Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pogadajmy sobie o naszych PS2, bo jakoś tu nudno jest.


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
346 odpowiedzi na ten temat

#121 Godot Napisany 21 lutego 2008 - 17:34

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
myslalem ze przy takim zajebistym macho latino lova kobiety mysla tylko o nim a nie o harvest moon
  • 0

#122 vagrant3 Napisany 22 lutego 2008 - 20:14

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:
Dla mnie gry sie nie starzeją. W parę minut przyzwyczajam się do starszych pozycji - tych z PS2, z GC, z DC, z PSXa. Powiedzmy, że PSX jest już tą barierą, której raczej nie przekraczam jeżeli chodzi o cofanie się do starszych gier. Nie mam problemu żeby sesje w PGRa4, Assassin's Creed, Crackdowna czy Viva Pinata przeplatały się z sesjami w MGS3, RE4, FFVIII, Vagrant Story, Shenmue, SH2, GTA: VC, Jade Empire... Jak gra jest dobra to ma u mnie status "ponadczasowa". Ciągle o takich grach myśle i praktycznie zawsze mam ochote w nie grać. Nie czuje żeby się zestarzały. Nie odrzucają mnie.

Nowa generacja jednak trochę odbudowała we mnie chęć do grania, tak ogólnie. Nowa jakość grafiki, nowe możliwości (tu głównie zasługa Live!), nowe tytuły. Mimo to ciągnie mnie mocno do starszych konsol i do gier na nie :)
  • 0

#123 Kurzy Napisany 22 lutego 2008 - 21:22

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

A czy chłopaki zauważyliście iz samo HM strasznie kobietą sie podoba....


Taaak...ale przykładowo taki na Wonderfull Life podoba isę około 3 dni...nudny jest i wolny. Innych nei sprawdzałem. Mnie ten HM przykuł ostro...grałem cały dzień około 15 h...i to był ostatni dzień z tą grą :)

Dla mnie gry sie nie starzeją.

:hurra:
  • 0

#124 Shinigami Napisany 22 lutego 2008 - 23:59

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Taaak...ale przykładowo taki na Wonderfull Life podoba isę około 3 dni...nudny jest i wolny. Innych nei sprawdzałem. Mnie ten HM przykuł ostro...grałem cały dzień około 15 h...i to był ostatni dzień z tą grą :)

Największy błąd jaki zrobiłem kupując gre :trup: Zawiodłem się tymbardziej, że Back to Nature jest jedną z moich ulubionych pozycji :(
  • 0

#125 Kurzy Napisany 23 lutego 2008 - 00:57

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
No coś w tym Wonderfull Life nei zagrało. Niby starali się zrobić"freeroaming" jak w psxo'owym monie ale to nei to samo. Trochę brzydacka grafika i strasznei ślamazarna rozgrywka...ja nei wiem czy to specjalnie działa w 10 fps czy dlatego żen ie dopracowali tej pozycji. Jednak HM na psx jest ponadczasowy-grafika 2d, rozbudowanie itd.
  • 0

#126 Shinigami Napisany 23 lutego 2008 - 01:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Gdyby nie ta super szybka rozgrywka pewnie byłoby lepiej. No, jeszcze gdyby tylko miesiące trwały więcej niż 10 czy 15 dni i laski nie były zakochane po upływie jednego. Ale i tak zwolnienia są najlepsze, tam są tak rozległe tereny, że PS2 nie pociągnęło by ich bez zadyszki :lol:
  • 0

#127 Aras Napisany 02 września 2008 - 07:50

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Taki mały zbiór dziesięciu naprawdę tanich ale ciągle wartych uwagi pozycji. Na PS2 można się bedzie jeszcze dłuuuuugo bawić, za malutkie pieniądze.
  • 0

#128 Litwin81 Napisany 02 września 2008 - 09:11

Litwin81

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 197 Postów:
Można,można,wystarczy często robić PES Party :P
  • 0

#129 Marbel Napisany 02 września 2008 - 09:26

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Właśnie... PESa tam brakuje. Muszę upolować w końcu piątkę lub szóstkę bo wstyd mieć tylko demko ;) BTW fajny artykuł.
  • 0

