Skocz do zawartości

Zdjęcie

PS3 - Pogadanki


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
3397 odpowiedzi na ten temat

#31 MaxVarEmreis Napisany 13 lutego 2006 - 19:23

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Yeti PS3 miało zjadać X360 na sniadanie, nie popijając nawet niczym :). Przecierz PS3 miało być poza konkurencja. X360 miał być zmieciony z powierzchni ziemi. Jeszcze mogł bym kilka barwnych porównań znaleść, ale chyba kazdy wie o co mi chodzi :). A wychodzi na to, że PS3 bedzie potezna konsola (bo chyba nikt w to nie watpił), ale X360 także jest potezna konsolą ( Xbox 1,5 :lol:, to moze teraz Playstation 2,27 ?? :lol: ) i walka miedzy tymi platformami bedzie zacieta i ciekawa. Jednak nie mozna przewidzieć kto wygra w tej wojnie. Pod wzgledem technologicznym ( czy raczej mocy i zdolności do generowania grafiki etc etc ) są bardzo zblizone, bardziej nawet niz Xbox i PS2. Ludzie czekali ( i poczekaja jeszcze długo) na mesiasza, a co dostaną ?? Konsole troche lepsza technologicznie od X360 ( co jest tez normalne zwazywszy ze PS3 debiutuje poźniej). Kazdy po E3 zlał sie w majty widząc Motorstorma czy Killzone,a wychodzi na to ze cos takiego jest poza zasiegiem obecnie. A przecierz dla PS3 miała to byc fraszka. LOL. Sonowskie gadanie. Ludzie dali sie nabrac na bełkot marketingowy. Ludzie szydzili z X360 a wychodzi na to, że z PS3 bedzie to samo. Czesaw gada, że 1080p ze i tak nie miało być. Bullshit. Ile to razy Złotousty Ken gadał ze to dopiero PS3 wprowadzi nas w prawdziwe HD. Ile razy Czesław sie tym chełpił. A co teraz sie okazuje. Ze 1080p jest be, i wogole na co to komu i ze tego wogole nie mialo byc i tak dalej i tak dalej. Jak ja nie cierpie hipokrytów. X360 jes zły bo nie da sie na nim odpalic takiej rozdzielczosi, ale juz cos takiego w PS3 jest do zaakceptowania. Jak czytam cos takiego to odechciewa mi sie gadac...naprawde mam juz tego serdecznie dosć. Zasrane przepychanki....Tak Czesław wszystkie gry na PS3 beda hulac na UT3 albo na jeszcze lepszym silniku :lol:. Wez otrzezwiej jesli piłes....a jak nie piłes to sie napij bo gadasz takie bzdury ze az głowa mała. Tak Czesławiku PS3 jest mocniejsze od X360 ale nigdzie nie napisali ze lepsze. To sa dwie rózne sprawy. X360 moze być ( choc nie musi) lepszy ale słabszy. Tak jak było z Ps2 i Xboxem. Ale po co ja pisze, Ty i tak zyjesz w swoim świecie i nic do Ciebie nie dociera....Zycze wszystkim fanboyom miłego dlaszego zycia w ich małym ciasnym swiatku. Zyjcie długo i szczesliwie....
  • 0

#32 xell Napisany 13 lutego 2006 - 19:46

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 334 Postów:

Jezeli jestesmy przy 1080p.
Tworcy Heavenly Sword, oswiadczyli ze gra bedzie chodziła w takiej rozdzielczosci, czyli jednak mozna (oczywiscie jezeli mówia prawde)

Ale się wycofali z tych oświadczeń, bo "1080p tak w zasadzie to ciężko nawet dostać". Nie krytykuję teraz ich ani PS3, tylko tak stwierdził developer. Dla mnie jest to sensowna decyzja, TV zawsze przeskaluje obraz jak coś.
  • 0

#33 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 19:53

Gość__*
  • Goście
Za dużo naczytałem się twoich bzdur, by pozwolić ci teraz wyłgać się z tego wszystkiego

Ja też tam nie widzę żadnych rys na PS3 z tego artykułu. Przecież napisali, że PS3 może więcej szarpnąć efektów naraz i że przy niektórych prezentacjach taki Xbox360 dostałby zapewne czkawki, gdyby miał to szarpnąć.


Więcej efektów? "Przy niektórych prezentacjach"? Przecież ty pisałeś, że PS3 będzie tak potężne, że będzie poza zasięgiem tego Xboxa 1,5, "porażki" technologicznej. Co, nagle z balonika uleciało 3/4 powietrza? ; ]

I tam cały czas pisali o 1080p, że Killzone i MotorStorm w takiej rozdzielczości nie pójdzie. Nikt się przecież nie spodziewa takiej grafiki w 1080p, przecież w takiej rozdziałce to pewnie jednostkowe gry wyjdą. Za 2-3 lata grafika, jak z renderów Killzone w rodzielczości 720p spokojnie będzie hulała na naszych ekranach.


Pudło, bo jak widzę, nie czytałeś oryginalnego artykułu (więc jak mógłbyś zobaczyć jego pozyty i negatywny?), ale są w nim akapity jasno mówiące, że rendery Killzone i Motorstorm nie są osiągalne i nie ma żadnej mowy o rozdzielczości, więc czy to będzie 720p czy 1080p, takiej grafiki nie uświadczymy.


