Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsze Z Najlepszych Na Wii

Zelda? Mario? A może Okami?

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
123 odpowiedzi na ten temat

#31 Pious Napisany 06 grudnia 2011 - 17:26

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Metroid Prime to nie FPS. Jest w FPP, ale to raczej gra platformowo-przygodowa. Najbliższe współczesne skojarzenie to Batman:AA. Więcej jest tam eksploracji, puzzli, zbierania itemów i używania ich w różny sposób, niż samej walki. Starcia z pospolitym plugastwem nie są wymagające, to raczej przeszkoda niż podstawowe wyzwanie (dopiero pojawienie się piratów nieco to zmienia). Walki z bossami to też zawsze bardziej łamigłówka, niż strzelanina. A gra jest wielka, różnorodna i bardzo wciąga. Fabuła i tło są zaszyte w dziennikach i zapiskach, które należy zbierać. Bez tego wydaje mi się, że gra sporo traci, może wydać się monotonna. Ja zawsze w grach ceniłem element eksploracji - i tutaj dostajemy jej naprawdę dużo, odkrywanie kolejnych lokacji w tej grze jest cudowne.

I ACZ ma rację, ten Metorid z DSa jest słaby, nie ma nawet porównania do przegenialnego Prime. :^^:

Powiem jeszcze, że gdy kupiłem tę grę, początkowo w ogóle nie byłem do niej przekonany. Strzelanina w kosmosie? I to ma być niby fajne? Jakoś bez przekonania, troche z przymusu wędrowałem po pierwszych lokacjach. Wciągać mnie zaczęło, gdy poczytałem pierwsze z dzienników. Ale prawdziwe olśnienie nastąpiło, gdy akcja zeszła na planetę. Po prostu chłonąłem każdą kolejną lokację, oglądając każda kolejna roślinkę, żuczka, skałę, ruinę. Coś wspaniałego.

Za 1 razem MP wydał mi się brzydki i przereklamowany. Ładnych parę lat później wiem, że nie grałem w nic równie dobrego.
  • 0

#32 Spuczan Napisany 06 grudnia 2011 - 18:28

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:
Właśnie czegoś takiego oczekiwałem. Nie powiem, że polecę teraz do sklepu i kupię Metroida a potem będę grał i grał. Na pewno zwrócę uwagę na allegro jak będzie fajna cena.
  • 0

#33 torq314 Napisany 06 grudnia 2011 - 18:36

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 482 Postów:

Strzelanina w kosmosie? I to ma być niby fajne?


tak zupełnie bez kontekstu Super Metroid podchodziłeś do Metroid Prime? w sensie, w ogóle nie wiedziałeś co to jest za seria? albo ktoś Ci opowiadał że to jest "strzelanina"?

:hmmm:
  • 0

#34 harcownik Napisany 06 grudnia 2011 - 19:43

harcownik

    Mokujin

  • Narybek
  • 44 Postów:
Metroid Prime to taka Zelda, tylko że w pierwszej osobie, realiach science fiction i nie wiem, czy nie lepsza.
  • 0

#35 Pious Napisany 06 grudnia 2011 - 19:46

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Metroid Prime to Zelda, tylko że w pierwszej osobie, w kosmosie i nie wiem, czy nie lepsza.

Lepsza, bo klimatu ma tyle co żadna inna gra. Zero filmików, a jednak fabuła poprowadzona skanami jest po prostu genialna. Klimat osamotnienia, ciągła eksploracja (jak w SS) to coś wspaniałego. Nie ma nic równie mocnego jak trylogia MP. Gra ma jedną wadę- nie ma MP4.
  • 0

#36 BeSOS Napisany 06 grudnia 2011 - 23:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Fabula grnialna? Gra jest genialna, ale fabuly tu tyle co kot naplakal...albo inaczej, bez wkladu wlasnego fabuly mozna nie zaznac w zasadzie wcale...
  • 0

#37 fingus Napisany 07 grudnia 2011 - 00:02

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

tak zupełnie bez kontekstu Super Metroid podchodziłeś do Metroid Prime? w sensie, w ogóle nie wiedziałeś co to jest za seria? albo ktoś Ci opowiadał że to jest "strzelanina"?

