Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Legend of Zelda Twilight Princess (cz. 2)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1396 odpowiedzi na ten temat

#1351 Pious Napisany 20 września 2008 - 12:50

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Bossowie to akurat są beznadziejni. Ani design, ani nic nie jest w nich jakieś specjalnie fajne. TWW stał pod tym względem o niebo lepiej.
  • 0

#1352 Godot Napisany 20 września 2008 - 13:14

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
z bossow zapamietalem jedynie tego pajaka z Snowpeak i smoka z Sky City - reszty nawet nie pamietam jak wygladali, co o czyms swiadczy...
bossowie z Wind Wakera byli o wiele fajniejsi, nawet bossowie z Mario Galaxy sa fajniejsi
  • 0

#1353 Dealer Napisany 20 września 2008 - 13:17

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:
Pious, ja Zelde zawsze bede bronił :sparta: ;) a co do Mario Galaxy to mnie żaden nie oczarował a raczej rozczarował, taka kalka z 64 :blah:
  • 0

#1354 Pious Napisany 20 września 2008 - 13:20

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Greg, pająk był w Temple of Time. A broń, broń, bo gra świetna, ale bossów to TP ma zdecydowanie najgorszych ze wszystkich stacjonarnych części.
  • 0

#1355 Godot Napisany 20 września 2008 - 13:22

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
a fakt, w snowpeak byla ta baba... gra swietna ale bossowie sa strasznie nedzni
  • 0

#1356 torq314 Napisany 20 września 2008 - 16:16

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
a ja nie uważam, że bossowie byli kiepscy. po prostu byli dość łatwi, ale dla mnie to akurat była zaleta.

a to, że słabo zapadali w pamięć, to akurat w moim przypadku reguła - jeśli mam być szczery, żadnego z bossów z Wind Wakera też nie pamiętam (chociaż zaraz, był jakiś larwopodobny stwór gdzieś w jakiejś grocie?) a najważniejsze są nie szczegóły, ale ogólne wrażenie jakie gra pozostawia.

to dzięki temu co jakiś czas chętnie do gier i książek wracam - po prostu moja pamięć zbyt szybko usuwa szczegóły i mam kupę frajdy kolejnym razem ponownie odkrywając odwiedzane wcześniej miejsca. niektóre naprawdę dobre książki, jak np. Solaris czy Perfekcyjną Niedoskonałość, czytuję w miarę regularnie, mniej więcej raz do roku, za każdym kolejnym razem czytając je trochę inaczej.

z resztą dopiero wtedy można zauważyć jak w czasie życia zmieniają się upodobania. przykładowo - wiedźminy łykałem jeszcze parę lat temu w miarę regularnie, ale jak na teraz, to trochę jest to dla mnie zbyt pozerskie (w rozumieniu takiego taniego mędrkowania-moralizowania). w trylogię narrenturm-boży bojownicy-lux perpetua wsiąkłem chyba dopiero za trzecim podejściem i jest dla mnie do tej pory mistrzostwem w zabawie językiem i konwencją.

jak to się ma do Zeld?

coż, uważam że to są gry ponadczasowe. można, a nawet należy przechodzić je regularnie, jak dobre książki, co parę lat. za każdym razem patrzy się na pewne wątki inaczej, często przez pryzmat własnych doświadczeń. gra nie musi być nie wiadomo jak głęboka, żeby się nią dobrze bawić - wystarczy dobre wykorzystanie konwencji, pozwalające "poczuć klimat".

z pewnością Zeldy, myślę że wszystkie w jakie grałem, właśnie takie są.
  • 0

#1357 Dealer Napisany 20 września 2008 - 21:22

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:
Święte słowa. Ostatnio zastanawiam sie nad pozbyciem wyzej wymienionych all "PEREŁEK" i pojawia sie ta mysl wraz z bólem, pomimo że mogłbym za cały zestaw razem wzietych wziac dosyc liczącą sie sume, moze i nie zawrotną ale pięć stówek drogą nie chodzi ale gdy tylko sentyment wróci do kogo bede mógł sie wtedy zwrócic :cry: ?....
  • 0

#1358 Pious Napisany 20 września 2008 - 21:41

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Dlatego ja nic nie sprzedaje z reguły. Czasem się zachce zagrać jeszcze raz, albo coś i co wtedy? Tym bardziej takie gry jak Zelda. Jakieś byle co można puścić, ale nie Zelde :-D
  • 0

#1359 Kot Fritz Napisany 21 lutego 2010 - 12:25

Kot Fritz

    Mega Man

  • Narybek
  • 143 Postów:
Ufff, gra w końcu pękła. Nie chcę się bez potrzeby rozpisywać, tylko tyle napiszę, że ta Zelda, jak żadna inna, rozpędza się powoli, ale skoro tylko nabierze pędu jest nie do powstrzymania. Także początek za łatwy, za monotonny, ale już ostatnie dungeony to majstersztyk:) No i kończąca grę sekwencja walki, figlarna Midna, uśmiech Linka, ach, bezcenne!:)
Ocenę trzeba jednak obniżyć ze względu na tą ślamazarność, no i za łatwo jest miejscami, a i fabuła nie eksploruje pewnych pobocznych wątków, co aż się proszą o to, etc...

