Skocz do zawartości

Zdjęcie

KILLZONE - opinie, komentarze... i najazdy (cz.2)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1112 odpowiedzi na ten temat

#1 Ney Napisany 07 listopada 2004 - 17:23

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

nie obrazcie sie, ale jechac po Killzone majac avatar master chiefa albo podpis "xboxlive". to dla mnie rownoznaczne z namazaniem na plocie "plejstejszon 2 jest do dupy a muj xbox rulezuje". Oczywiscie dziala to i vice versa: "xbox jest do dupy a plejetejszon rzondzi" itp...

Tak mialem/mam avatar MC i "jechalem" po Killzone - mniej wiecej tak (na tym forum):

Musze przyznac ze grafika mnie zaskoczyla BARDZO (in plus oczywiscie).Kilmat super,bronie tez,postacie wygladaja naprawde swietnie,wszystko plynnie smigalo...Sam w ta gre nie gralem - patrzylem jak kumpel gra (kolejka duza byla) i poki co nie mam jej w zasadzie nic do zarzucenia.Moze rzeczywiscie czasem przeciwnicy sie dziwnie zachowuja (jeden sie zaczal w miejscu obracac)no i karabin ma strasznie malego powera (duzo trzeba strzelac by zabic) ale wszystko to powinni naprawic do pelnej wersji (oby!).Zapowiada sie naprawde swietna gra...

Sorry Gulash ale to ze mam avatar postaci z gry ktora lubie nie znaczy ze jestem fanboyem Xboxa (zreszta mam jeszcze inne konsole) i nie potrafie docenic gry np z Playstation 2...Ale jesli Ty tak to upraszczasz to ok niech Ci bedzie...


Zeus-Nelson:PIERWSZA CZĘŚĆ TEMATU :!:

  • 0

#2 Blizzard Beast Napisany 07 listopada 2004 - 17:48

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

bo nie stać mnie na takie eksperymenty...


Jestem jednak ciekaw czy Ty bez mozliwosci sprawdzenia Killozne pelnej wersji w akcji po przeczytaniu recenzji w wielu serwisach (glownie negatywnych) podjalbys decyzje o kupnie tej gry za 200pln.


Powiedzmy, ze troche was rozumiem. Ale tylko troche. Rozumiem ogolna idee, ale nie rozumiem akurat waszej decyzji po takim, a nie innym ukladzie ocen. Nie rozumiem waszego zauwania w materii FPPow dla tego serwisu. Gamespota nie wspomne.

http://ps2.ign.com/r... ... &x=12&y=13

Co my tu mamy? Wynika z tego, ze najlepszym FPP na PS2 jest Red Faction 2 (juz sie tocze ze zmiechu po dywanie). Zaraz potem widzimy, ze jednak niewiele gorsze jest TimeSplitters (juz lepiej), ale ma ono powaznych konkurentow - Half Life (zaraz pekne) i pierwsze Red Faction (fajna gra, ale z czym do czego). Potem mamy jeszcze Q3: Revolution (8.8? WTF?), natomiast dalej... Dalej mamy jakiegos Frontline'a (8.0) i prawdziwe cieniasy pokroju Killzone (7.5). Od tegoz cieniasa lepsze sa m. in. 007: Agent Under Fire - 7.9 (buahaha) czy tez XIII - 7.7 (nie chce tego nawet sobie przypominac). gier odrobinke od Killzone'a lepszych nalezy odnotowac jeszcze niezwykle zajmujace Return to Castle Wolfenstein.Niewiele od Killzone gorszy (ale smialo mozecie lykac jesli klimat wam bardziej odpowiada) jest, o zgrozo, NoOne Lives Forever (6.9 - niewielka wszak roznica ocen)! Przeciezto ta sama liga, jak ja biedny moglem nie zauwazyc! Tenze NOLF deklasuje na przyklad Turoka Evolution (6.3). Tiaaa. A ja jeszcze od siebie dodam, ze Medal of Honor Rising Sun jest tak dobry, jak Frontline (8.0), o pol noty od Killzone lepszy, i tez smialo go kupujcie, nie zawiedziecie sie. A przynajmniej mniej niz na Killzonie.

Jesli wiec, drodzy forumowicze, zgadzacie sie z powyzszymi ocenami - faktycznie Killzone sobie odpusccie. Jesli jednak uwazacie, ze:

a) tytul najlepszego FPP na PS2 nie nalezy sie RF2
b) MOH Frontline jest lepszy od MOH Rising Sun
c) TimeSplitters 2 zasluguje na note wyzsza niz 9.1
d) jaki by Turok nie byl, to NOLF jest jeszcze gorszy
e) HL na PS2 powyzej 9 to sen pijanego pecetowca

to tak jak ja olejecie ocene KZ na IGN sikiem falistym i przeklniecie dzien, w ktorym pani Sulic oddala sie panu Sulicowi.

I bardzo dobrze ale to nie powod zeby zaraz obsmarowywac jakis serwis...


Dla mnie wystarczajacy.

to jest jego opinia jako recenzenta i ma do niej prawo...


Ale to jest tez ocena serwisu, i osoby dajace oceny od czapy, chocby w stylu tej przytoczonej przez ciebie, nie powinny chyba figurowac na liscie recenzentow.

dam Ci jeszcze jedna okazje do smiechu - IMHO Gateway to porazka...


Fakt, gra na 7.0 A sequel bedzie na piatke, co?

