Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oryginały-Piraty


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1306 odpowiedzi na ten temat

#91 luck1985 Napisany 25 maja 2004 - 22:18

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Acti vision dobrze napisal do tego trzeba dojrzec , chociaz znam wielu starszych ludzi nawet kolo 30 i graja na piratach a na pytanie dlaczego ? odpowiadaja ze nie maja kasy na gry orginalne ..............
  • 0

#92 gruby Napisany 26 maja 2004 - 08:42

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Granie w piraty, to obciach. Krótko i na temat :)
  • 0

#93 Gość__* Napisany 26 maja 2004 - 14:11

Gość__*
  • Goście

Granie w piraty, to obciach. Krótko i na temat :)


Pisanie takich postów to obciach :twisted: Daj argumenty a nie wyrażasz się jednym słowem.
  • 0

#94 luck1985 Napisany 26 maja 2004 - 14:14

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

Granie w piraty, to obciach. Krótko i na temat :)


Pisanie takich postów to obciach :twisted: Daj argumenty a nie wyrażasz się jednym słowem.



Przesledz temat od poczatku to przeczytasz sporo argumentow Grubego heheh ew wejdz do dzialu Game Cube i temat Piractwu nie ? tam tez troche tego jest .............Jak przeczytasz bedziesz mial argument .
A do mnie nadal ne przemawia ze jak nie stac mnie na gry to nie kupuj konsoli . I nie ma co przywalac samochodu i benzyne do konsoli.
  • 0

#95 Blizzard Beast Napisany 26 maja 2004 - 14:29

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Milosnicy porownanywania samochodu i konsoli - to juz jest bardziej tak, ze kupilbys samochod i wlewal w niego olej opalowy, a nie benzyne. Benzyna - oryginal, olej - pirat. A sa tacy, co z powodzeniem na oleju jezdza.
  • 0

#96 cappo Napisany 26 maja 2004 - 15:30

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
oryginały-piraty?? oryginały-piraty?? hmm wszyscy piszą, że oryginały są super (i tak też jest) a piraty są BE!, i że nie grają na piratach...uważam, że większa część użytkowników tego forum przynajmniej za czasów PSXa "ciągnęło" na piratach. nie mówię, że teraz gramy na "kopiach bezpieczeństwa" (ja przynajmniej nie gram, żal mi bebechów mojej peesdwójeczki!!) ale powiedzcie ile macie oryginalnych gier na PC??!!??!! już widzę, że dużo...a jak nie mam kasy na oryginała to idę po pirata...tylko mnie za to nie bijcie 8)
  • 0

#97 Gość__* Napisany 26 maja 2004 - 16:22

Gość__*
  • Goście
Oryginaly na PC? Buchachacha! A kto gralby na PC w dzisiejszych czasach? A mowiac o "oryginalnosci", gier na blache nie mam zadnych, system oryginalny plus trzy programy piraty (sad but true). Na PSX mialem 7 piratow, teraz maszyne ma moj mlodszy braciak i gra na oryginalach.
AV
  • 0

#98 luck1985 Napisany 26 maja 2004 - 16:28

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
eeee gry na pc , lepiej zadac pytanie kto ma orginalnego windowsa albo czy jest ktos to nie ma przynajmniej 1 !! mp3 na dysku .............Ale nie ma sie co powtarzac , ktos napisal walka z wiatrakami , beda osoby ktore beda grac na piratach beda osoby ktore graja na orginalach beda osoby kore beda to tepic , a zeby nie bylo piractwa to cena gier musiala by byc w oklicy 15-30 zl co jest nie realne , wiec realne nie bedzie zwalczenie piractwa
  • 0

#99 Gość__* Napisany 26 maja 2004 - 19:11

Gość__*
  • Goście

Oryginaly na PC? Buchachacha! A kto gralby na PC w dzisiejszych czasach? A mowiac o "oryginalnosci", gier na blache nie mam zadnych, system oryginalny plus trzy programy piraty (sad but true). Na PSX mialem 7 piratow, teraz maszyne ma moj mlodszy braciak i gra na oryginalach.
AV



Ciekawe podejście naprawdę.Stronę wcześniej piszesz ,że do oryginałów na ps2 trzeba dojrzeć a na pc piraty są ok dla ciebie.Ja to raczej tak nie rozgraniczam wszak grając i tu na piratach i tu "okrada" się twórców nie?
  • 0

#100 Gość__* Napisany 26 maja 2004 - 22:31

Gość__*
  • Goście
lukasz: czytaj dokladnie posty. Napisalem, ze nie mam zadnej gry na blache, czyly logicznie rzecz biorac - zadnych w tym piratow. Pirackie mam 3 programy uzytkowe, ale i tak mam zamiar w najblizszych miesiacach zakupic oryginaly, aby za free dostawac bonusy i aktualizacje. A zeby juz wszystkie grzechy wyszly na jaw, to mam jeszcze troche mp3 na hadeku (filmy only original DVD). Zadowolony, Jan Maria lukasz Rokita? :twisted:

