Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsze Z Najlepszych Na Wii

Zelda? Mario? A może Okami?

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
123 odpowiedzi na ten temat

#1 Spuczan Napisany 03 grudnia 2011 - 21:36

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 027 Postów:
Może trochę przesadzam ale Kaxi wywołał u mnie niesamowitą chęć sprawdzenia maszynki Nintendo. Mam TV, konsola nie kosztuje dużo a chcę się przekonać czy rzeczywiście Zeldy są aż tak dobre. Ponieważ czas oraz fundusze mam ograniczone niech każdy kto oczywiście chce napisze tu swoje TOP3. I niech nie będzie to coś w stylu:
1 Mario seria
2 Zelda seria
3 Metroid seria

Interesują mnie konkretne tytuły, które z racji na niecodzienne sterowanie oraz niespotykaną grywalność potrafią zapewnić niesamowite pokłady frajdy.

Tak na szybko wiem/pamiętam o Okami, Resident Evil 4 i The House of the Dead. W pierwsze dwie grałem na PS2 ale wiem, że Wiilot zapewni mi intensywniejsze przeżycia.

No to dorzućcie coś od siebie ;)
  • 0

#2 Godot Napisany 03 grudnia 2011 - 21:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Super Mario Galaxy 1 i 2 to zakupy obowiązkowe. Nie ma co dyskutować, trzeba kupić i grać. Do tego Metroid Prime Trilogy i w zasadzie już masz setki grania przed sobą. Jak ograsz te tytuły to wróć i będziemy gadać dalej ^_^
  • 0

#3 Pious Napisany 03 grudnia 2011 - 21:45

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Dorzuć Zeldę TP i SS i za kilka miechów jak to ograsz wszystko pytaj znowu.
  • 0

#4 lukaszSA Napisany 03 grudnia 2011 - 22:08

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 942 Postów:
I Mario Kart dla relaksu.


O ile ta gra może relaksować :)
  • 0

#5 Pious Napisany 03 grudnia 2011 - 22:32

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

I Mario Kart dla relaksu.


O ile ta gra może relaksować :)

Nie ten MK. Ten tylko wkur$%^
  • 0

#6 ACZ Napisany 03 grudnia 2011 - 23:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:
A Boy and His Blob
Wario Land Shake
Metroid Prime Trilogy
Mario Galaxy - obie części
Zelda - obie części
Dead Space: Extraction
No More Heroes - obie części
House of the Dead: Overkill
MadWorld
Okami
de Blob - obie części
Xenoblade Chronicles
Muramasa: The Demon Blade
Resident Evil: Umbrella Chronicles
Resident Evil: The Darkside Chronicles
Kirby's Epic Yarn
Donkey Kong Country Returns
Silent Hill: Shattered Memories
Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All-Stars
The King Story
+ jeszcze kilka by się znalazło.

To chyba wszystko z najlepszych gier. Jak widać nie jest to duża ilość gier (przez większość czasu 4-letniego cyklu życia Wii, było sucho jak na Saharze, więc z braku wody fanboje grali po kilka razy w tę samą grę), ale na pół roku starczy. Potem Wii (dwa Gacki sklejone taśmą) można wywalić przez okno.
  • 0

#7 harcownik Napisany 04 grudnia 2011 - 00:27

harcownik

    Mokujin

  • Narybek
  • 44 Postów:
Metroid Prime Trilogy, Super Mario Galaxy 2 oraz Muramasa. To moje top 3, ale gier wartych uwagi należałoby wypisać więcej. Między innymi to, co wymienili poprzednicy, a dodatkowo pozycją do rozważenia jest również Prince of Persia: Zapomniane Piaski, której to gry Wii dostało inną wersję( napisaną specjalnie na wiilota), niż x360/ps3 (moim zdaniem lepszą). Jeżeli ktoś lubi serię to powinna mu się spodobać.
Z uwagi na bardzo specyficzną koncepcje i pewien świetny patent polecałbym również zagrać w Super Paper Mario,
Biorąc na ruszt sterowanie warto zapoznać się z dodawaną do konsoli grą Wii Sports resort. Fajna w multi i pokazuje w świetny sposób możliwości technologii. Z motion plusa korzysta także Red Steel 2. Nie grałem w niego, lecz podobno jest to produkcja na wysokim poziomie, znacznie lepsza od krytykowanej części pierwszej.
  • 0

#8 Gość_Kazuo_* Napisany 04 grudnia 2011 - 03:41

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Mario i inne dziwolągi od Nintendo nikogo. Na Wii do grania nadają się tylko Xenoblade oraz No More Heroes.
  • 0

#9 ogqozo Napisany 04 grudnia 2011 - 06:50

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

A Boy and His Blob
Wario Land Shake
Metroid Prime Trilogy
Mario Galaxy - obie części
Zelda - obie części
Dead Space: Extraction
No More Heroes - obie części
House of the Dead: Overkill
MadWorld
Okami
de Blob - obie części
Xenoblade Chronicles
Muramasa: The Demon Blade
Resident Evil: Umbrella Chronicles
Resident Evil: The Darkside Chronicles
Kirby's Epic Yarn
Donkey Kong Country Returns
Silent Hill: Shattered Memories
Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All-Stars
The King Story
+ jeszcze kilka by się znalazło.