Gulash - nie bede odpisywal o czym to swiadczy ? Moze o waszych dziwnych gustach,


No i wyszlo szydlo z worka. Ci ktorym podoba sie Killzone to po prostu banda dewiantow. Dobrze, ze ktos to w koncu postanowil jasno zasugerowac.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 17:57

Gość__*
  • Goście

Halo dziala w 30fps i Halo 2 rowniez... moze poczytaj sobie najpierw na Sieci o tym, zanim zaczniesz swoje fanboyowskie wizje rozsiewac :)
Killzone mial byc w 60fps ale sie nie udalo, wiec zostawili na 30fps rowniez.

Nawet nie mam zamiaru sie z Toba wdawac w jakakolwiek dyskusje. Jako jedyny nie grales w HALO 1 , ani 2. Ba - nawet w Killzone jeszcze nie grales, a juz wiesz, ze zarzadzi w Multi i Ty nazywasz innych Fanboyami ? :idea:

Bizard, a nie uwazasz, ze niektore gry sa oceniane przez pryzmat czasu ? :roll:
Sek w tym, ze w momencie, gdy sie pojawily byly bardzo dobre (w danym czasie), a standard gier FPP troche sie do dzisiaj zmienil.

Ps.Nie pamietam dokladnie - ale jak Neo ocenilo TS 2 , ze sie teraz tak z tej gry smiejesz ?
  • 0

#4 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 17:59

Gość__*
  • Goście
Dwie rzeczy.
Totalnym bezsensem jest pisanie ,że posiadacz xboxa jest nie obiektywny.Po drugie rzeczywiście ale jeśli ktoś grywa i uwielbia FPP to powinnien mieć xboxa.Na ps2(posiadam tylką tą konsolę) nie ma żadnego szanującego się exclusive`a.Xbox wygrywa w tej kwestii na całej linii i ponadprzeciętne Killzone tego nie zmieni.
Blizzard Beast:Wszystkie serwisy są w błędzie a neo+ i oficalne magazyny mają rację?Bez przesady:/
  • 0

#5 Ney Napisany 07 listopada 2004 - 18:10

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Bez przesady Blizz - nie czepiaj sie ocen poszczegolnych gier bo nawet przegladajac noty gier w N+ moznaby dojsc do absurdalnych wnioskow...Jak jakis recenzent IGN-u opisywal RF czy np Q3 to Killzone jeszcze nie bylo i konkurencja mala byla wiec ocena mogla byc wyzsza.Moim zdaniem na ocene Killzone mogly wplynac ogromne oczekiwania co do tej gry ktorym wg tych serwisow ta gra nie sprostala
Zreszta:

Half Life (zaraz pekne) i pierwsze Red Faction (fajna gra, ale z czym do czego). Potem mamy jeszcze Q3: Revolution (8.8? WTF?),

Nota Red faction w N+ - 9 (czyli tyle samo co Killzone - i co Ty na to?), nota half -life - 8,nota Quake3 revolution - 9,007: Agent Under Fire - 7.1.W przypadku tych gier nie ma jakiejs ogromnej roznicy...W takim razie w niektorych przypadkach IGN to porzadny serwis a w przypadku innych ocen od N+ do niczego tak?


to tak jak ja olejecie ocene KZ na IGN sikiem falistym i przeklniecie dzien, w ktorym pani Sulic oddala sie panu Sulicowi.

Sam zaczynasz prace w N+ i pewnie kiedys bedziesz cos recenzowal i chcialbys zeby ktos tak o Tobie napisal tylko dlatego ze absolutnie nie zgadza sie z Twoja ocena?

Fakt, gra na 7.0 A sequel bedzie na piatke, co?

A skad mam to wiedziec co?Piszac ze gateway to DLA MNIE porazka nie sugerowalem sie ocena z IGN tylko wlasnymi doswiadczeniami z obcowania z Gateway.
  • 0

#6 Ryo-San Napisany 07 listopada 2004 - 18:10

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
ech Blizz...no i co z tego ze Red Faction dostalo 9 z hakiem???? to był jeden z pierwszych fppów na PS2(podobnie quake)..wiec nie mialy zbytniej koknkurencji i dostaly tak wysokie noty...gwarantuje Ci ze jak by Red Faction wyszlo teraz to zapewne nikt by na nim nie zostawił suchej nitki...proste...
a tak pozatym to nie wiem czego sie tak uczepiliscie IGN??? Tam akurat KZ zgarneło dosyć wysoką note..pozatym tak niskie oceny to nie przypadek...wielu recenzentów ją tak punktuje...

a co do tego jak ktos cos ocenia..to tak jak ty wysmiewasz innych recenzentów ze cos tam napisali..tak ktoś może wysmiac tekst z neo+ w ktorym któryś z redów napisał na podstawie wersji beta jak rozumiem tekst w stylu "KillZone jest lepsze od Halo"..spoko to jest subiektywna ocena i recenzent ma do tego prawo..ale czy to teraz(po dosyć średnim przyjeciu gry) nie brzmi tak samo śmiesznie jak to 9 z hakiem dla Red Faction na IGN?? tam tez ktos wystawił tą note kierując sie swoimi subiektywnymi odczuciami..i mial do tego prawo..
  • 0

