Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeżak Kupuje Dsa

Proszę o pomoc :)

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
93 odpowiedzi na ten temat

#1 wiedziu Napisany 24 listopada 2011 - 12:29

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
Moja przygoda z Nintendo zakończyła się na poziomie Game Boy Pocket. Pomijając wszelkiej maści iTouche i PSPki, znowu ciągnie mnie do zakupu DSa. W tym momencie chyba już ostatecznego. Widziałem kilka top 10enów gier, jak i 100 gier na NDS w 10 minut na YT. Natomiast mam parę innych pytań.

Zawsze z żoną kupowaliśmy sobie przenośniaki x2 (iTouch, PSP) bo można było pograć razem. Czy jest sens brać 2 DSy? Jest w co poszpilać wspólnie? czy 2 gry na krzyż. Sprawa druga. Planuję zakup Lite'a. XL jest dla mnie za spory (tak widziałem, macałem), natomiast nie wiem czy faktycznie warto 200zl różnicy dopłacać do DSi. W 3DSa nie mam zamiaru wchodzić, dopóki lineup nie zacznie wyglądać przynajmniej tak jak dla Vity. Nie interesuje mnie jako tako opinia czy go lubicie czy nie, czy ma lepsze gry niż inne handheldy. Bardziej chciałbym wiedzieć co warto dokupić, na co zwarać uwagę przy zakupie.

Ostatnia sprawa : Phoenix Wright i Ace Attorney to to samo? Grałem chwilę w chyba pierwszego Phoenixa i o mało nie przesiedziałem nad nim całej nocy, od pierwszego odpalenia. Ile jest części tej gry/gier?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
  • 0

#2 torq314 Napisany 24 listopada 2011 - 13:59

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

Zawsze z żoną kupowaliśmy sobie przenośniaki x2 (iTouch, PSP) bo można było pograć razem. Czy jest sens brać 2 DSy? Jest w co poszpilać wspólnie? czy 2 gry na krzyż.



jest. sporo gier ma opcję "download play", gdzie coś da się przesłać między konsolkami i grać z tego samego karta włożonego tylko do jednej.

pytanie czy jest sens do tego kupować dwa DSy? trudno powiedzieć. kup najpierw jednego, zobacz te gierki i potem wyrokuj. myśmy trochę godzin w minigierki z New Super Mario Bros i trochę wyścigów w Super Mario Kart DS razem przejechali.


Ostatnia sprawa : Phoenix Wright i Ace Attorney to to samo? Grałem chwilę w chyba pierwszego Phoenixa i o mało nie przesiedziałem nad nim całej nocy, od pierwszego odpalenia. Ile jest części tej gry/gier?


tak, to jest to samo, są 3 części i dwie trochę odleglejsze ale nadal zaliczane do kontynuacji.
  • 0

#3 wiedziu Napisany 24 listopada 2011 - 14:17

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Minigierki brzmią...średnio, ale chyba nimi DS stoi? Generalnie chodziło mi bardziej o pełnoprawne tytuły jak np Monster Hunter w którym razem chodziliśmy ubijac potwory, Untold Legends etc. Advance Wars chętnie spróbuję w trybie "płonące pośladki" (ach to bezbłędne tłumaczenie z Heroes 3), bo grałem na emulatorze GBA i wiem że na pewno zakupię na DSa.

Czy ktoś jednak byłby tak dobry i odpowiedział mi czy DSi warty jest tych 200zl więcej?
  • 0

#4 iluck85 Napisany 24 listopada 2011 - 14:28

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
DSi nie ma problemow z pekajacym zawiasem. Nowego masz na allegro za 390-450zl Wolalbym dorzucic 150zl i kupic 3ds- gry odpalisz z DS + masz nowa konsole na ktore beda wychodzic gry.
  • 0

#5 Gość_Kazuo_* Napisany 24 listopada 2011 - 16:10

Gość_Kazuo_*
  • Goście

DSi nie ma problemow z pekajacym zawiasem. Nowego masz na allegro za 390-450zl Wolalbym dorzucic 150zl i kupic 3ds- gry odpalisz z DS + masz nowa konsole na ktore KIEDYŚ beda wychodzic gry.

fixed :lukam:


