Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pogadajmy sobie o naszych PS2, bo jakoś tu nudno jest.


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
346 odpowiedzi na ten temat

#241 Otacon Napisany 18 października 2011 - 18:42

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
mam 360, który leży w szafie bo go piorun usmażył OLO
kupiłem po jakimś czasie ps2 coby "ponadrabiać klasykę" ale wyszło tak, że gram raz na miesiąc...
stacjonarne granie chyba już nie dla mnie :(
  • 0

#242 Spuczan Napisany 29 października 2011 - 14:29

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:
Chwilowy "paraliż konsolowy"! Też tak miałem. Odpocząłem sobie od grania na jakiś czas i ochota sama wróciła. Masz slimke czy fata?
  • 0

#243 Travis Napisany 29 października 2011 - 17:19

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:
Jak byś zerknął stronę wcześniej to byś wiedział że slim.
  • 0

#244 Otacon Napisany 29 października 2011 - 19:30

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:

Chwilowy "paraliż konsolowy"! Też tak miałem. Odpocząłem sobie od grania na jakiś czas i ochota sama wróciła. Masz slimke czy fata?

raczej nie paraliż konsolowy tylko brak czasu/chęci na stacjonarne granie. Po pracy trzeba poćwiczyć, filmik, książka, periodyk itp. już po prostu nie mam czasu na włączanie stacjonarki.
Wolę na NDS lub na komórce popykać ;)

A PS2 mam w wersji Slim. Fajna, malutka ale niestety ma głośny mechanizm przesuwający laser :(
  • 0

#245 Travis Napisany 01 listopada 2011 - 15:48

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:
może nie brak czasu tylko zła jego organizacja.
  • 0

#246 Otacon Napisany 01 listopada 2011 - 16:50

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
na pierwszym miejscu bym postawił brak chęci a dopiero potem brak czasu.
Tak, to jest prawdziwe :tak:
  • 0

#247 Spuczan Napisany 01 listopada 2011 - 19:15

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:
Dobra nie marudź tylko zrób sobie dłuższą przerwę. Chociaż niepokoi mnie ta druga część zdania: "lub na komórce popykać". To zły znak.
  • 0

#248 Travis Napisany 01 listopada 2011 - 19:17

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:
na komórce popykać, faktycznie brzmi niepokojąco.
  • 0

#249 Gość_gofrowsky_* Napisany 01 listopada 2011 - 19:22

Gość_gofrowsky_*
  • Goście
ten telefon to tak np. dwie albo trzy pe es dwójki, może da radę zrobić emulator :!:
  • 0

#250 Otacon Napisany 01 listopada 2011 - 21:31

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Nie da rady emulatora postawić. Za słaba konstrukcja. Najnowsze produkcje na nim nie chodzą :(
A czemu pykanie na komórce jest niepokojące?
  • 0

#251 Gość_gofrowsky_* Napisany 02 listopada 2011 - 00:58

Gość_gofrowsky_*
  • Goście
Jak coś nie bierz odpowiedzi człowieka fapującego do starych giereczek, mającego Muminka na avku i nick Szpuszczan_ na poważnie :cf:
  • 0

#252 tomasz Napisany 02 listopada 2011 - 15:51

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Też ostatnio sprawiłem sobie nową, pachnącą slimeczkę jak poszedłszy do serwisu z moim drugim fatem (pierwszego zajechałem aż rozpadł się na milion małych kawałeczków takich) pani powiedziała, że nie majo już takich laserów od ćwierćwiecza. Teraz poluję na okazje na allegro z tanimi gierkami, człowień może się czasem za głowę chwycić jak widzi, że nieosiągalne kiedyś pozycje teraz po dyszkę chodzą (:
  • 0

#253 Travis Napisany 02 listopada 2011 - 17:34

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:

Też ostatnio sprawiłem sobie nową, pachnącą slimeczkę jak poszedłszy do serwisu z moim drugim fatem (pierwszego zajechałem aż rozpadł się na milion małych kawałeczków takich) pani powiedziała, że nie majo już takich laserów od ćwierćwiecza. Teraz poluję na okazje na allegro z tanimi gierkami, człowień może się czasem za głowę chwycić jak widzi, że nieosiągalne kiedyś pozycje teraz po dyszkę chodzą (:


To Co Ty z nią robiłeś?
  • 0

#254 tomasz Napisany 02 listopada 2011 - 17:44

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
To było tak hiperbolicznie ujęte, grałem sobie kiedyś jak gdyby nigdy nic i nagle mała siostra wbiegła do pokoju i wyj.ebała się zahaczając nogą o kabel od pada. Pozostało mi tylko uronić męską łzę nad konsolą i pomścić ją - siostrę utopiłem w kiblu.
  • 0

#255 Travis Napisany 04 listopada 2011 - 15:02

Travis

    spójrz w niebo

  • Forumowicze
  • 2 092 Postów:
w kiblu, to miała g ó w n i a n ą śmierć, ale ogólnie to widzę że wolisz nintendo, pokemony, zeldy i te sprawy ;)
  • 0

#256 tomasz Napisany 07 listopada 2011 - 20:02

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
No raczej.
Właśnie wracam do MGS 2 i pytam się dlaczego ta kamera jest tak przyrodzeniowa. Za to postaci kopią zad, dawno się tak nie uśmiałem jak z Vampa i tej mudżynki malowanej, stara dobra japońska szkoła nakreślania osobowości.
  • 0

#257 Spuczan Napisany 07 listopada 2011 - 21:22

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:

A czemu pykanie na komórce jest niepokojące?

