Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oryginały-Piraty


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1306 odpowiedzi na ten temat

#1 luck1985 Napisany 07 kwietnia 2004 - 14:03

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
No wlasnie co sadzie o graniu na piratach ???????
Moja opinia jest taka ze orginaly maja jedna wielka zalete .Mianowicie taka ze kupujac orginal za 100 zl nie rzuce go w kat po godzinie ( jak bylo przy psx), tylko bede tak dlugo meczyc az wymeczyce , bo szkoda bedzie mi bedzie straconej kasy , tak wiec kupujac pirata za 30 zl pogram i jak mi si znudzi pojde se kupic nowa gierke bo 30 zl to nie az taki wielki majatek , a orginal jak kupie za 100 zl to ukoncze ,dlatego na ps2 jade na orginalach i lubie kolekcjonowac .
A wy gracie na orginalach czy piratach ??????? i ile posiadacie gier w swojej kolekcji ????
POZDRO 8)
  • 0

#2 kotlet Napisany 07 kwietnia 2004 - 14:28

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:
Na PS2 póki co używam orginałów. Z PSX'em było inaczej. Jednak nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że jak ktoś ma pirata, to pogra ile śtam ( mało ) i rzuci w kąt, po czym kupi następną grę. Potrafiłem jakoś praktycznie każdą grę z Playstation ukończyć na 100 %, i chyba nigdy nie kupiłem dwóch gier w jednym miesiącu. Co myślę o piratach ? Nikt nikogo nie zmusza do kupowania, jak chce, to będzie kupował, jednak nigdy nie będę "potępiał" użytkowników tych wersji gier. Każdy chyba wie, dlaczego ludzie się decydują na używanie piratów. I niezbyt sensowne są teksty, że jak ktoś nie ma kasy na gry, to niech nie kupuje konsoli. Potem jeszcze coś napiszę.
  • 0

#3 luck1985 Napisany 07 kwietnia 2004 - 14:41

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
No wiadomo ze sie kupuje piraty jezeli kogos nie stac na orginaly , oto chodzi w tym wszytkim , bo sam mysle nad piratami bo korzysci sa duze no ale jednak moim zdaniem orginal ma "COŚ" czego nie ma pirat :D Ale o gustach sie nie mowi :wink:
  • 0

#4 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2004 - 14:50

Gość__*
  • Goście
PS2 - tylko oryginały,przerobiona sie sypie,zreszta większa satysfakcja z gier.

Xbox-przerobiony chyba wiadomo jakie ma zalety po przeróbce :twisted: Zreszta w Polsce niema takiego dużego wyboru gier na X'a (chodzi mi o oryginały)
  • 0

#5 kotlet Napisany 07 kwietnia 2004 - 14:50

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:
Myślę, że akurat pomimo różnych gustów i tak każdy by wolał orginała, jednak też każdy woli, załóżmy dwie gry na miesiąc niż jedną na dwa miesiące. Ja osobiście jakoś sobie radzę z rzadkim kupowaniem gier ( jak na gracza ). Przyznam, że samo posiadanie orginała daje takie jakby uczucie "satysfakcji" i fajnie jest mieć ładne pudełko, instrukcję i tak dalej, jednak nie radziłbym podawać tych rzeczy jako argumentów za kupowaniem orginałów.
  • 0

#6 luck1985 Napisany 07 kwietnia 2004 - 15:02

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
hmmm szkoda bo ja to daje jako argument od pc mam ponad 200 zwyklych pudelek i co ? i nic , a od ps2 mam 9 ladnyh pudeleczek ktore sie ladnie prezentuja :D No ale fakt kto w Polsce pojdzie do sklepu i kupi sobie 10 hitow za 200 razem 2000 zl ........... full siana , a za 10 piratow (takie hity ktore sa w usa , unas ich nie ma ) zaplacimy 300 zl :D no ok niech sie cos zepsuje ,laser dodajemy do 300 zl plus laser 300 zl i tak wychodzi 600 zl i wciaz 2000 a 600 to ogromna roznica ...............
  • 0

#7 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2004 - 17:44

Gość__*
  • Goście

PS2 - tylko oryginały,przerobiona sie sypie,zreszta większa satysfakcja z gier.