I mam nadzieję, że kiedyś, gdy jakaś gra będzie konwertowana z PS3 na Xboxa360, to Xbox360 będzie dostawał właśnie czkawki hehe ;]


Jeszcze kilka dni temu można było stwierdzić po twoich wypowiedziach, że konwersja jakiejkolwiek gry z PS3 na X360 jest niemożliwa, a tu proszę - moc PS3 drastycznie spada w twojej głowie.

A co do pierwszych gier to już pisałem od dawna, że PS3 wyjdzie w tym czasie, gdy na rynek będzie wychodziła masa gier na engine Unreal 3, więc pierwsze gry na PS3 właśnie będą na poziomie graficznym Gears of War.


Z tym się zgadzam, ale jak pokazują ludzie od Frame City Killer engine to nie wszystko.

----

No jezeli ktos sie spodziewał ze np. nowe Army Men beda wygladały jak KillZone z E3 to wilekie LOL.


A co to ma być YETI? Przecież ty jesteś wielkim wyznawcą teorii, że prawdziwy next-gen wygląda jak rendery Killzone i Motorstorm, a teraz okazuje się, że to nierealne :lol: I nikt tu nie mówi o jakimś Army Men, lecz o samym Killzone, które jest jednym wielkim OSZUSTWEM i jeżeli słowa ludzi z Kikizo potwierdzą się, wyjdzie na to, że Sony oszukało graczy.
  • 0

#34 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 20:02

Gość__*
  • Goście

Yeti PS3 miało zjadać X360 na sniadanie, nie popijając nawet niczym :). Przecierz PS3 miało być poza konkurencja. X360 miał być zmieciony z powierzchni ziemi. Jeszcze mogł bym kilka barwnych porównań znaleść, ale chyba kazdy wie o co mi chodzi :).

Diagnoza jedna…za duzo naczytałeś się postów Czycha ;)

Ludzie czekali ( i poczekaja jeszcze długo) na mesiasza, a co dostaną ?? Konsole troche lepsza technologicznie od X360 ( co jest tez normalne zwazywszy ze PS3 debiutuje poźniej). Kazdy po E3 zlał sie w majty widząc Motorstorma czy Killzone,a wychodzi na to ze cos takiego jest poza zasiegiem obecnie.


Konsole troche lepsza, hmm…zna ktos specyfike RSX ?
Dziennikarze Kikizo stwierdzili ze PS3 jest dwa razy szybsze.
No ja popusciłem jeszcze przy Heavenly Sword i MGS4 ;)
Druga sprawa jest taka, czy ten artykuł jest prawdziwy (mam nadzieje ze tak) i po trzecie jakie firmy ugościły dziennikarzy Kikizo ???
Poczekajmy na prezentacje gier, ja nie pisze ze PS3 zje X360.
Moim zdaniem roznica będzie taka jak pomiedzy PS2 a X-Boxem.



Xellos no chyba ze jest tak jak mówisz.

PS. Jeszcze jedna sprawa, jezeli tworca DMC4 twierdzi ze gra bedzie prezentowała sie lepiej niz podczas TGS :shock: , to jakos wieze ze dostaniemy takiego KillZone za jakies 2-3 lata(lub cos co bedzie bardzo blisko jokosciowo)
  • 0

#35 xell Napisany 13 lutego 2006 - 20:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 334 Postów:
YETI, na kikizo powiedzieli nie że PS3 jest 2 razy szybsze, a :

We're talking about a machine barely superior to Xbox 360 - not by any significant margin. It's certainly obvious this machine is not "twice" as powerful as 360, let alone a generational leap ahead.

Tutaj jest napisane, że jest "ciut lepsze - w żadnym znaczącym stopniu".
Heavenly Sword rzeczywiście wyglądało bosko, ale raz ze miało wstawki prerenderowane, a te na silniku zostały zedytowane, więc jakby nie patrzeć to tez nie był real-time. A DMC4, uzywając twoich określeń, nie prezentwało się w żadnym stopniu "next-genowo"

Moim zdaniem roznica będzie taka jak pomiedzy PS2 a X-Boxem.

Znowuz w artykule pisali, że różnice sa mniejsze.

Ja tam wierzę, że PS3 (i 360 też) dobrnie do poziomu tamtych trailerów, to tylko kwestia dłuższego czasu.
  • 0

#36 TomisH Napisany 13 lutego 2006 - 20:21

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:

Jednak MotorStorm po 2-3 latach od zapoznania sie z hardwarem PS3 powinien być osiągalny.

To ja już nie czaję, ale to po całosci. Ile było krzyków, że Motorstorm to był real time? ("Potwierdzone, oficjalne!" :lol:) Druga rewelacja - Motorstorm tytułem startowym ("z taką grafą! MS się chowa!" :lol:). A teraz grafa Motorstorm do zrealizowania za 2-3 lata.
No to normalnie :rower:
  • 0

#37 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 20:25

Gość__*
  • Goście

A co to ma być YETI? Przecież ty jesteś wielkim wyznawcą teorii, że prawdziwy next-gen wygląda jak rendery Killzone i Motorstorm, a teraz okazuje się, że to nierealne :lol: I nikt tu nie mówi o jakimś Army Men, lecz o samym Killzone, które jest jednym wielkim OSZUSTWEM i jeżeli słowa ludzi z Kikizo potwierdzą się, wyjdzie na to, że Sony oszukało graczy.

