Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oryginały-Piraty


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1306 odpowiedzi na ten temat

#31 luck1985 Napisany 09 kwietnia 2004 - 18:03

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Ja jako zalozyciel tematu i osoba grajaca na orginalach postanowilem przerobic rowniez konsole ....... z tego powodu jak wyrzej nie chce czekac na manhuta jak bedzie kosztowal te 50 zl na allegro teraz moge go miec za cene 20 zl ................ zreszta to byl przyklad od dobrego miesiacza alb mnie mogl bym juz grac w Gran turismo 4 ktorego w polsce nie ma narazie ........ i to sa korzysci zreszta na orginalach duzo stracilem a nikt mi tej kasy nie zwroci a laser kupisz za 200 300 zl wraz z montazem albo sobie sam zamontujesz , bo piraty i naprawa i tak wyniosa cie o wiele taniej niz kupowanie orginalow ............
  • 0

#32 Sianex Napisany 09 kwietnia 2004 - 18:11

Sianex

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Masz racje, ze wyjdzie taniej , dlatego sie na to zdecydowalem.
Ale z tymi 200/300 zl z montazem to chyba troche zanizona stawka bo moim miescie to za glupie wmontowanie chipa (bez kupna chipa) chca 150zl, a nie wszyscy umieja rozbierac konsole na czynniki pierwsze. W kazdym razie mysle ze jeszcze troce czasu jej zostalo, bo facet w serwisie ok 2 miechy temu powiedzial ze laser ocenia na 4:)
A jak pojdzie to sie zacznie zbieranie na jej zmartwychwstanie:)
  • 0

#33 luck1985 Napisany 09 kwietnia 2004 - 18:22

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
hmmmmm montaz to naprawde nic trudnego rozkrec te kilka srubek zdejmij obudowe i popatrz jak to wyglada ;) a cena lasera to cena allegro gdzie sa nowe laser do roznych modeli konsol wiec to taka cena a juz pisalem ale powtorze , moja mysla przewodnia ktora mnie pchnela do przerobki to taka ze za 2000zl kupisz 10 orginalow hitow ( oczywiscie nikgo nie stac zeby isc kupic te 10 orginalnych hiciorow) za 10 wypasionych gierek ktorych nie ma wpolsce damy okolo 300 zl plus ten laser ok 400 zl to 700 zl a 2000 zl a 700 zl to 1300 roznicy :D gdzie te 1300 mozna zainwestowac w X-Boxa np :D
  • 0

#34 Sianex Napisany 09 kwietnia 2004 - 18:34

Sianex

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
To mnie nawet pocieszyles, jesli ok 200/300zl:)
I jesli chodzi co zrobic z tymi 1300 (gdybym je jeszcze mial:)) to znow sie z Toba zgodze. Tez bym inwestowal jeszcze w X-a:)
  • 0

#35 luck1985 Napisany 09 kwietnia 2004 - 18:56

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
No tyle kosztuje na allegro laser wersja B do konsol od V1 do V4 za 199 zl :D , takie stawki masz w sklepach i aukcjach , bo w serwisie sony to licz na stawke za laser tyle co za nowego ps2 ;)
  • 0

#36 Sianex Napisany 09 kwietnia 2004 - 20:22

Sianex

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Łeee, to może kupię kilka na zapas:)
  • 0

#37 kotlet Napisany 09 kwietnia 2004 - 21:51

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:

Za 40 zeta też można kupić oryginała, tylko trzeba trochę poszukać. Skoro jesteś w stanie dołożyć 10, to może dołożysz i trzy i kupisz grę w Platynie.

Mam już z tej "serii" dwie gry ( The Getaway i Ratchet & Clank ), jednak i ta seria się w końcu "skończy" : został mi jeszcze DMC, myślałem nad MOH : Frontline, jednak "odrzucił" mnie czas gry. I tyle : Final Fantasy X nie kupię, bo nie lubię tego typu gier. A co do Allegro " ja osobiście nie kupuję, chociaż mogę ( nie ufam : ) ), jednak wogóle to jest jakiśargument mocny niektórych ludzi : "jak dobrze poszukasz, albo wejdziesz na Allegro, to znajdziesz tanie orginały, nie narzekaj". Dobra, ale nie każdy może "wejść na Allegro", nie każdy ufa Allegro ( tu już nie do wypowiedzi Bogas'a, tylko ogólnie ).

