Skocz do zawartości

Zdjęcie

PS3 - Pogadanki


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
3397 odpowiedzi na ten temat

#1 Danteusz Napisany 03 lutego 2006 - 00:18

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 882 Postów:
Luźne rozmowy o PS3.
  • 0

#2 Ryan Napisany 03 lutego 2006 - 00:36

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Skoro pogadanki o X360 rozpoczął Czychu to czuję się wręcz zobligowany rozpocząć tutaj. :lol:

Kampania promocyjna i nakręcanie mediów na PS3 nabiera tempa. Pojawiły się informacje o tytułach startowych, mimo iż nie wiadomo kiedy będzie start. Deweloperzy jednym tchem piszą jak to prosto (jednak!) pisze się na tą konsolę i że nadal pracują na emulatorze (hmm...). Daje się zauważyć podobną tendencję jak w przypadku niegdysiejszego starcia z Segą - Sony zasypuje pracę obietnicami i kolosalnymi liczbami, które na obecnym etapie prac nad PS3 może się sprawdzą a może nie. W tych porównaniach papieru z krzemem Xbox360 wypada słabo, choć z bardziej szlachetnej materii jest zbudowany (niby krzem też węglowiec jak i budulec papieru, a jednak okres wyżej w układzie). Sega przegrała na polu gier a jak będzie tym razem? ;)
  • 0

#3 f5k Napisany 03 lutego 2006 - 09:09

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Niepokoi mnie data premiery w Europie, choć spekuluje się że to ma być marzec 2007 a na oficjalną date trzeba czekać to jednak myśl że dopiero za rok przemiera PS3 jest niepokojąca, pasowałoby żeby zrobili równoczesną premierę PS3 w USA i Europie albo żeby w Europie była premiera miesiąc później. Tak samo z ceną: powinni dać 400$ jako górą granicę ale też nie wiadomo jaką dadzą, ostatnio nawet na IGN był jakiś news o PS3: "Jeśli będzie kosztowało 1000%?", ale go nie czytałem. Teraz gry: jakie dadzą na launch? Prawie same nowe tytuły. Interesujący jest Motor Storm. Szkoda że nie będzie nowej wersji Tekkena na launchu jak to miało miejsce przy premierze PS2. No Ridge Racera też nie będzie na starcie. Teraz te konferencje: ta DevStation czy jak to się pisze to jest tylko dla developerów i odbywa się w Tokio?
  • 0

#4 Voo Napisany 03 lutego 2006 - 09:31

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
o zawartości marcowego OPSM i materiale o PS3 było? Jesli tak to sorry!

http://boardsus.play...scending&page=1
  • 0

#5 logan Napisany 03 lutego 2006 - 12:49

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:

Firmware updates will add more functionality, much like with the psp


Zastanawiam sie czy to nie mogloby wplynac na przerobienie konsoli. Tak samo jak jest to z psp tzn. nowe gry wymagaja nowego oprogramowania, a wraz z nim instalowane sa nowe zabezpieczenia. Chyba ze cos wymysla np. jakis update chipa czy cos, nie wiem nie znam sie na tym, pewno sie myle, ale kto wie. Zreszta wali mnie to bo wraz z ps3 przezucam sie na wylacznie oryginaly
  • 0

#6 Ryan Napisany 03 lutego 2006 - 12:50

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
f5k: "pasowałoby", "powinni",... A jakieś uzasadnienie? Ja wiem, że nam by pasowało, żeby konsola była tania, gry darmowe a całość super wypasiona i już teraz, ale jakoś nie rozumiem co miałoby na tym zyskać Sony.
Voo: od newsów jest osobny wątek. ;)
  • 0

#7 Gość__* Napisany 06 lutego 2006 - 18:45

Gość__*
  • Goście
Słyszeliscie wypowiedz Hiraiego (szef amertkanskiego SCE)
Zapytany o konsole Billa odpowiedział "Nowa generacja jeszcze nie wystartowała. Zacznie sie dopiero wówczas, kiedy my tak powiemy"
Trzeba przyznac ze chłopaki z Sony maja gadane :lol:

PS. Wypowiedz znajdziecie w nowym N+ (relacja z CES)
  • 0

#8 MaxVarEmreis Napisany 06 lutego 2006 - 18:56

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Słyszeliscie wypowiedz Hiraiego (szef amertkanskiego SCE)
Zapytany o konsole Billa odpowiedział "Nowa generacja jeszcze nie wystartowała. Zacznie sie dopiero wówczas, kiedy my tak powiemy"
Trzeba przyznac ze chłopaki z Sony maja gadane :lol:

PS. Wypowiedz znajdziecie w nowym N+ (relacja z CES)

No coż hegemonia na rynku konsol przez ok 10 lat daje o sobie znac :) Zeby tylko za taka gadka coś podązało to byłbym szcześliwy.
  • 0

#9 f5k Napisany 09 lutego 2006 - 21:03

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Wystawią 20 budek z PS3. Oby to były gry w które można grać.

