czy czekać na GOTY i mieć w sumie dwie te same gry na półce...

Ja tak mam dwa Falloty 3, niedługo powtórzy się z Vegas...
  • 0

#24 piterekd Napisany 24 listopada 2011 - 02:49

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
U mnie podobnie. Tyle, że nie mam totalnie pojęcia o dodatkach do Vegas :( Gdy pojawiały się te do F3 to śledziłem każdą informację w sieci i jeszcze zanim zagrałem wiedziałem, że Point Lookout jest najlepszy :D Te do Vegas mnie tak nie jarają.
  • 0

#25 MonsieurWoland Napisany 24 listopada 2011 - 11:35

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Widzę, że lubisz być dymany na sucho i bez wytchnienia :^^:


Ultimate gaming experience. A twoje fantazje erotyczne mnie nie ruszaja :^^:
  • 0

#26 Gość_Kazuo_* Napisany 24 listopada 2011 - 11:54

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Chyba Ultimate ass fucking experience, ale możesz to nazywać jak chcesz :hihi:
  • 0

#27 Sylvan Wielki Napisany 24 listopada 2011 - 12:03

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

DLC dobra rzecz. Osobiście często kupuję. Kręcę nosem jednak gdy twórcy zdzierają pieniądze z graczy. Przykładem mogą być postaci w M vs C III. Dałem blisko pięćdziesiąt zł za dwóch zawodników. Czyli 1/4 cenę gry.
(....)

28 zł.

To jeszcze gorze. M vs C III można obecnie kupić za ok pięćdziesiąt zł, więc za postaci daje się połowę ceny gry. A tak na poważnie....

36.
18 za Jill'owatą i za SG kolejne 18. Miało być "prawie 40", lub prawie pięćdziesiąt z kilkoma SB".

Ale mniejsza z tym. Sam fakt się liczy - postaci z BlazBlue kosztują po 22zł. Mam wszystkie dodatkowe. Kto chciałby je teraz kupić, da tyle co za samo Blaz Blue CS - a nowe BB:CT kosztuje ok 44zł.

Niby te kilkanaście zł to niewygórowana kwota pieniężna, przecież Freddy w MK, to niezły bajer, ale jak celowo gracz dostanie mniejszą pulę postaci - wystarczy przyrównać ile tego było w M vs C 2, a ile w kontynuacji- to może czuć się oszukany.

Cena takiej postaci powinna wynieść symbolicznego dolara (przelicznik). Ponieważ nawet gdyby sprzedawać je w cenach rzędu siedem zł, to przy trzydziestu wojownikach, wychodzi, że same postaci = cena nowej gry, a przecież dostępne są one zazwyczaj długo po jej premierze, co jest podwójnym strzałem w łydkę, gdyż: po pierwsze, cena gry znacząco spadła i gracz może kręcić nosem, że jedna postać to (przykładowo) 40% całej gry, a po drugie, wiele osób już jej nie ma/chce ją sprzedać, więc ma w nosie co tam wyszło.

A to obosieczna broń. Kupującemu jest to sola w oku, bądź ma już taki występek w poważaniu, a twórca mniej zarobi. Ale to już problem tych drugich, skoro są pazerni/nie potrafią pomyśleć.
  • 0

#28 Kradziej Napisany 24 listopada 2011 - 18:02

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Idealnym DLC jest Shadow Broker do ME2.

:|

W c**j długie

?!

rewelacyjne pod względem oprawy

:tak:

i fabularnie mocne :)

:|
  • 0

#29 Cudak Napisany 24 listopada 2011 - 18:12

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Kradziej przestań pier**lić.
  • 0

#30 Kradziej Napisany 24 listopada 2011 - 18:26

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Jeśli 2 godziny to "w ch*j długie" to ja dziękuję.
  • 0