#130 Aras Napisany 02 września 2008 - 18:34

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

Muszę upolować w końcu piątkę lub szóstkę


skoro Ci to dynda to bierz albo 3 albo 5. Z perspektywy czasu przyznam że to najfajniejsze PESy były.
  • 0

#131 Kurzy Napisany 02 września 2008 - 21:47

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Aras dobrze mówi. Gameplay w tych częściach był cudowny. Można grać i grac. Musisz wiedzieć że te gry to najlepsze części i najlepsze gry piłkarskie wiedz to brzmi dumnie. Tylko gdyby nei te cholerne licencje...No i dzięki Fifie trochę urosły wymagania dotyczące ML.
  • 0

#132 oranje Napisany 02 września 2008 - 21:49

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Aras, ale Mark of kri trudno dostac jest :/
  • 0

#133 Aras Napisany 02 września 2008 - 22:13

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
co tydzień choć jedna oferta się zwykle pojawia, własnie koło 30 złotych. Sam za tyle dwa lata temu kupiłem ;) do dziś MoK czesto widywalem przeglądając allegro. Swego czasu był nawet niemały zalew aukcji z Mok.
  • 0

#134 Ofeck Napisany 02 września 2008 - 22:17

Ofeck

    Link

  • Narybek
  • 282 Postów:
Ja wlasnie sprzedalem Mark of Kri na allegro, imo dobra gra, ale tylko na jeden raz i to tez 6 h mi zajelo skonczenie.
  • 0

#135 Marbel Napisany 03 września 2008 - 07:53

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Jak będzie trochę kaski to się zasadzę na piątkę. Grałem kiedyś na PC, wiem, że dobra choć nie odczułem jakiejś wielkiej różnicy w stosunku do PES6. Choć nie powiem, dzięki 5 odkryłem tą grę i wiele sezonów na klawiaturze za mną ;)
Wiem, że PES3 to koszt z przesyłką 25-30 zł ale ostatnią moją kasę wydałem na GH II i na koncie została symboliczna złotówka.
Te Mark of Kri to coś jak GoW?
  • 0

#136 Gość__* Napisany 03 września 2008 - 10:00

Gość__*
  • Goście
Ludziska, przecież RE4 na Allegro lata za około 50-60zł - w porównaniu do ilości MIODU, jaką ta gra posiada jest to cholernie mało. Brać i grać, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, a nie wie w "co se popykać".
  • 0

#137 Ofeck Napisany 03 września 2008 - 14:04

Ofeck

    Link

  • Narybek
  • 282 Postów:

Te Mark of Kri to coś jak GoW?

Podobna sieka do GoW w disneyowskiej grafice, z elementami skradanki, fajnie zrobiona gra tylko zdecydowanie za krotka.
  • 0

#138 f5k Napisany 25 września 2008 - 11:09

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

Ludziska, przecież RE4 na Allegro lata za około 50-60zł - w porównaniu do ilości MIODU, jaką ta gra posiada jest to cholernie mało. Brać i grać, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, a nie wie w "co se popykać".

RE4 to taka gra którą każdy gracz powinien chociaż sprawdzić, choć w tą gre trzeba zagrać dłuzej żeby skumać jej klimat i świetność, ja sam miałem tak że zagrałem jakieś 2h i odłożyłem gre i o niej zapomniałem jakoś wydało mi sie nie fajne, ale pewnego wieczoru myślałem w co by tu zagrać i przypomniało mi sie że może by zagrać w RE4 skoro siedzi i sie kurzy i wciągło mnie jak bagno, całą noc grałem na słuchawkach potem następny dzień grałem jak sie troche ściemniło a później kolejna nocka i w dzień dokończyłem i ukończyłem gre.
  • 0

#139 Gość__* Napisany 25 września 2008 - 11:23

Gość__*
  • Goście

Ludziska, przecież RE4 na Allegro lata za około 50-60zł - w porównaniu do ilości MIODU, jaką ta gra posiada jest to cholernie mało. Brać i grać, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, a nie wie w "co se popykać".