AV
  • 0

#101 luck1985 Napisany 26 maja 2004 - 22:46

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Acti ....... to byla podpowiedz do posta Cappo ktory sie spytal o gry , wiec ja napisalem ze e tam gry lepiej spytac o mp3 :D chyba Ty musisz czytac uwarzniej ;) A post byl kierowny ogolnie a nie tylko do twojej osoby .
  • 0

#102 Gość__* Napisany 27 maja 2004 - 02:04

Gość__*
  • Goście
luck1985: w sprawie formalnej: odpowiadalem lukaszowi, poniewaz zacytowal moja wypowiedz, wiec odebralem to jako polemike z moja retoryka, hehe. Twoj wczesniejszy post byl oczywiscie skierowany do ogolu.
AV
  • 0

#103 gruby Napisany 27 maja 2004 - 12:51

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Granie w piraty, to obciach. Krótko i na temat :)


Pisanie takich postów to obciach :twisted: Daj argumenty a nie wyrażasz się jednym słowem.

takie odpowiedzi to obciach. Możesz przeczytać moje argumenty stronę wcześniej:)
  • 0

#104 gruby Napisany 27 maja 2004 - 12:53

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

a zeby nie bylo piractwa to cena gier musiala by byc w oklicy 15-30 zl co jest nie realne , wiec realne nie bedzie zwalczenie piractwa

Nie, no co0 ty! Moim zdaniem, żeby nie było piractwa, to autorzy muszą dawać grę za darmo+ zaprosić na browar! Jak szaleć to szaleć!
  • 0

#105 Gość__* Napisany 27 maja 2004 - 14:34

Gość__*
  • Goście
Jedynym sposobem na zlikwidowanie piractwa jest obniżka cen orginałów.
Nie ma innego wyjścia.Nie będe przecież zbierał miesiąc na jedną wymarzoną grę,kiedy na rynku jest już 10 nowych,obowiązkowych hitów.
Wole kupić piraty niż wybierać między FFVII, VIII(to tylko przykład). :?
  • 0

#106 Gość__* Napisany 27 maja 2004 - 14:45

Gość__*
  • Goście
kyle masz w zupełności rację :D .

gruby:luck ma rację.Jak ustanowili cenę w Polsce za Painkillera oryginał 20zł to myślisz ,że ktoś kupił pirata?Niech ceny będą koło 80-100 to napewno piractwo zostało by zredukowane.Tylko ,że to nierealne.Dlatego takim powodzeniem cieszą się giełdy gdzie oryginały można kupić taniej niż w sklepach.

Acti vison:Po pierwsze uno nie nazywaj mnie Jan maria lukasz rokita bo ja nie nazywam cię Acti andrzej lepper vision :twisted: ok?
Możesz rozwinąć to bo o to mi chodzi przede wszystkim:


Oryginaly na PC? Buchachacha! A kto gralby na PC w dzisiejszych czasach? A mowiac o "oryginalnosci", gier na blache nie mam zadnych, system oryginalny plus trzy programy piraty (sad but true).


  • 0

#107 gruby Napisany 27 maja 2004 - 15:07

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

kyle masz w zupełności rację :D .

gruby:luck ma rację.Jak ustanowili cenę w Polsce za Painkillera oryginał 20zł to myślisz ,że ktoś kupił pirata?Niech ceny będą koło 80-100 to napewno piractwo zostało by zredukowane.Tylko ,że to nierealne.Dlatego takim powodzeniem cieszą się giełdy gdzie oryginały można kupić taniej niż w sklepach.

Acti vison:Po pierwsze uno nie nazywaj mnie Jan maria lukasz rokita bo ja nie nazywam cię Acti andrzej lepper vision :twisted: ok?
Możesz rozwinąć to bo o to mi chodzi przede wszystkim:


Oryginaly na PC? Buchachacha! A kto gralby na PC w dzisiejszych czasach? A mowiac o "oryginalnosci", gier na blache nie mam zadnych, system oryginalny plus trzy programy piraty (sad but true).


NIestety nie. Gdyby oryginały kosztować po stówce, to piraty by zeszły do 10. Gdyby kosztowały 70, to piraty bedą kosztowały 9. Chodzi o to, ze piraty będą zawsze tańsze. niezależnie od ceny oryginału, zawsze znajdą się ludzie którzy wolą zaoszczędzić i kupić pirata. niestety, taka jest smutna prawda.
  • 0

#108 Gość__* Napisany 27 maja 2004 - 16:18

Gość__*
  • Goście

Acti vison:Po pierwsze uno nie nazywaj mnie Jan maria lukasz rokita bo ja nie nazywam cię Acti andrzej lepper vision :twisted: ok?
Możesz rozwinąć to bo o to mi chodzi przede wszystkim:

Oryginaly na PC? Buchachacha! A kto gralby na PC w dzisiejszych czasach? A mowiac o "oryginalnosci", gier na blache nie mam zadnych, system oryginalny plus trzy programy piraty (sad but true).