:hmmm:

Ano zupełnie bez kontekstu, nawet nie słyszałem o Super Metroidzie (nie miałem żadnej wcześniejszej konsoli Nintendo; z Escape, czy jak się nazywał ten program, wiedziałem o Banjo Kazooie, to wszystko). To były inna czasy, człowiek nie karmił się trailerami, nie łaził po forach, nie sprawdzał metacritic (o ile w ogóle on istniał). Mogłem znać Metroid Fusion, ale nie jest to pewne, bo pamiętam, że skończyłem je dopiero na DS, wcześniej mogłem grać, ale nie wiem czy przed Primem, nie prowadziłem bloga, więc nigdzie ślad się nie ostał. ;) Za to wyczytałem gdzieś, że must have, no to skoro must have, to nie ma rady - kupiłem i zagrałem. I jakoś nie podszedł mi z miejsca - te pierwsze lokacje zdawały się właśnie taką strzelaniną w kosmosie. To, jak bardzo się myliłem, dotarło do mnie później, ale jakiś czas przeleżakował na półce. Nie on jedyny - Eternal Darkness spędził tam chyba jeszcze więcej czasu - połaziłem po pierwszej lokacji, rozwiązałem z dwie zagadki i zostawiłem, bo mnie klimat nie porwał. No ale jak miał porwać, skoro nawet nie zdążyłem wejść w skórę pierwszego z poprzednich wcieleń. A to przecież jedna z najlepszych gier z Gamecuba. :tak:
  • 0

#38 Pious Napisany 07 grudnia 2011 - 07:48

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Fabula grnialna? Gra jest genialna, ale fabuly tu tyle co kot naplakal...albo inaczej, bez wkladu wlasnego fabuly mozna nie zaznac w zasadzie wcale...

I to jest świetne. Jak już się zaznajomi z historią poprzez skany to klimat tylko zyskuje. Wszystko jest tajemnicze i mroczne. Nie ma nigdzie tyle klimatu co w MP.



Ano zupełnie bez kontekstu, nawet nie słyszałem o Super Metroidzie (nie miałem żadnej wcześniejszej konsoli Nintendo; z Escape, czy jak się nazywał ten program, wiedziałem o Banjo Kazooie, to wszystko). To były inna czasy, człowiek nie karmił się trailerami, nie łaził po forach, nie sprawdzał metacritic (o ile w ogóle on istniał). Mogłem znać Metroid Fusion, ale nie jest to pewne, bo pamiętam, że skończyłem je dopiero na DS, wcześniej mogłem grać, ale nie wiem czy przed Primem, nie prowadziłem bloga, więc nigdzie ślad się nie ostał. ;) Za to wyczytałem gdzieś, że must have, no to skoro must have, to nie ma rady - kupiłem i zagrałem. I jakoś nie podszedł mi z miejsca - te pierwsze lokacje zdawały się właśnie taką strzelaniną w kosmosie. To, jak bardzo się myliłem, dotarło do mnie później, ale jakiś czas przeleżakował na półce. Nie on jedyny - Eternal Darkness spędził tam chyba jeszcze więcej czasu - połaziłem po pierwszej lokacji, rozwiązałem z dwie zagadki i zostawiłem, bo mnie klimat nie porwał. No ale jak miał porwać, skoro nawet nie zdążyłem wejść w skórę pierwszego z poprzednich wcieleń. A to przecież jedna z najlepszych gier z Gamecuba. :tak:

Same here. Odłożyłem ED na starcie na kilka tyg. Jak opanowałem później system walki (prosty jak nic), nie mogłem już tej gry odłożyć.
  • 0

#39 drAKul Napisany 07 grudnia 2011 - 11:34

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Jak ktoś napisał mus to SMG i SMG 2. Potem jak SS oraz TP następnie MPT jak się nie grało w te gry na GC lub MP3. To są must havey najlepsze z najlepszych gier które trzeba ograć żeby móc powiedzieć ograłem najlepsze gry na Wii. Zaraz potem jest DKR, a potem to masa dobrych i bardzo dobrych gier które należy rozpatrywać według własnych preferencji.
  • 0

#40 Ney Napisany 21 grudnia 2011 - 20:09

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
I stało się. Kupiłem Wii :) . Udało się zmieścić w cenie 1200pln za Wii ze wszystkimi grami jakie chciałem więc chyba nie jest źle (Wii czarne z Mario Kart, kabel component, Matroid Prime Trilogy, The Other M, Xenoblade Chronicles z classic kontrolerem, Mario Galaxy2, Zelda Skyward Sward limitka, Twilight Princess, Muramasa Blade, Trauma Center, Sin and Punisment i Donkey Kong). Grania na pół roku co najmniej :) A potem Wii wyląduje gdzieś w szafie...
Zacząłem od Metroid Prime Corruption i już nie żałuje całego zakupu ;)
  • 0

#41 Kaxi Napisany 21 grudnia 2011 - 22:21

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Gratuluję :) Zestaw gier może nie wyczerpujący, ale na pewno wyśmienity :) Wesołych Świąt nie życzę, bo widzę, że będą ;)
  • 0