RE4 to taka gra którą każdy gracz powinien chociaż sprawdzić, choć w tą gre trzeba zagrać dłuzej żeby skumać jej klimat i świetność, ja sam miałem tak że zagrałem jakieś 2h i odłożyłem gre i o niej zapomniałem jakoś wydało mi sie nie fajne, ale pewnego wieczoru myślałem w co by tu zagrać i przypomniało mi sie że może by zagrać w RE4 skoro siedzi i sie kurzy i wciągło mnie jak bagno, całą noc grałem na słuchawkach potem następny dzień grałem jak sie troche ściemniło a później kolejna nocka i w dzień dokończyłem i ukończyłem gre.

Mnie zassało tak mniej więcej od pierwszej walki z bossem. Czym dalej, tym większe wypieki miałem na twarzy. No i jest masa bonusów, które przedłużają rozgrywkę. Samo zdobycie Infinite Rocket Launcher i Chicago Typewriter zajmuje sporo czasu. Niesamowicie żywotny tytuł.
  • 0

#140 Scorpio Napisany 25 września 2008 - 13:09

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Jak dla mnie akurat te dwie giwery w używaniu nie dają radochy ... lepsze jest ich zdobywanie. A już totalnie emocjonujące było dla mnie przejście gry na Pro. Ostra jazda.
  • 0

#141 Gość__* Napisany 25 września 2008 - 14:07

Gość__*
  • Goście
Zwłaszcza Chapter 5-4 - ile to ja nowych przekleństw przy tym wymyśliłem... Mógłbym z tego uskładać jakiś słownik wulgaryzmów nowoczesnych czy inną encyklopedię - "j****y murzyński czarnuch z chaingunem w łapie" to tylko lajtowniejsze okreśenie JJ'a ;)
  • 0

#142 Pico Napisany 19 listopada 2008 - 13:35

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Zakupiłem do kompletu pada DualShock2, bowiem wcześniej miałem 1x DS2 i 1xDS1 (od PSone'a).

No i zakupiony pad odrobinę różni się od pada, którego otrzymałem w zestawie z konsolą. Pad z konsolą to wersja "H" (chodzi o małą literkę napisaną z drugiej strony pada), a pad zakupiony teraz to wersja "A". Od razu czuć, że zrobione są z innych tworzyw. A czym tak naprawdę się różnią? Spotkałem się z taką opinią w necie:

Ja bym to uzaleznil od wersji Dual Shocka 2, ktorego zreszta Logitech byl (i moze nadal jest) producentem, dzieki czemu mogl troche sciagnac.

Jezeli to wersja H (sprzedawana ze starymi konsolami i chyba wciaz osobno, a przynajmniej ja taka trafilem) to lepiej porozgladac sie za czyms innym. Jezeli A (nowe konsole) to jak najbardziej taki. Roznica poza wykonaniem, materialami i spasowaniem, najwieksza jest w analogach. W H sa bardziej sprezynujace i lapia dopiero od moze nawet polowy wychylenia (w kazdym razie nie od poczatku), a w A ladnie na calym zakresie.

Mam nawet teorie, ze Sony przyznaje kolejne literki kolejnym producentom. Jezeli wiec zalozyc, ze H to Logitech (bo do starych konsol jest dolaczany), to wtedy A oznacza ASCI (i faktycznie, wersja A jest wykonana jak pady do psxa, ktore poczatkowo robilo ASCI).

No chyba, ze to po prostu sa podrobki, w sumie karty pamieci sa tak podrabiane teraz, ze sie praktycznie nie da odroznic, jedynie kierowac sie cena.

Sprawa jest jednak taka, ze oznaczenie wersji znajduje sie na tabliczce z tylu pada, na opakowaniu sie tego nie doszukalem. Mala wiec prosba do tych co posiadaja kupowane osobno pady (szczegolnie kupione niedawno), aby napisali jaka wersje maja.


