Skocz do zawartości

Zdjęcie

KILLZONE - opinie, komentarze... i najazdy (cz.2)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1112 odpowiedzi na ten temat

#121 Gość__* Napisany 09 listopada 2004 - 22:12

Gość__*
  • Goście

Przecież to jasne było, jak słońce, że giera nie zasługuje na marne 7.5 punktu. Myślę, że teraz po trochu coraz więcej graczy po zagraniu w fulla będą potwierdzać słowa ficmana i Neo+.
Powtarzam:
Ocena światowa dla Killzone to skandal i się o tym przekonam napewno jeszcze przed świętami.

i to jest największy problem,grając z kolegą zastanawiałem się bardzo nad tym.Czy oceniać Killzona przez pryzmat innych fps na ps2?-wtedy faktycznie o ocenach można mówić w kategorii skandalu ,(bez wahania dałbym 9.0)czy w ogólnej kategorii fps?-wtedy ocena jest troche zaniżona(ja bym dał 8.0-8.5-zależy od tych zwolnień animacji bo za mało grałem by stwierdzić czy faktycznie są tak wielkie jak piszą na tych serwisach).Faktem jednak jest niezaprzeczalnym że KZ najbardziej zaszkodziło określenie "halo-killer" gdyż każdy od tamtego momentu zaczął spostrzegać nadchodzącą grę jako cud,a powiedzmy sobie szczerze.......grafa nie zafika DOOM3 lub H-F2,inteligencja nie jest wybitna,brakuje możliwości np.wskoczenia i pokierowania jakimś pojazdem,ale głownie wine ponosi za to architektura ps2 i jego moc,choć gdyby Sony przełozyło jeszcze troche premiere wówczas AI i animacja mogłaby być idealna a wtedy.......ale i tak The best fp for ps2......i każdy kto zagra to potwierdzi......choć do pobicia,zobaczymy co przyniesie przyszłość
  • 0

#122 ACZ Napisany 09 listopada 2004 - 22:32

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
.
  • 0

#123 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 00:00

Gość__*
  • Goście

brakuje możliwości np.wskoczenia i pokierowania jakimś pojazdem,ale głownie wine ponosi za to architektura ps2 i jego moc,


to sobie kup Star Wars Battlefront, tam masz i pojazdy i skakanie :)
Architektura ani moc PS2 nie ma tutaj nic do rzeczy :> Po prostu takie byly zalozenia gry Killzone.
  • 0

#124 Gulash Napisany 10 listopada 2004 - 01:49

Gulash

    N+ Crew

  • Narybek
  • 121 Postów:
Do poczytania. Z forum amerykanskiego nieoficjalnego PSMa. To juz sie robi zabawne :)

"Hi all. I've actually been out for a while (vacation! whoo!) but I just have to chime in on the whole "is Killzone good/bad?" topic.

I reviewed the game for PSM. The issue with the review will be hitting soon, and, based on my opinion of the game, I scored it quite a bit higher than the online reviews you've been seeing.

From what I know, the online reviews were based on the same version of the game I played a month or so ago. It had level of detail and texture seam glitches, big framerate problems in one area, and, yes, nobody's mouths moved (well, maybe a couple did) when they spoke.

I brought all of these problems up to Sony, since some of them weren't on the caveat / "stuff that will be fixed before release" list we commonly get with review versions of games. I was assured by Sony that the framerate would be consistent and most, if not all, of the texture and LOD problems would be fixed.

Today I got the final, retail version of the game and popped it in. Low and behold, the framerate's good, the texture and LOD problems from the review build are largely fixed, and people's mouths move. In fact, the ally AI is even a bit better than it was in the review build, and I already thought it was pretty good on general grunts and great on your three squad-mates.

If anything, the game is better than what I reviewed, and the problems - which I took the time to ask Sony about, and expected to be fixed based on their promises - are gone.

BTW, I'm up and running on Killzone online - look for me as the very creatively named RandyPSM. There are a lot of people playing, and the servers are still being load balanced to reduce/eliminate lag, but it's tons of fun.