I nadal twierdze ze prawdziwa grafika next - genowa to takie tytuły jak KillZone, Motor Strom, MGS4, GoW czy Heavenly Sword.
X360 jest w stanie pociagnąć np. takie HS, pokazuje to np. GoW czy Oblivion (który przy taaaaakim terenie ma swietną grafike).
Tylko moim zdaniem tytuły ktore sa obecnie dostepne na X360 to jakis smiech na sali, jestem przekonany ze ta konsola potrfai znacznie wiecej (GoW, Killing Day)

Troche was nie rozumiem, odbieracie ten artykuł tak jak by Kikizo było w siedzibie Sony i widziało KZ czy MS.
Ja nadal wieze ze dostaniemy takie gry jak MS czy HS, nie dla tego ze jestem fanboyem Sony, po prostu jestem graczem i marze o tak wyglądajacych grach.
A takie tytuły jak MGS4 czy DMC4 pokazuja ze jest to mozliwe.

Cały czas tylko toczy sie dyskusja o MS i KZ, tak jak by kazdy zapomniał o MGS4 który wygląda świetnie (a bedzie wygladał jeszcze lepiej...to nie moje słowa tylko Kojimy, ale pewnie Sony zapłaciło mu aby tak powiedział ;) )
  • 0

#38 McDrive Napisany 13 lutego 2006 - 20:27

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
O ile dobrze pamiętam to w tym tekście pisze że RSX jest 2x mocniejszy od GeForce'a 6800ultra, a jak wiemy GeForce 7800GTX 256MB(który podobno siedzi w PS3) nie jest 2x mocniejszy od poprzednika. 2x mocniejszy może być, ale GTX z 512MB pamięci na pokładzie, ale RSX nie ma tylu MB. Tak więc śmiem przypuszczać na podstawie tego że developerzy dobiero dostali ostateczne dev-kit'y, na podstawie testów przeprowadzonych na zagranicznych stronach że RSX będzie miał 32 potoki.

6800 Ultra = 15
7800 GTX = 24
7900 = 32
  • 0

#39 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 20:28

Gość__*
  • Goście
Nie ma nic wspólnego o grafiką (render, real-time itp.), najwazniejsz tylko GRAAAĆ!!!
Ken Kutaragi musi odejść.
  • 0

#40 MaxVarEmreis Napisany 13 lutego 2006 - 20:32

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Yeti PS3 miało zjadać X360 na sniadanie, nie popijając nawet niczym :). Przecierz PS3 miało być poza konkurencja. X360 miał być zmieciony z powierzchni ziemi. Jeszcze mogł bym kilka barwnych porównań znaleść, ale chyba kazdy wie o co mi chodzi :).

Diagnoza jedna…za duzo naczytałeś się postów Czycha ;)

Tak oczywiscie, tylko wypowiedzi Czycha miały taki ton.....

Ludzie czekali ( i poczekaja jeszcze długo) na mesiasza, a co dostaną ?? Konsole troche lepsza technologicznie od X360 ( co jest tez normalne zwazywszy ze PS3 debiutuje poźniej). Kazdy po E3 zlał sie w majty widząc Motorstorma czy Killzone,a wychodzi na to ze cos takiego jest poza zasiegiem obecnie.


Konsole troche lepsza, hmm…zna ktos specyfike RSX ?
Dziennikarze Kikizo stwierdzili ze PS3 jest dwa razy szybsze.
No ja popusciłem jeszcze przy Heavenly Sword i MGS4 ;)
Druga sprawa jest taka, czy ten artykuł jest prawdziwy (mam nadzieje ze tak) i po trzecie jakie firmy ugościły dziennikarzy Kikizo ???

Dwa razy szybsza (mocniejsza) ?? Ten cytat mówi co inego "It's certainly obvious this machine is not "twice" as powerful as 360".
Przecierz RSX nie jest tajemnicą wielką jakaś. Można przewidzieć specyfikacje pewnie w jakis 95%. Ale mnie w przeciwieństwoe do niektórych cyferki nie podniecaja, bo mi nic nie mówią. Niestety nie mam wiedzy takiej jak Ryan zeby móc na ich podstawie osadzić co jest lepsze a co gorsze. Podejzewam ze Ty tez nie. Ale "na" cyferki tak łądnie sie spiera :)
Szkoda także ze Heavenly Sword był retuszowany i na dobra sprawe nie wiadomo jak to to wyglada. No i MGS4....nie ma sie to jak popodniecac wasikami. Nic nie wiadomo o gameplay'u, fabule i inych WAZNYCH aspektach rozgrywki a już wiadomo co i jak.To PS3 i wszystko jasne.

Poczekajmy na prezentacje gier, ja nie pisze ze PS3 zje X360.
Moim zdaniem roznica będzie taka jak pomiedzy PS2 a X-Boxem.

Zebym tylko dozył tej prezentacji....bo to sie nudne juz zaczyna robic....
A moim zdaniem nie bedzie takie rożnicy ( tak to mozemy wieczność rozmawiac)

PS. Jeszcze jedna sprawa, jezeli tworca DMC4 twierdzi ze gra bedzie prezentowała sie lepiej niz podczas TGS :shock: , to jakos wieze ze dostaniemy takiego KillZone za jakies 2-3 lata(lub cos co bedzie bardzo blisko jokosciowo)

A ja Ci powiem, że odkryłem sposób na "zimna fuzje" i co, uwierzysz mi na słowo?? Fakty, fakty i jeszcze raz fakty. Tak to oni moga sobie gadac ile chca. Juz miliony razy obiecywali gruszki na wierzbie....