#7 Blizzard Beast Napisany 07 listopada 2004 - 18:13

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
easye: Widze to, co widze. Widze, ze najwyzsza note zgarnelo RF2. Widze, ze KZ ma 7.5. i Widze, ze ponad nim postawiono XIII, MOH: Rising Sun, itd. To nie sa znowu jakis stare gry - nie przesadzaj. Nie smieje sie z TS2 - to jedna z moich ulubionych gier. uwazam, ze postawienie 9.1 TS2 na moment jego premiery (prawe 2 lata temu) to smiech na sali - ta gra skosila wszystkie FPPy na PS2 i powinna chyba dostac jednak wyzsza note, co?

lukasz: dla mnie dobry FPP nie musi byc exclusivem. TS2 swietnym przykladem, niebawem TS: FP. A jesli ktos kocha FPP to powinien i tak miec tylko N64 z Perfectem ;) Natomiast co do twojego ostatniego zdania - ja nie pisze, ze wszystkie serwisy sa w bledzie. Ja po prostu pokazuje, jak IGN ocenia gry. To czy robi to dobrze, czy zle, ocencie sami. Piec magicznych pytan jest w moim poprzednim poscie. Mi z nich wyszlo, ze ocenia je zle. I tyle.
  • 0

#8 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 18:27

Gość__*
  • Goście
No coz, jak na to nie patrze, to nie zgadzam sie z ocenianiem pisma, w ktorym jestes redaktorem, ale to rozmowe moze odluzmy, bo tak jak pisze Ney moglbym Ci udowodnic nie jeden absurd zwiazany z ocenami.
I malo mnie obchodzi to co pisze Gulash na temat NFS U2. Jasne - nie czytalem, zobaczylem tylko ocene za grafike i odlozylem pismo na polke. Dlaczego ? - bo sam gralem podczas targow w Warszawie i dopiero po zerknieciu na duzy napis z tytulem zorientowalem sie, ze to 2. :lol:

Ciekaw jestem jeszcze jaka note dostanie Killzone u konkurencji.
  • 0

#9 Voo Napisany 07 listopada 2004 - 18:29

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
wszyscy bardzo tutaj przeżywamy te oceny, ale trzeba pamiętać że ocena gry na profesjonalnym serwisie niestety nie zalezy tylko od jej jakości.

Jesli chodzi o mnie to od poczatku zwracało moją uwagę, że o grze jest w sumie bardzo cicho na wszystkich dużych serwisach. Wiecie sami co dzieje się z grą typowaną do hitu, w którego promocję wydawca wkłada dużą kasę - zapowiedzi i zapowiedzi i zapowiedzi, wywiady, newsy, relacje z pokazów, w koncu recenzja. Popatrzcie co dzieje się np. z jade empire na gamespy - to już normalnie histeria, co drugi dzien nowy tekst a zapki pisane są już na temat naprawdę niezłych pierdólek. bankowo serwis da grze wysoką ocenę (chociaż mam nadzieję, że będzie na nią po prostu zasługiwać).

Wydaje mi się, że sony dało trochę ciała i zapomniało "podrzucać" serwisom mięsko potrzebne im do zycia, a juz na pewno nie weszło w układ żadnym duzym seriwsem, bo na zadnym z największych nie pisano duzo o Killzone. Nie wiem o co chodziło. Oszczędność? Raczej nie - prędzej pewnośc, że bez bombardowania klienta informacjami i bez wykupowania reklam gra zarządzi w recenzjach. A tu zonk. Teraz wszyscy jakby dawali Sony "prztyczka w nos" za to, że nie dało im zarobić.

Bo tak jak jestem pewien ze 8,9 w N+ to może lekka przesada tak uważam, że oceny 6/10 to już przegięcie w drugą stronę. To są oceny dla bardzo przeciętnej gry a nie sądzę, zeby Gulashowi poczucie przyzwoitości pozwoliło polecań nam taka grę. Dajmy wreszcie na luz z tymi ocenami, bo wierzyć w oceny Killzone na zachodnich serwisach to jak wierzyc ze nowa FIFA to gra na 9.0 :?
  • 0

#10 Blizzard Beast Napisany 07 listopada 2004 - 18:42

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Moim zdaniem na ocene Killzone mogly wplynac ogromne oczekiwania co do tej gry ktorym wg tych serwisow ta gra nie sprostala


Prosze bardzo:

Hype did not influence this review. It did not grab this reviewer by the throat and force out an absurdly low or obscenely high score.


chcialbys zeby ktos tak o Tobie napisal tylko dlatego ze absolutnie nie zgadza sie z Twoja ocena?


Mi nie chodzi o _jego_ ocene, tylko o _obiektywna_ ocene. Obiektywna. Taka, ktora wezmie pod uwage jak wyglada sytuacja na rynku FPP na PS2, i jednej z dwoch najlepszych gier FPP na ta platforme, nie wystawi, do jasnej cholery 7.5!

A skad mam to wiedziec co?Piszac ze gateway to DLA MNIE porazka nie sugerowalem sie ocena z IGN tylko wlasnymi doswiadczeniami z obcowania z Gateway.


A ja caly czas pisze o systemie oceniania na IGN. O niczym innym.

ech Blizz...no i co z tego ze Red Faction dostalo 9 z hakiem???? to był jeden z pierwszych fppów na PS2(podobnie quake)..wiec nie mialy zbytniej koknkurencji i dostaly tak wysokie noty...gwarantuje Ci ze jak by Red Faction wyszlo teraz to zapewne nikt by na nim nie zostawił suchej nitki...proste...