Hopefully our review and word of mouth will get more folks to buy this truly great game, and not be scared off by the early web reviews, which range from "hype busters" to wildly inaccurate.
_________________
Randy Nelson
Executive Editor, PSM"

Strasznie podoba mi sie ostatni akapit. Pa.
  • 0

#125 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 02:28

Gość__*
  • Goście
PSM to oczywiście Playstation Magazyn? hehe..dlatego zapewne wszystko co Randy Nelson naskrobał na tamtym forum jest...ekhm jak by to napisać..
może tak "Tonący brzytwy sie chwyta"...
  • 0

#126 Ney Napisany 10 listopada 2004 - 07:57

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
A ja jeszcze na moment wroce do tego co napisal Blizzard Beast - chodzi mi mianowicie o jechanie po autorze recenzji Killzone na IGN tylko dlatego ze jego zdaniem gra nie zasluguje na taka ocene.
Blizzard: W lipcu na forum (chodzilo o to ze ktos krytykowal N+ za oceny jRPG-ow a Ty stanales w obronie N+) napisales cos takiego:

Kurde, znaczy co, nie zgadzasz sie z ocena? To znak ze oni sie nie znaja? Tez sie z wieloma ocenami nie zgadzam, i co z tego? Przeciez nie stawiaja tym grom razaco odbiegajacych od kanonu ocen, a jedno czy dwa oczka za duzo czy za malo, to sie wszystkim zdarza. Zreszta to chyba recenzenckie prawo stawiac dowolna ocene. I twoje czytelnicze sie z tym nie zgadzac. Ale zeby odrazu wyrzuty, ze sie nie znaja? Eee...

I co Ty na to?
  • 0

#127 Blizzard Beast Napisany 10 listopada 2004 - 09:43

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Tiaaa... Dopsz. Dopsz. Ok. Wyciagasz, teksty, to wyciagaj je w calosci. Przytaczasz odpowiedz na posta, ktory brzmi tak:

Zastanawialiście się może nad tym czy redaktorzy z Neo + znają się na jrpg, czy umieją je pozytywnie i negatywnie oceniać. Moim skromnym zdaniem tak jest, żaden mi ze znanych redaktorów Neo + raczej nie zna się na jrpg..gdyż mieli dużo wpadek w postaci Xenogears i Saga Frontier 2..albo zawyżaja oceny lub je zaniżają..Oczywiście ja sam się nie uważam za żadnego znawce jrpg..jescze nie dorosłem do takiego miana...ale sami oceńcie sytuację... czekam na wasze wypowiedzi nie tylko ze strony foruwiczów lecz i też samych redaktorów...


Nie mam bladego pojecia, szczerze powiedziawszy, ile dostaly Saga Frontier 2 i Xenogears. Nie pamietam po prostu. To raz. Dwa, to to, ze malo mnie te gry w rzeczywistosci obchodza - ich kaliber przy Killzonie jest dokladnie taki, jak Sudeki przy Halo (IMO ofkoz), ergo - I don't give a fuck. Killzone, to Killzone - najlepszy (lub IMO jeden z dwoch najlepszych) FPP na PS2, a nie jeden z wielu tasmowo wowczas produkowanych RPGow Square, czy inny namcowski produkt, ktory z tego co pamietam, nawet w PALu nie ujrzal swiatla dziennego. To trzy. Cztery - ja, w przeciwienstwie do Lorda Gumisia, napisze nieskromnie, ze uwazam sie za znawce FPPow. Po prostu. Gra mojego zycia to FPP, do tego masa skonczonych gier na najrozmaitszych platformach, tysiace przegranych godzin - co nieco na ten temat wiem. Sporo nawet.

I teraz po tych podstawowych wyjasnieniach przejdzmy do sedna. Lord Gumis nie napisal do konca, o jakich ocenach mysli on, a jakie byly w N+. Jesli jednak Neo+ postawiloby Final Fantasy X ocene 7.5 (Hi, Ivan) to raban podniesiony przez niego bylby calkiem sluszny. A jesli do tego Gumis zrobilby ze wszystkich PRGow w N+ taka wyliczanke, jak ja z FPPow na IGNie, i pokazalby mi, ze 7.5 dla Final Fantasy X stawia go zaraz za osemkowym Wild Arms 3 i Unlimited Saga na 9.2, to moze nawet by mnie przekonal, ze nikt w N+ sie na jRPG nie zna, bo faktycznie oceny bylyby wowczas dziwne. Tylko ze on takiej wyliczanki nie przeprowadzi, bo polityka oceniania jest napewno sensowniejsza.