EDIT:

Cały czas tylko toczy sie dyskusja o MS i KZ, tak jak by kazdy zapomniał o MGS4 który wygląda świetnie (a bedzie wygladał jeszcze lepiej...to nie moje słowa tylko Kojimy, ale pewnie Sony zapłaciło mu aby tak powiedział


Moim skromnym zadniem MGS4 nie wyglada wcale zdecydowanie lepiej od takiego GoW. Ale co ja tam wiem....

Serio@ ja Cie nie rozumiem chłopie, ta ksie piekliłem o PS3, pisałes takie cudowne rzeczy o tej konsoli a teraz co?? Zmiana obozu.....skad wiedzisłem, że tak bedzie....ehhh Sony i ich marketnig. Ile ludzi dało sie nabrac na ich sciemy....


TomisH doskonale podsumował cała dotychczasowa sprawe.....smiech na sali. Sony juz podziekujemy :skacze:
  • 0

#41 ACZ Napisany 13 lutego 2006 - 20:41

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Przestań Serio. Przeczytałeś jakiś artykuł na jednym serwisie i już walisz teksty, że Kutaragi musi odejść.
I podtrzymują Raxer to co pisałem wcześniej. Po latach firmom nie będzie się opłacało konwertować wypasionej gry z 8 rdzeni na 3 lub po prostu po konwersji będą straty jakościowe na Xboxie360, tudzieź słabsza fizyka, gorsze AI itp.
  • 0

#42 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 20:42

Gość__*
  • Goście

YETI, na kikizo powiedzieli nie że PS3 jest 2 razy szybsze, a :

We're talking about a machine barely superior to Xbox 360 - not by any significant margin. It's certainly obvious this machine is not "twice" as powerful as 360, let alone a generational leap ahead.

Tutaj jest napisane, że jest "ciut lepsze - w żadnym znaczącym stopniu".

I jaki to ma sens?
Pisza ze PS3 jest dwa razy szybsze, czyli dwa razy szybsze to dla nich "ciut"

Heavenly Sword rzeczywiście wyglądało bosko, ale raz ze miało wstawki prerenderowane, a te na silniku zostały zedytowane, więc jakby nie patrzeć to tez nie był real-time.

Zgadzam sie, tylko gdy prezentowali ten filmik w maju PS3 nie było wystarczajco mocne aby pociagnąć taka grafike(wiec musieli sobie czyms pomóc i troche "edytować" ten trailer). Z wypowiedzi tworców gry wynika ze gra bedzie wygladałą tak jak na E3.

A DMC4, uzywając twoich określeń, nie prezentwało się w żadnym stopniu "next-genowo"

Stary tu sie z tobą nie zgodze, uważasz ze model Dantego i budynki prezentuje sie słabo ??? 0_O
hmm...ja jestem oddmienego zdanie
http://games.tiscali...s/news/dmc4.jpg

Znowuz w artykule pisali, że różnice sa mniejsze.

Ale na podstawie jakich gier ?
Napisali tez ze tytuły startowe bedą wyglądały jak GoW. Czyli tak jak obecnie najładniej wygladajacy tytuł na X360, ktory ma ukazac sie "kiedys tam".

Ja tam wierzę, że PS3 (i 360 też) dobrnie do poziomu tamtych trailerów, to tylko kwestia dłuższego czasu.

100% poparcia, to kwestia czasu.
Nie wiem jak ty ale ja zaraz napije sie za to ;)

  • 0

#43 Pavlis Napisany 13 lutego 2006 - 20:45

Pavlis

    Mega Man

  • Forumowicze
  • 111 Postów:
Wiecie mnie ciekwi jedno dlaczego na kikizo w tym tekście pisze że play3 osiaga 100 bln operacji czyli 2 razy więcej niż xbox360 ,czyli wychodzi ze jest 2 razy szybszy o X , a potem pisza że różnica nie jest taka jaka miała być.i jeszcze podobno te devkity takie duze przeciez sony pokazywało devkity i były małe ponadto napisali iz devkity są o wiele słabsze tym czasem przeciez one maja 512 MB XDR RAM czyli sporo wiecej niz konsola.Wyczuwam tutaj jakis paradoks.......
dziwne to troche jest :wink:
  • 0

#44 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 20:57

Gość__*
  • Goście

Szkoda także ze Heavenly Sword był retuszowany i na dobra sprawe nie wiadomo jak to to wyglada. No i MGS4....nie ma sie to jak popodniecac wasikami. Nic nie wiadomo o gameplay'u, fabule i inych WAZNYCH aspektach rozgrywki a już wiadomo co i jak.To PS3 i wszystko jasne.

O HS juz sie wypowiedziałem.
Jezeli chodzi o MGS4 no jasne ze "podniecam sie wąsikami", a o czym my tu cały czas dyskutujemy, chyba o GRAFICE.
No i chyba nie sądzisz ze Kojima zrobi słabą gre?
to tak jak by Sony zrobiło słabą konsole (;) heheheh)

Zebym tylko dozył tej prezentacji....bo to sie nudne juz zaczyna robic....

To cie pociesze i powiem ci ze do takiego pokazu z dnia na dzien jest coraz blizej ;) hehe


Cały czas tylko toczy sie dyskusja o MS i KZ, tak jak by kazdy zapomniał o MGS4 który wygląda świetnie (a bedzie wygladał jeszcze lepiej...to nie moje słowa tylko Kojimy, ale pewnie Sony zapłaciło mu aby tak powiedział


Moim skromnym zadniem MGS4 nie wyglada wcale zdecydowanie lepiej od takiego GoW. Ale co ja tam wiem....