nie rozumiem tej wypowiedzi, co masz na mysli piszac ze przerobiona sie sypie? ja kupilem pare miesiecy po premierze i to jeszcze w cenie w ktorej sa teraz sprzedawane i nic mi sie nie posypalo, nie wiem skad ty zes taki poglad wyciagnal ale nie wnikam.. a czy satysfakcja wieksza? jesli rip ma duzo wyciete to przyznam racje, ale jesli jest taki sam jak oryginal to nie widze zadnej roznicy

co do oryginalow niestety tata nie pracuje w banku wiec moge tylko o nich pomarzyc, gdyby gry tyle nie kosztowaly to czemu nie ale w takim przypadku jakos trzeba sobie radzic i tak jak kolega napisal ani nie pochwalam piractwa ani go nie potepiam..

pozdro
  • 0

#8 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2004 - 17:46

Gość__*
  • Goście
Nie kupuję piratów gier. Precz robaki. :evil:
  • 0

#9 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2004 - 17:51

Gość__*
  • Goście
Kupno oryginału to przede wszystkim wyraz szacunku i uznania dla autorów danego tytułu. Przyznajcie, że im się należy za ciężkie kilkanaście miesięcy pracy i za cały wysiłek włożony w grę. Argumenty że pudełko jest ładne jest trochę nie na miejscu. Podobnie z tym, że na oryginałach gra się dłużej, bo chce się ukończyć grę za którą sie sporo zapłaciło - znam takich którzy i oryginały potrafią szybko odłożyć na półkę, to po prostu zależy od tego jakimi graczami jesteśmy i jakim portfelem dysponujemy. Także w całym tym gąszczu wypowiedzi pamiętajmy o pracy jaką wykonali dla Nas autorzy.
  • 0

#10 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2004 - 17:57

Gość__*
  • Goście
A ja na ponad 30 gier tylko 5 mam na orginalach ale za to jakie perelki (Gran Turismo 3 , Gran Turismo Concept 2002, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 2 : Substance, Tekken Tag Tournament, NBA Street).
A co do piratow to takie jakie ja sobie zalatwiam sa rownie piekne jak orginaly, czyli piekna okladka na pudelko DVD, wytloczona plytka a nawet pudelko na DVD z miejscem na Memory Card :D i to wszystko za 20 PLN :lol:
Wiec na polce nie da sie rozroznic piracka gre od orginalnej.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2004 - 18:53

Gość__*
  • Goście
Jade tylko na piratach :twisted: Mam przerobioną V7+Ripper...
I nie zgodze sięz tym co mówicie... Jak gra jest dobra to odkładam ją jak kończę :twisted: A jak jest CRAP to idzie w kąt i tyle :twisted:
  • 0

#12 luck1985 Napisany 07 kwietnia 2004 - 21:40

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Chip nie psuje konsoli tylko konsola sie psuje bo jest slaba ,najlepszym modelem jest V7 39004 reszta to pomylka , bo albo siadaly lasery , sterowniki do lasera albo plyta glowna ew bios siadal gdzie niegdzie , zywotnosc konsoli (czytaj lasera ) zalezy na jakich plytach gramy i z jaka predkoscia byly nagrywane , Ale wciaz nie zmienie zdania " ORGINAL MA COS CZEGO NIE MA PIRAT "
  • 0

#13 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2004 - 21:59

Gość__*
  • Goście

PS2 - tylko oryginały,przerobiona sie sypie,zreszta większa satysfakcja z gier.


nie rozumiem tej wypowiedzi, co masz na mysli piszac ze przerobiona sie sypie? ja kupilem pare miesiecy po premierze i to jeszcze w cenie w ktorej sa teraz sprzedawane i nic mi sie nie posypalo, nie wiem skad ty zes taki poglad wyciagnal ale nie wnikam.. a czy satysfakcja wieksza? jesli rip ma duzo wyciete to przyznam racje, ale jesli jest taki sam jak oryginal to nie widze zadnej roznicy


Skoro nie mozesz zrozumiec to zrozum :twisted: Ze przerobiona sie szybciej PSUJE.A co do satysfakcji z gier to chyba każdy Ci powie,że oryginał za ponad 100zł daje Ci większą satysfakcję niz pirat za 20zł.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 08:11

