Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Kupić Laptopa?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
244 odpowiedzi na ten temat

#1 Aras Napisany 05 grudnia 2011 - 13:37

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Witam, jestem przed zakupem lapka - szukam zatem pomocy ;)

1. Na co najbardziej zwracać uwagę? (procesor?)

2. Jakiej firmy brać podzespoły? (Intel, nie?)

3. Którego producenta unikać? (HP ciągle ssie? co z Toshibą?)

4. Czy da się teraz wyrwać sprzęt za 2k, który na niskich uciągnie witchera 2?
  • 0

#2 MonsieurWoland Napisany 05 grudnia 2011 - 16:13

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
1 design
2 nie wiem
3 mialem hp paviliona - rzadzil
4 nie wiem
  • 0

#3 Pjoter Napisany 05 grudnia 2011 - 16:23

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
Sluchaj, na lapkach dobrze sie nie znam, ale wiem, ze kilku moich znajomych popelnialo taki sam blad. patrzyli na mozliwosci i osiagi, a zapominali o jakosci ekranu i glosnikow. Wiem, ze lubisz ogladac filmy, a zwlaszcza w warunkach wyjazdowych dobry dzwiek okaze sie byc niezbedny. Probowales kiedys obejrzc film na laptopie bez podlaczonych glosnikow w gronie trzyosobowym lub wiekszym? Wiele lapkow jest zagluszanych samym szmerem obecnosci takiego stadka, nie mowimy tu nawet o rozmowach. Znajomy ma jakastam toszibe z przyzwoitym ekranem, calkiem niezlej jasnosci i kontrastu i glosnikami harman kardon. Urwać jak ten lapek brzmi w porownaniu do wszystkiego co w temacie slyszalem. Warto dolozyc pare groszy i miec stosownej jakosci obraz i dzwiek Procek, grafa i ram to nie wszystko
  • 0

#4 Texz Napisany 05 grudnia 2011 - 16:23

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Jak ma nadgryzione jabłko na obudowie można brać.
  • 0

#5 Gość_Taikun_* Napisany 05 grudnia 2011 - 16:25

Gość_Taikun_*
  • Goście
Lapek do grania :clown: w wieska pograsz ns eksboksie przeciez
  • 0

#6 Otacon Napisany 05 grudnia 2011 - 19:46

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 070 Postów:
jak masz zamiar grać na niskich detalach to lepiej olej temat :tak:
  • 0

#7 Raikoh Napisany 05 grudnia 2011 - 21:56

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Polecam Alienware :^^:
  • 0

#8 Druciak Napisany 05 grudnia 2011 - 22:22

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Po co polecasz sprzęt, którego nawet nie widziałeś na oczy? :|
  • 0

#9 Raikoh Napisany 06 grudnia 2011 - 00:58

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Śmieszny cebulaczku skończ pisać głupoty :clown:
  • 0

#10 Dutch Napisany 06 grudnia 2011 - 01:15

Dutch

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 037 Postów:
1. Jakość wykonania, wydajność, czas pracy na baterii.
2. W kwestii procesorów raczej wielkiego wyboru nie masz(AMD niby coś tam próbuje, ale raczej są jakąś generacje dwie za intelem), natomiast jeżeli chodzi o karty graficzne to lepiej wybrać wydajniejszą/chłodniejszą.
3. Za 2k większość laptopów będzie podobnie wykonana, więc imo lepiej szukać konkretnych modeli a nie kierować się marka.
4. Sam przeszedłem Wiedźmina 2 na lapku kupionym półtora roku temu, ale nie była to przyjemna gra(minimalne ustawienia + częste spadki płynności), więc nie polecam grania na takim sprzęcie(w szczególności biorąc pod uwagę niedaleką premierę na x'a).
  • 0

#11 Spuczan Napisany 06 grudnia 2011 - 15:31

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 961 Postów:
Pierwsze i najważniejsze pytanie: do czego chcesz używać laptopa. Bez tego nie da się dokładnie odpowiedzieć na twoje pytanie.
1. Na co najbardziej zwracać uwagę? (procesor?)