Ad.: http://www.neo-plus....t=3428&start=57
  • 0

#10 Ryan Napisany 09 lutego 2006 - 21:05

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Budki = miejsca wystawowe, wcale nie oznacza to punktów z konsolą z dostępem dla odwiedzajacych targi. Do tej pory zresztą przeważnie PS3 można było tylko lizać przez szybkę. :?
  • 0

#11 f5k Napisany 09 lutego 2006 - 21:19

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

Budki = miejsca wystawowe, wcale nie oznacza to punktów z konsolą z dostępem dla odwiedzajacych targi. Do tej pory zresztą przeważnie PS3 można było tylko lizać przez szybkę.

20 budek będzie poświęcone wyłącznie PS3 wiec PS3 tam będzie, ale czy jakieś gry na PS3 w które można zagrać to można spekulować. Gry a raczej dema mogą być ale nie muszą.
  • 0

#12 Gość__* Napisany 09 lutego 2006 - 23:06

Gość__*
  • Goście
po co komu 20 budek jak można zrobić jeden wileki pokaz, budki to do grania albo będa pokazywały gameplay, bo może jeszcze sony chować pada:)
  • 0

#13 Gość__* Napisany 10 lutego 2006 - 09:15

Gość__*
  • Goście
Sadze ze to bedzie 20 budek ale z...trialerami :)
Trzeba miec nadzieje ze przynajmniej z nowymi ;) eheh
  • 0

#14 BeSOS Napisany 10 lutego 2006 - 11:41

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Sadze ze to bedzie 20 budek ale z...trialerami


z renderami chciałeś powiedzieć ;)
  • 0

#15 Gość__* Napisany 10 lutego 2006 - 12:12

Gość__*
  • Goście
Nie...miałem na mysli trailery pokazujące fragment gamepleyu :)
  • 0

#16 McDrive Napisany 10 lutego 2006 - 15:14

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:

Sadze ze to bedzie 20 budek ale z...trialerami


z renderami chciałeś powiedzieć ;)

A tyn znowu zaczyna swoje fanboy'owskie przekonania.
  • 0

#17 MaxVarEmreis Napisany 10 lutego 2006 - 16:21

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Sadze ze to bedzie 20 budek ale z...trialerami


z renderami chciałeś powiedzieć ;)

A tyn znowu zaczyna swoje fanboy'owskie przekonania.

A co może sie myli?? Może Sony jest takie cudowne i kochane?? Tak Cie rozpieszczało ostatnio filmikami z gameplay'a ?? Może nie kłamali w sprawie renderów ??
Już na CES mieli coś pokazać, nie pokazali. Miała być na początku lutego jakas konferencja w Tokyo, na której to już na 100% mieli coś zademonstrowac, nic takiego sie nie zdażyło. Wiec przepraszam jeśli teraz słysząc, że mają gdzieś na Tajwanie zademonstrować PS3, to jestem strasznie sceptycznie do tego nastawiony....Sony samo zdbało o to abym tak myślał....

Pokaża coś, będe zadowolony. Nie pokaża, to mi to zwisa, przyzwyczaiłem sie....
  • 0

#18 f5k Napisany 10 lutego 2006 - 17:59

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

Już na CES mieli coś pokazać, nie pokazali. Miała być na początku lutego jakas konferencja w Tokyo, na której to już na 100% mieli coś zademonstrowac, nic takiego sie nie zdażyło.