Gość__*
  • Goście
Siakieś przeterminowane masz te rewelacje o psuciu się konsol od przeróbek . Gazet nie czytasz ? :twisted: PS2 sama doskonale dokonuje autodestrukcji , bez pomocy chipów , wstawek , czy modyfikacji itd. Co do satysfakcji i przyjemności z grania "na oryginale" jest ona napewno większa niż w przypadku używania CD-R lub DVD-R , mam Cube'a i jestem niejako 'zmuszony' (chociaż dla mnie jakakolwiek możliwość spiracenia Ninny byłaby równa bluźnierstwu) by korzystać z gier oryginalnych . I żaden pirat nie będzie się równał pachnącemu nowością pudełku , w którym znajdziemy instrukcje , ładniutkie płytki z nadrukiem , ulotki ... Zejdzmy jednak na ziemię , na pozostałych konsolkach królują u mnie piraty , niestety . Realia nie pozwalają na rozrywkę na poziomie naszych rówieśników z 'zachodu' (a myślałem , że to słowo wyskoczy ze słownika - niestety , ciągle my to my , a oni to oni . Buhaha.)
  • 0

#15 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 10:47

Gość__*
  • Goście

Skoro nie mozesz zrozumiec to zrozum :twisted: Ze przerobiona sie szybciej PSUJE


to zes zablysnal intelektem.. swojego zdania nie zmienie bo poki co mam sprawna konsole, od samego poczatku byla przerobiona i nie ma zadnych negatywnych objawow "sypania"

A co do satysfakcji z gier to chyba każdy Ci powie,że oryginał za ponad 100zł daje Ci większą satysfakcję niz pirat za 20zł


Nie interesuje mnie zdanie "kazdego". Po za tym takie myslenie jest dla mnie glupie, wg tego co napisales nie ma podzialu na gry dobre i slabe, twierdzisz ze w gry za ktore zaplacilem 100zl musze na sile grac chocby byly najwiekszym crapem.. idiotyzm!

A co do piratow za 20zl, nie daje zarabiac ruskim... sam sobie radze
  • 0

#16 Godot Napisany 08 kwietnia 2004 - 10:56

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
mialem GCN i probowalem jechac na oryginalach ale po prostu sie nie da... a przynajmniej w moim przypadku... gry sa tak masakrycznie drogie ze szok... teraz mam ps2 przerobiona i mam backupy... w graniu nie zauwazam ZADNEJ roznicy (a i jak oryginal jest tanio to biore)
  • 0

#17 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 11:16

Gość__*
  • Goście
Jest ciężko . Mam Cube'a trochę ponad rok , a dorobiłem się zaledwie (a może aż ?!) 8 gier :
Zelda WW + OoT
Pikmin
Resident Evil
007 Agent Under Fire
Die Hard : Vendetta
Virtua Striker 2002
Star Fox Adventure
Metal Gear Solid : The Twin Snakes
z czego tylko zaznaczone nabyłem jako nowe . Niby człowiek pracuje , a wychodzi na to że kupuję 0,6 gry na miesiąc :cry: .

Greg : pozbyłeś się Cube'a ?! Nie zostało ci coś - uderz na PW .

Krizz : to ty jeszcze kupujesz od ruskich :twisted:
  • 0

#18 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 11:22

Gość__*
  • Goście

Krizz : to ty jeszcze kupujesz od ruskich :twisted:


zle mnie zrozumiales chyba :)

Ruscy to oszusci, a gry u nich to nie sa nowki tylko wymienianki jakies.. kiedys jak kupowalem u nich na psx'a gry to mozna bylo wymieniac do woli, czasem plyty wygladaly jak po wojnie, a oni i tak chcieli tyle samo kasy co zawsze.. eh dziwny narod
  • 0

#19 luck1985 Napisany 08 kwietnia 2004 - 11:26

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Widze ze sasiad z poznania nie zrozumial podzialu uwagi innego :P hyhy Ze tobie sie konsola nie zepsula to sie ciesz , bo inny kupi przerobi i za miesiacz moze isc kupic nowa , tutaj nie ma nic pewnego , jednemu do dzisiaj dziala przerobiona psx a znam takich co mieli co miesiacz konsole w naprawie :D A Co do gier to nie chodzilo oto ze kupisz najwiekszy kit i musisz grac , chodzilo oto ze jak kupisz gre za 119 zl np Final Fantasy X to masz wieksza radoche ze masz ta gre orginalna :D
Pozdro dla wszytkich graczy lol
  • 0

#20 luck1985 Napisany 08 kwietnia 2004 - 11:28

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Ci na bema (krizz wie oco chodzi ;) ) to nie zadni ROSCY tylko ARMENCY :D hahahaha roznica jest hyhy
  • 0

#21 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 11:36

Gość__*
  • Goście

Krizz : to ty jeszcze kupujesz od ruskich :twisted:


zle mnie zrozumiales chyba :)


powiedzmy , że potraktowałem formę przenośni dosłownie i miało to być śmieszne ... ehh trudno :twisted:
  • 0