2. Jakiej firmy brać podzespoły? Intel jest w porządku.

3. Którego producenta unikać? To pytanie jest z kategorii "sranie w banie". Każda firma ma jakiś gówniany model. Nie wszystkie kompy danego producenta są jakoś specjalnie słabe. Osobiście nie polecam HP ale na pewno znajdzie się ktoś kto kupił tanio dobry model. Laptopy Lenovo (dawny IBM), Acer, Della i ostatnio nawet Samsunga uważam za godne uwagi.

4. Czy da się teraz wyrwać sprzęt za 2k, który na niskich uciągnie witchera 2? Nie da się kupić laptopa za 2k i nie zagrać w W2 na średnich detalach. Trzeba by mieć naprawdę ogromy talent żeby tego dokonać.

I odwołam się do postu Pjotera jeżeli naprawdę nie pracujesz "w delegacji" i nie będziesz zabierał często swojego lapka (może myślisz teraz, że będziesz ale być może nie będzie Ci się chciało) to zastanów się nad stacjonarnym. Bo żaden laptop nigdy nie będzie w 1/3 dobry jak komp stacjonarny.
  • 0

#12 Travis Napisany 06 grudnia 2011 - 15:37

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:
Zamiast zakładać nowy temat -> http://forum.neogo.p...a/page__st__480
  • 0

#13 piterekd Napisany 06 grudnia 2011 - 15:52

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Jak Kupić Laptopa?

Pójść do sklepu komputerowego i wyłożyć kasę na Asusa :tak:
  • 0

#14 Travis Napisany 06 grudnia 2011 - 16:08

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:
to już lepiej msi albo dell, spójrz na swojego asusa jaka obudowa jest, tandetny powycierany plastik.
  • 0

#15 piterekd Napisany 06 grudnia 2011 - 16:26

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Liczy się to co ma wewnątrz :foch: Tyle razy co mi upadł i tyle gier co mi pociągnął, a powinny mu spalić kartę grafiki to nie zamienię go na nic innego :sparta:
  • 0

#16 Lady Luck Napisany 06 grudnia 2011 - 18:41

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

Witam, jestem przed zakupem lapka - szukam zatem pomocy ;)

1. Na co najbardziej zwracać uwagę? (procesor?)

2. Jakiej firmy brać podzespoły? (Intel, nie?)

3. Którego producenta unikać? (HP ciągle ssie? co z Toshibą?)

4. Czy da się teraz wyrwać sprzęt za 2k, który na niskich uciągnie witchera 2?


Aras? :blink:

HP ciągle ssie, omijaj szerokim łukiem. Póki co wszystkie osoby, które znam, a które miały HP narzekają. Ja też :P
  • 0

#17 Travis Napisany 06 grudnia 2011 - 18:44

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:
chłodzenie mają spartolone prze co na kolanach pewnie nie można trzymać, bo się grzeją?
  • 0

#18 Lady Luck Napisany 06 grudnia 2011 - 18:55

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Odpadają im klapy, pękają obudowy, padają podzespoły (w moim przypadku: topią się :^^: ) i tak, to też- grzeją jak sk**rwysyny :ninja:
  • 0

#19 piterekd Napisany 06 grudnia 2011 - 18:58

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
W Toshibie kolegi już 2 miesiąc po kupnie popsuł się napęd dvd i musiał potem instalować Vistę z pena (nie miał ukrytej partycji z systemem).

W Acerach łamią się uchwyty ekranu i są problemy z płytami głównymi i martwymi pikselami - oglądanie Jaj w tropikach z martwym pikselem przez cały ekran f*ck The World! :D
  • 0

#20 Gość_Taikun_* Napisany 06 grudnia 2011 - 19:05

Gość_Taikun_*
  • Goście
pier**licie jak połami. To tak jakbym napisał że w Radomiu to są same 30letnie prawiczki co skończyły ogrodnictwo z magistrem a pracują za 1500 przy sprzedaży pralek, a jak ktoś ma Okami w sigu to ma wąsa jak don pedro z krainy dreszczowców.

