Skocz do zawartości

Mafia (plusy i minusy)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 03 lutego 2006 - 18:54

Gość__*
  • Goście
Piszcie co wam się podoba w tej grze a co nie.
  • 0

#2 Gość_t0m3ek_* Napisany 03 lutego 2006 - 19:00

Gość_t0m3ek_*
  • Goście
Zaraz jakis mod Ci pewnie napisze ze powinienes rozwijac temat a nie tylko rzucic i zostawic.

Co do gry to jest ona wypasna na maksa. Wspanialy klimat, mega grywalnosc tylko z dzwiekiem mialem jakies dziwne problemy ale ogolnie jest spoko.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 03 lutego 2006 - 19:05

Gość__*
  • Goście
Moim zdaniem ta gra jest wypasiona. Czekam z niecierpliwością na drugą część.
  • 0

#4 syon Napisany 03 lutego 2006 - 19:06

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
W gierke grałem na PC baaardzo dawno temu i jakoś mnie nie wciągneła. Może kiedyś skuszę się na wersje konsolową i pogram dogłębniej.
  • 0

#5 Gość__* Napisany 03 lutego 2006 - 19:26

Gość__*
  • Goście
NIE! Nie graj w wersje na PS2 ;) Jak juz cos to graj na PC, bo wersja peesdwojkowa jest strsznie zrabana, zreszta sam zobacz - byla w Neo+ recenzja. ja mam org. Mafie na PC i nie zaluje zakupu bo gra jest wspaniala.
  • 0

#6 batman2k3 Napisany 03 lutego 2006 - 19:44

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
Widziałem wersję na PS2 (ohyda!), dlatego grę przeszedłem na PC. Bardzo dobrze ją wspominam, głównie ze względu na niesamowity klimat. Wkurzały pewne niedoróbki np. w misji gdzie uciekało się z hotelu po dachach w jednym miejscu pojawiali się (teleportowali) policjanci; były też problemy z detekcją kolizji oraz bugi typowo graficzne w stylu brak tekstury. Poza tym gra była za zdecydowanie za krótka. Jak na swoje czasy to mocne 8/10.
  • 0

#7 marioo Napisany 03 lutego 2006 - 19:56

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Na X-boxie gra też została skopana..niestety czesi pokpili konwersję. Jednak dla fantastycznego klimatu i fabuły można pomęczyć się z tymi bugami, beznadziejnym sterowaniem, słabą grafiką i innymi które nurtują podczas grania. Jeśli ktoś przymnkie oko na te błedy to powinien sie dobrze bawić. Jednak nie jest to juz to samo co granie w tę gre na PC.
  • 0

#8 Gość__* Napisany 03 lutego 2006 - 20:46

Gość__*
  • Goście
Też grałem w wersję PC, gra jest świetna, od początku klimat bije po oczach :) Bardzo fajne są zresztą misje w grze, doość zróżnicowane i ładnie wkomponowane w scenariusz.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 03 lutego 2006 - 21:04

Gość__*
  • Goście
Scenariusz wysmienity, zalowalem potem tego co sie stalo na koncu ...
  • 0

#10 batman2k3 Napisany 04 lutego 2006 - 09:42

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
O tak, końcówka przekozacka, tylko za bardzo w stylu Johna Rambo :D
Jest to jedna z niewielu gier w których ogląda się wszystkie cut-scenki z zapartym tchem niczym najlepszy film.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 12 lutego 2006 - 17:24

Gość__*
  • Goście
Najlepsza gra jaka gralem ale nie grajcie w to na ps2 na ign.com na pc gra dostala 9.6

THE BEST GAMNE EVER

4mi
  • 0

#12 Gość_t0m3ek_* Napisany 12 lutego 2006 - 18:01

Gość_t0m3ek_*
  • Goście

Jest to jedna z niewielu gier w których ogląda się wszystkie cut-scenki z zapartym tchem niczym najlepszy film.

Trzeba zaczac od tego, ze ta gra JEST filmem 8)
  • 0

#13 batman2k3 Napisany 12 lutego 2006 - 18:23

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:

Trzeba zaczac od tego, ze ta gra JEST filmem Cool

Przesadzasz - drugiemu MGSowi jest znacznie bliżej do filmu, a nikt go tak nie nazywa.