#22 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 11:59

Gość__*
  • Goście
ja jadę na orginałach, ale tylko dlatego, że jak pojechałem przerobić moją ps2 satin silver to gość po otworzeniu jej powiedział:
hymmm.. ta...yhy....nom...,wiesz ja proponuje ci jej nie przerabiać bo te modele mają laser SANYO a nie sony , przy laserze są cewki(nie wiem dokładnie o cochodzi) które się jarają bardzo szybko.tzn jak chcesz to moge to zrobić ale na twoje ryzyko, bo ona woże się po 2 tygodniach zepsuć.
No to podziękowałem i w ten oto sposób mam już 4 oryginały:VF4evo,SC2,FF-X2,GT3 A-spec i nie narzekam, a wręcz czuje się jak jakiś VIP, mało kto ma tyle oryginałów tu gdzie mieszkam.
  • 0

#23 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 12:13

Gość__*
  • Goście
no dobra he moze sie myle nie wiem sam, ale od zawsze mialem dostep do back upow (tak to nazwijmy - czyli do kopii zapasowych :lol: )

napewno nie kupilbym konsoli gdybym mial grac na oryginalach, nie naleze do osob bardzo zamoznych wiec nowe gry mialbym w odstepach polrocznych (przy dobrym ukladzie gwiazd haha) a to raczej malo oplacalny interes, przy tym ze teraz wychodzi mnostwo ciekawych tytulow

co do bema, jeden pies czy ruscy czy armenscy, jedno i drugie zaklamane, brudne i niemile!

pozdrawiam legalnych i tych mniej tez.. :)
  • 0

#24 luck1985 Napisany 08 kwietnia 2004 - 12:31

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Chociaz nie powiem coraz czesciej mysle o przerobce dlatego ze mam 9 orginalnych gier mialem 11 ale dwie sprzedalem za 40 zl (dalem za nie 100 ) a za reszta zaplacilem UWAGA >prawie 900< zl i to nie zadne hity starsze gierki w platynie i 3 uzywane , i tak wiem jak juz pisalem nie stac nikogo w polsce zeby isc i kupic sobie 10 orginalow samych hitow za 200 zl bo to wyniesie 2000 zl :o a za 10 piratow hitow ktroych nie ma w polsce zaplacimy 300 zl :/ roznica nie miala i juz dodajmy ze sie cos zepsuje laser np ok 300 gry laser 300 razem 600 zl a 2000 roznica jest :/ ja bym w tej chwili mial juz 30 gierek :/ i orginaly maja to do siebie ze kupie za 200 zl a dostane w sklepie za niego 100 :/ czyli ogolnie tracie na tych grach najlepiej robic ze kupuje jedna gre i wymieniam ...... a ja niestety lubie kolekcjonowac :)( ps2 mam od 3 miesieczy wieci tak szybko polecialem z grami ;) )


KRIZZ FAJNE WWW naucz mnie tez ;)
masz gg??
  • 0

#25 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 13:30

Gość__*
  • Goście
dobra ja sie juz nie wypowiadam na temat piratow i oryginalow, kazdy wie swoje, kazdy robi jak uwaza i trzeba to uszanowac :)

masz gg??


ta mam, w profilu wpisalem :D
  • 0

#26 kotlet Napisany 08 kwietnia 2004 - 18:01

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:

Kupno oryginału to przede wszystkim wyraz szacunku i uznania dla autorów danego tytułu. Przyznajcie, że im się należy za ciężkie kilkanaście miesięcy pracy i za cały wysiłek włożony w grę.

Autorzy wystarczająco dużo zarabiają w krajach, w których ludzi stać na orginały, żeby nie czuć różnicy w zarobkach z powodu kilku krajów, jak Polska czy Rosja. Na pewno nie przestaną przez nas produkować gier : ). Co do przerobienia Playstation 2 : sam mam model V7 i sięz tego cieszę, jednak jeżeli bym się zdecydował na backup'y, to i tak bym dbał o nią, i tak. Nie rozumiem ludzi kupujących DVD-RIP'y ( wersje gier "poobcinane" w ten sposób, żeby zmieściły się na jednym CD, zamiast DVD ) : to właśnie jest powód psucia się konsol. Nie chip jest szkodliwy : udowodniono to po testach ludzi od Ripper'a, czytałem. To od jakości płyt zależy, jak długo będzie poprawnie działać PS2 ( w większośći przypadków ). Wolałbym wydać 10 złotych więcej, niż oszczędzać jeszcze bardziej na grach, kosztem konsoli. Dlatego ja mógłbym wydawać nawet 40 złotych za piraty, byleby tylko nie działały aż tak bardzo szkodliwie na konsolę.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 18:16

