Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko Już Było, Czyli Twoje Pomysły Są Bezwartościowe


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
248 odpowiedzi na ten temat

#181 Ryan Napisany 27 czerwca 2012 - 23:45

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ukradnę, choć nie powinienem. Na forum dla backerów giereczki Double Fine jest fajowy tekst Szejfera o pisaniu. W spoilerze, bez grafik, bo i tak to niemoralne. Ale polecam!

Spoiler

  • 0

#182 Kradziej Napisany 28 czerwca 2012 - 10:04

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Ukradnę, choć nie powinienem. Na forum dla backerów giereczki Double Fine jest fajowy tekst Szejfera o pisaniu. W spoilerze, bez grafik, bo i tak to niemoralne. Ale polecam!


Brzmi nieźle! Zaczynam żałować, że fundnąłem tylko Wasteland 2 (Chris Avellone!!!!!!!!!! <3) i The Banner Saga ;)
  • 0

#183 Ryan Napisany 05 lipca 2012 - 00:38

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Świetny tekst Danca o zacieśnianiu i rozluźnianiu mechaniki. Trzeba przeczytać i tyle. (tak jak w sumie cały jego blog)

http://www.lostgarde...s-of-cause.html
  • 0

#184 Ryan Napisany 11 lipca 2012 - 06:57

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Bardzo ciekawy (i długi) tekst o postaci gracza. Polecam.

http://www.gamasutra...s_and_self_.php
  • 0

#185 Ryan Napisany 28 lipca 2012 - 09:05

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Może tak jakieś zadanko? Proste, bez deadline'u.

CRITICAL///PATH - już kiedyś to reklamowałem. Są filmiki o game designie, pomysłach, itp. Proponuję, żeby każdy zainteresowany obejrzał kilka i wybrał dwa, z którymi się bardzo zgadza, albo nie (albo jeden taki, jeden taki) i napisał które to, dlaczego taka a nie inna opinia na ten temat. Ktoś chętny?

http://criticalpathproject.com/ (UX Ssie; klikać "begin" po prawej u dołu; u góry jest sorter po nazwiskach i słowach kluczowych)
  • 0

#186 Zois Napisany 02 sierpnia 2012 - 23:10

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
nie chce mi sie czytac o co chodzi w temacie ale ze jutro mam wolne to przeczytalem posta wyzej i obejrzalem filmiki.

1. fallen in love with mmo - czesciowo zgadzam sie ze to nie fabula w grach mmo wywoluje emocje i sprawia ze mmo sa za***iste - to klimat czyli ludzie sprawiaja ze dostajesz kurwicy, ze sie usmiechasz w trakcie grania i inne takie gejostwa. coby nie mowic - w sumie kompletnie jebal mnie proces samej gry - fajnie bylo miec po prostu postac i moc sobie z kims zwiedzac swiat i tyle. niemniej jednak zeby byli ludzie ktorzy postanowia zostac w danym swiecie to juz trzeba dobrego pomyslu - fabuly whatever. niemniej jednak zaskakuje mnie fenomen wowa. nie rozumiem czemu nawet swtor nie zmienilo dominacji.
2. balance of difficulty - sie zgadzam z naciskiem ze kazdy ma inaczej wywozona granice gdzie jest ameryka vs reszta swiata. seriously gry sa za proste, brak im miodu nie dlatego ze jestem stary i sie wypalilem tylko dlatego ze amerykance to debile i trzeba im podsuwac wszystko pod nos.
  • 0

#187 Ryan Napisany 13 sierpnia 2012 - 00:08

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Tylko Ty okazałeś się zainteresowany. ;)

Może kogoś: ciekawy (!) tekst Bleszinskiego o designie.
http://www.gamasutra...feature/175586/
  • 0

#188 Ryan Napisany 18 sierpnia 2012 - 01:09

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Odrobinę IMO przekombinowany art o budowaniu systemów i mechanik za pomocą formalnego modelowania.