Prosze. Dla przypomnienia:
gier - 0
system - org
3 piraty - Painter, Photoshop, AfterEffects.

Drogie byczki, ale i tak je bede musial kupic, jak firme zaloze (eee), bo wtedy musze juz na licencjach pracowac.

A jesli chodzi o kwestie "A kto gralby na PC w dzisiejszych czasach?"to chyba nie trzeba niczego tlumaczyc?
AV
  • 0

#109 Gość__* Napisany 27 maja 2004 - 16:48

Gość__*
  • Goście

kyle masz w zupełności rację :D .

gruby:luck ma rację.Jak ustanowili cenę w Polsce za Painkillera oryginał 20zł to myślisz ,że ktoś kupił pirata?Niech ceny będą koło 80-100 to napewno piractwo zostało by zredukowane.Tylko ,że to nierealne.Dlatego takim powodzeniem cieszą się giełdy gdzie oryginały można kupić taniej niż w sklepach.

Acti vison:Po pierwsze uno nie nazywaj mnie Jan maria lukasz rokita bo ja nie nazywam cię Acti andrzej lepper vision :twisted: ok?
Możesz rozwinąć to bo o to mi chodzi przede wszystkim:


Oryginaly na PC? Buchachacha! A kto gralby na PC w dzisiejszych czasach? A mowiac o "oryginalnosci", gier na blache nie mam zadnych, system oryginalny plus trzy programy piraty (sad but true).


NIestety nie. Gdyby oryginały kosztować po stówce, to piraty by zeszły do 10. Gdyby kosztowały 70, to piraty bedą kosztowały 9. Chodzi o to, ze piraty będą zawsze tańsze. niezależnie od ceny oryginału, zawsze znajdą się ludzie którzy wolą zaoszczędzić i kupić pirata. niestety, taka jest smutna prawda.


Piarty nigdy nie zejdą poniżej pewnej ceny po gość robiący je zawsze musi zarobić i tak jak pirat na dvd kosztuję 25zł.To pięć złoty kosztuję płyta oraz ze dwa średnio okładka.Daję to zysk z 17 złotych na kopii.Gdyby gra zeszła do poziomu załóżmy 50 to pirat niemógłby zejśc np. do 10zł bo sprzedający miałby za mały zarobek.

co do Acti:A jak sam uważasz.Rozgraniczasz piractwo z ps2 czy z pc?Po prostu czytając kto grałby na pc w dzisiejszych czasach wynika ,że jesteś pogodzony z faktem bezsilności w walce z pirackim softem.
  • 0

#110 martines Napisany 27 maja 2004 - 16:52

martines

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
eee, a ja odnioslem wrazenie, ze Jego zdaniem "nikt" nie gra na PC, bo PC to gowno do grania :o. I raczej tam nie chodzi o to, ze z piratami sie nie da wygrac ;o.
  • 0

#111 gruby Napisany 27 maja 2004 - 17:00

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Piarty nigdy nie zejdą poniżej pewnej ceny po gość robiący je zawsze musi zarobić

Ach jak tym piratom dobrze! Oni muszą zarobić, natomiast autor gry nie.... Szczęściarze.

Piraty zawsze będa tańsze od oryginałów i zawsze się będą opłacac piratom. Pomyśl: autor żeby wydał grę [producent] musi zapłacić te wszystkie pieniądze co pirat (chyba że myslisz, że oni nie płacą za nosniki itd) + maja dużo innych opłat. Dlatego piraty nie będą sie opłacały dopiero wtedy, gdy i autorom nie będzie się opłacało. I w ten sposób dochodzimy do zamknietego koła. :)
  • 0

#112 Gość__* Napisany 27 maja 2004 - 17:49

Gość__*
  • Goście

eee, a ja odnioslem wrazenie, ze Jego zdaniem "nikt" nie gra na PC, bo PC to gowno do grania :o. I raczej tam nie chodzi o to, ze z piratami sie nie da wygrac ;o.


