Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 3: Snake Eater


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1687 odpowiedzi na ten temat

#91 Gość__* Napisany 23 sierpnia 2004 - 12:50

Gość__*
  • Goście
Jesli chodzi o te złamania, to miałem podobne odczucia- zachwiałyby one realizm gry, na ktory Kojima kladzie duzy nacisk. Mam nadzieje, ze beda to wlasnie zwichniecia. No, ale sama idea odnoszenia kontuzji to swietny pomysł. W koncu Big Boss to jednak człowiek.
  • 0

#92 Gość__* Napisany 23 sierpnia 2004 - 13:27

Gość__*
  • Goście

A według plotek ten rosyjski pułkownik ma być homoseksualistą. :?
Jak dla mnie to już przesada.

A cholere mnie obchodzi orientacja seksualna bohaterów! Wogóle po co te całe zamieszanie z Vampem, Kojima używa zbyt komercyjnych chwytów. I zaspojlerujcie mi scenę w której odkrywamy tą Vampową tajemnicę (tylko żeby to nie zdradzało fabuły gry :!: )


Ponawiam prośbę :wink:


no uczynni to wy nie jesteście :x
  • 0

#93 Gość__* Napisany 23 sierpnia 2004 - 13:39

Gość__*
  • Goście
Zeby nie zdradzac fabuly gry powiem tylko tyle, ze Vamp lubial sie "przyssac" i polechtac troszeczke plynu z szyi plci meskiej :? Pozatym podobal mu sie Raiden ;):P
  • 0

#94 kotlet Napisany 24 sierpnia 2004 - 15:51

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:

I zaspojlerujcie mi scenę w której odkrywamy tą Vampową tajemnicę (tylko żeby to nie zdradzało fabuły gry :!: )

Na "wszelki wypadek" jednak zmniejszę czcionkę, jeżeli ktoś nie chciałby sobie "zdradzać" tego motywu. SPOJLERY !
jest z Ruminii. Po spotkaniu Stillman'a można zadzwonić do Pliskin'a i on opowie trochę Raiden'owi o Vamp'ie. Jak dziecko przeżył wybuch w kościele, który zabił jego rodziców. Leżał kilka dni pod gruzami i przezył tylko dlatego, że głód / pragnienie zaspokajał krwią swoich rodziców. Jednak jego pseudonim Vamp "wziął" się od tego, że był kochankiem Scott'a Dolph'a : dowódcy Marines. W czasie akcji na Big Shell jest przyjacielem Fortune. Jest nieśmiertelny, umie biegać po wodzie i przewidywać ruchy człowieka. Koniec spojlerów.
Nowy trailer jest fajny, a co do "obijania" Big Boss'a : nie został on legendarnym żołnierzem "od razu", musiał nabrać doświadczenia i tak dalej.
  • 0

#95 Gość__* Napisany 25 sierpnia 2004 - 08:55

Gość__*
  • Goście
Jakbys ktos chcial poczytac rozmowe miedzy Mielem a mna odnosnie fabuly MGS3 to zapraszam http://mgs.superhost...cles.php?id=166
  • 0

#96 Gość__* Napisany 25 sierpnia 2004 - 10:14

Gość__*
  • Goście
Swietny artykul. Gratuluje. Powiem, ze czytalo sie rewelacyjnie- ale czy taka wasnie bedzie fabuła ? Wole nie wiedziec. Nie bede wchodzil od wrzesnia na strony o MGSie, nie bede czytal postow na forach- nie chce zepsuc sobie przyjemnosci odkrycia kiedys tam prawdy na wlasnej skorze.
  • 0

#97 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2004 - 17:34

Gość__*
  • Goście
Właśnie obejrzałem najnowszy filmik z MGS3. Moje odczucia? Ten trailer naprawdę mnie nakręcił... Wszystko jest wspaniałe. Prawie wszystko. No własnie - głosy aktorów. O ile nie mam większych zastrzeżeń do głosów większości postaci, to rozdrażniły mnie głosy Ocelota i Thunderbolta. Przecież to rosjanie, którzy powinni posługiwać się angielszczyzną z wyraźnym rosyjskim akcentem (tak jak robili to żołnierze w MGS2). Paradoksalnie, Thunderbolt i Ocelot brzmią jak typowi "amerykańce". Ocelot to książkowy przykład amerykańskiego młodziana, który co krok posługuje się zwrotem "Awesome, dude". Na litośc boską! Niby Kojima dba o realizm w swoich grach, a tu coś takiego. Toleruje biseksualność Vampa i bishonenowość Raidena, ale tego nie zniesę.
Moim zdaniem, Kojima dobrze zrobił, podmieniając scenę lądowania Jacka. Te nowoczesne (jak na tamte czasy) odrzutowce i kapsuła, w której Jack zostaje zrzucony mają chyba ukazać "elitarność" tej operacji.
A to, że Jack daje sobie sklepać michę, nie oznacza wcale, że jest żółtodziobem. Czy człowiek, którego rząd amerykański wysyła na super tajną i super ważną operację, miałby być żółtodziobem. No raczej nie...
Podejrzewam, że cała ta akcja na moście to gra. Spojrzenia, jakie wymieniają między sobą Boss i Jack, mówią za siebie.
A sobowtór Raidena, to zwykły chwyt reklamowy i podejrzewam, że ta postać w ogóle nie wystąpi w grze. Tak, jak akcja z "Vice City".
  • 0