Gość__*
  • Goście
Ja gram na oryginalach grach poniewaz szanuje ich tworcow. Nie mysle sobie, tak jak wielu kumplu, ze komu zrobi roznice ta jedna 'kopia' zapasowa. Owszem majac PSX gralem na piratach, lecz wtedy czasy 'dla mnie' byly gorsze, nie mialem sosu na oryginaly. Teraz sempie kase od rodzicow, sprzedaje zlom, pozyczam sos na procent, ale 'dorabiam' sie upragnionej szpili.

PS. Piszac tego posta sluchalem muzy(mp3). Po przemysleniu sprawy po raz drugi doszedlem do wniosku, ze nie roznie sie od 'grajacego' na piratach, bo co to za roznica czy pirat to gra czy muza. Shame on me...:(
  • 0

#28 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2004 - 20:53

Gość__*
  • Goście

Dlatego ja mógłbym wydawać nawet 40 złotych za piraty, byleby tylko nie działały aż tak bardzo szkodliwie na konsolę.


Za 40 zeta też można kupić oryginała, tylko trzeba trochę poszukać. Skoro jesteś w stanie dołożyć 10, to może dolożysz i trzy i kupisz grę w Platynie.

Poza tym tak sobię myślę, że kupno piratów przynosi straty dla rynku. I to nie tylko takie, że firma X zarobi mniej, ale takie że firma Y, kierując się wynikami sprzedaży w ogóle nie zechce wprowadzać swego produktu na nasz rynek (vide XBox). My narzekając na ceny gier i kupując ciągle piraty doprowadzamy do pogorszenia sytuacji. Nie mam racji?? Co myślicie??
  • 0

#29 luck1985 Napisany 08 kwietnia 2004 - 21:27

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
No wlasnie......... oprocz firmy EA ktora dojrzala minimalne zyski na naszym rynku wypuscila Wladce w jezyku Polskim , inne firmy by tez nam daly gierki w naszym jezyku jak inne kraje uni ( no wlasnie moze sie zmienic w maju :D kto wie pozyjemy zobaczymy ) a tak u nas piraty rzadza ( niestety brak kasy ma na to ogromny wplyw) ale fakt jezeli ktos daje 40 zl za pirata to faktycznie lepiej kupic cos na allegro za te siano .......... Manhuta nie kupisz za 40 zl ale inne gierki ktorych ukonczenie zajmie tylko co czas potrzebny, zeby Manhut byl w playtnie :D


I kolega wyrzej ma racje w kazym calu przypomnijmy sobie PSX ( na PSX ktos kupil orginala we foli za 79 zl ????? ) Ludzie zaczeli kupowac orginaly , SONY POLAND porobilo gierki w platynie od 79 zl i tak trzymac !

Zakladajac ten temat sadzilem ze 90% bedzie mialo piraty , ale jednak widze ze 80% jedzie na orginalach i dzieki takim graczom w calej polsce poprawimy syt konsol w Polsce „„a i jedno ktos pamieta zeby w grach na psx byly polskie instrukcje ??? normalnie drukowana ksiazeczka ??? mi sie zdaje ze tak nie bylo , a teraz przynajmniej mamy ksiazeczki z Polskim opisem :D
Ok koncze bo nikt nie bedzie chcial przeczytac :P
  • 0

#30 Sianex Napisany 09 kwietnia 2004 - 17:48

Sianex

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Przez okolo rok jechalem na oryginalach, w sumie bylem nawet z tego zadowolony bo nie myslalem ciagle o tym ile dni zostalo mojej konsoli. Oczywiscie w nowe gry gralem rzadko, kupowalem z aukcji gry sprzed 2 lat i chyba to przewazylo o tym ze teraz mam juz dosc czekania az cena espn spadnie do tylu zebym kupil oryginal. Uzywam dobrych plyt dvd, i choc wiem ze w koncu konsola odmowi posluszenstwa a przy tej cenie lasera po prostu kupie nowa (ewentualnie to odnawiane ps2) konsole, ale korzystam z tego w co teraz gram.
Aha mam pytanie, wraz z pogarszaniem sie stanu lasera najpierw przestana chodzic kopie dvd, ale oryginaly jeszcze pojda, tak?
Z gory dzieki
  • 0