(...)ale takie że firma Y, kierując się wynikami sprzedaży w ogóle nie zechce wprowadzać swego produktu na nasz rynek (vide XBox). My narzekając na ceny gier i kupując ciągle piraty doprowadzamy do pogorszenia sytuacji. Nie mam racji?? Co myślicie??

Przykład z X-BOX'em wydaje się nietrafiony. Ogólnie masz rację, ale mi chodzi o X-BOX'a : Bill wogóle nie wprowadził go na nasz rynek, skąd więc mógł wiedzieć, czy się to opłaca, czy nie ? Oczywiście słyszałem jego "argumenty" ( lub nie jego, jednak jakiś tam powód ) : ich firma wszystko robi solidnie, więc woli nie wydawać konsoli WOGÓLE w Polsce, gdyż z góry wie, że nie zajmie się tym solidnie ( spolszczenia, bonusy i tak dalej ), gdyż to się nie opłaca.
  • 0

#38 luck1985 Napisany 10 kwietnia 2004 - 10:31

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
hmmm firma Microsoft ma oficjalmna dystrybucje w Polsce ale na soft ,i tak nikt nie kupi orginalnej wersji worda tylko pirata do kompa jedynie firmy musza miec orginal , z x-boxem bedzie jeszcze trzeba troche poczekac , z ps2 bylo latwiej bo mamy sony poland , a np nintendo nie mamy tylko inna firma zajmuje sie sciaganiem do nas produktow nintnedo , tak jak Dreamcast , ktory tez nie mial u nas oficjalnej dystrybucji i wrescie zajela sie tym firma LASER NET czy jakos tak i wtedy DC pojawil sie w media markecie .............. W Niemczech nowa wersja x-boxa cristal kosztuje cos kolo 200 euro ( tak mi pisal koles ktory mieszka w Niemczech) a u nas chca za niego 1100 zl czyli zarabiaja na tym , i w niemczech istnieje takie cos jak piractwo , i teraz najlepsze nawet na Game Cube :o
  • 0

#39 Gość__* Napisany 13 kwietnia 2004 - 08:19

Gość__*
  • Goście
Niewiem czemu, ale granie na orginałach przynosi mi znacznie większą satysfakcję niż na piratach.
W swojej kolekcji posiadam narazie Lotr: The Two Towers, Lotr: Powrót króla, Ratchet 'n' Clunk i Freedom Fighters.
  • 0

#40 Gość__* Napisany 13 kwietnia 2004 - 20:26

Gość__*
  • Goście
Argumenty o ładnym pudełku i intstrukcji lekko trącą fetyszyzmem ;), ale coś w tym jest. Zobaczcie jak ładnie został wydany Silent Hill 2 na PS2, do tego dodatkowy dvd z bonusowym stuffem. W ogóle wydawcy/dystrybutorzy powinni dorzucać do oryginalnych wersji jak najwięcej tego typu rzeczy, nie wiem - jakieś OSTy, koszulki, długopisy, dodatkowe płyty z demami... Tyle, że poza naszym pięknym wchodnioeuropejskim krajem problem piractwa jest raczej marginalny (mówię tu Europie Zachodniej i USA, a nie o Chinach), więc traktowanie takich bonusów jako zachęta do kupna oryginału raczej odpada. Co najwyżej dobra wola wydawcy...
  • 0

#41 Gość__* Napisany 13 kwietnia 2004 - 20:51

Gość__*
  • Goście
Gdyby nie piraty to w życiu nie zagrałbym w FF:Tactics, Xenogears, Parasite Eve, Valkirie Profaile (sorki zupełnie zapmniałem pisowni).Wiec jak widac nie raz sami producenci podkładają nam pomysły gotowe :?
  • 0