O ile dobrze pamiętam ta niby informacja o konferencji na początku lutego nie była potwierdzona żadnym linkiem.
  • 0

#19 McDrive Napisany 10 lutego 2006 - 18:04

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Dobra to pokaż mi Max że Sony potwierdziło że na CES pokażą gameplay.
  • 0

#20 Ryan Napisany 10 lutego 2006 - 18:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
No, i to jest właśnie dobry marketing. :lol: Gdzieś pójdzie fama, że ktoś coś kiedyś pokaże, ale nie wiadomo co. Wszyscy się napalają, czekają z niecierpliwością i... jedni czekają dalej, drudzy są zawiedzeni. Ale informacja żyje, mówi się o niej (choć tak na prawdę mówi się o czymś, czego nie ma, nie było i nie wiadomo czy miało faktycznie zaistnieć). Doskonały sposób na zaszczepienie idee fixe w umysłach graczy, Sony. :D
  • 0

#21 MaxVarEmreis Napisany 10 lutego 2006 - 19:04

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Dobra to pokaż mi Max że Sony potwierdziło że na CES pokażą gameplay.

A co wogóle Sony potwierdza?? :). Jedna wielka spekulacja, ale niektórym to wystarcza, żeby okrzyknąć PS3, mesiaszem (hi Czesław :hejka: )
W ramach rewanżu, pokaż mi link w którym Sony mówi, ze w Taipei pokaża gameplay :D.

Chyba normalne, że jeśli organizuje się konferencje, którą notabene szumnie sie zapowiada, to oczekujesz czegoś konkretnego i poważnego, a nie samego występu Pana Kutaragiego, wychwalajacego Cell'a i PS3 pod niebiosa, co najwyzej w ramach bonus'a pokaża Ci obudowe od konsoli i rendery :lol: .

Dziekuje za takie marketing i podejscie do sprawy. Nie lubie jak sie ze mnie wała robi :). Lubie PlayStation i napewno kupie PS3 (moze nawet zaraz po premierze), ale firma produkująca tą konsole już dawo temu straciłą w moich oczach wiele...
  • 0

#22 BeSOS Napisany 11 lutego 2006 - 11:10

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
McDrive, ja tylko piszę jaka jest prawda :) Zreszta Max już wszystko wyjaśnił ;)
Sam chciałbym zobaczyc wreszcie jakiś gameplay, ale jakoś Sony mnie od tego skutecznie odzwyczaja ;]

A co do tego CES, to ja bym nie liczył na jakikolwiek gameplay, juz predzej imo Sony zwoła jakaś własną konferencję - więc tak, znów obejrzymy stere-nowe trailery i kilka renderków :)
  • 0

#23 ACZ Napisany 13 lutego 2006 - 15:46

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Ad.: http://www.neo-plus.... ... 859#146859

Jaka mistyfikacja niby?
PS3 jest silniejsza, to najważniejsze.
A szybkie rdzenie Cella robią swoje, czyli w zbiegiem czasu PS3 pokaże pazury generując więcej efektów, lepszą fizykę itp. niż Xbox360.
  • 0

#24 MaxVarEmreis Napisany 13 lutego 2006 - 17:08

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Bawią mnie niektóre komentarze . Gdyby artykuł był pochlebny, nikt by sie nawet słowem nie odezwał. Kikizo było by wporzadku i nikt by ich autorytetu nie podważał. W momencie pojawienia się rys na cudownym wizerunku PS3 nagle KIkizo traci na znaczeniu. Staja się nic nie wartym portalem. Ludzie zaczynają sie doszukiwać jakiś spiskowych terorii i obalają zawarte w artykule wiadomości....ręce można załamać. To już poprostu nie można prawdy napisać w dzisiejszych czasach o PS3 ( a co dopiero napisać coś złego), bo sie zostanie zlinczowanym...brak mi słow....
  • 0

#25 McDrive Napisany 13 lutego 2006 - 17:46

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Czytałem ten tekst i to że napisali że PS3 nie uciągnie grafy jak w renderze KillZone to już wiem. Jednak MotorStorm po 2-3 latach od zapoznania sie z hardwarem PS3 powinien być osiągalny.

P.S.