Co do Ace Attorney to masz trzy części z Phoenix Wrightem, jedną z Apollo Justice (nowy bohater) i 2 z Miles'em Edgeworthem. Ostatnie dwie dosyć znacznie się różnią od reszty.
  • 0

#6 Danteusz Napisany 24 listopada 2011 - 16:24

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Druga z Edgeworthem wyszła póki co tylko w Japonii
  • 0

#7 Shinigami Napisany 24 listopada 2011 - 17:29

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Olej wszystko, kupuj TWEWY. Masz DSa i nie masz The World Ends With You -> najgorsza decyzja Twojego życia.
  • 0

#8 torq314 Napisany 24 listopada 2011 - 18:23

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

Ostatnie dwie dosyć znacznie się różnią od reszty.


zwłaszcza ostatnia, 逆転検事2
  • 0

#9 Gość_Kazuo_* Napisany 24 listopada 2011 - 18:29

Gość_Kazuo_*
  • Goście

Olej wszystko, kupuj TWEWY. Masz DSa i nie masz The World Ends With You -> najgorsza decyzja Twojego życia.

+ 10000
  • 0

#10 Texz Napisany 24 listopada 2011 - 18:44

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Olej wszystko, kupuj TWEWY. Masz DSa i nie masz The World Ends With You -> najgorsza decyzja Twojego życia.


Nastolatki emo ratujące świat FTW! Musisz to mieć!
  • 0

#11 Gość_Kazuo_* Napisany 24 listopada 2011 - 18:52

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Obił Ci się kiedyś o uszy taki zwrot jak "gameplay"? Ten TWEWY ma na najwyższym poziomie, fabuła też jest niczego sobie i tu Cię zaskoczę, bo z ratowaniem świata nie ma nic wspólnego. Najpierw zagraj, potem p*erdol farmazony :^^:
  • 0

#12 Shinigami Napisany 24 listopada 2011 - 18:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Tru, akurat fabuła TWEWY jest równie mocno fpytkę, co reszta gry. No ale teks zobaczył tytuł i okładkę, więc od razu wie fszystko.
  • 0

#13 wiedziu Napisany 24 listopada 2011 - 19:44

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
Tak dorzucam 150zl i mam 3dsa. Ale dorzucam jeszcze 150zl z DS Lite (mam fajna oferte w ladnym stanie za 200zl)wiec razem dorzucam 300zl. Po co?

Spoko TWEWY jest w moim pakiecie powitalnym ktory sobie robie razem z Advance Wars,Laytonem,Phoenixem,i karwa nie wiem czym jeszcze? Zupełnie nie czuje tematu DSa. Albo dorzucę MP:Hunters, albo RE:DS. Może Anno.
  • 0

#14 Gość_Kazuo_* Napisany 24 listopada 2011 - 19:53

Gość_Kazuo_*
  • Goście
DS stoi głównie przygodówkami i erpegami, z tego względu poleciłbym Ci absolutnie świetne Kingdom Hearts 358/2 Days (niestety, bardzo przydaje się znajomość poprzednich części), Devil Survivor'a, Radiant Historia i remake Final Fantasy IV (to jeżeli chodzi o RPG) oraz 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors + Hotel Dusk (przygodówki). Możesz jeszcze zastanowić się nad Castlevanią (w sumie 3 odsłony jeżeli dobrze kojarzę). Generalnie ta konsolka miażdży ilością i jakością gier, sam bym nie widział za co brać się najpierw ;)
  • 0

#15 torq314 Napisany 24 listopada 2011 - 19:56

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

Tak dorzucam 150zl i mam 3dsa. Ale dorzucam jeszcze 150zl z DS Lite (mam fajna oferte w ladnym stanie za 200zl)wiec razem dorzucam 300zl. Po co?