#42 Pious Napisany 21 grudnia 2011 - 22:41

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

I stało się. Kupiłem Wii :) . Udało się zmieścić w cenie 1200pln za Wii ze wszystkimi grami jakie chciałem więc chyba nie jest źle (Wii czarne z Mario Kart, kabel component, Matroid Prime Trilogy, The Other M, Xenoblade Chronicles z classic kontrolerem, Mario Galaxy2, Zelda Skyward Sward limitka, Twilight Princess, Muramasa Blade, Trauma Center, Sin and Punisment i Donkey Kong). Grania na pół roku co najmniej :) A potem Wii wyląduje gdzieś w szafie...
Zacząłem od Metroid Prime Corruption i już nie żałuje całego zakupu ;)

Ło kurde, niezły zestaw za dobrą cenę, bo dużo w tym drogich gier. Jak będzie chciał sprzedać po kumplowskiej forumowej cenie MPT po skończeniu to pisz do mnie PW.
  • 0

#43 gruby Napisany 21 grudnia 2011 - 22:56

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Świetny zakup. Zazdroszczę pierwszego przechodzenia Corruption. :D Ale czemu nie zacząłeś od jedynki? Już w nią grałeś?
  • 0

#44 Spuczan Napisany 21 grudnia 2011 - 22:56

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:
Ja kupuje w następnym roku bo w tym już trochę kasy wydałem. Ale zazdroszczę bo jest kilka gierek w które bardzo bym chciał zagrać.
  • 0

#45 Ney Napisany 21 grudnia 2011 - 23:32

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Tak - jedynka i dwójka Metroida zaliczona dawno temu na GCN. Za kogo Ty mnie Gruby masz? ;)

Pious - wszystko brałem nówki z Amazonu angielskiego. Taki Muramasa Blade czy Sin and Punishment trafiłem po 10 funtów :) Akurat Metroid Prime Trilogy było najdroższe z całego zestawu bo coś ok 30 funtów, ale tam jest różnie bo jednego dnia gra gierka może kosztować 40 funtów, a kolejnego już 10...
Sprzedawać raczej nie będę bo do jedynki mam cholerny sentyment, trójka też już widzę będzie niezła więc warto zachować :)
  • 0

#46 BeSOS Napisany 21 grudnia 2011 - 23:55

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Trojka jest najlslabsza z trylogii ale to nadal najlepsza seria poprzedniej generacji, w sumie pamietam ze trojka ma znacznie lepsza druga polowe niz poczatek, zrobilem ja na 100%
Valhalla to najbardziej klimatyczna i niszczaca designersko miejscowka w Metroidach imo :)
Mam nadzieje ze wyjda kiedys metroidy w HD na WiiU, chetnie bym to jeszcze raz skonczyl bo w subHD na Wii jakos mi sie nie chcialo :)
  • 0

#47 Ney Napisany 22 grudnia 2011 - 00:01

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Na pewno jeszcze wezmę Okami (ale podrożało z 10 na 15 funtów!) i myślałem nad Zack and Wicki, ale ponoć frustrujące jest więc olewam.
Z ciekawości spojrzałem na cenę gry wszechczasów wg Grubego (Excite Truck jakby ktoś nie wiedział ;) ) i to najdroższy tytuł na Wii jaki tam chyba widziałem - ok 40 funciaków :)
  • 0

#48 Pious Napisany 22 grudnia 2011 - 07:56

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
ET sobie daruj. Gra oczywiście jest fajna i przyjemna, ale nie za taką kasę po tylu latach. 20 maks.
  • 0

#49 BeSOS Napisany 22 grudnia 2011 - 09:17

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Zack akurat moze ci sie spodobac, mnie zniechecil sterowaniem bo nie przekladalo mi sie na to co widzialem na ekranie i poziomem trudnosci - zagadki sa naprawde trudne a im dalej tym latwiej o wtope i trzeba zaczynac od nowa...ale gra ma fajny design i oprawe :)

Imo na tej liscie brakuje jeszcze Mad Worlda ( za***isty klimat i grafika, w HD by masakrowala :)) i Jungle Beat jesli nie grales na GCN bo to jedna z najladniejszych platformowek ever a do tego za***iscie grywalna...ale nie wiem czy bez bongosow gra sie w nia rownie przyjemnie (jakby co podesle bongosy powinna byc tania jak barszcz:)))
  • 0

#50 Pious Napisany 22 grudnia 2011 - 09:39

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
O tak, DK warto, ale chyba jednak w wersji na GC. Bębny są super.
  • 0

#51 lukaszSA Napisany 22 grudnia 2011 - 10:31

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:
A gdzie Super Paper Mario?
Świetnie się bawiłem przy niej
  • 0

#52 Kaxi Napisany 22 grudnia 2011 - 10:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Są gusta i guściki, ale ogólna opinia jest taka, że SPM zawiodło. Było grą zdecydowanie poniżej oczekiwań. Osobiście trochę się wynudziłem.
  • 0