Tu sie z toba zgadzam, MGS4 prezentowany na TGS nie wygląda o niebo lepiej od GoW.
Smiało mozna stwierdzic ze sa prawie na równym poziomie, tylko...jak beda wyglądały ostateczne wersje, przekonamy sie w przyszłosci :)

Ile ludzi dało sie nabrac na ich sciemy....
TomisH doskonale podsumował cała dotychczasowa sprawe.....smiech na sali. Sony juz podziekujemy :skacze:

ehhh...Maksiu :), juz to pisałem, nie wiadomo u kogo Kikizo gosciło (i czy ten artykuł to nie sciema)
Powiedz mi co zrobisz jesli np. za 2-3 lata dostaniesz tak wygladajace gry jak HS czy MS ?:)
  • 0

#45 MaxVarEmreis Napisany 13 lutego 2006 - 20:57

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

YETI, na kikizo powiedzieli nie że PS3 jest 2 razy szybsze, a :

We're talking about a machine barely superior to Xbox 360 - not by any significant margin. It's certainly obvious this machine is not "twice" as powerful as 360, let alone a generational leap ahead.

Tutaj jest napisane, że jest "ciut lepsze - w żadnym znaczącym stopniu".

I jaki to ma sens?
Pisza ze PS3 jest dwa razy szybsze, czyli dwa razy szybsze to dla nich "ciut"


Yeti Ty dobrze przeczytałes co tam pisze?? Tam uzyto słowa "not", które oznacza zaprzeczenie. W wolnym tłmaczeniu " Jest oczywiste, że ta maszyna(PS3) nie jest 2 razy mocniejsza od 360".

Yeti oczywiscie ze jak dostene gry wygladajace jak KZ i MS to bede bardzo zadowolony. Ale mi chodzi o sciemy jakimi nas karmiło Sony. I wierze, że tak gry beda własnie wygladac na PS3 ale i na X360 tez. Ludzie czekali na PS3 z wiara ze gry juz teraz tak beda wygladały, a to jest nie prawda. I oni wszyscy sie teraz zawiodą.

Co do Kikizo....to nie jest pierwszy lepszy serwis, co by im dało kłamstwo?? Przecierz gdyby okazało sie ze oszukiwali, stracili by tylko na tym. Myslisz ze zaryzykowali by istnienie portalu?? Mało prawdopodobne jak dla mnie.
  • 0

#46 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 21:06

Gość__*
  • Goście

Wiecie mnie ciekwi jedno dlaczego na kikizo w tym tekście pisze że play3 osiaga 100 bln operacji czyli 2 razy więcej niż xbox360

Chodziło mi o to.
Z tego co sie orientuje to X360 jest wstanie osiagnac 46bln. operacji na sekunde.

PS. Przeciez mozna wyczytac takze ze PS3 łyknie bez problemu "jakies tam efekty" przy których konsola Billa bedzie miała spore problemy.
PS3 jest wstanie pociągnąć lepsze AI, fizyke, efekty itp.
  • 0

#47 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 21:14

Gość__*
  • Goście

Ale mi chodzi o sciemy jakimi nas karmiło Sony. I wierze, że tak gry beda własnie wygladac na PS3 ale i na X360 tez. Ludzie czekali na PS3 z wiara ze gry juz teraz tak beda wygladały, a to jest nie prawda. I oni wszyscy sie teraz zawiodą.

Nie mam siły do ciebie ;)
Jakie sciemy, jezeli dostaniemy gre z taką grafiką jak HS np. za 2-3 lata to twierdzisz ze to jest sciema ?
No i skad masz pewnosc ze MS nie bedzie tak wygladał, przeciez oni nie odwiedzili siedziby Sony i nie widzieli MS.
Max jestes jasnowidzewm czy jak?
Jak Sony pokaze MS w wersji grywalnej, wtedy bedziesz mógł napisać "Sony kłamalo" lub "a jednak to tak wyglada"

Co do Kikizo....to nie jest pierwszy lepszy serwis, co by im dało kłamstwo?? Przecierz gdyby okazało sie ze oszukiwali, stracili by tylko na tym. Myslisz ze zaryzykowali by istnienie portalu?? Mało prawdopodobne jak dla mnie.

Co bym im dało?
No wiesz, jest to pierwszy servis który opisuje wrazenia z obcowaniem z "jakimiś" tam tytułami na PS3.
Niezla reklama, nie sądzisz ?
Jak napisałem wczesniej, mam nadzieje ze artykuł jest prawdziwy.
  • 0

#48 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 21:15

Gość__*
  • Goście

Ale mi chodzi o sciemy jakimi nas karmiło Sony. I wierze, że tak gry beda własnie wygladac na PS3 ale i na X360 tez. Ludzie czekali na PS3 z wiara ze gry juz teraz tak beda wygladały, a to jest nie prawda. I oni wszyscy sie teraz zawiodą.

Nie mam sił do ciebie ;)
Jakie sciemy, jezeli dostaniemy gre z taką grafiką jak HS np. za 2-3 lata to twierdzisz ze to jest sciema ?
No i skad masz pewnosc ze MS nie bedzie tak wygladał, przeciez oni nie odwiedzili siedziby Sony i nie widzieli MS.
Max jestes jasnowidzewm czy jak?
Jak Sony pokaze MS w wersji grywalnej, wtedy bedziesz mógł napisać "Sony kłamalo" lub "a jednak to tak wyglada"

Co do Kikizo....to nie jest pierwszy lepszy serwis, co by im dało kłamstwo?? Przecierz gdyby okazało sie ze oszukiwali, stracili by tylko na tym. Myslisz ze zaryzykowali by istnienie portalu?? Mało prawdopodobne jak dla mnie.