(...)

na pół roku starczy.


Mamy inny tryb życia.
  • 0

#10 fingus Napisany 04 grudnia 2011 - 09:59

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Faktycznie, pojechał Czyś z tą listą - ja na X360 skończyłem w tej generacji może z 30 gier, pewnie powinienem był wyrobić się w góra 9 miesięcy. ;)
A tak w ogóle, to widzę, że z tym Wii wcale nie było tak źle, jak mi się zdawało. Nie wiem, czy na Xboksa lub PS3 wymieniłbym tyle wartych ogrania exów. Tyle, że na nie była jeszcze masa znakomitych multiplatform (w większości lepszych niż jakikolwiek ex), ktore ominęly Wii. A nawet gdyby nie ominęły, to żal byłoby w nie grać w SD...
  • 0

#11 cybercotlet Napisany 04 grudnia 2011 - 10:41

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 595 Postów:

A Boy and His Blob
Wario Land Shake
Metroid Prime Trilogy
Mario Galaxy - obie części
Zelda - obie części
Dead Space: Extraction
No More Heroes - obie części
House of the Dead: Overkill
MadWorld
Okami
de Blob - obie części
Xenoblade Chronicles
Muramasa: The Demon Blade
Resident Evil: Umbrella Chronicles
Resident Evil: The Darkside Chronicles
Kirby's Epic Yarn
Donkey Kong Country Returns
Silent Hill: Shattered Memories
Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All-Stars
The King Story

Dorzuciłbym do tego:
Metroid Other M
New Super Mario Bros Wii
Another Code R
Trauma Center (seria)
2 części Kirby

EDYTA:
i oczywiście
SUPER SMASH BROS BRAWL. !
  • 0

#12 torq314 Napisany 04 grudnia 2011 - 10:52

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 463 Postów:
wrzucacie wszystkie możliwe gry powyżej 7.0. może po prostu dajcie mu linka na gamerankings?

:cf:
  • 0

#13 Texz Napisany 04 grudnia 2011 - 11:52

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Standardowy zestaw do Wii

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek
Listy z GameRankings nikogo.
  • 0

#14 ACZ Napisany 04 grudnia 2011 - 12:24

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:

Mamy inny tryb życia.

hmm, to bardzo malo musisz grac.
policzmy.

Wymienilem 24 tytuly (z tymi po dwie częsci). grając srednio 2h dziennie (14h na tydzien) przez pol roku wychodzi na jeden tytul srednio okolo 15h.
i nie, grajac 2h dziennie nie jest sie nołlajfem, bo dziennie ludzie wiecej czasu spedzają bezproduktywnie ogladajac bzdury w tv lub serwując na sieci, siedząc na forum itp.

Nie wiem, czy na Xboksa lub PS3 wymieniłbym tyle wartych ogrania exów.

oczywiscie, że bys wymieinl kilka razy wiecje gier, bo kazda multiplatforma na ps3/x360 jest exem w stosunku do Wii.
poza tym wszyskie rail shootery z tej listy wyladowaly/wyladaują na ps3.
  • 0

#15 BeSOS Napisany 04 grudnia 2011 - 12:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie wymieniajmy za***istych gier only on PS360 bo wtedy ta za***ista lista na Wii bedzie wygladac zabawnie, niech fanbojki maja swoja chwile chwaly :hihi:
  • 0

#16 ogqozo Napisany 04 grudnia 2011 - 13:37

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

hmm, to bardzo malo musisz grac.

Wymienilem 24 tytuly (z tymi po dwie częsci). grając srednio 2h dziennie (14h na tydzien) przez pol roku wychodzi na jeden tytul srednio okolo 15h.


Wychodzi 4 gry miesięcznie. No nie wiem, ja jakbym miał przechodzić Xenoblade w tydzień, to bym nie powiedział, że "bardzo mało" gram. Wydawanie tysiaka miesięcznie na same gry na Wii też wydaje mi się dość przesadne, są też przecież ciekawe gry w innych źródłach i generalnie... życie. No ale "bardzo mało" to tylko względne określenie.


i nie, grajac 2h dziennie nie jest sie nołlajfem, bo dziennie ludzie wiecej czasu spedzają bezproduktywnie ogladajac bzdury w tv lub serwując na sieci, siedząc na forum itp.