Tak, Ryo? Ile by dzis dostalo Red Faction? Moze 7.5, he...? Wiecej niz prawdopodobne, prawda?

No coz, jak na to nie patrze, to nie zgadzam sie z ocenianiem pisma, w ktorym jestes redaktorem, ale to rozmowe moze odluzmy, bo tak jak pisze Ney moglbym Ci udowodnic nie jeden absurd zwiazany z ocenami.


W to nie watpie. Nie chodzilo mi o to, jak ocenia IGN wszystkie gry, tylko na jakim tle i jak ocenil Killzone, czym zasial taki strach, ze ludzie jej nie chca kupowac. Nie przypominam sobie sytuacji, w ktorej Neo pojechaloby czemus tak, ze ludzie nie kupiliby gry.

I malo mnie obchodzi to co pisze Gulash na temat NFS U2.


Niewiele Gulash o tym pisze. Wypadaloby chociaz sprawdzic, ze pisze to Marcellus. I wypadaloby przeczytac jednak, bo po tekscie widac, dlaczego ocena jest taka a nie inna. I jesli Marcel napisal prawde, a raczej jesli chodzi o kariere i tuning napisal ;) , to oczywiscie z ocena musze sie zgodzic. Natomiast jesli w twoim poscie chodzi o ocene skladowa za grafike - tu sie nie wypowiem, poki nie pogram tych kilku godzin.

Ciekaw jestem jeszcze jaka note dostanie Killzone u konkurencji.


Kto nie jest... :) Zartowalem. ;)

Aha, i jeszcze jedno spostrzezenie, na ktore naprowadzil mnie Voo. Nie dziwi was to, ze gra, ktora IGN wybral najlepsza gra E3 na PS2 i najlepszym shooterem dostala 7.5? Nie smierdzi panstwu?
  • 0

#11 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 18:45

Gość__*
  • Goście
Voo, akurat niemal wszystkie serwisy utrzymuja, ze Killzone ta gra przecietna, a idac twoim tokiem rozumowania, mozna stwierdzic, ze Sony jedynie Neo Plus zapewnilo dostateczna ilosc informacji. W koncu 4 strony na recenzje, kilka stron zapowiedzi i zapewne jedną, dwie na online to dopiero reklama...

Zreszta - zobacz ostatnie gry, ktore byly zapowiadane na wielkie hity, ala Driver 3, czy Fable, na ktore nie szczedzono kasy, to raczej rozczarowania.
  • 0

#12 Ney Napisany 07 listopada 2004 - 19:07

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Mi nie chodzi o _jego_ ocene, tylko o _obiektywna_ ocene. Obiektywna. Taka, ktora wezmie pod uwage jak wyglada sytuacja na rynku FPP na PS2, i jednej z dwoch najlepszych gier FPP na ta platforme, nie wystawi, do jasnej cholery 7.5!

Z tego co wiem to nawet Grabarz pisal ze nie ma recenzji obiektywnych...A recenzent IGn nie musi sprawdzac ocen innych gier FPP na PS2 przed wystawieniem oceny Killzone - jezeli jego zdaniem ta gra na tyle zasluguje tyle jej wystawia - nie on recenzowal wszystkie inne gry na PS2 przeciez zeby sie sugerowac ich ocenami.

Tak, Ryo? Ile by dzis dostalo Red Faction? Moze 7.5, he...? Wiecej niz prawdopodobne, prawda?

Przypominam ze w N+ red faction dostalo 9 czyli tyle samo co Killzone i co Ty na to?

W to nie watpie. Nie chodzilo mi o to, jak ocenia IGN wszystkie gry, tylko na jakim tle i jak ocenil Killzone, czym zasial taki strach, ze ludzie jej nie chca kupowac

Zeby tu chodzilo tylko o IGN...ale noty niskie tej grze wystawilo kilka serwisow...

Aha, i jeszcze jedno spostrzezenie, na ktore naprowadzil mnie Voo. Nie dziwi was to, ze gra, ktora IGN wybral najlepsza gra E3 na PS2 i najlepszym shooterem dostala 7.5? Nie smierdzi panstwu?

Rozumiem z tego ze gra ktora zarzadzi na targach musi pozniej dostac wysoka note tak?To moze odrazu recenzowac gry z targow i wystawiac im oceny?IGN swoja recenzja przyznal sie do blednego osadu Killzone - i dobrze ze na taki czyn ich stac.
  • 0

#13 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 19:11

Gość__*
  • Goście
Pamiętam ile nagród na targach zgarniał MGS2 a po premierrze badzo wielu graczy się na nim zawiodło.
  • 0

#14 Ryo-San Napisany 07 listopada 2004 - 19:16

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

Pamiętam ile nagród na targach zgarniał MGS2 a po premierrze badzo wielu graczy się na nim zawiodło.

jednak to nie zmienia faktu iż MGS2 jest grą wybitną docenioną zarówno przez wielu graczy jak i serwisów..średnia ocen 95% mówi sama za siebie..z tego co widać to tylko nielicznym nie podzeszła.
  • 0