http://www.gamasutra...s_notebook_.php
  • 0

#189 fingus Napisany 02 grudnia 2012 - 01:43

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Odkopuję temat, by (wracając do pierwotnej formuły) zadać zadanie do odrobienia, zatem uwaga, uwaga!
Pomysł wpadł do głowy po ostatnim wpisie mówiącym o tym, co tam ostatnio robi Rare. :hihi:
Wasze zadanie jest takie: wymyślić i krótko opisać grę na Kinecta, która nie jest popierdółką dla casuali, ani gimmicznym dziwadłem, a więc żadne tam gry rytmiczne, muzyczne, taneczne lub strzelanie jajkami do prosiaków, tylko normalny, mainstreamowy tytuł, z fabułą, złożonością, jakąś głębią mechaniczną, etc.
Czas start.
Jestem bardzo ciekaw, czy komukolwiek się uda. :hihi:
  • 0

#190 Godot Napisany 02 grudnia 2012 - 11:19

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jedyne co można by było zrobić to jakaś przygodówka point`n`click. Czyli statyczna gra, gdzie właściwie sposób sterowania nie robi różnicy. Coś a`la Layton, Phoenix Wright, nawet L.A. Noire by się sprawdził IMO. Ale nic dynamicznego
  • 0

#191 Ryan Napisany 02 grudnia 2012 - 12:05

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Steel Battalion: Done Right :clown:

Ewentualnie sequel do Gunstringera wystarczy opisać, bo gierunia spełniała wszystkie w/w kryteria. :)
  • 0

#192 Tawotnica Napisany 02 grudnia 2012 - 13:42

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Wasze zadanie jest takie: wymyślić i krótko opisać grę na Kinecta, która nie jest popierdółką dla casuali, ani gimmicznym dziwadłem, a więc żadne tam gry rytmiczne, muzyczne, taneczne lub strzelanie jajkami do prosiaków, tylko normalny, mainstreamowy tytuł, z fabułą, złożonością, jakąś głębią mechaniczną, etc.
Czas start.
Jestem bardzo ciekaw, czy komukolwiek się uda. :hihi:


Symulator statku kosmicznego z elementami turowego RPG. Coś jak Infinite Space na DSa, tylko że widok głównie z cockpitu, okno 4:3 wokół którego porozkładane byłyby panele do obsługi statku. Komendy głosowe zamiast hotkeyów i żeby nie było, że wszystko możnaby padem zastąpić to jakieś okazjonalne puzzle wymagające machania. Głębie by zapewniała masa statystyk i możliwości modyfikacji statku. Może być? To pierwsze co mi do głowy przyszło.
  • 0

#193 Ryan Napisany 06 grudnia 2012 - 11:32

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Tumblr z najgorszymi pomysłami na gry:
http://bad-games.tumblr.com/
  • 0

#194 Ryan Napisany 03 października 2013 - 17:45

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Xaviant ma spoko bloga o budowaniu gierki o nazwie Lichdom. Polecam.
http://lichdom.com/blog/
  • 0

#195 xell Napisany 03 października 2013 - 19:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:

Tumblr z najgorszymi pomysłami na gry:
http://bad-games.tumblr.com/

Był post o pomyśle zakładającym graniem w trójkę bandziorów z Kalifornii?


  • 0

#196 Stan Napisany 03 października 2013 - 19:13

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

ha włąśnie ja ostatnio wpadłem na pomysł giereczki videło dla duzych dzieci! Jest tak dobry, że sie z wami nim nie podziele :potter: 


  • 0

#197 xell Napisany 03 października 2013 - 19:19

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:

ha włąśnie ja ostatnio wpadłem na pomysł giereczki videło dla duzych dzieci! Jest tak dobry, że sie z wami nim nie podziele :potter:

Nazwij go Stan's Previously Owned Brain.


  • 0

#198 Stan Napisany 03 października 2013 - 19:24

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Nie pasuje do tematyki :ok: 


  • 0

#199 cwany-lis Napisany 06 października 2013 - 20:10

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

STAN OF DUTY


  • 0

#200 burnstein Napisany 06 października 2013 - 20:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 121 Postów:

Stans Wet Dreams of Anal Destruction


  • 0

#201 Schrodinger Napisany 06 października 2013 - 20:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:
raczej STAN TUTAJ


  • 0

#202 Stan Napisany 06 października 2013 - 20:51

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Ciągle nie trafiacie, a burn to juz swoje fantazje rzuca. 