Według mnie jeżeli ktoś ma czas na granie na komórce a nie ma czasu na granie na stacjonarnych konsolach to znaczy, że ma mało czasu i to jest dla mnie niepokojący symptom. Potem trudniej wrócić do grania w te dłuższe i wymagające gry.

Jak coś nie bierz odpowiedzi człowieka fapującego do starych giereczek, mającego Muminka na avku i nick Szpuszczan_ na poważnie :cf:

To nie Muminek. Przekręciłeś nicka w formie żartu? Urocze. Nie fapuje do starych gier. Widzę, że ktoś miał zły dzień.

Też ostatnio sprawiłem sobie nową, pachnącą slimeczkę jak poszedłszy do serwisu z moim drugim fatem (pierwszego zajechałem aż rozpadł się na milion małych kawałeczków takich) pani powiedziała, że nie majo już takich laserów od ćwierćwiecza. Teraz poluję na okazje na allegro z tanimi gierkami, człowień może się czasem za głowę chwycić jak widzi, że nieosiągalne kiedyś pozycje teraz po dyszkę chodzą (:

Mam to samo. Aż ciężko się czasami powstrzymać od zakupu na Allegro lub różnych promocjach w sklepach.

No raczej.
Właśnie wracam do MGS 2 i pytam się dlaczego ta kamera jest tak przyrodzeniowa. Za to postaci kopią zad, dawno się tak nie uśmiałem jak z Vampa i tej mudżynki malowanej, stara dobra japońska szkoła nakreślania osobowości.

Szczerze powiedziawszy też pomykam w MGS2 i nie mam problemów z tą kamerą. Kwestia przyzwyczajenia.
  • 0

#258 Scorpio Napisany 20 listopada 2011 - 19:34

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Rule of Rose ruszone, Dziś pierwsza godzina, MEGA CREEPY gra. Nastrój i klimat tworzy serię ciarek na plecach ... a to dopiero początek. Świetne filmiki FMV, świetny podkład muzyczny, design menu, forma przedstawiania historii jako rozwijanej bajki z wersami dopisywanymi z postępami w grze ... na razie jestem ZA.

Uwaga: zdecydowanie depresyjna ;)

No i może nie wszystkim spodoba się efekt "Władcy Much", czyli okrucieństwa dzieci wobec postawienia ich nierozwiniętej psychiki w danej sytuacji i w danych możliwościach ;)
  • 0

#259 oranje Napisany 20 listopada 2011 - 20:23

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Pożycz jak skończysz, bo zawsze chciałem w to zagrać XD
  • 0

#260 Scorpio Napisany 23 listopada 2011 - 21:16

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Na razie za mną 3 godziny na liczniku, i 3 sesja :) Podchodzę po pół godziny - 45 minut (pierwsza była dłuższa).

Gra jest świetna. Może gameplay to nie zabójstwo ... ale nie, cofam. Jest świetny! Sterowanie jest intuicyjne, zagadki świetnie pomyślane (wymagają słuchania i pomyślunku ... naprawdę to starcza. Przykład, to szukanie kluczy na sterowcu w oparciu o historyjkę dziecięcą), walki nie męczą i nie starają się zabierać jakiegokolwiek głosu "jestem ważna!" (jak w nowych Silentach). Muzyka jest uber (jakoś przypomina mi to, co zrobił Kow Otani w SotC), dźwięki, nastrój ... przedmioty podnoszone/używane "mówią" do bohaterki, wszelkie dialogi pojawiają się w formie opisu jak z bajek. Ogólnie atmosfera uczestniczenia w ponurej opowieści braci Grimm osadzonej w 1930 roku.

Mój osąd na teraz: jeśli lubicie Silenty, atmosferę jaką opisuję, bierzcie. Takich horrorów (właśnie: horrorów, nie survival horrorów!) już się nie robi.

I wbrew temu, co się bałem, gra mnie nie zaszczuła, nie przeżuła, wypluła i podeptała jak Forbidden Siren. Zdecydowanie przystępne, ale nie traktuje gracza jak debila (co większość gier teraz robi). Jest umiejętnie wymagająca, nagradzająca, umiejętnie podawane tempo akcji, rozwoju historii ... świetna sprawa. Idealnie trafiło w mój gust :)

Wirtualne dzięki dla Kyo, bo to z dyskusji z nim trafiło mnie zbadanie owego tytułu :)

Przykład muzyki: do zwiedzania horrorowatych wnętrz, idealna :)

  • 0

#261 Scorpio Napisany 27 listopada 2011 - 16:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Najnowsze doniesienia: gram i co mnie z kolejną sceną trafiło: this game is f****g disturbing x_X