Co bym im dało?
No wiesz, jest to pierwszy servis który opisuje wrazenia z obcowaniem z "jakimiś" tam tytułami na PS3.
Niezla reklama, nie sądzisz ?
Jak napisałem wczesniej, mam nadzieje ze artykuł jest prawdziwy.
  • 0

#49 xell Napisany 13 lutego 2006 - 21:19

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 334 Postów:

Napisali tez ze tytuły startowe bedą wyglądały jak GoW

Albo jak DoA4. Zresztą Gears of War nie jest najładniejszą zaprazentowaną grą na 360, więc nie ma co dyskutować o tym.

PS3 jest wstanie pociągnąć lepsze AI, fizyke, efekty itp.

Akurat z AI to kupa, na PS3 nie będzie lepsze.

Xenos robi 48mld operacji na shaderach na sekundę, RSX 74,8mld, RSX+Cell 100mld. Pod waunkiem, że cała moc Cella by w to poszła. RSX ma ciągle 50% więcej niż Xenos, ale też ma dedykowane shadery, podczas gdy Xenos ma zunifikowaną architekturę - większy procent tych zasobów będzie wykorzystany.
  • 0

#50 Ryan Napisany 13 lutego 2006 - 22:00

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Brak mi sił, błagam Was, tak: błagam, nie porównujcie nieporównywalnych liczb i proszę, uczcie się języków. 100 billion znaczy po angielsku 100 miliardów (10^9) a nie sto bilionów (10^12). Przy 60 klatkach na sekundę to daje potok shaderów (bo o tym mowa!) głęboki na 16mln instrukcji. I co? I pstro, bo shadery z OpenGLa mają się nijak do zunifikowanych shaderów z Xenosa programowanych z poziomu DirectX. Nie wiesz? Nie pisz!

I nie widzę powodu dlaczego Cell miałby przetwarzać shadery - skąd ta kosmiczna liczba 100mld? I tak, AI to kupa, bo przy obecnych implementacjach (drzewa decyzji, maszyny stanów) jest kompletnie niejadalne przy głębokim potoku zarówno Cella jak i Xenona.
  • 0

#51 Gość__* Napisany 13 lutego 2006 - 22:05

Gość__*
  • Goście

Zresztą Gears of War nie jest najładniejszą zaprazentowaną grą na 360, więc nie ma co dyskutować o tym.

Mozna wiedziec co twoim zdaniem wyglada lepiej od GoW ?
  • 0

#52 MaxVarEmreis Napisany 13 lutego 2006 - 22:16

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:


Ale mi chodzi o sciemy jakimi nas karmiło Sony. I wierze, że tak gry beda własnie wygladac na PS3 ale i na X360 tez. Ludzie czekali na PS3 z wiara ze gry juz teraz tak beda wygladały, a to jest nie prawda. I oni wszyscy sie teraz zawiodą.

Nie mam sił do ciebie ;)
Jakie sciemy, jezeli dostaniemy gre z taką grafiką jak HS np. za 2-3 lata to twierdzisz ze to jest sciema ?
No i skad masz pewnosc ze MS nie bedzie tak wygladał, przeciez oni nie odwiedzili siedziby Sony i nie widzieli MS.
Max jestes jasnowidzewm czy jak?
Jak Sony pokaze MS w wersji grywalnej, wtedy bedziesz mógł napisać "Sony kłamalo" lub "a jednak to tak wyglada"

Nie mam juz siły sie spierac. Bo w gruncie rzeczy nie ma o co. Ja uwazam ze Sony kłamie i ściemnia strasznie. Ty wierzysz w to co mówia. Twoja sprawa. Ty mnie nie przekonasz do zmiany zdania, ani ja Ciebie. Do czasu az nie pokaża czegos konkretnego, kazdy moze meic racje i kazdy moze sie mylic.
Yeti Ty tez nie jestes jasnowidzem. I musisz brac pod uwage ze sie myslisz ( tak samo jak ja biore pod uwage to ze moge sie myslic)

Co do Kikizo....to nie jest pierwszy lepszy serwis, co by im dało kłamstwo?? Przecierz gdyby okazało sie ze oszukiwali, stracili by tylko na tym. Myslisz ze zaryzykowali by istnienie portalu?? Mało prawdopodobne jak dla mnie.

Co bym im dało?
No wiesz, jest to pierwszy servis który opisuje wrazenia z obcowaniem z "jakimiś" tam tytułami na PS3.
Niezla reklama, nie sądzisz ?
Jak napisałem wczesniej, mam nadzieje ze artykuł jest prawdziwy.


Niezala reklame?? Chyba anty-reklame. Przecierz takie klamstwa szybko wychodza na jaw. Dlugo by na tym nie pociagneli. Dlatego twierdze ze to za duze ryzyko z ich strony zmyslac taka bajke.

Ryan dobrze gada :). Mnie cyferki nie podniecaja, bo sie na nich nie znam. Tak jak wiekszosc zreszta. Dlatego dla mnie argumentem sa prawdziwe filmy z gameplay'a, ktorych jak narazie nie widzialem. I dopuki ich nie zobacze zdania nie zmienie.