THE BEST GAMNE EVER

Następny hiperbolizuje.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 12 lutego 2006 - 18:30

Gość__*
  • Goście
nie prawda gralem w duzo gier ale ta najbardziej mi sie spodobala klimat, fabula i klimat i byla dosc dobra jak na tamte czasy

A gra jest bardzo podobna do filmu bo gosc nawija copowi i w czasie rozmow sie przenosi w wydarzenia typowy zabieg filmowy
  • 0

#15 batman2k3 Napisany 12 lutego 2006 - 18:50

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
To chyba każdy z nas inaczej definiuje termin "Best Game Ever". Dla mnie to musi być gra, która oprócz aspektów czysto technicznych music mieć w sobie to coś, co przykuwa do ekranu i nawet po kilku latach zachęca do odpalenia. Mafia taka nie jest. Wręcz przeciwnie jest grą "na raz", tytułem jednorazowy.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 12 lutego 2006 - 19:01

Gość__*
  • Goście
a wg mnie taka jest
  • 0

#17 Gość__* Napisany 12 lutego 2006 - 21:18

Gość__*
  • Goście

Dla mnie to musi być gra, która oprócz aspektów czysto technicznych music mieć w sobie to coś, co przykuwa do ekranu i nawet po kilku latach zachęca do odpalenia. Mafia taka nie jest. Wręcz przeciwnie jest grą "na raz", tytułem jednorazowy.



Dla mnie wlasnie taka jest. I gdyby nie odwieczny problem pecetowca (slaby sprzet) zagralbym 2 raz i zrobie to jak bede mial lepszy sprzet :P
  • 0

#18 Gość__* Napisany 17 lutego 2006 - 17:00

Gość__*
  • Goście
a ja walsnie gram 2 raz
  • 0

#19 malinowy Napisany 18 lutego 2006 - 14:02

malinowy

    Chocobo

  • Narybek
  • 23 Postów:
Mafia, temat rzeka. Postaram się nie przynudzać :)

Pierwszy raz o grze przeczytałem w CDA, to była chyba taka mała zapowiedż. Z miejsca gra stała się dla mnie (i dla milionów graczy zapewne) najbardziej oczekiwanym tytułem. Jakiś czas później, w połowie 2002 roku w gierkowych czasopismach ukazywały się obszerne zapowiedzi i pierwsze recenzje. Wynikało z nich że gra jest genialna, niesamowita i po prostu "absolutely must have!". Oglądając screeny nie mogłem wprost uwierzyć że to tak cudnie wygląda. Ciśnienia miałem ogromne na tą grę, jako że gardzę piractwem, czekałem cierpliwie na polską premierę, która miała miejsce w początkach grudnia 2002. Nigdy nie zapomnę TEGO DNIA gdy poszedłem do Empiku z odłożoną już miesiąc wcześniej stuzłotówką. Stos czarno czerwonych pudełek zdawał się uśmiechać do mnie, wybrałem swój egzemplarz i pobiegłem do kasy. Potem szybki sprint przez Rynek Główny, szybko w tramwaj i do domu. Jak już mówiłem, nigdy nie zapomnę pirewszego kontaktu z grą, coś niesamowitego! Gra na żywo okazała się jeszcze lepsza niż na obrazkach i w recenzjach, byłem oczarowany oprawą audio-video, modelem jazdy, samochodami, przechodniami na ulicy, miastem i zadaniami które przyszło mi wykonywać. Spędziłem z grą całe święta, rodzinka śmiała się że jestem nienormalny :D Ukończyłem grę pełen smutku że to już koniec wspaniałej przygody. Od świąt 2002 przeszedłem grę jeszcze chyba cztery razy, za każdym razem bawiąc się na nowo, jakbym grał pierwszy raz. Gra nie zarobiła tyle kasy ile powinna (przez pieprzonych piratów), dlatego nie zobaczymy raczej drugiej części, chociaż wszystko jest możliwe. Teraz czekam na Godfahera, który mam nadzieję dorówna Mafii poziomem, może nawet okaże się lepszy ?

Mafię oceniam na 10/10 choć muszę przyznać że było w grze kilka denerwujących buraczków, które jednak w żadnym stopniu nie są w stanie przysłonić geniuszu i mega grywalności tej gry. Wersji na PS2 i Xbox nie znam, ale słyszałem że konwersa wyszła cieniutko. Szkoda. Ale zamierzam obadać wersję na PS2.

Plusy:

-grafa
-audio
-klimat
-model jazdy
-miasto i okolice
-misje
-wysoki poziom trudności ale bez hardcora
-fabuła
-długi czas gry
-gra na wiele razy

Minusy:

-słaba odległość rysowania obiektów
-błędy przy strzelaniu do postaci w samochodach
-czasem błędy z dźwiękiem
-inne drobne buraczki

A teraz gram sobie w... Mafię :D
  • 0

#20 Gość__* Napisany 18 lutego 2006 - 17:30

Gość__*
  • Goście
Jak wyglada konwersja na Xa ? Jest rownie niedorobiona jak na Ps2 ?
  • 0

#21 batman2k3 Napisany 18 lutego 2006 - 18:07

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:

Jak wyglada konwersja na Xa ? Jest rownie niedorobiona jak na Ps2 ?