Spoko TWEWY jest w moim pakiecie powitalnym ktory sobie robie razem z Advance Wars,Laytonem,Phoenixem,i karwa nie wiem czym jeszcze? Zupełnie nie czuje tematu DSa. Albo dorzucę MP:Hunters, albo RE:DS. Może Anno.


metroida nie kupuj. ani hotel dusk.

z fajnych gier do wyjęcia pewnie za jakieś grosze: Meteos, GTA, Castlevanie, Elite Beat Agents, Picross.
  • 0

#16 Shinigami Napisany 24 listopada 2011 - 19:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Ja się DSem znudziłem, więc też nie napalaj się na wszystko, bo możesz się sparzyć. Jeśli lubisz beat em upy, to zainwestuj w Ninja Gaiden i (nawet lepiej) Spider-Man: Web of Shadows. Niby gra na licencji, ale najlepsza chodzona bitka w jaką grałem od lat. Oczywiście warto też się zainteresować seriami Cooking, Gardening i tak dalej Mama oraz wyrwać Castlevanię Dawn of Sorrow. I napisałem to wszystko szczerze, bez trollowania.
  • 0

#17 wiedziu Napisany 24 listopada 2011 - 20:08

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
Cooking,Gardening odpada. Nie no srsly 26 latek gotujący zupe na konsoli. Na prawdę? NA PRAWDĘ ?

Natomiast pielęgnujący grządki w Harvest Moon koniecznie ! Wiem że jest HM DS, coś poza tym? Fajnale męcze na iTouchu. Ten Sonic od (chyba) Bioware warty zachodu? Dlaczego Hotel porzucic ?
  • 0

#18 Shinigami Napisany 24 listopada 2011 - 20:10

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Cooking,Gardening odpada. Nie no srsly 26 latek gotujący zupe na konsoli. Na prawdę? NA PRAWDĘ ?

No cóż, jak nie masz dystansu do siebie, to oczywiście odpada :kamina:
  • 0

#19 iluck85 Napisany 24 listopada 2011 - 20:32

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Jak po co ? Za 300 zl kupujesz przyszlosc, na razie brak problemow z zawiasami. Kupisz oprocz gier na Ds, gry na 3Ds- mozesz sobie kupic Zelde, wlasnie wyszedl Mario, mozesz sobie kupic takze DoA. A gry beda przybywac, ten rok jest jednak porazka dla 3DS. Ale ja osobiscie wolal bym kupic cos przyszlosciowego. Ale skoro styknie Ci to co masz i to za 200zl, to jasne bierz.
Zamiast tych emo tytulow jak to okreslil Tex, zakup Contre :D Klasyk i hardcore- przypomniala gra noobom jak to sie kiedys robilo :D
I tak bedziesz jechal na R4, wiele gier to bialy kruk w polsce....
  • 0

#20 wiedziu Napisany 24 listopada 2011 - 20:45

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
Nie będę jechał na R4 bo mnie stać na konsolę, na gry, tak jak na Subaru i paliwo do niego. Nie zagram w coś ? To nie zagram. Nie wydali tego u nas, nie chcą zarobić na mnie. Proste. Ciśnienia nie mam żeby wszystko przejść co rzucili na DSa. Pytanie mam natomiast kolejne. Co sądzicie o portach "dużych gier"? Oglądałem gameplaye np SW: Battlefront ES, LOTR : Conquest, CoD WaW i Golden Eye. No ale to suchy gameplay. Jak ze sterowaniem. Grał ktoś możę w takie wynalazki jak Mech Assault, Operation Vietnam, Dead Furious ? czy to są te białe kruki.
  • 0

#21 Otacon Napisany 24 listopada 2011 - 21:01

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:

Nie zagram w coś ? To nie zagram. Nie wydali tego u nas, nie chcą zarobić na mnie. Proste.

Jeśli chcesz kupować gry po sklepach to możesz się zawieść ich ilością. Na allegro za to, można trafić na piraty bez możliwości zapisywania stanu gry :(

DSi jest lepsze od DSlite ale czy warto wykładać na nie dodatkowo 100-200 pln? nie jestem pewnie do końca.

Harvest moon za to na ds kilka jest :) ale islands to padaka, odradzam.
  • 0

#22 ACZ Napisany 24 listopada 2011 - 23:11

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

DSi jest lepsze od DSlite ale czy warto wykładać na nie dodatkowo 100-200 pln? nie jestem pewnie do końca.

nie oplaca sie. dla niego dedykowanych gier ile wyszlo? ze 3 sztuki, ktore nie opuscily granic japonii, lol.
poza tym bateria w DSi trzyma krocej niz w lajcie.
metroid hunters to szrot, wiec tego padla nawet nie kupuj.
dobry metroid to metroid pinball. :olo:
  • 0