#53 lukaszSA Napisany 22 grudnia 2011 - 10:51

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:
SPM było bardziej platformówką niż RPG. Ja się nie zawiodłem, bo właśnie tego oczekiwałem.
Niemniej jednak tytuł warty sprawdzenia
  • 0

#54 Malutki Napisany 22 grudnia 2011 - 11:09

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Warto sprawdzić również te gierki ;).
-Monster Hunter tri (hardcorowy tytuł od Capcomu ,który starczy Ci na wieeeeelle godzin grania)
-Silent Hill: Shattered Memories (przepiękna gra z za***istym klimatem )
-Guilty Gear XX Accent Core Plus (ta gra należy do czołówki najlepszych bijatyk dostępnych na Wii )
-Rune Factory Frontier (świetna gra Jrpg , niestety ciężko dostępna w Polsce :( )
-Prince of Persia The Forgotten Sands (nie jest to port z dużych konsol ,a zupełnie nowy tytuł i w dodatku świetny )

Ciekawych gierek na Wii nie brakuje ,wystarczy tylko dobrze poszukać.
  • 0

#55 Pious Napisany 22 grudnia 2011 - 11:11

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ja bym poszukał też BWii. Gra chodzi po śmieszne pieniądze, a gra jest bardzo przyjemna.
  • 0

#56 Kaxi Napisany 22 grudnia 2011 - 11:38

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Gier przyjemnych i wartych sprawdzenia jest cała masa, ale temat brzmi najlepsze z najlepszych, a do takich ani SPM, ani BWii (rozumiem, że chodzi o Battalion Wars Wii) się niestety nie łapią. Aż głupio je wymieniać obok tego, co zakupił Ney, a mu te gry wystarczą na wiele miesięcy, więc z nowymi zakupami nie ma się co śpieszyć.
  • 0

#57 Spuczan Napisany 23 grudnia 2011 - 09:19

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

Warto sprawdzić również te gierki ;).
-Monster Hunter tri (hardcorowy tytuł od Capcomu ,który starczy Ci na wieeeeelle godzin grania)
-Silent Hill: Shattered Memories (przepiękna gra z za***istym klimatem )
-Guilty Gear XX Accent Core Plus (ta gra należy do czołówki najlepszych bijatyk dostępnych na Wii )
-Rune Factory Frontier (świetna gra Jrpg , niestety ciężko dostępna w Polsce :( )
-Prince of Persia The Forgotten Sands (nie jest to port z dużych konsol ,a zupełnie nowy tytuł i w dodatku świetny )

Ciekawych gierek na Wii nie brakuje ,wystarczy tylko dobrze poszukać.


Monster Hunter mogę sprawdzić. SH kupuję na PSP a reszta gier do mnie nie trafia.

Gier przyjemnych i wartych sprawdzenia jest cała masa, ale temat brzmi najlepsze z najlepszych, a do takich ani SPM, ani BWii (rozumiem, że chodzi o Battalion Wars Wii) się niestety nie łapią. Aż głupio je wymieniać obok tego, co zakupił Ney, a mu te gry wystarczą na wiele miesięcy, więc z nowymi zakupami nie ma się co śpieszyć.


Dokładnie. Nie dajcie się ponieść emocjom. To muszą być najlepsze z najlepszych. Chyba, że dla Malutkiego są.
  • 0

#58 Kaxi Napisany 23 grudnia 2011 - 09:47

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
SH: SM jest najlepsze, i nie wiem, czemu wolisz grać na PSP, gdzie i grafika gorsza i sterowanie. To już lepiej PS2, gdzie masz dwa analogi. Gra została napisana z myślą o Wii (i potem skonwertowana) i na niej prezentuje się najlepiej.
  • 0

#59 Spuczan Napisany 24 grudnia 2011 - 11:04

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

SH: SM jest najlepsze, i nie wiem, czemu wolisz grać na PSP, gdzie i grafika gorsza i sterowanie. To już lepiej PS2, gdzie masz dwa analogi. Gra została napisana z myślą o Wii (i potem skonwertowana) i na niej prezentuje się najlepiej.


Ano dlatego, że na razie nie mam Wii. A mam PSP i PS2. Na Wii gra kosztuje 60 zł a na PSP 35 zł. Na PS2 nie wiem bo nie ma teraz na Allegro a nówka w sklepie pewnie kosztuje 159-199 zł.

Grafika nie jest dla mnie wyznacznikiem. Mówiąc szczerze mam ją głęboko w d*pie.
  • 0

#60 Tawotnica Napisany 29 grudnia 2011 - 16:15

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 108 Postów:
Dodany obrazek
  • 0