#42 luck1985 Napisany 13 kwietnia 2004 - 21:44

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
W USA i innych krajach EU srednia krajowa to nie 700 zl ;) wiec oni se moga kupowac orginaly , Japonia jako tworca wiekszosci gier i sprzetu stac rowniez na takie zycie i podchodzenie do sprawy i do tego to tacy maniacy co potrafia spac 2 dni pod sklepem przed premiera ;) Ale u nich dzien premiery to dzien premiery u nas premiera najczesciej jest na granicy Polsko -Niemieckiej hahaha
W Polsce nie spotkalem sie np z piratami na Game Cube a koles co mieszka w Niemczech pisal mi ze gra na piaratach na GC :shock:
A argument o pudelko itd jest dobrym argumentem , bo takie pudeleczko otwierami z mila checia , lukniemy do ksiazeczku i wogole dmuchamy na to ,a do pirata nie przywiazuje sie takiej uwagi ;) ( mniej sie dba o gry "Przegrywane" niz tloczone ) 8)
  • 0

#43 Gość__* Napisany 14 kwietnia 2004 - 16:50

Gość__*
  • Goście
nie iwem chlopaki ja tam nic nie montowalem i nie mam zamiaru montowac w mej czarnuli, piraty sa fe. :?
  • 0

#44 Gość__* Napisany 14 kwietnia 2004 - 21:01

Gość__*
  • Goście
Cały sęk w tym, że jeżeli zbierasz kase i kupujesz wymarzonego oryginała to rozwalisz tę gre od A do Z. Kupując za te same pieniądze 10 piratów przejdziesz do końca może 3/4 z nich, a reszta po prostu będzie stała na półce, bo już kupisz kolejne 10 piratów. Żadziej nabywane oryginały dają to czego nie da 10 piratów na raz: satysfakcje i miód z zabawy oraz odkrycie wszystkiego co było do odkrycia. Bo kto będzie zawracał sobie głowę powtórnym przechodzeniem FFX , aby odkryć jakiś nowy sekrecik(albo coś czego nie odkryło się za 1 razem) skoro może zabrać sie za kolejnego "ciekawego pirata" np. Jack II? No właśnie.....
  • 0

#45 kotlet Napisany 15 kwietnia 2004 - 14:17

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:
Znowu się powtarzam : to już zależy od człowieka. Nie rozumiem, jak ktoś może powiedzieć (tu już nie konkretnie o Tobie, Musashi), że "piraty są do dupy, bo się ich nie przechodzi do końca, tylko kupuje nową grę". To nie piraty są w tym przypadku "be", tylko gracz nie przywiązuje wagi do każdej gry. Ja jakoś na PSX'ie potrafiłem gry "zaliczać" na sto procent, nigdy nie kupiłem więcej, niż jednej nowej gry na raz, zanim kupiłem kolejną, spokojnie "skończyłem" poprzednią, i tak dalej. Czyli : to zależy od gracza.
  • 0

#46 kotlet Napisany 27 kwietnia 2004 - 20:33

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:

Tak jest. I to jest słuszne. Zresztą jak to możliwe? Stać kogoś na konsolę (ok 900) a nie stać na gry? (ok 190?)???????????????????? No to ktoś tu rzeźbi... Zresztą kupowanie piratów, albo oryginałów, to nie jest alternatywa coś, albo nic. Tylko "chcę mieć wszystko" v "mam to na co mnie stać", czyli mniej jakiegoś dobra [gier].