Każdy producent te tanie lapki walki max budżetowo i są słabych materiałów, a droższe są nieco lepsze. I prawda jest taka że wszystkie lapy na plastikach to ten sam szajs, chcesz konkretnego sprzetu bierzesz w alu/mag obudowe.
  • 0

#21 piterekd Napisany 06 grudnia 2011 - 19:09

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Nie sprzedaję pralek :foch:
  • 0

#22 Lady Luck Napisany 06 grudnia 2011 - 19:11

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Nie mam wąsa jak Don Pedro :foch:








Mam wąsa jak Mario :foch:
  • 0

#23 Spuczan Napisany 06 grudnia 2011 - 20:27

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 961 Postów:

W Acerach łamią się uchwyty ekranu i są problemy z płytami głównymi i martwymi pikselami - oglądanie Jaj w tropikach z martwym pikselem przez cały ekran f*ck The World! :D

Obalam ten mit.

pier**licie jak połami. To tak jakbym napisał że w Radomiu to są same 30letnie prawiczki co skończyły ogrodnictwo z magistrem a pracują za 1500 przy sprzedaży pralek, a jak ktoś ma Okami w sigu to ma wąsa jak don pedro z krainy dreszczowców.


Także nie sprzedaję pralek.
  • 0

#24 Dutch Napisany 06 grudnia 2011 - 21:00

Dutch

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 037 Postów:

HP ciągle ssie, omijaj szerokim łukiem. Póki co wszystkie osoby, które znam, a które miały HP narzekają. Ja też :P

ProBooka też wrzucisz do jednego worka z budżetówkami hp?
  • 0

#25 Gość_Taikun_* Napisany 06 grudnia 2011 - 21:17

Gość_Taikun_*
  • Goście

ProBooka też wrzucisz do jednego worka z budżetówkami hp?


Nie rozmawiaj z kobietą na temat HP ;) Sam mam ProBooka 4530s i na nic innego go bym nie zamienił, alu obudowa, solidna klawiatura, matryca matowa i kupilem go za 1900 zł ;D
  • 0

#26 piterekd Napisany 06 grudnia 2011 - 21:23

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Także nie sprzedaję pralek.


Mieszkasz w Radomiu?!? :cooo: Dawaj się spotkamy na browarka :ninjadance:
  • 0

#27 Spuczan Napisany 06 grudnia 2011 - 21:30

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 961 Postów:
Raczej nie bardzo. Mieszkałem w Radomiu do momentu w którym zacząłem studia. Teraz po skończeniu studiów raczej wpadam tam raz na 3 miesiące. Czasami spotkam się z kumplami w tym dużym kiosku który nazywają galerią Rosa.

Wybieram się na święta także jest szansa ale nie na piwo bo walczę teraz z brzuchem (bieganie codziennie).
  • 0

#28 piterekd Napisany 06 grudnia 2011 - 21:49

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
No ja na studiach też byłem rodowitym Warszawiakiem, co mi zostało do dzisiaj 8) Obecnie Rosa już nie jest trendy -> wszyscy się spotykają w Galerii Słonecznej, choć mi się średnio podoba. Na przykład jest w niej Multikino, ale ja wolę do Heliosa we wtorki chodzić na tanie wtorki i Helios ma bogatszy repertuar, np. Niebezpiecznej metody nie grali w Multi, a w H już tak :) Spoko, jak nie na piwo to na Desperadosa skoczymy :ninjadance:
  • 0

#29 Kleksandra Napisany 06 grudnia 2011 - 21:56

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Nie rozmawiaj z kobietą na temat HP ;) Sam mam ProBooka 4530s i na nic innego go bym nie zamienił, alu obudowa, solidna klawiatura, matryca matowa i kupilem go za 1900 zł ;D


Ja mam dv6915nr i raczej nie narzekam - nie bawię się w robienie filmów itp., dlatego mi wystarcza mój "Pavulon" i się nie topi ale siostrze potrzebny był do "wyższych celów" i dlatego "pagib" ;)

Zależy do czego lap będzie potrzebny, trudno oczekiwać, żeby np. za 1500 zł wyrwać konkretny sprzęt, który pociągnie wszystkie gry i inne pierdy, a do tego jeszcze będzie niezniszczalny o_O
  • 0

#30 Travis Napisany 07 grudnia 2011 - 11:24

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:
za 3k ze średniej półki można kupić dobrego laptopa.
  • 0