Ooo, to ja przepraszam. Zadalem tzw. "pytanie retoryczne". To, ze ja nie gram na PC, nie oznacza, ze "PC to gowno". To jawna proba wkladania w mego posta literek, ktorych nie poskladalem.

lukasz: bynajmniej nie jestem pogodzony z faktem istnienia piractwa. Nie rozgraniczam pod tym wzgledem sceny PC i konsol. Nikt w koncu nie jest swiety. Sam nie kupuje piratow (gier czy filmow) ale jak napisalem na twardym 3 takowe siedza. Nie czuje sie z tym dobrze i staram sie jak najszybciej zmienic ten stan rzeczy. To, ze te programy to profesjonalne, a co sie z tym wiaze bardzo drogie sukinsyny, nie ma nic do sprawy. Majac juz te kase, bez mrugniecia oka wydam kilka tysiecy na program wart kazdej zlotowki tej ceny.
AV
  • 0

#113 martines Napisany 27 maja 2004 - 18:03

martines

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
Napisales: "Oryginaly na PC? Buchachacha! A kto gralby na PC w dzisiejszych czasach?" i ja to odebralem w ten sposob, ze "nikt" juz nie gra na PC w dzisiejszych czasach ("wszyscy" graja na konsolach).
  • 0

#114 Gość__* Napisany 27 maja 2004 - 18:17

Gość__*
  • Goście
Z tego co widzę,to dyskusja skupiła się wyłącznie na finansowych aspektach piracenia,tyle tylko,że jest jeszcze jedno halo,co sie podejście wydawców do rynku europejskiego zwie.Lubicie czekać rok czasu,aż SquareEnix łaskawie wyda w palu FFX-2,a po prawie dwóch latach Star Ocean 3?Wasza sprawa,ja nie lubię i nie mam zamiaru.Podoba wam się,że nigdy nie zagracie w Xenogears/Xenosagę albo FF:Tactics?Wasza sprawa,mi się nie podoba.
Pewnie,zawsze można zamówić na ebayu ,tyle,że w tym momencie wracamy do kwestii finansowej,bo czy kogokolwiek będącego na garnuszku rodziców(poza sporadycznymi przypadkami vide"mój tatuś ma kopalnie złota"ewentualnie"mój tatuś jest politykiem")stać na takie cyrki ?
  • 0

#115 Gość__* Napisany 27 maja 2004 - 21:24

Gość__*
  • Goście
Kwestia pirata to GLOWNIE watek finansowy. Ze szczypta oswiecenia, bo kasa to 95 % problemu.
AV
  • 0

#116 syon Napisany 28 maja 2004 - 11:10

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

No wlasnie co sadzie o graniu na piratach ???????
Moja opinia jest taka ze orginaly maja jedna wielka zalete .Mianowicie taka ze kupujac orginal za 100 zl nie rzuce go w kat po godzinie ( jak bylo przy psx), tylko bede tak dlugo meczyc az wymeczyce , bo szkoda bedzie mi bedzie straconej kasy , tak wiec kupujac pirata za 30 zl pogram i jak mi si znudzi pojde se kupic nowa gierke bo 30 zl to nie az taki wielki majatek , a orginal jak kupie za 100 zl to ukoncze ,dlatego na ps2 jade na orginalach i lubie kolekcjonowac .
A wy gracie na orginalach czy piratach ??????? i ile posiadacie gier w swojej kolekcji ????
POZDRO 8)


Zgadzam się. Oryginały dają więcej radochy ^^". Może i mam "czarnule" jush po gwarancji ,ale nie ma takiej siły co by mnie skłoniła do przeróbki :evil: !!
  • 0

#117 luck1985 Napisany 28 maja 2004 - 11:33

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Syon to co napisalem to juz nie prawda lol szkoda mi kasy juz bylo na orginaly , w sumie kupujac konsole to chcialem zagrac tylko w kilka gierek ale widzac jak kolekcja rosnie i gry w myslach w ktore musze zagrac i musze posiadac zrezygnowalem z tego sportu hehee
Ale spox , nie zmienia to faktu ze na orginalach gra sie lepiej i przeyjemniej :)
  • 0

#118 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 09:11

Gość__*
  • Goście
Na orginałach gra się przyjemniej?Ale dlaczego?Dla mnie gra to gra i nie jest to ważne czy jest ona orginalna czy piracka. :roll:
  • 0

#119 syon Napisany 29 maja 2004 - 09:31

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
luck1985--> tak, tak, wiadomo o co chodzi :) ,ale doświadczenia ze starego psx'a uświadomiły mnie w przekonaniu ,że jednak warto nie przerabiać konsolki.

Póki co narazie nie będe o tym myślał :lol:

-pozdro
  • 0

#120 Blizzard Beast Napisany 29 maja 2004 - 10:20

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Na orginałach gra się przyjemniej?Ale dlaczego?Dla mnie gra to gra i nie jest to ważne czy jest ona orginalna czy piracka. :roll:


Hm? Z tego wnosze, ze grasz na piratach... No to kup oryginal, i sie przekonaj.
  • 0