Koniec końców 8+/10 i czekam na nową odsłonę!
  • 0

#1360 Godot Napisany 21 lutego 2010 - 19:02

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Myślałem ostatnio, żeby wrócic do Zeldy. Jakoś tak mnie wzięło na tą grę ;]
  • 0

#1361 Kaxi Napisany 22 lutego 2010 - 13:49

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Nie sądziłem, że był ktoś jeszcze, kto tej gry nie skończył (mając odpowiednią konsolę). No ale dobrze, że Kot nadrobił zaległość :)
  • 0

#1362 ramzes64 Napisany 23 lutego 2010 - 00:00

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

Nie sądziłem, że był ktoś jeszcze, kto tej gry nie skończył (mając odpowiednią konsolę). No ale dobrze, że Kot nadrobił zaległość :)


a u mnie lezy na polce ... i pewnie dlugo polezy (znajac moje checi do dlugich gier - zawsze odkladam je na pozniej). Ale posiadam - to mi narazie wystarczy ;)
  • 0

#1363 Kaxi Napisany 23 lutego 2010 - 01:17

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Przeraża mnie to dzisiejsze społeczeństwo oparte na chęci posiadania ;)
  • 0

#1364 cybercotlet Napisany 23 lutego 2010 - 10:27

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:
IMO gra nie była jakaś MEGA bo np mnie czasem nużyła ... ALE miała takie momenty, że naprawdę mi się podobało. Bossowie mimo, że prości to byli bardzo fajni :)
  • 0

#1365 Malutki Napisany 24 lutego 2010 - 14:28

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

Nie sądziłem, że był ktoś jeszcze, kto tej gry nie skończył (mając odpowiednią konsolę). No ale dobrze, że Kot nadrobił zaległość :)

Ja też jej jeszcze nie skończyłem :wink: .Wind Waker Potrafił mnie wciągnąć niczym tornado ,a do Twilight Princess jakoś nie potrafię się przekonać.
  • 0

#1366 Pious Napisany 24 lutego 2010 - 17:42

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
A mnie z kolei obie wciągnęły jak bagno. TWW by moją pierwszą Zeldą, więc mam z nim dobre wspomnienia, grałem w nią milion razy i było świetnie. TP za to było jedną z najbardziej oczekiwanych gier przeze mnie i jak już zacząłem to nie mogłem się oderwać.
  • 0

#1367 Godot Napisany 21 listopada 2010 - 17:31

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No i 1,5 godzinki za mną. Magiczne 1,5 godzinki, muszę przyznac. Zjem sobie coś i wracam do Hyrule. Graficzka śliczna pod względem designu, muzyka super. Technicznie gra jest do dupy, ale subiektywne wrażenia są świetne
  • 0

#1368 Razel Napisany 21 listopada 2010 - 17:49

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

No i 1,5 godzinki za mną. Magiczne 1,5 godzinki, muszę przyznac. Zjem sobie coś i wracam do Hyrule. Graficzka śliczna pod względem designu, muzyka super. Technicznie gra jest do dupy, ale subiektywne wrażenia są świetne

Widać Ci się opinie mocno zmieniają we wcześniej niedocenionych pozycjach ;]
Parę dni temu kupiłem, jak przyjdzie to obczaję z czym się to je, ale najpierw i tak muszę skończyć kilka innych gierek.
  • 0

#1369 Godot Napisany 21 listopada 2010 - 17:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Chyba tak. Do niektórych tytułów podchodzę bardzo sceptycznie ^_^
  • 0

#1370 Texz Napisany 21 listopada 2010 - 18:58

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Już w momencie premiery gra była technicznie do tyłu. Ale nie jest chyba aż tak tragicznie, w każdym razie gdzieś po 5 godzinach gra naprawdę zaczęła robić bardzo dobre wrażenie w kategorii A/V. Zeldę odświeżyłem sobie zaraz po E3 i nie żałuję. Wyrobiłem sobie o niej bardzo dobre zdanie.
  • 0