  • 0

#203 Ryan Napisany 06 października 2013 - 22:17

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Starczy tego offtopa. Ciągnięcie tematu Stana zaowocuje warnami. O!
  • 0

#204 Ryan Napisany 24 marca 2014 - 17:12

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Bezwartościowe pomysły Kena Lewina:
http://www.gamesindu...ative-structure
  • 0

#205 Rudolf Napisany 24 marca 2014 - 22:46

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 737 Postów:

Może on też ma marzenia! 


  • 0

#206 fingus Napisany 19 lutego 2018 - 01:28

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Ostatnio na impresce psn obgadaliśmy pomysł na grę, jakiej świat potrzebuje, nawet jeśli jeszcze o tym nie wie. Zelda Battle Royale. Sto gołych Linków jest zrzucanych na spadochronach na Hyrule z Breath of the Wild i zabawa się zaczyna - od znalezienia patyka i jabłek, poprzez walkę o lepszą broń, strzały, ubranie, schwytanie konia. Przy ciągle zwężającej się strefie. Ach te emocje, gdy okaże się, że finał jest gdzieś na ośnieżonym szczycie i trzeba szybko upichcić eliksir aby nie zamarznąć. Ach te wspinaczki na czas podczas deszczu. Albo wyścig po łuk lub broń prądową. Silnik jest gotowy, wystarczy dodać online. Możecie słać pomysł do Nintendo, byle po japońsku, bo tam pewnie mało kto zna angielski.
  • 5

#207 Chewie Napisany 19 lutego 2018 - 01:34

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Battle royale od nintendo bylby ciekawy :olo: Yoshi i inne maskotki biegajace po mapce zeby sie wybic do ostatniego ocalalego


  • 0

#208 Starh Napisany 19 lutego 2018 - 01:46

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Ostatnio na impresce psn obgadaliśmy pomysł na grę, jakiej świat potrzebuje, nawet jeśli jeszcze o tym nie wie. Zelda Battle Royale. Sto gołych Linków jest zrzucanych na spadochronach na Hyrule z Breath of the Wild i zabawa się zaczyna - od znalezienia patyka i jabłek, poprzez walkę o lepszą broń, strzały, ubranie, schwytanie konia. Przy ciągle zwężającej się strefie. Ach te emocje, gdy okaże się, że finał jest gdzieś na ośnieżonym szczycie i trzeba szybko upichcić eliksir aby nie zamarznąć. Ach te wspinaczki na czas podczas deszczu. Albo wyścig po łuk lub broń prądową. Silnik jest gotowy, wystarczy dodać online. Możecie słać pomysł do Nintendo, byle po japońsku, bo tam pewnie mało kto zna angielski.

Geniusze
  • 0

#209 lukaszSA Napisany 19 lutego 2018 - 08:46

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Battle royale od Nintendo? 

 

BYŁO

 

LE1KHMl.jpg


  • 0

#210 Nyjacz Napisany 19 lutego 2018 - 09:13

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 998 Postów:

Mi się raz śniła dobra giereczka będąca gdzieś między indie a dużą giereczką.

 

Grało się 8-letnim chłopakiem, który mieszkał z innymi, mniejszymi i większymi, w jakiejś dużej wieży z piętrami strzeżonej przez roboty. Na oknach kraty, spało się w swojej celi, a na zewnątrz świat wyglądał jak po apokalipsie, jakby roboty opanowały świat. Generalnie gra była symulatorem życia w sierocińcu, czyli wg timingu robienie pewnych rzeczy pewnie w celu wydostania się z tego więzienia. Myk polegał na tym, że ta trójwymiarowa gierka zamieniała się w dwuwymiarowe starsze gierki typu latanie statkiem w prawo i unikanie komet, platformer z uciekaniem przed lawą itd. Z muzyką przypominającą gierki z nesa. Kiedy to się działo? Kiedy naszemu chłopaczkowi coś się działo, jakaś stresująca sytuacja typu gnębienie przez starszych, a nam się nie udało zwiać. Nasz bohater był na coś chory i w momentach takiego stresu radził sobie z tym przechodząc w głowie tę oldskulową gierkę. Jeśli nam się nie udało, to coś w rodzaju game-over. Jeśli przeszliśmy ten 20-30 sekundowy gameplay, to np. nagle jesteśmy gdzieś schowani przed tymi łobuziakami.

 

Dobre, co.


  • 2