#15 Matt Napisany 07 listopada 2004 - 19:17

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Już się tak nie pasjonuję tym topikiem. Wspomniany przez Blizza - Ivan Recenzent został tak strasznie poćwiartkowany przez fanów PS2 za niską ocenę KZ, że starczy mi za wszystkie czasy. Oczywiście co to by było za forum, gdyby nie padło tam podejrzenie, że Microsoft zapłacił IGN za lichą ocenę Killzone. Ivan naturalnie pisze, że nikt mu nie płacił, ale posty pokroju "Die Ivan. Please Die. Gimme your address and yoo will die quickly" mówią, że nikogo nie przekonał. Dobra. Fajnie widzieć jak wyrzucacie na wierzch nieprzychylne Killzone'owi opinie i jak radośnie omijacie fakt, że jednak niektórym serwisom się podobał. Mniejsza z tym, jak pisał Gul - mamy własne opinie. Tak Ryo - Killzone stawiam nad pierwszym Halo. Z prostej przyczyny - gust. Ostra amunicja, ciężka broń, pogniłe, betonowe konstrukcje, wojna, historia. Ja wolę to niż bloby, zielone plazmy, wesoło pokrzykujące stworki i chodzenie po planecie z energy-beamem w ręku. Śmieszne? Śmieszne.
Aha, kto tak naprawdę grał w Killzone i może mi powiedzieć, jak Templar wchodzi w posiadanie pierwszej wyrzutni rakiet? Otóż to... Online zasługuje na oddzielną wzmiankę, bo trzaska się rewelacyjnie. Ale błagam. Jeśli ktoś jeszcze ma zamiar pisać o klockowatych przeciwnikach, słabym AI, okropnym tym i jakże wstrętnym tamtym, to niech najpierw zagra, albo wyprubuje w jakimś sklepie chociaż, okej? Aha, czy każdy duży materiał w neo oznaczał będzie według Was promocję i przekupstwo? Jeśli tak - czekam na Wasze reakcje w przyszłości i próby powiązania magazynu z firmami, których pracownicy pewnie nawet nie wiedzą o istnieniu polskiej wyspy.

Albo jeszcze coś dopiszę. Zauważyłem, że w ogóle nie rozmawiacie o recenzji, ani o tym, czy usprawiedliwia ona taką, a nie inną ocenę. Na tapecie ciągle siedzi kwietniowa zapowiedź KZ i jakieś bzdury. Podejrzewam, że część z Was w ogóle nie czytała recki, a jeszcze większa rzesza - nie grała. No, ale co tam. Nie trzeba być w temacie, żeby się kłócić, przecież.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 19:22

Gość__*
  • Goście


Halo dziala w 30fps i Halo 2 rowniez... moze poczytaj sobie najpierw na Sieci o tym, zanim zaczniesz swoje fanboyowskie wizje rozsiewac :)
Killzone mial byc w 60fps ale sie nie udalo, wiec zostawili na 30fps rowniez.

Nawet nie mam zamiaru sie z Toba wdawac w jakakolwiek dyskusje. Jako jedyny nie grales w HALO 1 , ani 2. Ba - nawet w Killzone jeszcze nie grales, a juz wiesz, ze zarzadzi w Multi i Ty nazywasz innych Fanboyami ? :idea:


Nie zmieniaj tematu :) To ile w koncu fpsow ma te twoje super-hiper Halo 2 ??? eee no ile ??? Tylko 30 ??? Tak samo plynne jak Killzone ??? ojejaaaaaa... powinienes ze wstydu teraz podlozyc bombe pod Bungie :)

Po drugie rzeczywiście ale jeśli ktoś grywa i uwielbia FPP to powinnien mieć xboxa....

Na ps2(posiadam tylką tą konsolę) nie ma żadnego szanującego się exclusive`a.Xbox wygrywa w tej kwestii na całej linii i ponadprzeciętne Killzone tego nie zmieni.


eeeee????? a jakiego to exclusiva FPP ma niby xbox ???? Przeciez kazda z tych gier jest rowniez na peceta, wiec to nie sa exclusivy jak Killzone :)
Jesli ktos uwielbia FPP to powinien miec peceta, bo tam one przynajmniej chodza na 60fps. i gra sie myszka co jest podstawa wygody w grach FPP :)

Chcesz pograc w porzadne FPP ? Wyrzuc konsole i kup peceta :)
  • 0

#17 Blizzard Beast Napisany 07 listopada 2004 - 19:23

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Z tego co wiem to nawet Grabarz pisal ze nie ma recenzji obiektywnych...A recenzent IGn nie musi sprawdzac ocen innych gier FPP na PS2 przed wystawieniem oceny Killzone - jezeli jego zdaniem ta gra na tyle zasluguje tyle jej wystawia - nie on recenzowal wszystkie inne gry na PS2 przeciez zeby sie sugerowac ich ocenami.


Z tego co wiem, to bardzo sie z nim nie zgodzilem. Naomiast co do reszty posta. Jestem zwolennikiem czegos takiego jak polityka oceniania. Jesli moj redakcyjny kolega jakos cos ocenia, to ja musze oceniajac swoja gre nie tylko kierowac sie wlasnym odbiorem, ale takze tym, jak on ocenil inna, a byc moze konkurencyjna dla mojej gre. Np. Jesli ktos by Halo 2 ocenial na 9.3 (sytuacja hipotetyczna, gry w rzeczywistosci ukazaly sie w innej kolejnosci), a ktos bardzo by chcial wystawic Riddockowi, powiedzmny, 9.6, to raczej nie powinien wystawiac takiej oceny, a obnizyc ja sztucznie, z powody takiej a nie innej oceny Halo. Nie uwazacie?