Co jeszcze do tego można dodać? Jakie są różnice między wersjami "H" i "A"?
  • 0

#143 Scorpio Napisany 19 listopada 2008 - 16:59

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Temat ciekawy, sam bym posłuchał więcej na ten temat :)
  • 0

#144 onikage7 Napisany 19 listopada 2008 - 22:55

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Hm, mi przez palce przewinęło się sporo "duali 2" teraz akurat pod ręką mam 2 sztuki, jeden srebrny, jeden czarny. Czarny ma symbol A, srebrny H oba były kupione z konsolami serii 7000 tylko że ten srebrny z symbolem H był kupiony dużo później niż ten A więc w zasadzie jest na odwrót z tym co jest powiedziane powyżej. Tylko, że to w zasadzie ciężko stwierdzić która konsola jest starsza bo na dobrą sprawę nie wiadomo ile leżała w sklepie zanim wpadły w moje ręce. Znalazłem też na necie taką wypowiedź "Depends on the revision. SCPH-10010 Rev A has the small motor, and Rev H has two large motors. Try fitting two large motors with the large weights to a Rev H Dual Shock 2, and you'll know the meaning of force feedback!" (tutaj znalazłem http://www.atariage.... ... 04507.html ). Wynika z tego że niby wersja H ma wbudowane dwa duże silniczki do wibracji, wersja A jeden i do tego mały. Trochę mi to nie pasuje, poza tym w całym wątku mowa trochę o czymś innym ale kto wie, najlepiej rozkręcić pada i sprawdzić ;).
  • 0

#145 Gość_jachu2_* Napisany 08 grudnia 2008 - 17:51

Gość_jachu2_*
  • Goście
Po 5 latach wiernej służby, tysiącach godzin grania, dziesiątkach tytułów i niezliczonej dawce szczęścia odszedł mój pierwszy i jedyny dotychczas PS2. Próby reanimacji nie powiodły się. [`]

40-tytułowa biblioteka nie jest warta tego, by sprzedawać ją za grosze na Allegro. W związku z tym w najbliższych dniach w domu mym zagości PSTwo, które przejmie obowiązki swojego zasłużonego dla sprawy poprzednika.

Smutno mi, ale bywa. Umarł król, niech żyje król.
  • 0

#146 Pico Napisany 08 grudnia 2008 - 20:16

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Slimka godnie zastąpi grubego czarnucha. Zobaczysz :).

Poza tym - składam najszczersze kondolencje :(.
  • 0

#147 Kurzy Napisany 08 grudnia 2008 - 21:34

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A moja ps2 musi wreszcie mieć wymieniony laser i musze ją dokarmić pełną kolekcją raczetów i jaków platinium:) To najbliższe plany względem niej :) Niektóre gry idą a niektóre nie idą :P

Pamiętam jak kiedyś krytykowałem pudełka do xboxa bo podobały mi się takie same pudełka i wzór z boku na ps2 i że cyztelne to. Odwołuję- teraz mi się nei podobają. Amen :)
  • 0

#148 Psycho-Mantis Napisany 09 grudnia 2008 - 05:30

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Ja zakupiłem sobie niedawno najnowszy model PS2 ( ta z wbudowanym zasilaczem „ niebieski karton”), starusieńka (z początku 2001 roku) poszła na emeryte. Nigdy się nie popsuła :klaszcze: 7 lat wiernej służby było ,jak teraz ją oddałem do czyszczenia i stoi dumnie na półce, wspominam te tysiące godzin, to była niezapomniana era! Za jakiś czas, jak pojawią się pierwsze informacje, że Sony zaprzestaje produkcji czarnuli, będzie trzeba sobie kupić jeszcze sztukę na zapas.
  • 0

#149 Marbel Napisany 09 grudnia 2008 - 21:52

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Ty to chyba nie masz co z pieniędzmi robić?? :wink: Moja czarnula ostatnio łyka GT 4 lub GH III :) Posucha...
  • 0

#150 Scorpio Napisany 10 grudnia 2008 - 09:29

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
A ja myślę poważnie nad wstawieniem do mojej starej PS2 HDD i przez to odpalania gier bezpośrednio z niego. Teraz pytanie: jaki dysk najlepiej wstrawić (czy są jakieś preferowane firmy, prędkości?), jaka pojemność najlepsza (w sensie, czy jest jakaś maksymalna?) i na koniec - jak to zrobić? Kiedyś to bym znalazł w Undergroundzie pewnie, ale obecnie dział znikł. I może są jakieś nowe sposoby. Proszę tych, którzy się na tym znają o jakieś linki (najlepiej takie, by Homer Simpson mógł nawet zrozumieć) :)
  • 0