#98 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2004 - 17:51

Gość__*
  • Goście
Moim zdaniem pierwsze intro bylo fajniejsze. Lepiej sie je ogladalo, mialo w sobie power. MGS 3 ma tu u mnie minus. Druga wejsciowka nie przemawia do mnie, a kamuflaz na twarzy Snake'a jest jakis taki lipny...Sorry Hideo, no bonus this time.
  • 0

#99 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2004 - 17:56

Gość__*
  • Goście
Jeżeli chodzi o pierwsze intro to też mi sie podobało, poniewaz oznaczało tez jakis przełom.Jak to mówił Colonel "This one for the first history books: the world's first HALO jump" Snake miał jaja jeżeli odwarzył sie zrobic cos jako pierwszy człowiek w historii ..
  • 0

#100 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2004 - 18:21

Gość__*
  • Goście
Dodany obrazek

jak wam sie podoba oficjalna okladeczka?
  • 0

#101 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2004 - 18:27

Gość__*
  • Goście
A to cwaniaczki ci panowie z Konami. Jeszcze pare miechów temu net okrazyla niby finalna wersja okladki ze Snake'iem. Niestety, nie byl to artwork, ale zwykly render i to dosc zalosnie wygladajacy. Spodziewalem sie, ze owa okladka to zwykła sciema i sprawdziło sie.

Nowa jest za to naprawde fajowa. Niestety nic oprocz faktu namalowanego na niej Węża nie mozna wydedukować...W kazdym razie jest to jakas rekompensata za intro, na ktore psioczylem post temu. Tak wiec zmieniam zdanie- a little bonus.
  • 0

#102 cappo Napisany 26 sierpnia 2004 - 19:05

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
faktycznie. okładka do najnowszego MGSa to fachurka pierwsza klasa. cieszę się, że walnęli artworka a nie jakiś marny render...kszy kszy bez odbioru 8)
  • 0

#103 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2004 - 19:35

Gość__*
  • Goście
"I sensed somethin' a little bigger.What a dissapontin' catch" - DMC ;-)
  • 0

#104 Shinigami Napisany 26 sierpnia 2004 - 19:38

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Okładka pierwsza klasa. Artwork jak przy każdej części na Soniawki.
  • 0

#105 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2004 - 19:56

Gość__*
  • Goście
Sluszna uwaga- jak dotad kazda z emgieesowych okladek byla konkretnym artworkiem, wiec ta z SE nie powinna byc zadnym zaskoczeniem. Mimo wszystko zdziwilem sie nieco.
  • 0

#106 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2004 - 21:47

Gość__*
  • Goście
średnio podoba mi się nowa okładka strasznie podobna do poprzedników.
  • 0

#107 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2004 - 08:32

Gość__*
  • Goście
A nie o to własnie chodzi :?: Czy okładki GTA 3, VC i SA nie są podobne do siebie :> :?:
  • 0

#108 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2004 - 10:04

Gość__*
  • Goście
Są podobne.Ale nie tak monotonne.Czym się różnią.A widząc tą okładkę mam deja vu ,że widziałem już coś takiego.
  • 0

#109 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2004 - 12:30

Gość__*
  • Goście
A przepraszam, co to za skok co Snake robi pierwszy w historii? Bo na moim kompie obejrzenie nawet kilku minutowego filmiku jest niemożliwe :evil:
  • 0

#110 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2004 - 12:45

Gość__*
  • Goście
Pierwszy skok w historii z samolotu.Wiesz ;). Bierzesz spadochron.Lecisz tak wysoko aby radary Cię juz nie mogły 'zobaczyć' i skaczesz .Ale ten HALO jump to jakis specjalny skok.Tylko nie umiem sprecyzowac czym sie rózni od normalnego.Widząc maskę Snejka jak skacze mozna wywnioskowac, że wysokosc jest naprwade duża i powietrze jest zbyt gęste ;) .
  • 0