Jeszcze jedna sprawa. Ken tak strasznei sie chwalil tym, ze gry na PS3 beda hulac w 120(!!) klatkach na sekunde, ateraz jest problem z 60 przy 1080p. Klamstwa, same klamstwa....:)
  • 0

#53 ACZ Napisany 13 lutego 2006 - 22:26

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Kłamstwa Sony nikogo nie ruszają, bo nie uderzają w kieszeń klienta, tak jak to jest w przypadku Microsoftu, który najpierw gada, że dysk nie będzie do gier i który twierdzi, że przyszły napęd hd-dvd również nie będzie do gier.
Kłamstwa Sony w moją kieszeń nie uderzają, a reszta kłamstw to element ich marketingu. Zresztą o czym tu gadka, i tak PS3 sprzeda się lepiej niż PS2.
Tak Ciebie Maxio ruszają te kłamstewka? To nie kupuj PS3, zobaczymy jak Ci ślinka będzie ciekła na te gry, które będą only for PS3. Nie widzę na horyzoncie żadnych japońskich gier na Xboxa360 (znowu w tej kwestii ta konsola to będzie padaka).
A takich gier, jaki prezentuje GoW to będzie na pęczki na obu konsolach, bo przecież Unreal 3 Engine to nie jest szczyt mocy obu konsol.
  • 0

#54 Ryan Napisany 13 lutego 2006 - 22:55

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Sony podało ceny nośników BR: 56% droższe niż DVD. Jeśli prawdą jest, że BR x2 będzie wolniejszy od DVD x10 to płacąc za wolny BR, którego deweloperzy nie użyją (prędkość doczytywania jest kluczem, kiedy możesz ciasno upakowywać i na 7 rdzeniach rozpakowywać w locie dane na mniejszej powierzchni), to co to jest jak nie kosztowny dodatek? Poczytaj tutaj Szacowane straty Sony. Zakładając, że analityk się myli, nie będą tracić przez 3 a przez 2 lata i nie taką, a o połowę mniejszą kwotę, to w 2 lata będą w plecy równowartość dochodów z ostatnich dwóch lat (mówię o sektorze rozrywki). Zakładam, że zrekompensują to zyski z current gena, ale to tylko równoważenie strat, gdzie zysk? Kogo to skrobnie po kieszeni jak nie konsumenta? Może nagle mamy uwierzyć, że Sony to Matka Teresa techniki? Och, Czychu...

Oczywiście zaraz mi powiesz które studio deweloperskie, które jeszcze nie zaczęło pracy nad silnikiem lepszym od nowego UT Epica jest w stanie w mniej niż rok (no dobra, w dwa lata) stworzyć lepszy silnik, czy tak? No ja nie przeczę, to nie szczyt możliwości, ale za szczyt trzeba płacić.
  • 0

#55 xell Napisany 13 lutego 2006 - 22:55

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 334 Postów:

I nie widzę powodu dlaczego Cell miałby przetwarzać shadery - skąd ta kosmiczna liczba 100mld?

Ja też nie widzę. Na konferencji na E3 gość z nvidii powiedział, że RSX liczy 136 operacji na cykl, co uwzględniając taktowanie da 74,8mld. Sony podało, że PS3 może liczyć operacji 100mld, więc reszta powinna wypadać na Cella?
Nie znam się na tym, więc może lepiej zamilknę.

Mozna wiedziec co twoim zdaniem wyglada lepiej od GoW ?

Zdecydowanie bardziej podoba mi się Ghost Recon, Blue Dragon czy parę innych. Być może to zasługa momentami kiczowatego designu GoW, ale po prostu jakoś nie mogę się zachwycać wygladem tej gry. Choć grę czeka jeszcze pół roku developingu, więc pewnie będzie wyglądać duużo lepiej, niż gdy została pokazana ostatnim razem (na X05).
  • 0

#56 Danteusz Napisany 13 lutego 2006 - 22:59

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Pierwsze gry na PS3 będą najprawdopodobniej na DVD DL. BR w konsoli ma za zadanie wygrać wojnę formatów, dla Sony to jest obecnie równie ważna albo i wazniejsza kwestia niż PS3. Jeśli wygrają to będą mieli gigantyczne zyski na filmach, w ten sposób rekompensując straty z PS3. Jeśli nie...będzie kiepsko, ale muszą zaryzykować, stawka jest zbyt wysoka.
  • 0

#57 Ryan Napisany 13 lutego 2006 - 23:00

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Cell nie może przejąć na siebie zadań potoku karty graficznej, nawet mimo superwydajnej szyny nie jest to częścią... hmm... technologii. Owszem, mamy "wspólną" pamięć, ale nie samą pamięcią człowiek żyje. Przez analogię do świata rzeczywistego: tankujesz to samo paliwo do samochodu i motorówki, ale to nie znaczy ani, że popłyniesz dalej, ani że pojedziesz szybciej. ;)

@dante: mało prawdopodobne, żeby zyski z sektora filmowego mogły pokryć straty w giercowaniu, to bo oddzielne dywizje Sony. To gwarantuje wypłacalność koncernu i pozwala im zaciągać kredyty, ale nie jest tak, że kasę się pompuje z działu do działu.
  • 0

#58 Danteusz Napisany 13 lutego 2006 - 23:07

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Nie ładowaliby się w całą szopką z BR gdyby nie wojna formatów. Zresztą IGN uznał że BR to największa przewaga PS3 nad X360. Najtańszy odtwarzasz HD DVD będzie kosztował 500$, PS3 tyle samo albo mniej. Chyba logiczne jest że ludzie wybiorą tańszy sprzęt o większych możliwościach.
  • 0