Ciekawi mnie jak Kikizo udało sie potestować PS3 skoro nawet molochy pokroju IGN Gamespot i Famitsu nie opisywały testu PS3, a im sie jakoś udało. Mogliby podać u kogo testowali PS3, bo jakby to zrobili to Sony nic tym developeromby nie zrobiło bo mogłoby to sie odbić na line-up'ie.
  • 0

#26 Ryan Napisany 13 lutego 2006 - 17:59

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Jasne, nikt nie przeczy, że za 2-3 lata ta konsola będzie renderowała ultrarealistyczną grafikę. Niestety jak na obecne standardy, bo wymagania będą już tylko rosnąć i niezadowoleni zawsze się znajdą. Przypomnijcie sobie jaką grafiką zachwycaliśmy się 2 lata temu a czego oczekujemy dziś. Poza tym czas gra na niekorzyść zarówno PS3 jak i 360 - przecież PC nie staną w miejscu z "szacunku". Jesteśmy o krok od specjalistycznego hardware dla PC, które będzie się zajmował fizyką (IMO tragedia - dojdzie kolejny "nieobowiązkowy" komponent do kupienia) i przepaść dzisiejszych PC i konsol jeszcze drastyczniej zmaleje.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 18:17

Gość__*
  • Goście

W momencie pojawienia się rys na cudownym wizerunku PS3 nagle KIkizo traci na znaczeniu.

Max ale o jakich rysach mówisz ?
No jezeli ktos sie spodziewał ze np. nowe Army Men beda wygladały jak KillZone z E3 to wilekie LOL.
Ja jestem bardzo zadowolony z tego artykułu, trzeba powiedziec ze nikt nie wie o jakich grach mowa i jakie firmy zostały odwiedzone przez dziennikarzy. Ale jezeli wygladaja one jak GoW :)
Druga sprawa to taka ze na zachodnich forach pojawiły sie tematy jako by ten artykuł był jedna wielka sciemą. Ja osobiscie mam nadzieje ze tak nie jest.
Jest kilka niezgodnosci w tekscie np. to ze dev-kity nie posiadaja nosnika BR, podobno jest inaczej...
http://ps3media.ign.... ... 81-000.jpg

Ale ja mam nadzieje ze ci goscie naprawde grali na PS3, bo jest tam kilka zdan z ktore mnie cholernie ciesza.

Tak naprawde to pozostaje nam czekac na jakis gamepley (ale odkrywcza myśl :) )
  • 0

#28 ACZ Napisany 13 lutego 2006 - 18:44

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Ja też tam nie widzę żadnych rys na PS3 z tego artykułu. Przecież napisali, że PS3 może więcej szarpnąć efektów naraz i że przy niektórych prezentacjach taki Xbox360 dostałby zapewne czkawki, gdyby miał to szarpnąć.
I tam cały czas pisali o 1080p, że Killzone i MotorStorm w takiej rozdzielczości nie pójdzie. Nikt się przecież nie spodziewa takiej grafiki w 1080p, przecież w takiej rozdziałce to pewnie jednostkowe gry wyjdą. Za 2-3 lata grafika, jak z renderów Killzone w rodzielczości 720p spokojnie będzie hulała na naszych ekranach.
Ja widzę same pozytywy z tego artykułu i też chciałbym, aby był prawdziwy. Jasno przecież napisali, że PS3 jest lepsze. I tak jak przypuszczałem od dawna, większa ilość szybkich rdzeni w układzie przekłada się na to, że na ekranie może być bardziej skomplikowana fizyka oraz więcej efektów liczonych w tym samym czasie.
I mam nadzieję, że kiedyś, gdy jakaś gra będzie konwertowana z PS3 na Xboxa360, to Xbox360 będzie dostawał właśnie czkawki hehe ;]
A co do pierwszych gier to już pisałem od dawna, że PS3 wyjdzie w tym czasie, gdy na rynek będzie wychodziła masa gier na engine Unreal 3, więc pierwsze gry na PS3 właśnie będą na poziomie graficznym Gears of War.
  • 0

#29 Ryan Napisany 13 lutego 2006 - 18:57

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Ja widzę same pozytywy z tego artykułu

Wiemy o tym, Czychu, wiemu. :lol: Tego, że wolą duala od bumerangowych padów też nie widzisz. ;) Co do devkitów bez BR - jest to możliwe, różni deweloperzy mają różne devkity (sprzęt wciąż powstaje, więc ten, kto dostał wcześniej, może pewnych rzeczy nie mieć). Poza tym w tej generacji zatarła się różnica między alpha- i devkitami. :wink:
  • 0

#30 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 19:04

Gość__*
  • Goście
Jezeli jestesmy przy 1080p.
Tworcy Heavenly Sword, oswiadczyli ze gra bedzie chodziła w takiej rozdzielczosci, czyli jednak mozna (oczywiscie jezeli mówia prawde)
  • 0