Przypominam ze w N+ red faction dostalo 9 czyli tyle samo co Killzone i co Ty na to?


Tak, bo wtedy na tyle bylo. I tyle dostalo. A tu IGN ocenia Killzone jakby tez mialo 2 lata :? No no...

Rozumiem z tego ze gra ktora zarzadzi na targach musi pozniej dostac wysoka note tak?To moze odrazu recenzowac gry z targow i wystawiac im oceny?IGN swoja recenzja przyznal sie do blednego osadu Killzone - i dobrze ze na taki czyn ich stac.


Sa po prostu 2 mozliwosci. Albo buraka wyslalismy na E3, albo burak dostal gre do recenzji. Ja uwazam, ze to drugie.
  • 0

#18 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 19:36

Gość__*
  • Goście

Już się tak nie pasjonuję tym topikiem. Wspomniany przez Blizza - Ivan Recenzent został tak strasznie poćwiartkowany przez fanów PS2 za niską ocenę KZ, że starczy mi za wszystkie czasy. Oczywiście co to by było za forum, gdyby nie padło tam podejrzenie, że Microsoft zapłacił IGN za lichą ocenę Killzone. Ivan naturalnie pisze, że nikt mu nie płacił, ale posty pokroju "Die Ivan. Please Die. Gimme your address and yoo will die quickly" mówią, że nikogo nie przekonał. Dobra. Fajnie widzieć jak wyrzucacie na wierzch nieprzychylne Killzone'owi opinie i jak radośnie omijacie fakt, że jednak niektórym serwisom się podobał.

Należało by jeszcze zabić czy poćwiartować redaktorów :
Gamespy
Gamespot
Game pro
Game informer
yAHOO GAMES

Tam również gra dostała notę osyclującą wokół 7.



Aha, kto tak naprawdę grał w Killzone i może mi powiedzieć, jak Templar wchodzi w posiadanie pierwszej wyrzutni rakiet? Otóż to... Online zasługuje na oddzielną wzmiankę, bo trzaska się rewelacyjnie. Ale błagam. Jeśli ktoś jeszcze ma zamiar pisać o klockowatych przeciwnikach, słabym AI, okropnym tym i jakże wstrętnym tamtym, to niech najpierw zagra, albo wyprubuje w jakimś sklepie chociaż, okej?

A czy trzeba grać żeby móc się krytycznie wypowiedzieć o grze?Zresztą nie zauważyłem postów typu:przeszedłem i ta gra jest be albo jest ok.Od kilku stron trwa dyskusja nt.ocena killzone w zagranicznych serwisach oraz niechęć do gry spowodowany złą oceną.
Niestety ale nie stać mnie na próby i nie wydam 200zł na grę żeby potem z furią rzucić ją w kąt.Wole zainwestować w coś pewnego dlatego bzdurnym argumentem jest:zagrajcie dopiero oceniajcie.
Ryo:Chciałem przez to napisać tylko iż gra dobrze oceniana na taragach niekoniecznie musi spełnić potem oczekiwania.
  • 0

#19 Ryo-San Napisany 07 listopada 2004 - 19:40

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

Sa po prostu 2 mozliwosci. Albo buraka wyslalismy na E3, albo burak dostal gre do recenzji. Ja uwazam, ze to drugie.

oj wydaje mi się że jakby gry na IGN'ie oceniali buraki to wątpie aby IGN był jednym z najmocniejszych serwisów na rynku..ludzie stracili by do niego zaufanie i poprostu przestali go czytac..a ilosc reklam na tym serwisie swiadczy o tym ze "troche" osób tam zagląda..
I jeszcze jedna uwaga - skoro mowimy juz o nierzetelnosci danego serwisu i takie tam...to zauważcie ze koles zjechał gre na najpopularniejszą konsole na świecie...posiadacze tej konsoli=potencjalni czytelnicy IGN..wiec mozna by przeciez ocenic gre lepiej i przypodobac sie posiadaczom PS2..niesadzisz..wiec wydaje mi sie ze recka jest obiektywna...
a że ludzie krzyczą? krzyczą bo oczekiwali "Bóg wie czego"..chcieli gre na 9.5-.9.9...ale pewnie zagrają i wiekszosc stwierdzi ze jednak Ivan Sulic jednak miał racje i krucjata sie skończy..
  • 0

#20 Matt Napisany 07 listopada 2004 - 19:41

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
Oj oj oj. Łukasz.

"A czy trzeba grać żeby móc się krytycznie wypowiedzieć o grze?"

Przepraszam, ale to zdanie przywołało mnie do porządku - jest kapitalne :shock: No mi się wydawało, że trzeba by zagrać w coś, żeby to potem objechać. JA muszę wiedzieć, jakie coś jest, żebym to JA mógł narzekać. A przynajmniej tak mi się wydawało. Teraz widzę to tak, że JA narzekam, bo INNI narzekają. Dobra, kończę pyskuwę, zajmę się... czymśtam. Hehehehe. Naprawdę podoba mi się to zdanie. Równie mocno jak to - "Polak jak rano nie wstanie i czegoś nie zj.... do suchej nitki, to nie będzie miał dobrego dnia".
  • 0

#21 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 19:43

Gość__*
  • Goście
Bry :wink:
Obiektywnej oceny szukajcie na http://www.gamerankings.com ;)
To ze KZ podoba sie niektorym osoba o niektorym nie to normalna sprawa a na w/w stronce macie sredną ;P
Pisanie o "glupocie" recenzentow jest nei na miejscu. Gdzies tam bylo o Shenmue2 - co z tego ze gdzies tam dostala 7, gamerankings i po klopocie ;) Wiadomo "jaka" to gra (jedna z moich ulubionych :) ).
nara
  • 0

#22 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 19:47

Gość__*
  • Goście

Oj oj oj. Łukasz.