#111 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2004 - 12:54

Gość__*
  • Goście
Dzięki ci devil. Tyś moją MGSową pomocą :wink:
  • 0

#112 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2004 - 13:06

Gość__*
  • Goście
Zawsze do usług ;)
  • 0

#113 syon Napisany 27 sierpnia 2004 - 13:56

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Jeśli chodzi o ten HALO jump to chyba ma to coś wspólnego z wysokością, na której się skacze. Przez co Snake musi mieć maske tlenową ponieważ im wyżej w atmosfere tym mniej tlenu.

Jak komuś sie chce to może poszukać wyjaśnienia w sieci i już.

A co do okładki to mnie się podoba bo jakoś nie trąci zbędnymi pierdołami i już.

EDIT:

devil już to wyjaśnił, a ja tego nie zobaczył(too fast...), ale nie powstrzymało go to od napisania poniżej posta i zwrócenia na to uwagi, czyli spamu ciąg dalszy w wykonaniu owego user'a.
  • 0

#114 Shinigami Napisany 27 sierpnia 2004 - 14:04

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Albo chodzi o zjawisko optyczne które nazywa się HALO.
  • 0

#115 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2004 - 14:13

Gość__*
  • Goście
To przeciez powiedziałem, że to musi byc bardzo wysoko :D :D :D
  • 0

#116 kotlet Napisany 27 sierpnia 2004 - 15:14

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:
Okładka jest fajna i podoba mi się, głównie ze względu na kolor, jednak jest zbyt podobna do tej z Sons of Liberty. Zresztą to jest okładka wersji japońskiej, inna będzie dla USA i Europy (wystarczy zobaczyć na przykład MGS'a 2). Jeszcze co do trailer'a, tak jak Durandal'owi, niezbyt podoba mi się głos Ocelota. W MGS i MGS 2 ma już amerykański akcent, ale można to tłumaczyć jego wiekiem (wiele lat nauki języka angielskiego) i tym, że już nie mieszkał w Rosji. Ale w MGS 3 nie za badzo to pasuje. Jako młody koleś nie powinien jeszcze tak świetnie osługiwać się tym językiem. Ale coś mi się tam "obiło o oczy" związane z jego pochodzeniem, co tłumaczyło to, jak dobrze mówi po angielsku, jednak nie pamiętam już, co. "Kamuflaż" z czaszką wygląda niezbyt ciekawie, ciekawe, w czym mu ona pomaga w terenie. Ja tam uważam, że obydwa "skoki" znajdą się w grze. I fajny jest ten tekst wspominający o Patriotach na końcu trailer'a.
  • 0

#117 syon Napisany 27 sierpnia 2004 - 15:20

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

I fajny jest ten tekst wspominający o Patriotach na końcu trailer'a.


Konkluzja -> kiedy MGS4? Hehe... ale się wybiegło.

A co do głosu Ocelot'a to może i ma tam jakiś cienki głosik, ale Raiden'a nikt nie przebije. Trzeba się pogodzić bo zapewne Konami zablokowało linię maili związanych o poprawę dźwięków - sad joke.
  • 0

#118 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2004 - 22:52

Gość__*
  • Goście

I fajny jest ten tekst wspominający o Patriotach na końcu trailer'a.

Ale czy nie uwazasz, że to kolejny element gry, prowadzonej od dłuższego czasu przez Kojimę. On nas kusi... Że niby jesteśmy o krok od poznania tożsamości patriotów. Akurat.
  • 0

#119 kotlet Napisany 28 sierpnia 2004 - 19:41

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:
Zakładając, że tekst "i dont like those blue eyes of his" dotyczy Big Boss'a, to coś się nie zgadza : zarówno Solid Snake jak i Solidus Snake mają zielone oczy (w przypadku Liquid'a trudno stwierdzić, bo nie mam MGS : The Twin Snakes, a filmiki mam w słabej jakości, choć wydaje mi się, że też zielone). Czyli albo Kojima się pomylił (skoro klony są tak podobne, to czemu miałyby mieć inny kolor oczu ?), albo ten tekst nie dotyczy Big Boss'a.
  • 0

#120 Shinigami Napisany 28 sierpnia 2004 - 20:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Możliwe, że to poprostu zostało źle przetłumaczone, ponieważ w japońskim zarówno niebieski, jak i zielony to poprostu 'aoi'.
  • 0