#1371 Kradziej Napisany 21 listopada 2010 - 19:40

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Texz, why tf piszesz części wypowiedzi większymi literami?
  • 0

#1372 Texz Napisany 21 listopada 2010 - 19:44

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Forumo samo mi tak zmieniło, gdy edytowałem wypowiedź dodając dwa nowe zdania.
  • 0

#1373 torq314 Napisany 21 listopada 2010 - 19:45

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

No i 1,5 godzinki za mną. Magiczne 1,5 godzinki, muszę przyznac. Zjem sobie coś i wracam do Hyrule. Graficzka śliczna pod względem designu, muzyka super. Technicznie gra jest do dupy, ale subiektywne wrażenia są świetne


od początku mówię, że to najlepsza zelda, imho kasuje nawet okarynę, bo jest bardziej zróżnicowana i bardziej spójna.
  • 0

#1374 Kaxi Napisany 21 listopada 2010 - 19:48

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Też ostatnio miałem ochotę wrócić do TP. Te 45 godzin z Zeldą zaraz po kupnie Wii wspominam bardzo miło, choć gra ma słabsze momenty. W momencie premiery bardzo mi się podobała graficznie, choć tekstury już wtedy niedomagały. Ale jest za to masa ładnych efektów :)
  • 0

#1375 Kradziej Napisany 21 listopada 2010 - 19:49

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Forumo samo mi tak zmieniło, gdy edytowałem wypowiedź dodając dwa nowe zdania.

A to bestyjo.
  • 0

#1376 torq314 Napisany 21 listopada 2010 - 19:55

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

Te 45 godzin z Zeldą zaraz po kupnie Wii wspominam bardzo miło


ja mam bodaj 40, ostatnio się nawet zdziwiłem przeglądając to w Nintendo Channel. w Mario Kart przekroczyłem 100, w Zeldzie nawet nigdy nie sprawdzałem a tu 40. pod 40 dobijam też w Wii Party :cf:
  • 0

#1377 Kaxi Napisany 21 listopada 2010 - 20:06

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Ty i te Twoje Wii Party :cf:
A na Other M psioczysz :(
Zastanów się nad sobą :kwiatek:
  • 0

#1378 kafei Napisany 21 listopada 2010 - 20:10

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:

od początku mówię, że to najlepsza zelda, imho kasuje nawet okarynę, bo jest bardziej zróżnicowana i bardziej spójna.


Nie jestem pewien co rozumiesz przez "spójna" ale IMO TP jest zupełnie niespójna i to jest jej największy problem. A już na pewno nie bardziej od okaryny. Często miałem wrażenie, że gram w zupełnie różne gry. Tak samo było z WW.
  • 0

#1379 torq314 Napisany 21 listopada 2010 - 20:52

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

Ty i te Twoje Wii Party :cf:


przecie w Wii Party nie gram sam. spędziłem wspaniałe 40 godzin z rodziną przy super rodzinnej rozgrywce. naprawdę, zaręczam, jakbyś się nie "wstydził" pokazać rodzinie, to zyskałbyś nowych fanów dla konsoli Nintendo. casualowe granie to nie tylko Wii Sports!

Other M oceniam surowo bo wstęp ma mizerny, zobaczymy co będzie dalej.

Często miałem wrażenie, że gram w zupełnie różne gry.


"często" to znaczy kiedy? co 5 minut? co wieczór kiedy wczytywałeś z save?

w TP miałem wrażenie uczestniczenia w przygodzie, od początku dobrze zdefiniowanej i prowadzonej w tempie, bez specjalnego kręcenia się w kółko za kurami gdy wokół zło "gwałciło i pustoszyło". to nazywam spójnością.

w okarynie były jakieś przerywniki, właśnie jakieś kury, mleko i ogólnie chodziło się od lokacji do lokacji bardziej po to żeby odblokować kolejne itemy a nie żeby to miało większy sens.

żeby nie było wątpliwości - nie zamierzam dyskutować na temat tego że okaryna jest "słaba" bo nie jest. tylko moim zdaniem TP jest jeszcze lepsza, nie ma tego poszatkowanego tempa, ma ciekawsze, bardziej pomysłowe itemy (a może zwyczajnie znudziły mnie już te typowe). chociazby ten spinner i lochy w których kręciło się nim po ścianach, to było coś świeżego.
  • 0

#1380 Kaxi Napisany 21 listopada 2010 - 20:59

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
toq: spoko, znam Twoją opinię, żartowałem sobie :) Dobrze, że Ci się podoba, bo to zawsze kiepsko wydać kasę na coś, co nie przypadnie do gustu.
  • 0