Nie wiem, możliwe. Oglądanie TV jest jednak pasywne, a kontakt ze sztuką niekoniecznie. Wyobrażam sobie męczenie Call of Duty dzień w dzień bez przerwy, bo to bardziej jak sport (jako okazjonalny FM junkie w sumie znam to z praktyki), ale gry narracyjne, raczej niezbyt. Czytając twoje posty też nie odnoszę wrażenia, żebyś faktycznie zaliczał 50 gier rocznie. Ale może są to bardziej specyficzne pozycje.


oczywiscie, że bys wymieinl kilka razy wiecje gier


To naprawdę nie jest tak, że jest jakiś boski certyfikat, które gry są warte uwagi, a które nie i taka jest prawda. Każdy co innego wymieni. Znam ludzi, którzy grają tylko w zachodnie RPG-i (hmm, co ciekawe, Polska w tym podziale jest zachodnia!) i oni by nic nie wymienili, i co im zrobisz.
  • 0

#17 lukaszSA Napisany 04 grudnia 2011 - 14:37

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 942 Postów:
Zelda i trylogia Metroid Prime w 15 godzin? Za pierwszym razem? Chciałbym to zobaczyć
  • 0

#18 Ney Napisany 04 grudnia 2011 - 15:10

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Czychu przecież napisał średnio 15h na grę...
Ja chyba kupie sobie Wii na święta bo Mario Land 3D mocno mnie nakręcił na klimaty N :) . Z gier zamierzam wziąć się za Galaxy 2 (jedynke już odpuszcze), obie Zeldy, Muramasa Blade (mam zboczenie na śliczne gry 2D), Donkey Kong i Metroid Prime 3. Do tego pomyślę and Xenoblade Chronicles (dawno nie grałem w dobrego jrpg) i Sin and Punishment. Reszta do pieca :foch:
Myślę że skończenie tych gier to dla mnie co najmniej 3-4 miesiące i ok kwietnia/maja już wrócę na dobre do HD ery ;)
  • 0

#19 Texz Napisany 04 grudnia 2011 - 15:11

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Nie wymieniajmy za***istych gier only on PS360 bo wtedy ta za***ista lista na Wii bedzie wygladac zabawnie, niech fanbojki maja swoja chwile chwaly :hihi:


Akurat gry dla Wii to jedyne o których mogę powiedzieć, że powstawały jako sztuka dla sztuki, nie dla dojenia graczy z kasy przeznaczanej na DLC :hihi: Ile gier jest na PS360 o których mogę podobnie powiedzieć? Dwie?
  • 0

#20 BeSOS Napisany 04 grudnia 2011 - 15:14

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
nie wiem texz, o gustach sie nie dyskutuje :hihi:

Ney gejowa mendo, jak nie dasz szansy Okami to autentycznie przyjade do tej zabitej dechami wiochy i dostaniesz wp***dol.
  • 0

#21 Texz Napisany 04 grudnia 2011 - 15:34

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Jak można odpuścić SMG1 na rzecz dwójki. Rozumiem na odwrót.
  • 0

#22 gruby Napisany 04 grudnia 2011 - 16:02

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Okami na Wii jest za***iste. Ney twoja lista jest perfekt. Mario Galaxy 2 jest w każdym aspekcie lepszy od jedynki, więc nawet się nie zastanawiaj.
  • 0

#23 BeSOS Napisany 04 grudnia 2011 - 17:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dla mnie Okami jest gra na rowni z Zeldami z zcasow kiedy mialy w sobie ta kropelke geniuszu, gra jest pelna pomyslow, uroku, jest przesliczna graficznie i jako jedna z niewielu idealnie pasuje do wiilota, marzy mi sie sequel w HD, o mamo :olo:
  • 0

#24 Spuczan Napisany 05 grudnia 2011 - 19:42

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 027 Postów:
Wszystko fajnie ale chyba niektórzy nie zauważyli tej części o TOP3. Ja też mógłbym zajrzeć na stronę GR i sprawdzić po ocenach ale... oceny mnie nie interesują. Wolałem przeczytać coś fajnego o danej grze. Coś co mnie zaintryguje, pomoże w wyborze a lista gier i "musisz w to zagrać".

Na pewno sprawdzę Mario i Zeldę.