Ok, a teraz uscisk od kierownika, i moge rzucic tylko jedno haslo:

"Go, Xboys! Find more inconsistence! Take the Killzone lover down!"
  • 0

#128 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 10:27

Gość__*
  • Goście
Moim zdaniem killzone to piekna gra - mroczna, trudna , grafika swietna i w koncu gra na ps2 która ma w sobie mięsko. Jeśli oceny sieciowych serwisó były wystawione na podstawie niedopracowanej wersji to chamstwo straszne. Dla mnie jak ktos lubi gry doomowate killzone jest obowiązkowe. moja ocena 9.0
  • 0

#129 Ryo-San Napisany 10 listopada 2004 - 10:54

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

Moim zdaniem killzone to piekna gra - mroczna, trudna , grafika swietna i w koncu gra na ps2 która ma w sobie mięsko. Jeśli oceny sieciowych serwisó były wystawione na podstawie niedopracowanej wersji to chamstwo straszne. Dla mnie jak ktos lubi gry doomowate killzone jest obowiązkowe. moja ocena 9.0

piękny tekst jak z pocztówki :lol:
ale moze napisał byc cos wiecej o grze..bo narazie daje 99% ze nie jestes w temacie

a co do dyskusji Ney vs Blizz to skroobne sobie conieco...
Tutaj Blizz nie chodzi o to ze IGN sie nie zna na fppach....bez przesady...a najlepszym dowodem na to jest (jak ktos juz wczeseniej podał) ze ocena z IGN jest bardzo zbliżona do sredniej na gamerankings..(
KillZone(IGN ----> 75% Gamerankings 73%)
Halo(IGN ----->(97% Gamerankings 96%)
Halo 2 (IGN -----> 98% Gamerankings 98%)
Timesplitters 2 (IGN ----> 92% Gamerankings 91%)
Timesplitters(IGN ---> 84% Gamerankings 83%)
Perfect Dark (IGN ---> 98 Gamerankings 95%)
itp itd
wiec oceny serwisu jak najbardziej odzwierciedlają oceny na gamerankings..i prawie zawsze roznią sie tylko kilkoma % DOSLWONIE KILKOMA...wiec nie wiem czemu KillZone miało by być wyjątkiem????

dlatego prosze nie wmawiajcie mi ze IGN to dupny serwis bo tam sie nie znają na fppach i ogólnie są ciecie..(zresztą pisze enty raz IGN wystawil jedną z wyższych not)
a pozatym cała nasza dyskusja o ocenach powinna zostać spłentowana częscią wypowiedzi Blizza przytoczoną przez Ney'a

Zreszta to chyba recenzenckie prawo stawiac dowolna ocene. I twoje czytelnicze sie z tym nie zgadzac.

AMEN
  • 0

#130 Ney Napisany 10 listopada 2004 - 10:55

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Blizzard przytoczylem caly Twoj post tylko dlatego zeby nie bylo ze cos wycialem.W zasadzie chocilo mi tylko o fragmenty - mianowicie te:

Kurde, znaczy co, nie zgadzasz sie z ocena? To znak ze oni sie nie znaja?

Widzisz Ty tez sie nie zgadzasz z ocena Ivana ale to nie znaczy ze on sie nie zna.Tzn wedlug CIEBIE sie nie zna (takie moje domniemanie) ale na bank znajda tez sie osoby ktore przyznaja mu racje (i nie tylko fanboye bo spojrz tez na kilka innych recenzji)

Zreszta to chyba recenzenckie prawo stawiac dowolna ocene. I twoje czytelnicze sie z tym nie zgadzac. Ale zeby odrazu wyrzuty, ze sie nie znaja?

No wlasnie to jest recenzenckie prawo stawiac jak sam to ujales DOWOLNA ocene.I masz prawo sie z nia nie zgadzac ale zeby odrazu teksty "mam nadzieje ze go dorwa" lub "przeklnijmy dzien w ktorym pani Ivan spedzila noc z panem Ivan"(cytuje z pamieci)?
No i:

Przeciez nie stawiaja tym grom razaco odbiegajacych od kanonu ocen

No wlasnie...Ivan wystawil Killzone ocene nie odbiegajaca (za bardzo) od innych ocen (patrz gamerankings).

A na ten Twoj tekst wiesz mi trafilem calkowicie przypadkowo przegladajac forum.Zreszta w tym wszystkim chodzi mi jedynie nie o ukazanie dowodu jakie to Killzone jest be (bo tego nie wiem - nie gralem w pelna wersje, a demo bardzo przypadlo mi do gustu) tylko o to by nie pietnowac recenzentow czy calych serwisow (a przynajmniej po chamsku nie obrazac) tylko dlatego ze tu ocena taka a w mojej glowie taka...