"A czy trzeba grać żeby móc się krytycznie wypowiedzieć o grze?"

Przepraszam, ale to zdanie przywołało mnie do porządku - jest kapitalne :shock: No mi się wydawało, że trzeba by zagrać w coś, żeby to potem objechać. JA muszę wiedzieć, jakie coś jest, żebym to JA mógł narzekać. A przynajmniej tak mi się wydawało. Teraz widzę to tak, że JA narzekam, bo INNI narzekają. Dobra, kończę pyskuwę, zajmę się... czymśtam. Hehehehe. Naprawdę podoba mi się to zdanie. Równie mocno jak to - "Polak jak rano nie wstanie i czegoś nie zj.... do suchej nitki, to nie będzie miał dobrego dnia".


tzn trochę w złej formie tego użyłem.chodzi oto ,że można mieć zdanie o danym produkcie wyrobione poprzez oceny innych .i tak jest bardzo często.przecież gracz opierający się na recenzjach działa na właśnie tej zasadzie.czy muszę grać w najnowsze gry midasa żeby móc stwierdzić ,ze to badziew?czy muszę bbrac heroinę żeby stwierdzić ,że szkodzi zdrowiu? :wink:
  • 0

#23 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 19:48

Gość__*
  • Goście

yAHOO GAMES

Tam również gra dostała notę osyclującą wokół 7.


yahoo games dalo 6 :)
ale zobaczmy jak oni t wyliczyli i dlaczego dali 6 :)

Graphics 8
Sound 8
Control 8
Fun Factor 6

Overall: 6

kurna... jak oni to licza :)

zalety:
Beautiful designs; Graphics are amazing, when they work; Better story than most shooters

wady:
AI and level design fail to capitalize on story; Overdriven visuals; Gameplay feels generic

nic tylko usiasc i smiac sie z tego recenzenta :) kogo w jakims FPP sieciowym obchodzi AI ???
Przeladowane efekty wizualne to wada ? Znaczy sie zbyt pieknie to zrobili i recenzent dostal szoku? hehehehehe
Ludzie..... to sie kupy nie trzyma.
  • 0

#24 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 19:49

Gość__*
  • Goście
TheZerter- HALO 2 w 30fps :?: :?: hahahaha :D :D :D :D Widać że niegrałem w tą grę, i możesz sobie porównywać, ale kredke od długopisa :P HALO 2 pracuje w 60 klatkach, tylko NIEZNACZNIE czasami(bardzo rzadko) spada poniżej tego. GameRankings jak już mówił Uzny wyjaśnia wszystko.
  • 0

#25 Ryo-San Napisany 07 listopada 2004 - 19:52

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

chodzi oto ,że można mieć zdanie o danym produkcie wyrobione poprzez oceny innych .i tak jest bardzo często.przecież gracz opierający się na recenzjach działa na właśnie tej zasadzie.czy muszę grać w najnowsze gry midasa żeby móc stwierdzić ,ze to badziew?czy muszę bbrac heroinę żeby stwierdzić ,że szkodzi zdrowiu? :wink:

dokladnie zgadazm sie z lukaszem..nie po to wydaje 16 zł na pisma miesięcznie..zeby sobie pooglądać obrazki...na podstawie recenzji od zaufanych pism/serwisów oraz obejrzeniu kilku/kilkunastu trailerów - wyrabiam sobie o grze zdanie i raczej jestem pewien czy gra mi sie spodoba i czy jest warta tych 200zł...
  • 0

#26 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 19:54

Gość__*
  • Goście

TheZerter- HALO 2 w 30fps :?: :?: hahahaha :D :D :D :D


fakt, jest to smieszne, posmieje sie z toba rowniez ha ha ha ha :)
Pokaz mi jakies oficjalne info o tym, ze Halo 2 ma wiecej niz 30fps :)
  • 0

#27 Ryo-San Napisany 07 listopada 2004 - 20:03

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:


yAHOO GAMES

Tam również gra dostała notę osyclującą wokół 7.


yahoo games dalo 6 :)
ale zobaczmy jak oni t wyliczyli i dlaczego dali 6 :)

Graphics 8
Sound 8
Control 8
Fun Factor 6

Overall: 6

kurna... jak oni to licza :)

zalety:
Beautiful designs; Graphics are amazing, when they work; Better story than most shooters

wady:
AI and level design fail to capitalize on story; Overdriven visuals; Gameplay feels generic

nic tylko usiasc i smiac sie z tego recenzenta :) kogo w jakims FPP sieciowym obchodzi AI ???
Przeladowane efekty wizualne to wada ? Znaczy sie zbyt pieknie to zrobili i recenzent dostal szoku? hehehehehe
Ludzie..... to sie kupy nie trzyma.