Według mnie to coś pomiędzy dopasionym PeCetem a PS2. Od tej drugiej wersji jest o niebo lepsza, natomiast w przypadku porównania do kompa to widać, że konwersja była robiona przez nieodpowiednie jednostki lub była robiona "na szybko". W każdym razie zarówno Xa jak i PS2 stać na więcej.
  • 0

#22 AVErsiv Napisany 20 lutego 2006 - 22:12

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
MAFIA jest genialna gra !!

zadna powtarzam zadna gra tego typu nawet nie zblizyla sie do poziomu mafi !!

jezeli ktos probuje porownywac mafie do GTA z mniejsca go wysmieje !!

KLIMAT , FABULA i zdiecia stawiaja ta gre na piedestale !!

swietny tytul i szkoda tylko ze konwersje zawalone , jak tez zreszta sama gra na PC nie jest dzielem gfenialnych koderow ( przycinki nawet na poteznych kompach :\ ) to nie zmiania to faktu ze warto wpakowac 600zl by pozadnie pograc w MAFIE ( tyle wydalem na modernizacje sprzetu :lol: )

jesli ktos jeszcze niegral to polecam !!
odemnie ta gra oberwala 10/10 :angel:
  • 0

#23 piterekd Napisany 13 maja 2006 - 14:56

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Dołączam się do powyższych opinii. Mafia = 10/10
A co do "gry na jeden raz" to się z tym nie zgadzam, bo większość misji można przejść na wiele sposobów: np. na lotnisku za pierwszym razem rozwaliłem wszystkich wrogów z broni, a za drugim razem ich po prostu porozjeżdżałem.. :^^:
Grałem już w The Godfather'a i z radością jestem zmuszony przyznać Mafii (wciąż) 1 miejsce :hurra: Ojciec jest przekombinowany, a mafia to esencja gangsterki lat 30'.
Może z Mafią będzie jak z ICO, które pomimo słabej sprzedaży stało się kultowe. Co za tym idzie mogłaby się pojawić kontynuacja..
  • 0

#24 Gość__* Napisany 14 maja 2006 - 16:42

Gość__*
  • Goście
Jedna z niewielu gier które wole w wersji PC :P Mafia jest jedną z moich ulubionych gier, gangsterski numer jeden na liście. Klimat, grafika, dużo smaczków, samochody i model jazdy, realizm. Wady? Niektórym przeszkadza w Mafii liniowość ale ja nie wyobrażam sobie Mafii nieliniowej tak jak GTA, klimat by się zgubił a tak gra... właściwie to patrzy się na film.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 17 lipca 2006 - 23:32

Gość__*
  • Goście
Co do grafiki to silnik LS3D robi swoje. Grafika ma swój charakter, poprostu nie wyobrażam sobie inaczej Mafi. Ojciec Chszesny przy Mafi wymięka grafą. Dzwięki to nic dodać, nic ująć, polubiłem JAZZ. Fabuła w grze najlepszy element, wprowadza w klimat tamtych lat. Ofcours fabułe zaliczam do jednej z najlepszych jakie kiedy kolwiek poznałem. A ile bugów jest w tej grze, dlatego jest taka śmieszna.
  • 0

#26 Gość__* Napisany 28 lipca 2006 - 06:37

Gość__*
  • Goście
Hmm...a grałeś w wersję na Ps2 ? :niepewny:
  • 0

#27 Gość__* Napisany 28 lipca 2006 - 16:04

Gość__*
  • Goście
Grałem i niestety jest to słaba konwersja z pc na ps2...
  • 0

#28 Gość__* Napisany 29 lipca 2006 - 11:48

Gość__*
  • Goście
Hmm...Mafia na ps2 jest....crapem :/ na iXie wypada troszkę lepiej ale i tak nadal jest crapem...
  • 0

#29 Boro007 Napisany 02 sierpnia 2006 - 11:04

Boro007

    Mokujin

  • Narybek
  • 39 Postów:
The Gotfather ogólnie wymięka przy mafii. Bardzo się nim rozczarowałem. Głównie dlatego, że oczekiwałem czegoś ambitniejszego- jak Mafia, a dostałem GTA w latach trzydziestych...
  • 0

#30 piterekd Napisany 28 stycznia 2007 - 15:02

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Porada do misji z "ciężarówką z bombą" w Extreme Free Ride w Mafii (bo podobno ta misja sprawia najwięcej kłopotów).
Jak ją przejść za pierwszym razem:
>> Jechać szerokimi głównymi ulicami aby:
1) z łatwością mijać samochody,
2) dużym łukiem pokonywać zakręty (tak, aby prędkość nie spadła poniżej 34mil/h).
Mapka z proponowaną przeze mnie najłatwiejszą trasą która zapewni Wam 100% zwycięstwo:
Dodany obrazek
  • 0