#59 MaxVarEmreis Napisany 13 lutego 2006 - 23:21

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Kłamstwa Sony nikogo nie ruszają, bo nie uderzają w kieszeń klienta, tak jak to jest w przypadku Microsoftu, który najpierw gada, że dysk nie będzie do gier i który twierdzi, że przyszły napęd hd-dvd również nie będzie do gier.
Kłamstwa Sony w moją kieszeń nie uderzają, a reszta kłamstw to element ich marketingu. Zresztą o czym tu gadka, i tak PS3 sprzeda się lepiej niż PS2.
Tak Ciebie Maxio ruszają te kłamstewka? To nie kupuj PS3, zobaczymy jak Ci ślinka będzie ciekła na te gry, które będą only for PS3. Nie widzę na horyzoncie żadnych japońskich gier na Xboxa360 (znowu w tej kwestii ta konsola to będzie padaka).
A takich gier, jaki prezentuje GoW to będzie na pęczki na obu konsolach, bo przecież Unreal 3 Engine to nie jest szczyt mocy obu konsol.

Oj Czeslaw Czeslaw. Sony da Ci HDD i Blue-Ray w prezencie, za darmo. Takie jest kochane Sony. Co do HDD i HD-DVD w X360, to przepraszam ale HDD wymagaja narazie tylko 2 gry ( i jakos nie widze zapowiedzi innych tytulow ktore go beda wymagaly). Podobnie jest z HD-DVD masz jakies zapowiedzi gier na tym nosniku?? Nie. To prosze przestac wymyslec z "du/py wyjete rzeczy".

Tak ruszaja mnie te klamstwa. Bo nie lubie jak sie ze mnie wala i idiote robi. Zyskali by w moich oczach duzo wiecej gdyby mowili prawde i grali w otwarte karty. Nie mam 10 lat zeby ze mna tak pogrywac. I "troche" mnie to irytuje.

Hmmm malo japonskich gier powiadasz na X360...Blue Dragon, Lost Odyssey, Lost Planet, Ninety Nine Nights, Chromehunds, Enchant Arm, FFXI, DOA, Ninja Gaiden, Frame City Killer,Rumble Roses XX...malo?? Spokojenie bedzie ich znacznie, znacznie wiecej.

W przeciwienstwie do Ciebie bede mial w domy wszystkie next-geny i to Tobie bedzie slinka leciala na widok gier only X360....

Juz dawno zauwazylem, ze Ci sie argumenty koncza albo wykruszaja. Niestety rzeczywistosc coraz mniej zaczyna przypominac to co Sony staralo sie wykreowac....Jeszcze jakis czas temu nikt by nie powatpiewal w doskonalosc i moc PS3, a teraz?? Coraz wiecej faktow ( a nie sciem), ktore juz takie rozowiutknie nie sa....
  • 0

#60 ACZ Napisany 13 lutego 2006 - 23:25

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
To prawda, że w przypadku PS3, Sony ryzykuje bardziej niż w przypadku PSX czy PS2.
PS2, gdy wyszedł na rynek to dvd nie było już nowością, ale nowością było to, że wsadzili czytnik dvd do konsoli (pierwsza konsola z dvd).
Teraz mamy Blu Ray i tym razem będzie to nowość na rynku, więc przed Sony stoi drugie zadanie, czyli wypromowanie BL oraz samej konsoli.
Co do ceny to ja jakoś się nie martwię, bo konsol już dzieci nie kupują przecież. Średnia wieku gracza jest tak wysoka już, że kupują ją raczej ludzie zarabiający, a nie dzieciaki z kieszonkowego. Sądzę, że nawet gdy PS3 będzie sprzedawane w cenie 500-600$ to nie będzie to stanowiło problemu, aby ta konsola zawojowała rynek.
W obecnych czasach cena raczej nie gra roli, nawet w Polsce. Dobry przykład można wysnuć na podstawie polskiego rynku handheldów. NDS startował w Europie prędzej niż PSP. PSP jest 2 razy droższy od NDS. A jak przedstawia się sprzedaż? Na Allegro liczba aukcji z NDS wynosi ponad 80 sztuk, a liczba aukcji PSP wynosi w okolicach 450 zł. Mało tego, gdy PSP startowało u nas to ludzie pod Media Markt zabijali się o PSP, gdy kosztowało 1000 zł i połowę nakładu konso, ktore rzucili na nasz rynek sprzedało się w kilka dni.
Do czego zmierzam? Do tego, że nawet w polsce cena nie będzie grała roli, a to że polaków nie stać na konsole to raczej mit. Marka playstation jest tak silnie zakorzeniona u nas w kraju (i na świecie), że nawet gdyby już teraz PS3 było u nas na pólkach sklepowych w cenie 2500 zł to więcej by sprzedawało się PS3 niż Xboxów360 w cenie powiedzmy 1500 zł.
Trochę dziwne, że ludzie nie chcą na Allegro kupować Xboxów360 Core w pakiecie z PGR3 za 1350 zł, bo przecież na PSP lekką ręką polacy wykładali na ladę po 1000 zł.
Sony raczej nie przejmuje się stratami, bo gdyby nie byli pewni swego to nie podpisywaliby dalszej umowy na najbliższe 5 lat z Toshibą i IBM na nowe technologie w produkcji mikroprocesorów (jak mniemam, pewnie znowu ta trójca spłodzi procek do PS4).
  • 0