Aha i jeszcze pytanie - czy jak kiedys zagram w Killzone (w co nie watpie jednak) i zalozmy napisze ze jest MOIM zdaniem srednie lub tylko dobre to zostane uznany za Xowego faboya?Mam nadzieje ze jednak nie bo chyba mozna miec tu swoje zdanie liczac ze nie zostanie sie odrazu zjechanym...
  • 0

#131 Blizzard Beast Napisany 10 listopada 2004 - 11:44

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Wszystko ladnie pieknie. Ciekawe tylko, co by sie stalo, gdyby Gulash wystawil Halo 2 jakies 8.0 (tak uczciwie, ok, pol oczka wiecej niz Killzone na IGN, bo gra chyba zasluguje na wiecej). Napewno wszyscy by powiedzieli: "Nie, no spoko, Gul, to przeciez twoje recenzenckie prawo. Rozumiemy to."

Tekty o dopadnieciu to akurat wesola reakcja na zabawne dla mnie komentarze na IGNie :) Akcja z Ivanem byla wszak w stylu "you're asking for it". "Hype did not influence this review...". Pewnie, Ivan. Pewnie. Nikt by nie smial cie podejrzewac.

I konczac ten temat me vs Ney rzuce jeszcze od niechcenia w przestrzen: wierzcie sobie Ivanowi. Ja powtorze to po raz enty. Szkoda, ze ktos przez tamta recenzje nie kupi tej gry, bo boi sie wyrzucenia kasy. Szkoda. Nie moge sie wprost doczekac sytuacji, kiedy wpadna tu zadowoleni gracze nowego GoldenEye, ktorego kupia zamiast KZ. Oczywiscie zobaczymy, jak IGN to oceni, ale nie zdziwilbym sie... ;) Natomiast nie piszcie, co jest w KZ zlego sugerujac sie ocenami, a nie grajac w nia. Tyczy sie to rowniez wszelkich screenow i filmow. Bo tak jak wy mowicie, ze tamte oceny sie z powietrza nie wziely, to ja wam mowie - neoplusowska rowniez.
  • 0

#132 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 12:03

Gość__*
  • Goście

dlatego prosze nie wmawiajcie mi ze IGN to dupny serwis


alez nie wmawiamy ci, ale IGN to jednak dupny serwis :)

Wszystko ladnie pieknie. Ciekawe tylko, co by sie stalo, gdyby Gulash wystawil Halo 2 jakies 8.0 (tak uczciwie, ok, pol oczka wiecej niz Killzone na IGN, bo gra chyba zasluguje na wiecej). Napewno wszyscy by powiedzieli: "Nie, no spoko, Gul, to przeciez twoje recenzenckie prawo. Rozumiemy to."


Ja bym sie nie zdziwil gdyby Gul wystawil dla Halo 2 ocene 8... niech sobie poczyta pierwsze wrazenia z ludzi grajacych w Halo 2 online na forum dyskusyjnym bungie.net :) Wiele osob jest rozczarowanych Halo 2 ( a to maly wybor broni, a to dzwieki strzelania beznadziejne, a to glitche itd..., gra wcale nie jest taka doskonala), ale nie bede tutaj cytowal, wystarczy tam pojsc i sobie poczytac :) Jest caly oddzielny topic poswiecony bugom i niedorobkom w Halo 2
  • 0

#133 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 12:50

Gość__*
  • Goście

Ja bym sie nie zdziwil gdyby Gul wystawil dla Halo 2 ocene 8... niech sobie poczyta pierwsze wrazenia z ludzi grajacych w Halo 2 online na forum dyskusyjnym bungie.net :) Wiele osob jest rozczarowanych Halo 2 ( a to maly wybor broni, a to dzwieki strzelania beznadziejne, a to glitche itd..., gra wcale nie jest taka doskonala), ale nie bede tutaj cytowal, wystarczy tam pojsc i sobie poczytac :) Jest caly oddzielny topic poswiecony bugom i niedorobkom w Halo 2


