Skocz do zawartości

Zdjęcie

Boom Street

Nintendo x Square Enix

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 17 stycznia 2012 - 14:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 113 Postów:
Dodany obrazek

info z oficjalnej polskiej strony Nintendo:
  • Kategorie: Impreza, Strategiczna, Planszowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • Kategoria wiekowa: 3
  • Wydawca: Nintendo
  • Twórca: Square Enix
  • Data premiery: 23.12.2011

W „Boom Street” zasady popularnych gier ekonomicznych przeniesiono do wyjątkowych krain znanych z gier „Super Mario Galaxy” oraz „Dragon Quest”. Gracz przemierza plansze przeniesione w trzeci wymiar, kupując nieruchomości i inne dobra. Celem rozgrywki jest zbicie jak największego majątku w jak najkrótszym czasie. W zmaganiach pomagają nie tylko awatary Mii, ale również ponad 20 bohaterów serii „Super Mario” oraz „Dragon Quest”, w tym Mario, Luigi, Bowser, Yoshi, Slime, czy Stella.
W „Boom Street” sukces zależy nie tylko od sprawnego kupowania sklepów, banków i przedsiębiorstw, ale również od umiejętnego inwestowania w te firmy, których w danym momencie nie można pozyskać. Służy temu specjalny, wewnętrzny system giełdowy, zapewniający niemałe zyski z wypłat dywidendy. Rozgrywka jest oczywiście utrzymana w charakterystycznym dla Nintendo stylu, znanym chociażby z serii elektronicznych gier planszowych „Mario Party”.
Najwięcej emocji w „Boom Street” dostarcza zabawa w gronie przyjaciół i rodziny. Jednoczesną rozgrywkę toczyć mogą maksymalnie cztery osoby. Aby świetnie się bawić nie trzeba jednak wcale posiadać czterech kontrolerów Wiimote – wystarczy jeden, ponieważ kolejni gracze wykonują swoje ruchy po kolei, podając sobie pada. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wypłynąć na szerokie wody Internetu. Dzięki Nintendo Wi-Fi Connection pokażesz ludziom z całego świata, kto jest największym rekinem biznesu.
Czas to pieniądz, więc nie ma na co czekać! „Boom Street” zadebiutuje w polskich sklepach jużż 23 grudnia!


http://www.nintendo....how/boom-street

Roster postaci jest następujący:
Nintendo: Mario, Luigi, Peach, Yoshi, Bowser, Toad, Donkey Kong, Wario, Waluigi, Daisy, Birdo, Diddy Kong, Bowser Jr.
Squeenix: Slime, Princessa, Kyril, Yangus, Angelo, Platypunk, Bianka, Alena, Carver, Jessica, Dragonlord, Stella, Patty

Boom Street to sequel do wydanej na DS'a gry Itadaki Street (JP only). Zdaje się być swoistym połączeniem Monopoly i Mario Party. Na mój gust wyglada to średnio przekonywująco. Postacie z Dragon Questów niewiele mi mówią (chyba nie w te części co trzeba grałem, że tylko Stellę i paru innych kojarzę). Przypuszczam, że jako party game się sprawdzi jak gra się w 4 osoby. Problem w tym, że nie zawsze się 3 znajomych uzbiera, więc jeśli jest tak jak w Mario Party, że musimy patrzeć jak komp gra i dostajemy ciągle od niego łomot, to ja dziękuję, więcej gier imprezowych mi nie potrzeba.
Chociaż:
Dodany obrazek
Platypunkiem bym pograł, najlepsza postać xD
  • 0

#2 ACZ Napisany 17 stycznia 2012 - 14:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
crap
  • 0

#3 fingus Napisany 17 stycznia 2012 - 14:22

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Planszóweczki Mario Party były super (oczywiście jako gra party, bo do samodzielnego grania ssały niemiłosiernie), ale tam był ten element minigier. Ta, jak rozumiem, ma się opierać na Monopoly, a że Monopoly ssie i jest koszmarnie nudną i słabą grą (zwłaszcza w swych wersjach komputerowych), tak i tutaj nie spodziewam się niczego lepszego.
  • 0

#4 Tawotnica Napisany 17 stycznia 2012 - 14:25

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 113 Postów:

crap


i BOMBA, bo się słabo sprzedaje.

Planszóweczki Mario Party były super


ale też tylko do 3-4 odsłony, potem się nimi wymiotować chciało. Najbardziej się zraziłem pierwszą odsłoną na Wii (ósemka? dziewiątka? nie pamiętam) - kiepskie w porównaniu do WarioWare minigierki i gorsze wykorzystanie Wiilota, strasznie powolna rozgrywka, frustrujący poziom trudności komputera, brak online (Nintendon't).
Jedynka i dwójka są zdaje się na VC. Dużo lepsza inwestycja niż jakakolwiek późniejsza odsłona imho.


btw.: Itadaki Street to podobnie jak MP całkiem stara seria. Pierwsza część wyszła w JP już w 1991 na NES'a. Gra na Wii to pierwsza odsłona serii, która opuściła KKW
  • 0

#5 Kaxi Napisany 17 stycznia 2012 - 17:41

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
W nowym NEO recenzja, ocena całkiem wysoka. Monopoly (a dokładniej Eurobusiness) uwielbiam, a tu nie tylko mamy różne plansze, ale także rozwinięte, bardzo złożone zasady. Jak włączyłem, nie mogłem się odezwać.
  • 0