Popatrz na to tak : ktoś składa załóżmy, półtora roku na PS2. Ma w końcu to około 1000 złotych. I to, że składając ileś tam kasę, wyrzekając się różnych rzeczy udało mu się zdobyć tę kasę ma znaczyć, że też ma na drogie gry ? Tu nie chodzi o to, że NIE MA na orginała : skoro uzbierał 1000, to kiedyś uzbiera 200, czy 100, jednak raz na ile by miał grę ? Na pół roku ? To nie jest to, czego chce gracz zbierając na konsolę. Dlatego wybiera piractwo i, załóżmy, dwa piraty na miesiąc. Oczywiście istnieją pazerni, potrzebujący po pięć gier na miesiąc, jednak to już zależy od człowieka : ja nawet pirata (PSX) kupowałem mneij więcej co miesiąc, kończąc wcześniej (a przynajmniej starając się) poprzednie gry. Co do Windows'a : mam orginała, dostałem w zestawie płytkę, nie zainstalowanego na dysku (skąd bym go potem wziął po formatowaniu ?). Ostatnio nabyłem orginalną grę Metal Ger Solid: Substance. Zapłaciłem 189 złotych (były w tym pieniądze z prezentu od Rodziców) a w niektórych sklepach bywa jeszcze drożej. Gra ma ponad rok, a jej cena jest wielka, że tajk napiszę. Co "najlepsze" : na pudełku znajduję napis "CD PROJEKT : gwarancja najlepszej jakości produktów", czy jakoś tak. Wiadomo, że produktu nie tworzą, a jedynie są jego dystrybutorem (mam na myśli teraz MGS'a 2) w Polsce. Instrukcja obsługi : jedna po angielsku, około 40 stron, kolorowa, z obrazkami, opisami najróżniejszych ruchów, czynności, zachowań przeciwników i tak dalej. Polska instrukcja : malutka karteczka, na białym tle napisane czarnym drukiem (ksero) funkcje przycisków i rysunek pad'a. Tyle. To jest śmieszne. Znam angielski na tyle, że rozumiem, co psize w instrukcji "pełnej", jednak nie o to chodzi. A to nie jest jakiś problem, "zrobić" dobrą polską instrukcję : przykłady, jakie znam to The Getaway, czy Ratchet & Clank.

Ten post pisałem w temacie o piractwie w dziale Gamecube, lecz pomyślałem, że bardziej "nadaje" się tutaj. Niektóre komentarze właśnie odnoszą się do tematu właśnie tamtego.
  • 0

#47 Gość__* Napisany 28 kwietnia 2004 - 09:48

Gość__*
  • Goście
no w dziale game cube jest ostra walka na argumenty w tym wlaśnie temacie :) , jak ktos ciekawy jest wyników niehc zagladnie . Walka trwa . hehe
  • 0

#48 simian raticus Napisany 30 kwietnia 2004 - 19:11

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:
Piraty i tylko piraty...za dużo wydawałem w dzieciństwie na kartridże i teraz odkuwam się kupując srebrne płytki, lub kumple ściągają gry z netu.
Pozatym takich najnowszych gier z serii VF lub piłeczek od Konami(piraty) nie odrzuca się, bo ma się wieeeeeeele innych tytułów....
Poprostu mentalność złodzieja...hehehe!!!
  • 0

#49 Gość__* Napisany 30 kwietnia 2004 - 20:01

Gość__*
  • Goście
Zgadzam sie calkowicie :D
Piraty i TYLKO piraty !!!!!
  • 0

#50 luck1985 Napisany 30 kwietnia 2004 - 21:02

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
To panowie musicie wejsc na temat PIRACTWU NIE w dziale Game Cube .
  • 0

#51 Gość__* Napisany 02 maja 2004 - 10:45

Gość__*
  • Goście
Ale wy wszyscy nie wiecie jednego: Jak na tym piraciarstwie tracą wydawcy i developerzy. To jest zwykłe złodziejstwo...
Słyszałem że w tamtym roku stracono na świecie przez piraciarstewko 40 miliardów dolców. No nie wiem - to tak jak wziąć zużytą torebeczkę herbaty i znów z niej zrobić herbatę. Niby herbata ale już inny smak...
  • 0

#52 Gość__* Napisany 04 maja 2004 - 09:27

Gość__*
  • Goście
Piraci to złodzieje(!)
A zastanawialiście sie kiedykolwiek dlaczego gry są u nas takie drogie??
..Oczywiście,ze nie....To przez przez was-kupujących piraty!!!
Jak rynek sie nie rozwija...to po co w niego inwestować....
Choć musze napisać,że ostatnio sytuacja ulega poprawie(przynajmiej tak mi sie wydaje..)..
Dobra kończe..
(BTW.przez rok wydałem 600zł na gry..orginalne oczywiście..i nie mam bógwieile pieniędzy...)
  • 0