Na większości nawet polskich for jest bardzo podobna sytuacja, wielu zatwardzałych Graczy Halo 1 narzekało na poczatku na 2. ciężko się było im przestawić na niektóre zmiany, ze "bułki" inaczej działają, że areny za duże i cięzko grać w multi tylko na kilka osób i wiele tym podobnych rzeczy. Pozatym Neo+ wystawiając taką note dla Halo 2 znów by było wyjątkiem:). Zresztą widomo cały świat sie myli tylko NEO ma rację;)
  • 0

#134 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 13:52

Gość__*
  • Goście
przeciez kazdy ocenia po swojemu :)
Mygamer zjechal ta gre http://www.mygamer.c... ... de=reviews i dostala 8.8/10
Wszystko jest kwestia osobistych preferencji recenzenta i jego oczekiwan co do danej gry.
  • 0

#135 Ryo-San Napisany 10 listopada 2004 - 14:16

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

przeciez kazdy ocenia po swojemu :)
Mygamer zjechal ta gre http://www.mygamer.c... ... de=reviews i dostala 8.8/10
Wszystko jest kwestia osobistych preferencji recenzenta i jego oczekiwan co do danej gry.

skoro juz The Zerther piszesz że jeden z serwisów spełniający wiarygodnośc(wg. zasad gamerankings) wysatwil grze 88% to moze też warto wspomnieć że 20 serwisów wystawilo Halo 2 ocene 100% a 10 kolejnych powyżej 95% :lol:

a co do multi w Halo 2 to z tego co widze jest jak z każdym nowym PES'em...każdy kto gra w gre na poważnie(turnieje itp) psioczy na każdą nowoą częśc..a wiesz dlaczego? bo gra sie zmienia(na lepsze of course) i tym co byli dobzi w daną czesc w kolejną muszą znowu sie uczyć...i za to brawa dla Bungie że zamiast kopiować stary tryb zrobili nowy..ktory zamiata i kazdy kto nie gral w Halo 1 na multi(np.ja) będzie wniebowziety itp..a ktos kto katowal multi w "jedynce" będzie zmuszony sie przestawić i to wlasnie ich boli..hehe
zreszta liczba prawie 300 tys ludzi ktorzy wczoraj grali online mowi sama za siebie...
nie wspone już od tym ze gra tylko wczoraj zarobiła 100 mln, cały zapas gier znikał ze sklepów w kilkanaście minut..A ilośc sprzedanych kopii osiągnie min. 10 mln :lol:
Jak ktos zamierza ciągnac dalej gadke Halo 2 to zapraszam do dzialu Xbox albo Online..
offtop mode off

Szkoda, ze ktos przez tamta recenzje nie kupi tej gry, bo boi sie wyrzucenia kasy

nie Blizz to nie jest tak..ja poprostu nie kupie tej gry teraz tylko poczekam aż stanieje..tak jak napisalem w relacji z dema..KillZone kupie napewno bo to kawał dobrego softu..i wali mnie czy jest to gra na 6,7,8 czy 9..tylko przez te recki jestem zdeka zdezorienotwany i zainwestuje w KZ jak cena będzie oscylowała w granicach stówki..
  • 0

#136 ACZ Napisany 10 listopada 2004 - 15:00

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
.
  • 0

#137 Ryo-San Napisany 10 listopada 2004 - 15:04

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

Ryo-San min. 10 mln? Tyle się nie sprzeda, widać nie bardzo się orientujesz w rynku i popycie. Ryo-San będziesz mógł mnie opluć (jak to mówi Mielu), jak zejdzie tyle kopii.

Boze czychu pisalem ze nie chce tutaj ciagnac offtopp'a..chcesz pogadac o tym wal do dzialow ktore podalem..pozatym ja tych liczb sobie nie wymyslilem..te dane znajdziesz bezproblemu ne niecie...
  • 0

#138 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 15:27

Gość__*
  • Goście

a co do multi w Halo 2 to z tego co widze jest jak z każdym nowym PES'em...każdy kto gra w gre na poważnie(turnieje itp) psioczy na każdą nowoą częśc..a wiesz dlaczego? bo gra sie zmienia(na lepsze of course) i tym co byli dobzi w daną czesc w kolejną muszą znowu sie uczyć