Tu dokładnie moment, o którym mówię: http://www.youtube.c...TcT4f340#t=200s

Gram dalej :D

"For inspiration, Punchline drew on the cruelty found in fairy tales by the Brothers Grimm and Edward Gorey" - ha, czyli dobrze wyczułem :D
  • 0

#262 Gość_Kazuo_* Napisany 27 listopada 2011 - 16:58

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Jakoś tak kojarzy mi się ta gra z Haunting Ground.
  • 0

#263 Scorpio Napisany 27 listopada 2011 - 19:52

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Nie grałem w HG, ale często pada porównanie, że Rule of Rose przypomina miks Silent Hill i Hounting Grounds właśnie. A skoro SH czuję bardzo mocno ... to pewnie coś w tym jest ;)

Strasznie na klimat wpływają cutscenki, jak ta z mego ostatniego postu. Nawet nie chodzi o tło, czy głosy, a samą konstrukcję (jeśli tak można rzec) postaci. Ziemista cera, nierealne wymiary ust i uśmiechów, chorowity wygląd, nienaturalne poruszanie ... ogólnie w trakcie gry ciągle towarzyszy takie uczucie, że każde napotkane dziecko może nas nagle kopnąć, uderzyć, poniżyć, zaciąć i kompletnie nic na to nie poradzimy. To jest dobre psychologiczne zaszczucie (faktycznie zaczynamy czuć się wpędzeni w rolę Jennifer, która jakoś temu szaleństwu nie ma siły się przeciwstawić).

Kolejna rzecz, bardziej gameplayowa: zbieractwo. Nasz piesek, gdy damy mu przedmiot do wąchania, zacznie szukać innego, ukrytego (np. pudełko z ciasteczkami prowadzi do ciasteczek, a z fabularnych: list do jego właścicielki). No i dziś 2/3 czasu gry spędziłem ganiając za duperelami (które posłużą do handlu z Red Crayon Aristocracy). I fajnie, bo plansza, a raczej miejsce akcji, jest cudne, i jego zwiedzanie NIE nudzi!

Ciekawe też to, że gra nie traktuje gracza jak debila i nie pokazuje: teraz tu/tam (no ... pies pokazuje ... ale to kontrolujemy). I dużo rzeczy, scenek, wydarzeń, da się przegapić, jeśli idzie się po drodze, do celu, a nie przy okazji zwiedza i szuka. Zatem lepiej nie grać w nastroju "byle do celu", a z chęcią szperania :D

Taki kolejny niedoceniany klejnot na PS2 :-)
  • 0

#264 Spuczan Napisany 02 grudnia 2011 - 14:12

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:
I właśnie za to uwielbiam tą konsolę. Mnóstwo dobry gier w przystępnej cenie. Scorpio napisz coś o Forbidden Siren. Kiedyś bardzo chciałem w to zagrać. Wreszcie ściągnąłem sobie film (który zresztą wiele osób zachwalało). Okazał się totalnym gniotem i trochę ochłonąłem. Nie chcę znowu przechodzić SH poraz N-ty a zagrałbym w coś horrorowatego.
  • 0

#265 Gość_Kazuo_* Napisany 02 grudnia 2011 - 15:45

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Forbidden Siren "De Mułwi" faktycznie ssie, ale to nic dziwnego - Japończycy nie potrafią robić dobrych filmowych horrorów. Na szczęście gry to inna bajka, pykałem swego czasu trochę w dwójkę i była naprawdę bardzo fajna. Klimat - miazga.
  • 0

#266 Spuczan Napisany 02 grudnia 2011 - 20:16

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:
Klimat klimatem ale co z gameplayem? Nie ma archaizmów które sprawią, że rzucę to w kąt po godzinie? Pisałeś o 1ce czy 2ce?
  • 0

#267 Gość_Kazuo_* Napisany 03 grudnia 2011 - 16:11

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Dwójka.

Dokładnie nie powiem, bo grałem zaledwie kilka krótkich godzin i na tym się skończyło (bynajmniej nie dlatego, że mi się gierka nie spodobała, po prostu kupowałem w tym czasie ps3 i wszystko inne poszło w odstawkę). Jakby w każdym razie nie patrzeć dzisiaj ta gra może wydawać się trochę archaiczna (oprawa, sterowanie chociażby).
  • 0

#268 Spuczan Napisany 03 grudnia 2011 - 17:33

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:
Oprawę jeszcze przełknę gorzej jak będzie coś ze sterowaniem co sprawi, że nie będę chciał grać.
  • 0

#269 Tiger Napisany 13 marca 2012 - 10:58

Tiger

    Toad

  • Narybek
  • 8 Postów:
Ja mam 9 gier dość mało wiem :/ Ale z jednego tytułu (który posiadam) jestem dumny :) A mianowicie chodzi o Onimusha: Dawn Of Dreams :) Duzo akcji broni i... Japonii :D
  • 0

#270 Otacon Napisany 18 czerwca 2013 - 11:10

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:

Odpaliłem coby elektronika trochę popracowała ;)

veqYir9.jpg

 

ue6VtMd.jpg


Ten post był edytowany przez Otacon dnia: 18 czerwca 2013 - 11:11

  • 0