#53 Texz Napisany 04 maja 2004 - 14:55

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
jak gra jest warta i mam pewność że nie będe żałował wyboru po np: 2 latach (patrz takie GT3) to czemu nie. Piraty TAK tylko dla chłamu który zabiera ZALEDWIE 15 godzin, potem pęka. Takie GT3, MGS2, GTA3 i VC, NFS UDG, FFX, -> można się skusić na org,
  • 0

#54 Kasej Napisany 07 maja 2004 - 10:32

Kasej

    Mega Man

  • Narybek
  • 97 Postów:
Dla mnie otwieranie nowej gry, na którą wydałem ciężko zarobione pieniądze to moment wspaniały. Nie można porównać go do niczego innego. Polecam kupno orginalnej gry chodzby tylko dla tego momentu.
Sama gra bez tej otoczki traci wiele.

  • 0

#55 Gość__* Napisany 07 maja 2004 - 13:46

Gość__*
  • Goście
...oryginały oryginałami ale panowie ja juz od 4 dni śmigam w Onimushe 3 a wy sobie jeszcze troche poczekacie , sam czekałem z przeróbką aż skończy mi się gwarancja , tak samo było z szrakiem i całkiem możliwe że też tak będzie z następczynią czarnuli , wiem co znaczy czekać na upragniony oryginał ale wiąże się to z przeciągiem na półce z grami , wiem że pomaga allegro , ale ilościowo i finansowo zawsze wygrają "kopie" chyba że macie kupe kasy i was stać ale na bok marzenia , zarabiam 1000 zł jak opłace mieszkanie , wleje paliwa , zapełnie lodówkę i dam dziecku na lody to mogę sobie kupić ale okładkę a nie nowość , takie życie
  • 0

#56 Texz Napisany 07 maja 2004 - 22:38

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

...oryginały oryginałami ale panowie ja juz od 4 dni śmigam w Onimushe 3 a wy sobie jeszcze troche poczekacie


jejeje.. znam to uczucie. Nie ma to jak świeżo wypalona płytka Onimushy 3 która ląduje w czytniku o pół roku za wcześnie:-) ..

kupuję X-a, i co sądzicie że w POLSCE będe jechał na ORG? TO SIĘ GRUBO MYLICIE!
  • 0

#57 Gość__* Napisany 09 maja 2004 - 13:04

Gość__*
  • Goście
Te dlaczego mój dostawca nie ma jeszcze ONIMUSHY 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( Coś tu jest nie tak. JERRYzw w pełni się z tobą zgadzam gry są za drogie dla kogoś kto musi się sam utrzymywać. Jak opłacisz wszystkie rachunki i staniesz przed wyborem kupna gierki za jakieś 200 czy 15 zoli to długo nie będziesz myślał. Takie życie. A złodzieji szukajcie gdzie indziej bo nie taka kasa w tym kraju znika :evil:
  • 0

#58 luck1985 Napisany 09 maja 2004 - 13:09

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Ehhhhh alkmarian wejdz do dzialu Game Cube i temat PIRACTWU NIE . Skoro cie nie stac na gry to nie kupuj konsoli ! . hahahhaaha To sa wypowiedzi ponad wiekszosci ktora sie tam wypowiadala ! POZDRO
  • 0

#59 Gość__* Napisany 09 maja 2004 - 14:32

Gość__*
  • Goście
A niby co konsola ma być tlko dla nadzianych swetrów. Jak ktoś ma dzianych starych to niech sobie wydaje 6 stówek (w miesiącu kupuję średnio trzy piraty) co miesiąc na gry. Ja mam lepsze sposoby na zagospodarowanie tej kasy :D
  • 0

#60 luck1985 Napisany 09 maja 2004 - 15:02

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Piraty to zlodziejstwo kradziez , jezeli ne stac cie na gry nie kupuj konsoli buahahahahahah wejdz se na ten temat ktory napisalem , to sa wypowiedzi ludzi ktorzy maja orginalne GRY !!!!!! szkoda ze uzywaja nie legalnego windowsa oprocz 3 osob , to jest zalosne , osobiscie kit z tym PIRATY RULES
  • 0