Oczywiscie Ryo, zgadzam sie :) Ale mi chodzi o co innego, o osobiste preferencje danego gracza/recenzenta , jednemu sie cos podoba a innemu wrecz przeciwnie. Jedni mowia, ze AI w Killzone jest slabe, a inni ze bardzo wysokie, najwyzsze z wszystkich znanych FPP.... tak wiec ciezko rozsadzic jak jest w rzeczywistosci :) Dla jednej osoby to ze Helgasci obchodza twoje stanowisko ognia wkolo jest glupie a dla innych jest to wlasnie ich inteligencja :) Dla jednego mapy sa za duze do multi na 4 osoby, adla innych wrecz przeciwnie jest to duza zaleta.
  • 0

#139 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 16:53

Gość__*
  • Goście

[
piękny tekst jak z pocztówki :lol:
ale moze napisał byc cos wiecej o grze..bo narazie daje 99% ze nie jestes w temacie


o co ci chodzi? miałem killzone przed tobą więc mnie nie denerwuj takimi tekstami jesli nei wiesz czy jestem w temacie czy nie
  • 0

#140 xell Napisany 10 listopada 2004 - 17:25

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 334 Postów:

Te wszystkie serwisy co dali notę w okolicach 7 dla Killzone to dostali nie do końca sprawdzoną wersję, która znajdzie się w sklepach.

No to już biznes Sony w tym, żeby zarówn serwisy i magazyny, jak gracze dostali grę do końca sprawdzoną (z Twojego zdania wynika, że ani serwisy ani sklepy nie dostały(dostaną) sprawdzoną wersję)

To nie wina serwisów, ze im wydawca wysłał taka wersję "for review"
  • 0

#141 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 19:41

Gość__*
  • Goście
[quote name="Blizzard Beast"]

Nie mam bladego pojecia, szczerze powiedziawszy, ile dostaly Saga Frontier 2 i Xenogears. Nie pamietam po prostu. To raz. Dwa, to to, ze malo mnie te gry w rzeczywistosci obchodza - ich kaliber przy Killzonie jest dokladnie taki, jak Sudeki przy Halo (IMO ofkoz)

[/quote]
hehehe dobrze ,że dodałeś te IMO bo w większości IMO Xenogears to najlepszy rpg na psxa stojący na równi z ff7 czy z chrono crossem a nawet go przewyższający.rzeczywiście inny kaliber.byćmoże najlepszy rpg kontra przeciętne fpp ,o której wszyscy mówią tylko ze względu na reklamę oraz kontrowersyjnę oceny.

[quote], ergo - I don't give a fuck. Killzone, to Killzone - najlepszy (lub IMO jeden z dwoch najlepszych) FPP na PS2, a nie jeden z wielu tasmowo wowczas produkowanych RPGow Square, czy inny namcowski produkt, ktory z tego co pamietam, nawet w PALu nie ujrzal swiatla dziennego[/quote]
obie gry są spod ręki Square i trudno nazwać kultowe rpg przebijające dzisiejsze nawet tasiemcami:/
EOT ale w dalszym ciągu nie wiem co w ty tak się na ign uparliście.przecież ten Ivan wystawił jedną z wyższych not dla tej gry.[/quote]
  • 0

#142 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 21:30

Gość__*
  • Goście
Dziś kolejny dzionek spędziłem u kumpla grając w KZ.......ech gra jest rewelacyjna,podtrzymuje to co pisałem na tym forum wcześniej i w pełni zgadzam się z recenzją w NEO+.Byłem bardzo napalony na etap ala "lądowanie na plaży w Normandii" ale powiem szczerze że nie jest to najmocniejszy element tej gry(są zdecydowanie lepsze etapy)troszke widać w nim niedoskonałości enginu(mgła w oddali,teksturki podłoża,helgasci wyskakują w grupkach i kiedy zabije się ich wyskakuje następna grupka-by silnik wyrobił).Grałem już łącznie w pełną wersje KZ już z 5 godzin i dalej wielkich zwolnień animacji nie spotkałem,a nawet o dziwo (w przeciwieństwie do zachodnich serwisów) ruszają się postacią usta,AI mimo iż nie idealne też jest dobre.Serio.....pierw myślałem że to fanbojowe gadanie.....ale IGN,GAMESPOT grali w niekompletną wersję KZ....
  • 0

#143 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 22:48

Gość__*
  • Goście

,a nawet o dziwo (w przeciwieństwie do zachodnich serwisów) ruszają się postacią usta,AI mimo iż nie idealne też jest dobre..