#23 tomasz Napisany 25 listopada 2011 - 07:45

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Ja brałbym lajta - na dsi nie odpalisz gierek z advanca i jest tańszy. Nie wiem jak z tymi zawiasami ale ja po prawie 3 latach i koło setce gier nie mam z nimi żadnego problemu, trzymają się sztywno, nie ma żadnych luzów (mam czerwonego, może kolor jest istotny) a 3DS też ostatnio kupiłem ale po Zeldzie leży i się kurzy - szczerze, nie gram, czekam na MK7 :ninjadance: No i jeśli chodzi o iphony, ipady, ichujciwdupy to nie mają startu do gier na ds. W bardziej zajmujące gry na itoucha gram max kilka godzin i mi się nudzą ale chyba cena robi swoje bo to tylko te pare ojro. Metroid? Mnie się swego czasu bardzo spodobał: super sterowanie, fajny kosmiczny, zimny klimat, najlepsze chyba multi na ds, tylko bossowie słabi (dwóch i ich wariacje) można nawet grać z botami na różnych poziomach.
  • 0

#24 torq314 Napisany 25 listopada 2011 - 09:03

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

dobry metroid to metroid pinball. :olo:


+1

muszę się zgodzic z czychem: Hunters udane nie jest, a Pinball kupiłem tak na aferę i jest całkiem fajny.
  • 0

#25 wiedziu Napisany 25 listopada 2011 - 09:33

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
Otacon "u fo real?" z tymi piratami z alledrogo? Mam na szczęście 2 sklepy konsolowe w trójmieście, także nie powinno być problemu, nie ukrywam jednak że o paru grach z alledrogo myślałem. Dzięki za info o islands. Odpada z listy, a ja jestem do przodu pare zł. Pomogłeś :-) Hunters wygląda miodnie na zajawkach, ale po to się robi zajawki. Oke leci z listy, będzie w grupie wsparcia jak zmęcze wszystkie musiszmiecie. Jeśli chodzi o 3DSa to właśnie o to mi chodziło. Kupię i będę grał w gry z DSa zanim zobaczę porządny lineup na 2012? Bez sensu. Anyway czy gry z GBA wymagają jakiegoś adaptera czy normalnie śmigają w konsolce jak ją Nintendo stworzyło? Muszę odnaleźć jakiś numer N+ gdzie był powrót do przeszłości nt GBA i zobaczyć Top10 co warto zakupić. Advance też olałem swego czasu więc grania będzie po pachy!
  • 0

#26 Pious Napisany 25 listopada 2011 - 09:49

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Gry odpalają z gba ot tak po prostu. Liste dobrych tytułów na GBA jest spora i jeśli chcesz sprawdzić wszystkie to masz co robić. To była moja ulubiona kieszonka, bo DS śmierdzi casualami. 3DS odzyskuje dobre imię.
  • 0

#27 iluck85 Napisany 25 listopada 2011 - 10:00

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Na GBA byl fajny metroid oraz kuru kuru kururin :D
  • 0

#28 Kaxi Napisany 25 listopada 2011 - 10:21

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Dzień dobry. Ghost Trick. Do widzenia.
  • 0

#29 wiedziu Napisany 25 listopada 2011 - 10:56

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:

Dzień dobry. Ghost Trick. Do widzenia.


Właśnie obejrzałem gameplay na yt. Wchodzi na liste Grupy A :D Jest grubo.

Czy są jakieś tytuły z GBA które powtarzają się na DSie jako rimejki? I na prawdę na DS jest tylko jedno Resident Ivil ? wiem że na 3DSa tego będzie jest trochę, ale mnie kręcą
  • 0

#30 fingus Napisany 25 listopada 2011 - 11:06

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Ja oba metroidy z GBA skończyłem na DS - fusion zacząłem co prawda na GBA i ostro go tam ograłem, ale potem przesiadłem się na DS i tam dokończyłem. Znakomite gry, warto zagrać. Na DS najwięcej czasu zabrał mi chyba Animal Crossing i NIE POLECAM - to okrutny nołlajfowy, megakażualowy złodziej czasu, wystrzegaj się jak możesz, ja sprzedałem swoj egzemplarz, aby uwolnić się od tego narkotyku. ;)
  • 0