tutaj stary nie masz racji..tylko racje miał recenzent...oczywiscie nie chodzi mi o to ze tak nisko zrecenzował gre tylko o to ze wystawił odpowiednią ocene koncową...nie zawsze oceny cząstkowe są wyznacznikiem oceny końcowej...wyznacznikiem takiej oceny jest i ZAWSZE powinna być miodność(w tym wypadku fun factory)...co z tego ze gra ma dobrą grafe itp..jak gra sie w nią fatalnie i poprostu chcesz ja skonczyć na siłe;/..wiele gier przejechalo sie na tym ze mimo dobrej grafy i dobrej muzy dostawały niskie noty za "miód" a co za tym idzie ocena koncowa szła mocno w dół...bo miód jest NAJWAŻNIEJSZY!!!!
  • 0

#28 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 20:06

Gość__*
  • Goście
Blizzard Beast - specjalnie dla ciebie małe zestawienie i porównanie wymienionych przez ciebie ocen IGNu i średnich z GameRankings.

Red Faction: IGN - 9.1 / GR - 86.6%
TimeSplitters 2: IGN - 9.1 / GR - 91%
Q3: Revolution: IGN - 8.8 / GR - 83%
NOLF: IGN - 6.9 / GR - 69.4%
Turok: Evolution: IGN - 6.3 / GR - 65.1%
XIII: IGN - 7.7 / GR - 77.2%
007: Agent Under Fire: IGN - 7.9 / GR - 76.1%
KillZone: IGN - 7.5 / GR - 73%

A teraz dla przykładu porównanie ocen Neo Plus i średnich z GameRankings:

KillZone: NEO+ - 8.9 / GR - 73%
The Getaway : NEO+ - 9.3 / GR - 76.7%

Powiedz teraz, czyje oceny są bliższe statystycznej prawdy? Matematyka nigdy nie kłamie.

A tak serio:

Na przyszłość zastanów się, zanim zaczniesz podważać wiarygodność czyichś ocen, dopóki nie sprawdzisz "własnego podwórka"... Obserwuje Twoje posty na tym forum i mogę stwierdzić, że bardzo lubisz PS2 oraz nie przepadasz za Xboxem (lekko mówiąc). Śmiem twierdzić, że nie przez przypadek nie trawisz HALO (które jest uwielbiane przez miliony na świecie..., ale 'ty masz inny gust' -blabla-...) a uwielbiasz TimeSplitters 2 i bronisz KillZone. Ty po prostu nie lubisz Xboxa i wszystkiego co na nim jest.

--------------------------------

Tak Ryo - Killzone stawiam nad pierwszym Halo. Z prostej przyczyny - gust. Ostra amunicja, ciężka broń, pogniłe, betonowe konstrukcje, wojna, historia. Ja wolę to niż bloby, zielone plazmy, wesoło pokrzykujące stworki i chodzenie po planecie z energy-beamem w ręku. Śmieszne? Śmieszne.


Hmm, szczerze wątpię, że chociaż przeszedłeś HALO. Możesz napisać szczerze lub nie - jak wolisz. I tak nie dojdziemy do prawdy :)

Gusta... Zastanawiam się tylko, dlaczego cała redakcja NEO+ (a przynajmniej Ci, którzy mogą wypowiadać się na ten temat na łamach pisma) ma ten sam gust, czyli KZ = świetna gra (a nawet: KZ>HALO), a reszta redaktorów największych serwisów internetowych o grach na świecie mówi co innego?

* Co do ""Die Ivan. Please Die. Gimme your address and yoo will die quickly"" - jestem (tylko) ciekaw, gdzie wyczytałeś te komentarze i od jakich ludzi one pochodzą. Czy zamieszczenie linka stanowi jakikolwiek problem?

Aha, czy każdy duży materiał w neo oznaczał będzie według Was promocję i przekupstwo?


Sam nie wiem..., a raczej wiem co myślę na ten temat od dzisiaj.

KillZone - tyyyle stron, plakacik, 2 okładki i ocena 8.9/10, przy średniej 7.3/10
Getaway - materiały o grze, demko (o ile się nie mylę), okładka i ocena 9.3, przy średniej 7.7/10

Przypadek - nie (imo)
Opłacanie Sony - NIE :)
"Walka" o nowe materiały, beta wersje, wywiady, exclusivy u developera - według mnie TAK.
  • 0

#29 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 20:06

Gość__*
  • Goście

TheZerter- HALO 2 w 30fps :?: :?: hahahaha :D :D :D :D


fakt, jest to smieszne, posmieje sie z toba rowniez ha ha ha ha :)
Pokaz mi jakies oficjalne info o tym, ze Halo 2 ma wiecej niz 30fps :)

LOL już nawet niewiesz co mówisz, a z tego co już powiedziałeś widać że niegrałeś w Halo więc twoje głupie gadanie jest raczej zbędne...
  • 0

#30 Gość__* Napisany 07 listopada 2004 - 20:15

Gość__*
  • Goście
Napisze tylko ,że dziwi mnie zdziwienie thezertera z powodu niskiej oceny spowodowanej niskim AI przeciwników.Pierwszę słyszę żeby Killzone był grą sieciową 0_o Towrzony on był pod single.Multi to dodatek ,który ma większość dobrych fpp.Typowa sieciowa gra to Socom.Zresztą nie pisz mi tylko ,ze Killzone to hit sieciowy bo po porstu tematyka multi w grach na ps2 jest tak nędzna ,że brak mi słów.Bo co powiedziec jeśli największy hit to średniak Socom:/
  • 0