zgadza sie, wersje ktore te serwisy ocenialy byly beta i wiekszosc rzeczy w wersji final jest poprawione. jesli te gamespoty i igny chcialy byc honorowe powinni teraz ocenic gre final i wystawic nowa ocene.... czepiali sie ze zolnierzez nie ruszaja ustami :) no to teraz ruszaja, czepiali sie ze slabe AI no to teraz jest najlepsze AI ze wszystkich FPSow, itd....
  • 0

#144 xell Napisany 10 listopada 2004 - 22:54

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 334 Postów:
Przecież to tylko i wyłącznie wina wydawcy, w jakim stadium gotowości dostarczył te gre i recenzenta nic to nie powinno obchodzić.
  • 0

#145 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 23:04

Gość__*
  • Goście
the zerter potwierdziłeś opinię osoby ,która zmienia zdanie z postu na post ale to nie moja brocha.
wszystko nam się wyjaśniło.oceny są słabę bo największe serwisy recenenzowały bete.a z jakiej wersji korzystało neo plus?
  • 0

#146 Gość__* Napisany 10 listopada 2004 - 23:44

Gość__*
  • Goście

wszystko nam się wyjaśniło.oceny są słabę bo największe serwisy recenenzowały bete.a z jakiej wersji korzystało neo plus?


widocznie z nowszej wersji, gdyz Gul pisal, ze AI helghastow jest bardzo dobre.
  • 0

#147 ACZ Napisany 10 listopada 2004 - 23:51

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
.
  • 0

#148 Gość__* Napisany 11 listopada 2004 - 00:31

Gość__*
  • Goście
zgadzam się że główną winę za taki stan rzeczy ponosi osoba,która rozsyłała do róznych serwisów kopie Killzona.Nie nastawiajcie się jednak że pełna wersja,w którą osobiście grałem u kumpla jest idealna i np.IGN zmieni ocene na 9.5 lub coś w tym stylu,poprostu poprawiono niektóre rzeczy ale też dalej występują w tej grze błędy.Powtórze to co już tu kiedyś napisałem,że gdyby nie śpieszono się tak z wydaniem tej gry w przedgwiazdowym okresie odtrzymalibyśmy naprawdę mocarnego fpp,a tak otrzymujemy najlepszy fpp na ps2,który przy pierwszym kontakcie wciąga niesamowicie,ale bądźmy szczerzy nie jest pozbawiony wad i przy odrobinie wysiłku można go pobić na ps2.Swoją drogą PS2 i Xbox to bardzo konfliktowe konsole :P :P :P tu spór Killzone-Halo,tu GT4-Forza,a już zaczyna się nowa wojna z GC,której koniec nastąpi dopiero za rok-jakość konwersji na ps2 Resident Evil4 :twisted: już czuje że zaniedługo rozpoczną się nowe kłutnie czy czarnula pociągnie taką grafe czy nie
  • 0

#149 Gość__* Napisany 11 listopada 2004 - 13:27

Gość__*
  • Goście
Wreszcie zaczynaja sie pojawiac recenzje wersji final Killzona i sa bardzo dobre :)

http://www.xgpgaming.com ocena: 8.9 (swietny tryb multi i online)
http://gamesradar.msn.co.uk/ ocena: 88%

gra wymiata... :)
  • 0

#150 Ryo-San Napisany 11 listopada 2004 - 14:20

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
oprocz recenzji podanych przez The Zerthera - dzisiaj także pojawily sie dwie recki gdzie KZ zgarneło ocene 60 i 68%...wiec nie widac aby zaszly jakies mega zmiany..o co chodzi wiec z tymi ocenami? wydaje mi sie ze odpowiedz jest prosta..wszystko zależy od tego do jakiego wora recenzt wrzucił KillZone..jezeli wrzucił je do wora z napisem "only PS2" to bezapelacyjnie powinna wyjsc dziewiątka a nawet wyżej..a jak wrzucił KZ do wora z fppami na rózne platformy(PS2, Xbox, PC,GCN - nie smiec sie, gacek ma pięknego MP)..to KZ plasuje sie gdzie w środku wyliczanki i dlatego takie noty...(chociaż wydaje mi się ze ocena 6 to jednak zdecydowanie za nisko.)
jak dobrze pojdzie to w przyszlym tygodniu powinienem zagrać w KillZone(u kolegi w wersje NTSC)..to skrobne conieco(oczywiscie będzie to obiektywna relacja, tak jak to mialo w przypadku dema)..

p.s braku skakania niewybacze tej grze nigdy!!! :?
  • 0