A to są dla mnie jakieś tam gry które nic mi nie mówią:


A Boy and His Blob
Wario Land Shake
Metroid Prime Trilogy
Dead Space: Extraction
No More Heroes
de Blob
Xenoblade Chronicles
Muramasa: The Demon Blade
Resident Evil: Umbrella Chronicles
Resident Evil: The Darkside Chronicles
Silent Hill: Shattered Memories
Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All-Stars
The King Story

Coś tam pamiętam z recenzji ale nic mnie do nich nie przekonuje. Tego SH i RE nawet nie chcę oglądać. Napisałem najlepsze z najlepszych a nie byle jakie.
  • 0

#25 Gość_Kazuo_* Napisany 05 grudnia 2011 - 19:44

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Lol, ile masz dobrych horrorów na Wii? Shattered Memories stanowi tu unikat, a przy tym jest jedną z najlepszych części serii - pozycja obowiązkowa.
  • 0

#26 fingus Napisany 05 grudnia 2011 - 19:49

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Jeśli Metroid nic Ci nie mówi, to powinien zacząć. Jego sprawdź w pierwszej kolejności. Rewelacyjna gra, a raczej trzy w cenie jednej, jeśli mowa o wydaniu "trylogii". Świetny klimat, wspaniały gameplay. W to trzeba zagrać obowiązkowo.
  • 0

#27 ogqozo Napisany 05 grudnia 2011 - 21:51

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
To tylko jakaś tam najlepsza gra, jaką stworzono w XXI wieku, no faktycznie głupio, że ci polecili.


Większość tych gier, gdyby wyszła na next-genach, byłaby punktem podjary w tych samych kręgach, dla których teraz są byle jakie. Skoro cię nie przekonują, to twoja specyfika, ale chyba nie dziwne, że ktoś ci poleca grę, która dostała 9 w "Edge'u".
  • 0

#28 Spuczan Napisany 06 grudnia 2011 - 14:26

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 027 Postów:
Ale to nie o to chodzi. Możecie polecać mi FM4, GT5 i najlepszy teraz FPS na świecie a ja i tak w to nie zagram bo mnie nie interesuje. I ocena w Edge'u nie ma tu nic do rzeczy. Żadna ocena mnie nie interesuje. Chciałem parę słów o danej grze. Jakbym chciał ocenę to wszedłbym sobie na GR i zagrał we wszystkie 7-10.

Trochę już mnie zmęczyły SH. To nic osobistego ale nie dziękuję.

Metroid jako sama nazwa mówi ale nie wiem co zawierał ten pakiet. Kiedyś chciałem zagrać na DS i nawet mi się podobało ale tak jak mówiłem z czegoś muszę zrezygnować i nie ma się co obrażać, że muszę olać Twoją albo Twoją "super-mega-hiper-grę-z edge'a-z oceną 11/10-i gwiazdką z famitsu".
  • 0

#29 ACZ Napisany 06 grudnia 2011 - 14:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 127 Postów:

Kiedyś chciałem zagrać na DS i nawet mi się podobało

akurat metroid hunters na ds to szrot.
  • 0

#30 fingus Napisany 06 grudnia 2011 - 14:41

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Metroid Prime to nie FPS. Jest w FPP, ale to raczej gra platformowo-przygodowa. Najbliższe współczesne skojarzenie to Batman:AA. Więcej jest tam eksploracji, puzzli, zbierania itemów i używania ich w różny sposób, niż samej walki. Starcia z pospolitym plugastwem nie są wymagające, to raczej przeszkoda niż podstawowe wyzwanie (dopiero pojawienie się piratów nieco to zmienia). Walki z bossami to też zawsze bardziej łamigłówka, niż strzelanina. A gra jest wielka, różnorodna i bardzo wciąga. Fabuła i tło są zaszyte w dziennikach i zapiskach, które należy zbierać. Bez tego wydaje mi się, że gra sporo traci, może wydać się monotonna. Ja zawsze w grach ceniłem element eksploracji - i tutaj dostajemy jej naprawdę dużo, odkrywanie kolejnych lokacji w tej grze jest cudowne.

I ACZ ma rację, ten Metorid z DSa jest słaby, nie ma nawet porównania do przegenialnego Prime. :^^:

Powiem jeszcze, że gdy kupiłem tę grę, początkowo w ogóle nie byłem do niej przekonany. Strzelanina w kosmosie? I to ma być niby fajne? Jakoś bez przekonania, troche z przymusu wędrowałem po pierwszych lokacjach. Wciągać mnie zaczęło, gdy poczytałem pierwsze z dzienników. Ale prawdziwe olśnienie nastąpiło, gdy akcja zeszła na planetę. Po prostu chłonąłem każdą kolejną lokację, oglądając każda kolejna roślinkę, żuczka, skałę, ruinę. Coś wspaniałego.
  • 0